Що таке консалтингові послуги   повний огляд поняття і покрокова інструкція по отриманню послуг за 7 кроків + огляд ТОП-3 консалтингових компаній

Кому і коли можуть знадобитися консультаційні послуги? Як укласти договір консалтингових послуг? Які консалтингові центри пропонують вигідні умови співпраці?

Вітаю читачів сайту !

У вашої компанії виникла проблема, яку неможливо вирішити силами власних співробітників? Потрібна допомога сторонньої особи? Вузького фахівця? Значить, прийшов час скористатися консалтинговими послугами. Про їх особливості я, Марія Даровська, розповім вам у цьому матеріалі.

Ви дізнаєтеся, як всього за 7 кроків отримати консалтингові послуги високого рівня. Також ми розглянемо консалтингові компанії, яким можна довіритися.

Давайте приступимо!

Консалтингові послуги

Зміст
  1. Що таке консалтингові послуги?
  2. Кому можуть знадобитися консалтингові послуги?
  3. Коли можуть знадобитися консалтингові послуги   огляд основних ситуацій
  4. Як скористатися консалтинговими послугами — 7 простих кроків
  5. Де замовити консалтингові послуги   огляд ТОП-3 компанії з надання послуг
  6. Як можна заощадити на консалтингових послугах — 3 перевірених способу
  7. Висновок

1. Що таке консалтингові послуги?

Під консалтингом прийнято розуміти проведення консультацій з незалежними фахівцями, які не працюють у фірмі.

Поняття консалтингу в СНД розуміють досить розпливчасто, але потрібно розуміти консультування керівників (компаній, відділів, проектів) для успішної реалізації їх проектів, а також співробітників підприємств для підвищення їх кваліфікації.

Консалтингові компанії часто мають певну спеціалізацію, наприклад, займаються лише стратегічним аналізом і плануванням або виключно кадровими питаннями   управлінський консалтинг та кадровий консалтинг.

Послуги консалтингової фірми:

  • дослідження ринку;
  • перевірки;
  • формування і реалізація стратегій;
  • аналіз ситуації;
  • прогнози наслідків;
  • навчання;
  • вивчення можливостей розвитку;
  • експертизи;
  • допомога у здійсненні проектів;
  • консультації з вузьким темам.

Мета консалтингу   допомога керівникам, підвищити рівень менеджменту, оптимізувати робочі процеси.

Консалтингові послуги — це консультування керівників компаній/установ/організацій, з метою роз'яснити ряд питань технічного, фінансового, юридичного, технологічного або іншого характеру.

Завдання консалтингу   аналіз ситуації, обґрунтування і знаходження рішень з урахуванням проблем клієнта та специфіки галузі.

У цій ситуації консультаційні послуги передбачають окреслення можливих шляхів розвитку підприємства, оцінку доцільності використання ресурсів.

Про те, чим займаються консалтингові компанії та їх види ви дізнаєтеся у відеоролику.

Послуги консалтингу можуть знадобитися, якщо керівнику компанії або її відділу потрібні додаткові знання, досвід або нові ідеї, якщо в компанії виникла критична ситуація, якщо керівники не можуть прийти до згоди щодо того чи іншого питання, при необхідності отримати допомогу у проекті.

Про те, що таке консалтинг, розповідається також в оглядовій статті з цієї тематики.

2. Кому можуть знадобитися консалтингові послуги?

Співробітники консалтингової компанії повинні мати вищу освіту, досвід роботи, необхідні знання. Консультанти повинні бути не тільки кваліфікованими, але й об'єктивними, при цьому діяти лише в інтересах замовника.

Статус у компанії повинен бути самостійним, не пов'язаним з клієнтами.

Консалтинговими послугами користуються:

  • державні, приватні підприємства, які надають послуги або виробляють продукцію;
  • іноземні компанії, які працюють на вітчизняному ринку;
  • урядові організації, органи державного управління.

Вищеперелічені підприємства, компанії, організації найчастіше потребують юридичному, фінансовому, управлінському види консалтингу.

Від консалтингу чекають об'єктивного аналізу ситуації, розробки рекомендацій щодо подальших кроків для врегулювання конкретної ситуації або положення в цілому, пошуку ефективних стратегій, перспектив розвитку. Часто за консалтингом звертаються при необхідності в податковому консультуванні або вирішенні трудових і боргових спорів.

При виборі консультантів підприємства або організації повинні орієнтуватися на свої особливості, спектр потребують вирішення завдань, вид необхідного консалтингу.

Послуги консалтингу потрібні, якщо необхідно залучити фахівця для координування структур компанії, якщо керівники не можуть прийти до єдиної думки щодо конкретного питання, якщо потрібна об'єктивна оцінка ситуації.

Приклад

Директор компанії з виробництва будівельних матеріалів звернувся до консалтингове агентство у зв'язку з кризовою ситуацією   падінням продажів, зростанням заборгованості, проблеми в роботі з дилерами.

Консультанти діагностували, що проблеми криються у відсутності стратегії, планів на майбутнє, перекосі продажів у бік корпоративного сегмента, припинення розробок і вдосконалень продукції.

Виявилися і інші недоліки   відсутність системи в роботі з клієнтами і моніторингу конкурентного середовища.

У результаті директор компанії разом з консультантом спільно опрацювали стратегію, виробили механізм коригування та відстеження планів, переробили систему управління, створили маркетинговий відділ, реанімували відділ розробок.

Паралельно консалтери у співпраці з керівництвом компанії створили систему мотивації персоналу, переглянули цінову політику, регіонально перерозподілили менеджерів з продажу, розробили комплекс заходів щодо зниження заборгованостей.

Через півроку роботи в цьому режимі компанія вибралася з кризової ситуації, змінила принципи роботи, зменшила заборгованість, змінила частина кадрового складу.

Дізнатися, що таке фінансовий консалтинг можна зі спеціальної публікації на нашому порталі.

3. Коли можуть знадобитися консалтингові послуги   огляд основних ситуацій

Консалтингові послуги мають на увазі надання консультацій в різних сферах, рішення виниклих проблем, розроблення плану подальших дій.

Допомога у вирішенні проблем підприємства це консультування директора та конкретна допомога по виниклих проблемних питань, або навчання на тренінгах і семінарах співробітників або топ-менеджерів компанії.

Перерахуємо основні ситуації, які вимагають залучення експертів-консалтерів.

Ситуація 1. Потреба компанії в знаннях, досвіді і свіжих ідеях

Якщо компанія стабільно працює, це не скасовує потреби в змінах, свіжих ідеях, нововведення. Щоб модернізація пройшла ефективно і безпроблемно, звертаються за консультаціями.

Якщо компанію потрібно розширити або змінити її орієнтацію, за консалтинговими послугами звертаються, щоб уникнути проблем і провести зміни безболісно. Один із способів допомогти фірмі в такому випадку   замовити бізнес-консалтинг.

Ситуація 2. Подолання критичної ситуації в компанії

Якщо на підприємстві виникли проблеми непереборної сили, що загрожують подальшому існуванню компанії, то варто звернутися за консалтинговими послугами.

Консультаційна фірма проаналізує структуру компанії, її діяльність, виявить проблеми, знайде шляхи їх вирішення, способи оптимізації діяльності, можливості виходу з критичної ситуації.

Особливо часто фірми потребують юридичному консалтингу, прочитати про який можна в нашій статті.

Ситуація 3. Відсутність згоди з важливого питання серед керівних кадрів

Немає нічого гірше, ніж неможливість прийти до згоди серед керівництва фірми. Зазвичай розбіжності виникають з виключно важливих питань. Суперечки серед начальства погано позначаються на функціонуванні компанії, особливо якщо згоди не можуть прийти довгий час.

У цьому разі повернути мир і узгодженість дій допоможе незалежний консультант.

Ситуація 4. Допомога у завершенні бізнес-проектів

Буває так, що фірмі не вистачає можливостей чи співробітників, щоб завершити проект. Причини бувають різні: брак досвіду у співробітників, необхідність в участі людини з іншою спеціалізацією, погляд з боку, виникнення питань із суміжних сфер.

Якою б не була причина проблем з завершенням, допоможе консалтинг. Поширений спосіб довести пов'язаний з інтернет-сферою проект до розуму   звернутися в ІТ консалтинг.

Ситуація 5. Проведення ревізії діяльності компанії

Діяльність компанії не приносить колишніх успіхів? Знизилася прибутковість? Падає ефективність?

Знайти причини проблем допоможе детальний аналіз ситуації, опрацювання діяльності кожного відділу на кожному етапі процесу.

Проведення ревізії діяльності компанії

Проаналізувати і дати оцінку діяльності фірми, направити її в потрібне русло допоможуть фахівці консалтингових компаній. Такі ревізії актуальні технологічних, фінансових, промислових сферах діяльності фірми.

Ще одна вигода від ревізії   піар. Адже результати перевірки можна оголосити громадськості і тим самим затвердити свої позиції на ринку, заявити про себе і свої успіхи.

У таблиці підсумки роботи консалтерів представлені в наочному вигляді:

Ситуації Підсумки роботи
1 Потреба керівників і співробітників в знаннях і ідеях Досвідчені фахівці консультують і навчають співробітників
2 Подолання критичної ситуації Компанія виходить з кризи з мінімальними втратами
3 Відсутність згоди з приводу важливого рішення Погляд з боку допомагає прийняти правильне рішення
4 Допомога у завершенні бізнес-процесів Відкладені справи успішно завершуються
5 Проведення ревізії Незалежний облік та аналіз виробничих показників

Якщо вам потрібна консультація не з питань роботи компанії, а для вдалого інвестування коштів, то спеціально для вас написана стаття «Інвестиційний консалтинг».

4. Як скористатися консалтинговими послугами — 7 простих кроків

Цивільний кодекс відносить консультаційні послуги до оплатним, що надаються в рамках договору за плату.

У договорі прописують як зобов'язання консалтингового агентства, так і умови, які повинен надати консультантів клієнт.

Крок 1. Вибираємо консалтингову компанію

При виборі консалтингової фірми варто звернути увагу на її репутацію.

Поцікавтеся у своїх знайомих   може, вони вже мали справу з якимись фірмами. Інформація про успішне чи неуспішним співробітництво допоможе вам звернути увагу на сумлінну фірму або виключити з поля зору недобросовісні.

Список конкурентних переваг консалтингових фірм:

  • Кваліфікація співробітників, у тому числі технічна;
  • Міждисциплінарні досвід і знання для вирішення ділових проблем;
  • Знання галузі промисловості;
  • Швидкість надання послуг;
  • Надійність компанії;
  • Бездоганна репутація;
  • Позитивні відгуки клієнтів.

Не цурайтеся відгуків в інтернеті — вони також бувають досить інформативні. Зверніть увагу на сайт компанії, термін її існування, перевірте інформацію про підприємстві в реєстрі, переконайтеся, що інформація достовірна.

Переконайтеся, що консультаційне бюро об'єктивно і незалежно.

Крок 2. Розповідаємо виконавцю про проблеми компанії і укладаємо договір

Якщо ви вже вибрали компанію і впевнені в ній, то настав час пояснити консультантів, що саме ви хочете отримати.

Докладно розкажіть про специфіку вашої компанії, структуру, особливості роботи і про виниклі проблеми. Тільки повна і достовірна інформація і детальні відповіді на запитання консультанта допоможуть консалтинговим фахівцям вирішити поставлені завдання.

Перед початком співпраці обов'язково укладіть договір. У договорі прописуються терміни виконання, умови виконання, обов'язки сторін. Уважно вивчіть угоду перед підписанням. Краще проконсультуватися з юристом перед його укладанням.

Договори бувають декількох видів:

  1. Абонементний, на тривалий термін. Згідно з цим договором консультант буде регулярно, раз в конкретний період часу, відвідувати вашу компанію, приймати участь в нарадах, консультувати, навчати.
  2. Договір з діагностики. Його укладають з консультаційною групою, яка зобов'язується виконати замовлення одноразово або регулярно.
  3. Договір впровадження.
  4. Договір на навчання, щоб підвищити кваліфікацію керівників, навчити їх.
  5. Договір для підготовки проекту для створення систем управління або їх доопрацювання.
  6. Договір комплексного консультування для розвитку компанії.
  7. Договір разової консультації.

Проектна консалтингова робота починається вже після підписання договору.

Крок 3. Надаємо консультантів матеріали і документи для аналізу ситуації

Для роботи консультантів знадобляться документи і матеріали, що дозволяють їм зрозуміти стан фірми, проаналізувати ситуацію. Оперативно надати консультанту ці матеріали. Вони повинні бути повними та достовірними.

В іншому випадку консультація буде неефективною.

Крок 4. Затверджуємо план впровадження змін

Після аналізу ситуації в компанії консультант запропонує вам шляхи вирішення проблеми, склавши докладні план рекомендованих дій.

Ваше завдання розглянути його, а якщо рішення приймають кілька управлінців, то скликати нараду керівників, запросити на нього консультанта. На нараді потрібно детально розглянути план, задати експерту питання і прийняти рішення затверджувати план чи ні.

Крок 5. Впроваджуємо зміни в роботу компанії

Після того, як план затвердили, настала пора його впроваджувати. Всі майбутні зміни зазвичай детально прописуються в плані.

Але приступати до змін необхідно під чітким керівництвом консультантів, залучаючи їх при необхідності. Адже план складено консалтинговим агентством, а значить, супровід та контроль його виконання — його обов'язок. Клієнт повинен створити умови, необхідні для роботи консультантів.

Крок 6. Отримуємо заключний звіт про проведення роботи

Результатом роботи різних фірм зазвичай стає звіт про виконану роботу.

Консалтингові послуги — не виняток. Після проведення роботи компанія також повинна надати звіт про зроблене, викласти свої спостереження, результати аналізу, прописати рекомендації для подальшої роботи.

Крок 7. Оплачуємо послуги консалтингової компанії

Коли вся робота вже зроблена   вам залишиться внести оплату за отримані послуги.

Якщо ви вносили передоплату, то потрібно внести частину. Розмір винагороди консультаційної фірми зазвичай вказується в договорі ще на стадії підписання. Якщо крім передбачених у договорі, в ході роботи знадобилися додаткові послуги, укладають додаткові угоди. Не забудьте внести оплату за ним.

5. Де замовити консалтингові послуги   огляд ТОП-3 компанії з надання послуг

Ми підібрали вам кілька компаній, що надають консалтингові послуги.

Спеціально для вас ми зробили короткий опис кожної з них, розмістили інформацію про особливості та переваги.

1) Конкол

КонколКомпанія «Конкол» займається маркетингом, бізнес-плануванням, стратегічним та юридичним консалтингом.

Компанія існує вже більше десяти років і займалася проектами як російських, так і зарубіжних компаній. За цей час «Конкол» реалізувала більше 2,5 тисяч проектів.

Всього в компанії 7 філій, а проектами займається більше сотні штатних фахівців різних спеціалізацій, а також близько 300 позаштатних.

2) ACE

ACE Consulting Company«ACE» консультує фірми з питань організації роботи, фінансової і юридичної діяльності. Компанія займається стратегічним консалтингом, управлінням заборгованостями та продажами, управлінням персоналом, фінансами, виробництвом, маркетингом, змінами, а також митних, правових, будівельним і міжнародним консалтингом.

Спектр діяльності «ACE» широкий   в послуги входить і навчальна, і процесне, і експертне консультування з предметів: екологія, ІТ, управління.

Компанія працює в , але співпрацювала і з іноземними компаніями, що ведуть справи в Китаї і країнах Європи.

3) Бизнесхелпер

БизнесХелперКомпанія «Бизнесхелпер» займається податковим, логістичним, інформаційних, виробничих, антикризовим, юридичним, стратегічним, митним консалтингом. А також управлінням оптовими і роздрібними продажами, маркетингом, закупівлями і запасами, веб-проектами, бізнес-процесами, управлінням персоналом, його мотивацією.

Компанія працює з 2010 року, своїм досвідом вирішення різнопланових завдань ділиться прямо на сайті, на якому проекти можна вибрати по роках і докладно розглянути проблему і знайдені консультантами шляхи вирішення.

6. Як можна заощадити на консалтингових послугах — 3 перевірених способу

Є ситуації, коли на консалтингу можна зекономити або навіть уникнути звернення в консалтингову фірму з усіма витікаючими наслідками. Відразу скажу, що якщо ваше підприємство відчуває реальні труднощі з незрозумілих вам причин, то економити на консалтингу не варто.

Якщо ж вам необхідно внести ясність щодо того чи іншого питання, то можна обійтися власними силами. Головне, не забувати відому приказку про те, що «скупий платить двічі» і підходити до економії розумно.

Давайте розглянемо, як заощадити на консалтингу.

Спосіб 1. Самостійне дослідження проблеми

Доручити дослідження з того чи іншого питання можна відповідального і компетентного співробітника (або кількома). Або знайти час і вивчити питання самостійно.

Як заощадити на консалтингових послугах

до Речі, деякі фірми так і роблять   займаються дослідженням проблеми своїми силами, щоб потім надавати консультативну допомогу іншим.

Головне   заздалегідь зважити можливі ризики в разі невдачі. Якщо вони невеликі, і в разі провалу ви втрачаєте тільки час, то чому б і ні.

Спосіб 2. Пошук рішення на спеціалізованих форумах

В інтернеті існує безліч тематичних форумів, на яких компетентні в тій чи іншій сфері люди діляться своїм досвідом. Якщо поставити там питання, то вам із задоволенням підкажуть як бути. Існують форуми розробників ПЗ, меблевиків, сантехніків, дизайнерів, флористів і т. д.

Проблема лише в тому, що ви не можете заздалегідь переконатися в компетентності порадника, а тому до таких порад варто ставитися обережно: заздалегідь зважувати ризики в разі, якщо рада виявиться невірним.

Спосіб 3. Онлайн консалтинг

Якщо звертатися в компанію вам не по кишені, консультацію можна отримати по скайпу або за допомогою інших онлайн-додатків. Це досить сучасний і поширений спосіб заощадити, адже консультації по скайпу дешевше звичайних.

З допомогою інтернету можна отримати і офіційну консультацію, роздруковану на спеціальному бланку, скріплений печаткою.

7. Висновок

Ну ось ми і розібралися з темою консультаційних послуг. Дізналися, які бувають консалтингові послуги, навіщо потрібні, як їх отримати і як на них зекономити.

«Хитрий Бобер» бажає вам вдалих бізнес-ідей і тільки професійних порадників поруч. Залишайте свої оцінки та коментарі.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Що таке консалтингові послуги   повний огляд поняття і покрокова інструкція по отриманню послуг за 7 кроків + огляд ТОП-3 консалтингових компаній