Як українців дурять інтернет-магазини одягу і взуття

ecommerce0307Директор з маркетингу інтернет-магазину одягу та взуття LeBoutique Юлія Шилова назвала чотири основних способи, якими користуються українці, щоб обдурити продавців товару.

По-перше — обдурити або пограбувати кур'єра. «Є схеми, які стосуються доставки і більше зачіпають роботу кур'єрських служб. Найчастіше це всілякі махінації з грошима — від фальшивих купюр до банального грабунку. Іноді навіть все закінчується трагедією. Напевно, всі пам'ятають випадок з вбивством кур'єру при доставці телефону? З тих пір більшість кур'єрських служб доставляють електроніку тільки до дверей під'їзду. Також у кур'єрів є процедури по перерахунку грошей і передачі товару тільки після повного розрахунку», — розповіла Юлія Шилова.

Друге необразливе «шкідництво» серед покупців – це відмова прийняти замовлення. «Це необов'язково умисне бажання нашкодити. У 95% випадків це відбувається з об'єктивних причин (замовлення приїхав, а покупець не в місті і не може забрати; зробив замовлення, а потім потреба відпала; неузгоджене час доставки тощо). Але є невелика кількість покупців, які свідомо роблять замовлення, навіть не плануючи їх забирати. Навіщо вони так роблять — сказати важко. Можливо, їм не вистачає уваги. А може, просто «закривають» таким своєрідним чином потреба в модному шопінгу», — припустила експерт.

На третьому місці за популярністю – спроба повернути вже ношені речі. «Тобто клієнт замовляє річ, оплачує її, носить її, а потім намагається повернути її назад під виглядом нової речі», — уточнила Шилова.

Ну і, нарешті, четвертий спосіб «шкідництва» — підміна товару при поверненні. «Наприклад, клієнт замовляє дорогу річ, а потім повертає щось дуже схоже з перевешенными бирками під виглядом дорогої речі, щоб отримати від інтернет-магазину назад гроші», — розповіла Юлія Шилова.

За словами експерта, кількість покупців-шахраїв в Україні невелика. «На щастя, на відміну від тих же дощок оголошень в інтернет-магазинах масштаби шахрайства осудні. Наприклад, кількість «шкідників», які оформляють непотрібні собі замовлення, — 0,05-0,1% від клієнтської бази. Частка спроб «нахімічити з поверненнями» теж складає до 1% від усіх товарів, що повертаються», — повідомила експерт.

Щоб зменшити кількість втрат від дій шахраїв, інтернет-магазини підсилюють уважність роботи на етапі обробки повернення. Наприклад, приймальники обов'язково зіставляють реальну річ і фото товару з замовлення, потім уважно перевіряють упаковку, бирки, шви, чистоту вироби. При цьому, якщо один і той же покупець попався на «шкідництві» пару раз, він цілком може потрапити в чорний список продавця. Вони існують. «Так, у нас є чорний список клієнтів, і ми блокуємо таких користувачів», — підтвердила Юлія Шилова.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як українців дурять інтернет-магазини одягу і взуття