Що таке юридичний консалтинг   повний огляд поняття та основних етапів правового консультування + 4 ради як вберегтися від шахраїв

Де замовити послугу правового консультування? Як вберегтися від шахраїв в області консалтингу? Що таке юридичний консалтинг в туризмі?

Знайомий розповів таку історію. Директор компанії, де він працює, вирішив придбати новий офіс. Придивився просторе приміщення в діловому центрі міста. Вже перерахував власнику передоплату (25% вартості), упакував обладнання, офісні меблі зібрався переїжджати, як раптом відкрився – причому абсолютно випадково – цікавий факт.

Виявляється, офіс в момент продажу належав за умовами договору довгострокової оренди іншому комерсанту, який, згідно з контрактом, міг користуватися приміщенням ще рік. Переїзд відклали, коробки розпакували, поки працюють в старому будинку. Директор намагається повернути гроші, але безуспішно – продавець «тягне гуму» і десь ховається.

Якщо б директор попередньо замовив в авторитетній фірмі послугу юридичного консалтингу, такий накладки б не сталося. Фахівці перевірили б «юридичну чистоту» приміщення заздалегідь і забракували цей варіант, зберігши клієнту гроші і нерви.

Чим ще займаються юристи-консалтери і в яких ситуаціях до них потрібно звертатися, я, Денис Кудерин, експерт журналу , розповім в новій статті.

Отже, почнемо!

Юридичний консалтинг

Зміст
  1. Що таке юридичний консалтинг і кому він може знадобитися
  2. Що включає в себе юридичний консалтинг – 6 основних напрямів
  3. Як здійснюється юридична консалтингова діяльність – 5 головних етапів
  4. Юридичний консалтинг від професіоналів – огляд ТОП-3 консалтингових компаній
  5. Як вберегтися від шахраїв при замовленні юридичного консалтингу – 4 простих ради
  6. Висновок

1. Що таке юридичний консалтинг і кому він може знадобитися

В бізнесі періодично виникають ситуації, коли компанії потрібна кваліфікована юридична допомога. Не у всіх фірмах є юридичний відділ і не завжди в таких відділах працюють фахівці потрібного рівня.

Що робити, коли потрібно перевірити лояльність контрагента, вирішити трудовий спір, з'ясувати, чи відповідають існуючі на підприємстві порядки вимог Трудового кодексу РФ, стягнути заборгованість з постачальника в судовому (або навпаки, досудовому) порядку?

Самий розумний варіант – замовити юридичний консалтинг в профільній організації з бездоганним послужним списком. Така послуга гарантує клієнту якісну допомогу, економить гроші фірми і вирішує питання на професійному рівні.

Юридичний консалтинг – послуги правового характеру, які отримує замовник від кваліфікованих фахівців з вищою юридичною освітою та досвідом практичної роботи.

Сторонні консультанти в силу своєї підготовленості вміють вирішувати правові питання швидко і з вигодою для клієнта. При цьому вони діють строго в рамках законодавства.

Консалтери усунуть поточні юридичні проблеми і запобігають виникненню нових. При необхідності вони допоможуть з ліквідацією компанії, супроводять процедуру банкрутства підприємства чи, навпаки, посприяють з грамотним з правової точки зору запуском стартапу.

Російське законодавство, в тому числі трудове, відноситься до числа найскладніших в світі. Розібратися в юридичних тонкощах під силу тільки добре навченим фахівцям зі стажем і професійної хваткою. Саме таких співробітників набирають у штат великі консалтингові компанії.

Консультанти роблять наступне:

  • допоможуть оформити угоду юридично грамотно;
  • змінять пункти партнерського договору або повністю розірвано угоду на вигідних для замовника умовах;
  • перевірять юридичну грамотність документів, угод, контрактів;
  • змусять контрагентів виконати боргові зобов'язання;
  • мінімізують ризики втрати прав на нерухоме та рухоме майно;
  • оформлять права інтелектуальної власності;
  • допоможуть вирішити внутрішні юридичні суперечки – звільнять нероб, розберуться з кляузниками і скандалістами, розроблять корпоративні правила відповідно з КЗПП (Трудовим кодексом).

Такі послуги затребувані у всіх сферах комерційної діяльності. Послугами консультантів користуються крупні фірми, яким потрібен авторитетний погляд зі сторони, так і невеликі компанії, яким нерентабельно містити штатних юристів.

В торгівлі консультанти владнають конфлікти з споживачами, у сфері послуг – визначать правове поле діяльності компанії. В туризмі юридичний консалтинг допоможе вирішити питання, що стосуються міжнародної юрисдикції та відносин з представниками інших держав.

Оглядова стаття «Що таке консалтинг» розповість про принципи та особливості професійного консультування.

2. Що включає в себе юридичний консалтинг – 6 основних напрямів

Юридичні консультанти працюють в декількох напрямках. Їх стільки ж, скільки галузей права.

Я вибрав найбільш затребувані галузі правового консалтингу і пропоную читачам ознайомитися з їх особливостями.

Напрям 1. Податкове право

Для початку консультанти розберуться з поточним станом податкових справ в компанії, потім приймуть заходи по оптимізації податкових відрахувань.

Фахівці візьмуть на себе такі питання, як:

  • підбір найбільш вигідною для клієнта системи виплат в державну казну;
  • податкові перевірки;
  • податкові декларації;
  • податкова відповідальність;
  • податкові правопорушення.

Бажаючим заглибитися в тему рекомендую докладну статтю «Податкове консультування».

Напрям 2. Комерційне (торговельне) право

В цій сфері вирішуються питання, пов'язані з товарообігом. Консультанти знають, які особливості має правове ціноутворення, як правильно проводити торги і провадити дилерську діяльність в рамках існуючого законодавства.

Корисна стаття по суміжній темі – «Бізнес-консалтинг».

Напрям 3. Нерухомість

Фахівці допоможуть юридично чисто провести угоди купівлі/продажу/оренди земельних ділянок, комерційних приміщень (офісів, складів, торгових точок).

Приклад

Велика торгова фірма бажає придбати приміщення під новий магазин. Перевірити об'єкт керівництво доручає консалтингової компанії. В ході перевірки з'ясовується, що раніше об'єкт належав акціонерному товариству, яке в період володіння будівлею самовільно добудувало кілька секцій.

Цей факт консультанти повідомляють замовнику, описавши можливі ризики придбання такого об'єкта. Директор вирішує не інвестувати кошти у цю будівлю, а підшукати інше в цьому ж районі.

Напрям 4. Інтелектуальна власність

Інтелектуальне майно нерідко становить значну частину активів підприємства. Іноді компанія взагалі не володіє нічим матеріальним, реалізуючи лише знання і навички співробітників через інтернет.

У цій галузі консультанти надають допомогу, пов'язану із захистом авторських прав, реєстрацією патентів, вирішенням спорів з приводу товарних знаків та назв.

Приклад

Новий інтернет-магазин «Чай + Кава» бажає зареєструвати товарний знак. У консалтинговій фірмі директор замовляє пошук схожих позначень в офіційному реєстрі.

У підсумковому звіті консалтери вказують знайдений ними знак, який може бути визнаний експертизою Роспатенту подібним. Фахівці радять замовнику змінити дизайн. Це буде дешевше, ніж потенційне судовий розгляд з іншою фірмою.

інтелектуальна власність

Якщо ж справа все-таки дійшла до суду, то в цьому випадку консалтери підготуються до розгляду, представлять інтереси клієнта і допоможуть виграти процес.

Напрямок 5. Трудове право

Тут розбираються спори і конфлікти, пов'язані з трудовими договорами. Якщо звільнені співробітники вважають, що їм не доплатили, або штатні працівники наполягають на зміні умов праці, посилаючись на КЗПП, консультанти розберуть такі ситуації і дозволять їх відповідно до встановлених правил.

Напрям 6. Ринок капіталу

Вузькоспеціалізоване, але важливий напрям правового консалтингу. Експерти вивчають тему попиту і пропозиції на ринку цінних паперів, кредитів та інших видів руху капіталу. Такі консультанти допоможуть замовнику визначитися з довгостроковими планами фінансового розвитку і вбережуть клієнта від непотрібних ризиків.

Підсумкова таблиця допоможе краще розібратися в напрямках юридичного консалтингу:

Напрямки правового консалтингу Практичне застосування
1 Податкове право Оптимізація податкових відрахувань
2 Нерухомість Перевірка юридичної чистоти об'єктів нерухомості
3 Торгове право Допомога в питаннях торгівлі
4 Інтелектуальна власність Захист інтелектуальних активів замовника
5 Трудове право Вирішення трудових спорів
6 Ринок капіталу Аналіз руху капіталу з метою прибуткового інвестування

Додаткова інформація з цього розділу – у статті «Консалтингові послуги».

3. Як здійснюється юридична консалтингова діяльність – 5 головних етапів

Як і будь-який інший вид інтелектуальних послуг, юридичний консалтинг вимагає попередньої підготовки і компетентних виконавців. Замовляючи консультування, будьте готові тісно спілкуватися з фахівцями на всіх етапах процесу і всіляко сприяти їм у вирішенні поставленого завдання.

Розглянемо основні етапи юридичного консалтингу.

Етап 1. Збір даних і визначення проблеми

Насамперед консультантам необхідно визначитися з метою проекту. Якщо замовник сам не знає чітко, чого він хоче, результат буде відповідним.

Виконання будь-якої задачі починається зі збору потрібних відомостей і документів. Професійні консалтингові компанії гарантують конфіденційність своєї роботи. Замовники не повинні побоюватися, що отримана фахівцями інформація потрапить до конкурентів або третім особам.

Для відомих консалтингових фірм збереження отриманих даних – питання престижу і репутації. Якщо витік станеться, такій установі просто перестануть довіряти.

Етап 2. Розробка рішень та подання їх керівництву компанії-замовника

Подальша стадія – розробка плану дій. Консультанти вирішують, якими методами вони будуть вирішувати завдання замовника і надають йому докладний опис необхідних кроків.

Якщо клієнта все влаштовує, фахівці переходять до наступного етапу.

Етап 3. Реалізація рішень і контроль за впровадженням змін

Генерувати ідеї можуть багато, а ось успішно впроваджувати їх на практиці – тільки профі. Це спостереження особливо справедливо стосовно юридичного консалтингу. Замовнику, як правило, потрібно вирішити конкретне завдання – розібратися з контрагентом, виграти тендер або трудовий спір.

Керівникам компанії-клієнта слід контролювати реалізацію проекту на кожній стадії і при необхідності коригувати діяльність консалтерів, орієнтуючись на кінцеву мету процесу.

Етап 4. Оцінка результатів проекту

Аналіз допоможе зрозуміти, наскільки робота компанії змінила поточну ситуацію. Юридичну допомогу визнають успішною в тому випадку, якщо вона призвела до документально підтверджених результатами.

оцінка результатів проекту

Можливо, закінчивши свої справи, фахівці в якості профілактичних заходів порадять скоригувати на об'єкті структуру управління або роботу з фінансами. В цьому випадку доцільно замовити у тій же фірмі управлінський консалтинг або фінансовий.

Етап 5. Остаточні фінансові розрахунки з консультантом

Якщо заплановані заходи проведені в повному обсязі і в строк, а завдання, поставлене перед консультантами, вирішена законно і грамотно, прийшов час провести підсумкові розрахунки.

Замовник перераховує гроші на рахунок компанії, контракт закривається. При необхідності клієнт має право укласти з фірмою довгострокову угоду на подальшу юридичну допомогу. Такий договір називається «абонементними» і обходиться замовникові дешевше.

4. Юридичний консалтинг від професіоналів – огляд ТОП-3 консалтингових компаній

Як вибрати таку компанію, яка не просто додасть звітної макулатури на вашому столі, а дійсно усуне проблему?

Відповідь проста – звертайтеся до фірми з бездоганною репутацією, досвідом і великою кількістю закритих проектів. Якщо результат роботи компанії можна оцінити «по справах», шукайте інших фахівців.

Ще один варіант – скористатися допомогою нашого журналу і вибрати партнера з числа компаній, представлених в експертному огляді.

1) RFI Consult

rfi-consultМіська юридична служба RFI Consult займається повним юридичним супроводом малого і середнього бізнесу. Співробітники компанії забезпечать юридичну чистоту ваших угод, представлять інтереси в суді або врегулюють спір на досудовому етапі, допоможуть виграти тендер, супроводять процедуру банкрутства і проведуть ліквідацію бізнесу.

Справи ведуть досвідчені юристи – випускники провідних російських вузів та спеціалісти з усіх галузей права, починаючи з податкового і закінчуючи митним. Принципи роботи працівників, глибокий аналіз ситуації, твереза оцінка перспектив, обов'язкове дотримання законодавчих норм. Фірма працює з 1998 року і має безліч постійних клієнтів.

2) Приватне право

приватне правоЮридична компанія консультує приватних і корпоративних клієнтів по всіх областях і напрямами права. Організація працює як з приватними, так і з корпоративними клієнтами. Фахівці «Приватного права» проведуть експертизу договорів з контрагентами, виступлять представниками замовника в суді, проаналізують правові ризики угод і будь-якої іншої комерційної діяльності.

Консалтери розроблять внутрішні положення в компанії, дозволять трудові спори будь-якої складності і складуть договір на «юридичному» англійською, якщо у замовника виникне така потреба.

3) Лорд

ЛордЛідер в сфері юридичної допомоги і консультування. Надає правові послуги юридичним особам і громадянам за всіма напрямами права. Головні принципи роботи – прозорість, чесність, довірчі відносини з клієнтами. Тут вам не нав'яжуть непотрібні послуги і взяти плату тільки за результативну роботу.

Корпоративним клієнтам, зацікавленим в довгостроковому співробітництві, «Лорд» пропонує Абонентське юридичне супроводження зі знижкою.

5. Як вберегтися від шахраїв при замовленні юридичного консалтингу – 4 простих ради

Аферисти і шахраї опанували всі галузі людської діяльності. Юридичне консультування – не виняток.

У мережі повно «порадників», готових забрати ваші гроші і не надати взамін нічого, крім почуття глибокого розчарування.

як вберегтися від шахраїв при замовленні юридичного консалтингу

Щоб цього не сталося, будьте пильні. А саме, не починайте взаємодія з компаніями, не переконавшись у їхній лояльності. Зробити це допоможуть юристи, що працюють на сайті Правознавець.ру.

Цей унікальний у своєму форматі ресурс створений спеціально для віддаленої допомоги громадянам і юрособам. З порталом співпрацюють тисячі юристів і адвокатів з підтвердженою кваліфікацією і репутацією. Щоб отримати допомогу, клієнту достатньо зайти на сайт Правознавця і задати своє питання в інтерактивному чаті.

А тепер – кілька корисних порад загального плану.

Порада 1. Не робіть попередніх оплат

Передоплата у справі нематеріальних послуг – зло і моветон. Не погоджуйтеся, якщо незнайомі вам люди вимагають відразу перевести гроші за консультації або заплатити в обхід каси.

Заплатити заздалегідь просять або малобюджетні організації, або відверті шахраї. Ні ті, ні інші не потрібні.

Порада 2. Уважно вивчайте умови договору

Договір – це основний документ, що регламентує права замовника та обов'язки виконавця. Клієнт має право додати в договір пункти, які він вважає важливими, і видалити звідти те, що його бентежить.

Якщо консультант не дає договір на руки, або сама угода з якихось причин вас не задовольняє, засмучує, ставить у глухий кут, пошукайте іншого партнера.

Порада 3. Не намагайтеся заощадити

Дешеве не буває якісним. Якщо прагнення заощадити перетворюється в самоціль, ви ризикуєте замовити консалтинг у нікому невідомій фірмі зі студентами в якості приходять співробітників.

Великі міжнародні агентства беруть за один візит консультанта сотні тисяч американських грошей. Я не закликаю вас шукати найдорожчий варіант: дотримуйтесь принципу розумної доцільності, і будете завжди залишатися у виграші.

Порада 4. Ознайомтеся з відгуками клієнтів

Реальні відгуки клієнтів – найефективніший спосіб визначити компетентність компанії. Особливо цінні рекомендації з перших рук. Не полінуйтеся розшукати колишніх замовників консалтингової фірми, з якою зібралися співпрацювати, і дізнатися від них про рівень сервісу і самих послуг.

Рекомендую до перегляду ролик на тему юридичного консалтингу, в якому представник однієї з великих компаній такого профілю популярно пояснює зміст і принципи роботи своєї установи.

6. Висновок

Підведемо підсумки, панове. Юридичний консалтинг – популярний і актуальний вид послуг для всіх, хто зацікавлений у професійній правовій підтримці. Своєчасна і кваліфікована юридична допомога економить ресурси підприємства і береже нерви керівникам.

Команда журналу бажає читачам прибуткового бізнесу і надійних партнерів! Чекаємо оцінок, коментарів, зауважень і міркувань по темі публікації. До нових зустрічей!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Що таке юридичний консалтинг   повний огляд поняття та основних етапів правового консультування + 4 ради як вберегтися від шахраїв