Лізинг що це? Поняття і принцип роботи

В яких цілях використовувати даний фінансовий інструмент

Лізинг що це? Поняття і принцип роботи

Лізинг — це особливий інструмент, який працює з фінансами. Він потрібен для того, щоб полегшити компаніям придбання істотних фондів.

загалом, лізинг, оренда майна на довгий термін. Пізніше компанія викуповує майно, додаючи залишкові кошти.

насправді, лізинг-це нескладний процес, але він вимагає деяких зусиль. Компанія купує потрібне майно і відразу передає його клієнту, з яким вона працює. Покупець, а тобто клієнт, спочатку вносить невелику частку за майно, потім, протягом декількох років, виплачує частину. Лізингова компанія робить націнку на майно і клієнт виплачує більше, ніж повинен, але це того варто. В цьому і полягає дохід даної компанії. Як тільки закінчується термін виплати, клієнт купує майно у власність залишилася ціною.

У наш час, вже створено досить версій лізингової схеми, яка задовольняє клієнта ще більше, ніж колись. Тим не менш, головне залишається постійним: застосування таких схем дозволяє підприємствам освіжати головні фонди. При цьому вони досить непогано економлять на податках, що в наш час дуже відповідально.

Українське законодавство говорить, що людина може транслювати в лізинг будь-яке майно, до нього належать: автотранспорт, нерухомість і підприємства. Головне те, щоб це майно використовувалося не для прямого споживання, а для комерційного справи – виробництва або надання послуг.

Виключенням є земельні ділянки та інші природні об'єкти, а також майно, яке відповідно до законодавства заборонено для вільного обігу або має особливий порядок звернення.

Далі зі статті Ви можете дізнатися наступне:

Визначення терміна

Лізинг автомобілів – щодо свіже поняття. На ринку фінансів дане поняття з'явилося ще у часи Другої світової війни. Поняття набуло популярності лише в 70-90 роки. Давайте ж розберемося, а в чому ж взагалі вигода автолізингу, і невже його система не схожа на просте придбання майна в кредит?

Лізинг автомобілів має масу вигод і переваг. Якщо порівнювати його з простою орендою майна, то він виходить набагато вигідніше для приватних підприємств і бізнесменів.

По-перше, він знижує податки на чисту прибуток, які повинна оплачувати та сторона, на чиє ім'я зафіксовано майно. За офіційним договором податки повинен платити той, хто дав лізинг. Але також може оплачувати податки і одержувач.

По-друге, коли ви придбали авто в лізинг, то по закінченню терміну виплати, ви можете придбати свій автомобіль майже за копійки. Дана система придбання доступна при фінансовому лізингу. Про це вигляді ми поговоримо трохи пізніше. І нарешті, по-третє – покупець має можливість у кожен момент відмовитися і повернути майно лізингодавцю або, як багато хто роблять, обміняти на інше. Загалом, це така система, яка дає можливість весь час міняти взятий предмет на інший, наприклад машину та кататися на ній кожен день. При цьому майже нічого не змінюється, крім невеликого розміру щомісячної плати. Лізингова компанія бере оформлення всіх документів на автомобіль, виключно на себе. До таких документів належать: реєстрація документів на автомобіль, техогляд, страховка і т.д. Дана система забезпечує кожній людині можливість придбати автомобіль у лізинг за один день, а не такий тягар як автомобільний кредит.

Але, коли ви берете автомобіль в лізинг, ви повинні знати деякі речі. Ви не можете перефарбувати ваш автомобіль або поставити на нього яке-небудь обладнання поки він знаходиться в лізингу. Ви можете отримати будь-яку допомогу (частіше технічну), але за певну ціну звичайно. Якщо даний автомобіль потрапив в ДТП, то ви можете обміняти його на новий з передоплатою, якщо у автомобіля є страховка.

Принципові відмінності лізингу від кредиту

Отже, давайте розглянемо для початку визначення двох термінів.

Лізинг – це спеціальна фінансова орендована майданчик з правом викупу майна, що купується.

Кредит – позика в грошовій або товарній формі, що дається кредитором позичальнику на договорах про повернення, позичальник виплачує відсоток за те, що він користується цією позичкою.

У чому перевага лізингу від банківського кредиту? Отримати майно в першому випадку набагато легше і простіше, ніж взяти кредит у банку. Також, коли позичальник бере кредит у банку, він чекає якийсь час, а в лізинг такого не відбувається. При отриманні майна в лізинг, клієнт надає невеликий перелік документів, на відміну від банку, при цьому не потрібна застава. Вашу заявку розглядають близько 5 днів, коли в банку ця справа може затягнутися до двох і навіть більше тижнів.

Також розібратися у відмінностях і вибрати правильне рішення в даній ситуації допоможе відео.

Кредит або лізинг – що вигідніше?

Кредит, як ми говорили, це видача позики під певний відсоток. Відсотки в банку бувають абсолютно різні від 3% і більше. Що вигідніше: кредит або лізинг? Лізингоодержувач може зарахувати ПДВ за лізинговими платежами в абсолютно повному обсязі.

Лізинг дає можливість застосовувати прискорену амортизацію (у 3 рази), в результаті після закінчення строку лізингоодержувач набуває найбільшу самортизированное майно, яке має високу ринкову вартість. З цього списку зникають важкі операції по бух. обліку майна, яке отримують в лізинг.

Лізинг – результативний інструмент розкручування Вашого бізнесу, тому найчастіше його навпаки слід використовувати для створення надійного і швидкого зростання бізнесу!

Лізинг обладнання

Лізинг обладнання — це сприятливий механізм, що складається з фінансів, який дозволяє підприємству освіжити головні технології і при цьому уникнути чималих багаторазових витрат. Ви маєте право придбати в лізинг офісне обладнання, комп'ютери, обладнання для сільськогосподарської та виробничої промисловості, торгівельне обладнання для ресторанного бізнесу, будівельне, також переробне, транспортує і поліграфічне обладнання, крім цього ще й виробничі комплекси, деревообробне, телекомунікаційне, газо - і нафтопереробне устаткування і т. д.

Далі журнал LuckyFamilyMan.ru постарається перерахувати всі основні переваги цього інструменту бізнесу:

  • Лізинг дає дозвіл компанії розвиватися, навіть якщо у неї є тільки частка фінансових коштів, необхідних для закупівлі обладнання.
  • Ви можете не платити всю вартість відразу. Виплати здійснюються в кореспонденції з персональним графіком поквартальних (або місячних) лізингових платежів.
  • Обладнання ви можете отримати відразу і тут же почати ним користуватися. Внаслідок цього всі виплати прикриваються доходами від експлуатації майна лізингу.
  • Будь-який платіж зараховується до собівартості. У результаті знижується оподатковуваний база з податку на прибуток.
  • Лізинг дозволяє економити на податок на майно. З допомогою механізму прискореної амортизації з коефіцієнтом рівним 3. Після цього, коли термін договору закінчився, Ви купуєте майно залишилася, майже нульовою ціною.

Відмінності лізингу від оренди

Лізинг і оренда, насправді, чим то досить схожі один на одного. Загалом, перший часто виглядає як орендні відносини між двома клієнтами або контрагентами. Власне тому лізинг ще називають фінансовою орендою. Правова норма регулює обидва типи відносин. Саме тому виділяються деякі схожі риси, властиві орендних та лізингових операціях. Тим не менш, незважаючи на схожість двох типів прокату зовні, у них є маса різного. Облік таких значних факторів робиться вирішальним при перевазі клієнта між ними.

Все ж оренда і лізинг мають необов'язковим переходом на об'єкт до його користувачеві. Обидва види мають нагальний характер комерційної угоди. Платний характер взаємовідносин при лізингу схожий на оренду техніки. Вони не відрізняються лише тим, що обидві системи прибуткові для власника майна.

Возвратний лізинг

Біля поворотного і звичайного – є трохи відмінностей. Лізингоодержувач може виступити відразу в ролі продавця майна. Якщо говорити простою мовою, то організація купує майно, яке з самого початку належить їй. При поворотному лізингу між лізинговою компанією і організацією охоплюються 2 договору: перший з купівлі-продажу майна, а другий по здачі його в лізинг. Два найважливіших документа підписують відразу. Якщо не підписати всі відразу, то є можливість, що один з учасників може залишитися без обладнання.

Зворотний лізинг необхідний для прикриття нестачі в оборотних коштах підприємства. Безперечна перевага поворотного лізингу полягає в тому, що обладнання організації може також застосовуватися у виробничому процесі. Якщо організація вирішує продати це устаткування лізингової компанії, то вона відразу отримує гроші на різноманітні витрати свого процесу.

Взагалі, операцію зворотного лізингу можна не порівняти з видачею кредиту під заставу. Для лізингоодержувача витрати за договором, повинні бути нижче відсотків по кредитах в банку. Може вийти так, що угода зворотного лізингу буде вигідніше, ніж звичайний банківський кредит.

Лізинг нерухомості та його особливості

Лізинг нерухомості – це отримання орендодавцем за контрактом фінансової оренди нерухомості, яка стає майном зазначеного орендаря тільки на час. Це майно надається орендареві за плату під час володіння і вживання з підприємницькими цілями. Далі можлива покупка цього самого майна.

У нинішніх українських реаліях майже всі представники підприємницької діяльності зустрічаються з питанням нестачі грошових коштів для того, щоб поповнити обігові кошти, так і для придбання основних засобів. Внаслідок цього, крім традиційних, комерсанти приневолено розшукувати і розробляти альтернативні схеми фінансування інвестицій. Нерухомість зараховується до одного з цих видів. Без них вдале ведення бізнесу неможливо або дуже ускладнений.

Звичайно, ви не зобов'язані купувати нерухомість у власність, оренда – чудова можливість обійтися без серйозних інвестицією. Але деякі підприємці розповідають, що майже скрізь вартість оренди у багато разів перевищує норму. Зокрема, оренда приміщення під бізнес, не відбувається більше ніж на рік.

Звичайно, орендоване приміщення рідко переходить у власність того, хто її орендує. Воно повертається до власника. При договорі лізингу, клієнт може отримати орендоване приміщення, після того, як термін контракту закінчується. Відповідно, клієнт виплачує суму, що залишилася за приміщення, і воно стає його приватною власністю. Далі він може робити з нею, що завгодно, аж до здачі в оренду.

Тепер Ви знаєте, що таке лізинг, його відмінності від кредиту або оренди, а головне зможете самостійно вирішити, який з видів потрібно для Вашого бізнесу. Крім того, якщо раніше у Вас залишилися питання на цю тему, просимо задавати їх у коментарях до даної статті, ми з задоволенням на них дамо максимально розгорнуті відповіді.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Кредити » Лізинг що це? Поняття і принцип роботи