Заява банку про неможливість платити кредит - зразок

Заява банку про неможливість платити кредит

Як правило, при наявності заборгованості за кредитом, спілкування клієнта з представниками банку здійснюється виключно в усній формі. А коли справа доходить до суду, з'ясовується, що не існує ніяких доказів того, що позичальник надав банку свідчення своїх фінансових проблем, немає доказів того, що він звертався в банк з проханнями реструктуризації боргів. Фахівці наполегливо радять спілкуватися з банком тільки в письмовій формі. Те ж саме відноситься і до колекторів. Будь-які звернення до банку з пропозиціями, проханнями, скаргами, слід надавати лише на папері.

Типової форми заяви про неможливість платити кредит не існує. Така заява пишеться вручну або в друкованому вигляді в довільній формі. Нижче буде наведено приклад. Оформляється він за стандартною схемою: праворуч угорі найменування банку, його адреса. Далі вказуєте свої особисті дані (ПІБ та адресу. Нижче по центру листа пишіть «Заява». Текст вашого звернення повинен містити інформацію про те, що між банківською організацією і вами був укладений договір. Слід обов'язково вказати його дані (дату, номер, суму позики, строк виплати). Після цього вкажіть причину, по якій ви не можете виробляти регулярні виплати по кредиту. Не зайвим буде показати свої нові доходи і зробити перерахунок витрат з обов'язковим щомісячним виплатам, а також вказати мінімум для проживання. Просити банк слід про реструктуризацію , яка передбачає відстрочку платежів (виплат), зупинення нарахування пені, списання боргу і відсотків.

Заява банку про реструктуризацію боргуДо заяви банку про неможливість платити кредит обов'язково слід додавати документи, які є підтвердженням того, що ваше фінансове становище значно погіршилося. Так, якщо ви втратили своє основне місце роботи, то до заяви слід додати трудову книжку (копію), документ, який підтверджує, що ви перебуваєте на обліку в центрі зайнятості. Якщо ж ваша заробітна плата впала, то потрібно в якості доказу довідка форми 2-ПДФО.

В обов'язковому порядку після підписання листа банку про неможливість платити кредит, зніміть копію з нього. Доставити заяву в банк можна різними шляхами.

  • Занести безпосередньо в банк і зареєструвати його допомогою канцелярії або в секретаря. Вимагайте, щоб на вашій копії був поставлений вхідний номер, підпис прийняв лист співробітника і штамп. Якщо в банку вам відмовляють у реєстрації листа, ви маєте законне право вимагати книгу скарг, щоб позначити в ній проблему. Крім того, можна звернутися в товариство із захисту прав споживачів.
  • Надсилання рекомендованого листа з повідомленням в центральний офіс банку.

Приблизний текст листа в банк про неможливість платити кредит може виглядати так:

«01.01.01 між «ПІБ клієнта» та «найменування банку» був укладений Договір кредиту №... від 01.01.01 на таких умовах: сума кредиту, термін... (термін остаточного повернення кредиту...), процентна ставка..., цільове використання...

Згідно наступного пункту Договору (№), передбачається зміна розміру ставки за відсотками, терміну виплати кредиту, як піт угодою сторін, так і в односторонньому позасудовому порядку.

З 01.01.01 року сталося погіршення мого фінансового стану. Це пов'язано з ... (втрата роботи, зниження зарплати, форс-мажор, стихійне лихо, хвороба, тощо). Це підтверджується наступними документами ... (перелік).

протягом дії Договору (№) від 01.01.01 року я своєчасно здійснював виплату всіх зобов'язань Банку: сума боргу, проценти, комісія. До дати сьогоднішнього звернення прострочена заборгованість відсутня.

На підставі всього вищесказаного, прошу реструктуризувати мою заборгованість за Договором (№) від 01.01.01 року: знизити процентну ставку до ... річних; продовжити суму боргу на строк ..., змінити дату остаточного погашення позики з ... (дата) до ... (дата).

Про результати розгляду заяви прошу повідомити мене в письмовому вигляді.»

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Заява банку про неможливість платити кредит - зразок