Інвестування в акції та облігації: Україна, Росія, СНД

акції облігаціїІнвестування в акції є досить ризикованою справою, але що це дає? По-перше, дохід – дивіденди відповідно до частки куплених акцій. По-друге, покупка акцій компанії дає вам право брати участь у її справах і бути присутнім на важливих зборах – інакше кажучи, це право голосу. І, нарешті, по-третє, придбання акцій дає вам право на майно компанії в разі, якщо вона не зуміла грамотно розпорядитися грошима своїх акціонерів і збанкрутувала.

Облігації – державні цінні папери, але надійніше від цього вони не стають. Ризик досить великий і в тому, і в іншому випадку, а збереження коштів інвестору ніхто не гарантує. Це як казино, тільки грунтується все на більш серйозних процесах, і теорія ймовірностей не має до справи жодного стосунку. Втім, як кажуть, хто не ризикує – той не п'є шампанське. Тому інвестування в акції та облігації, як вид діяльності, що приносить дохід, буде існувати завжди. Головне – слідувати «грошового» правила: вкладати в обіг тільки вільні гроші, але ні в якому разі не позикові і не останні, програвши які, ви сядете на голодний пайок.

Інвестування в акції та облігації може виявитися дуже прибутковою справою. Розгортається ця бурхлива діяльність на спеціальних фондових біржах. На даний момент в широко відома московська міжбанківська валютна біржа (ММВБ), заснована після розпаду СРСР. Вона успішно торгує акціями так само, як і РТС – Russia Trading Sistem. На цих двох валютних біржах відбувається безліч торгових операцій, близько сотні російських фірм воліють мати з ними справу ось вже більше 20 років.

Щоб мати можливість торгувати акціями, за законом громадяни зобов'язані придбати професійним посередником – брокером, який буде здійснювати операції на біржі. Брокерська компанія зобов'язана мати спеціальну ліцензію, що дозволяє їй займатися даним видом діяльності на ринку цінних паперів. Ліцензія видається Федеральною комісією, і нею має чималу кількість брокерських компаній – інвесторів в цьому плані вибір досить великий.

Інвестори ділять ринок російських акцій на кілька областей. Найбільшим попитом користуються акції великих надійних компаній, які тривалий час демонстрували позитивну динаміку. Ці акції є завжди в наявності, їх можна вигідно купити і вигідно продати, угоди за участю цих акцій є постійними на біржі. До них можна віднести акції РАО ЄЕС, «Лукойл», "ЮКОС", «Ростелеком», ну і, звичайно ж, акції Ощадбанку.

Аналітики склали спеціальну коротку, але зрозумілу таблицю для російських інвесторів, якій рекомендується користуватися у другій половині 2013 початку 2014 року.

Компанія Цільової
рівень, $
Поточна
ціна, $
Потенціал,% Рекомендація
«Газпром
Нафта
4,08 2,63 55,1 купувати
«Сургутнафтогаз» 0,91 0,60 51,7 купувати
«Лукойл» 54,0 40,5 33,3 купувати
«Роснефть» 5,76 4,93 16,8 тримати
«Татнафта» 2,97 2,96 0,3 тримати

Це що стосується російських акцій. Тут же можна розглянути інвестування в акції другого ешелону. Ці цінні папери менш популярні серед учасників ринку, що пояснюється більш низькою їх ліквідністю. Їх випускають телекомунікаційні компанії, підприємства енергетики і машинобудівні заводи. Найяскравіший приклад у цій категорії – акції російського Автовазу.

Грошові надходження у фонди, що вкладають кошти в акції і країн СНД, за один тиждень квітня 2013 року склали 226 млн доларів проти надходжень у розмірі 79 млн доларів за один тиждень до цього. Виходить, що з початку року до кінця четвертого місяця загальні грошові надходження становили вже 4,4 мільярда.

За даними «Уралсиба», з 226 млн доларів, залучених російськими інвесторами, 41,8 млн доларів були отримані через фонди самих бірж, тому ця сума становила лише 18,5 % від загальної суми порівняно з 92 % в березні, 51 % – в лютому і 57 % – у січні.

Інвестори знову почали вкладати кошти в російські акції, однак тепер їх цікавить не тільки нафта і газ. Така нова тенденція розвитку фондового ринку в , незважаючи на підвищення доходів від нафти. Тепер Росію вже не назвати нафтовий в плані акцій: чималу частку на фондовому ринку становлять тепер акції будівельних компаній і компаній інших прогресивних сфер діяльності. Але це не вся інформація.

Аналітики оцінювали ситуацію на фондовому ринку , бажаючи передбачити ціни на нафту і пов'язані з ними випуски відповідних цінних паперів. При цьому ціна сектора повинна була бути справедливої, що склалася в результаті не тільки попиту і пропозиції, але і в результаті вийшли політичних та економічних новин. За розрахунками фахівців, протягом терміну, що дорівнює п'яти рокам, ціни за один барель нафти будуть варіюватися в діапазоні від 51 до 52 доларів, що призводить до формування цифри ризику країни приблизно на рівні 500 пунктів. Це значення може дійти і до 600 пунктів. Звідси можна зробити висновок, що скидати з рахунків нафтові акції ще рано.

Можна, звичайно, торгувати, використовуючи інші економічні інструменти, але для тих, хто зацікавлений саме в даній області, підходить інвестування в акції. Україна – не саме краще місце з усіх країн СНД для торгівлі на фондових біржах. Ліквідність цінних паперів на українському фондовому ринку залишає бажати кращого, тому він такий млявий. Одна надія на агропромислові акції в Україні. Вони непогано котируються за кордоном і приносять інвесторам непоганий дохід. До того ж вони володіють високою захищеністю: за кордоном були створені спеціальні агрохолдинги, яким Україна довірила керувати своїми активами.

Зараз варто звернути увагу на країни, що розвиваються, але подають великі надії українські компанії («Кернел», «Астарта» і інші), через які за один день обертається близько 2,2 млрд доларів. Такі компанії мають перспективи: запаси в плані зростання досягають 60 %, і грамотні інвестори поспішають вкласти в їхні акції свої кошти.

Недооцінені акції залишаються в стороні, а марно: їх недооціненість означає, що настане той день, коли ціни на них різко підуть вгору: ось тут-то і реалізується потенціал у кілька сотень відсотків. Прикладом таких компаній в Україні можуть служити такі компанії, як «Лендком» або «УкрзернопромАгро».

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Інвестування в акції та облігації: Україна, Росія, СНД