Що робити, коли у вас з'явився борг по кредитній карті Приватбанку: що вам загрожує, способи розв'язання проблеми

Борг по кредитній карті Приватбанку: що робити, що загрожує боржнику

Кредитна карта Приватбанку – дуже зручна річ. Коли грошей на руках немає, а вони дуже потрібні, банк готовий надати вам ці гроші в борг. Сьогодні в Приватбанку можна як окрему карту з кредитним лімітом до 25 або 50 тисяч гривень, так і оформити індивідуальний кредит на більш високу суму. Наприклад, для покупки авто або квартири, ПриватБанк пропонує спеціальні тематичні договору. Але трапляється і так, що виплатити кошти за кредитом клієнт не має можливості. В результаті, у нього накопичуються борги, причому з часом їх суми зростають. Більшість клієнтів поінформовані, як оформити кредит і як його погасити. Але коли з'являється борг по кредитній карті Приватбанку, що робити в такому випадку, найчастіше боржник просто не уявляє.

Чому і в яких випадках з'являється борг по кредитній карті

Відразу відзначимо, що заборгованість по кредиту, як правило, з'являється з вини самого клієнта. Укладаючи договір про надання ПриватБанком кредитних коштів, обидві сторони зобов'язуються виконати певні умови. Якщо клієнт своєчасно платить за кредитом, ніяких проблем не виникає. У випадку одиничної прострочення, ситуація не стає критичною. Але після серйозної прострочення, особливо якщо накопичилася занадто велика сума грошей, співробітники Привату мають право залучити клієнта до відповідальності.

Варто пам'ятати, що найкращим варіантом в таких випадках є просто погасити заборгованість. Зробити це можна одним з декількох способів:

  1. В онлайн-режимі через Приват24;
  2. За допомогою SMS-команд або в режимі розмови з оператором;
  3. У будь-якому відділенні Приватбанку;
  4. В будь-якому банкоматі або терміналі самообслуговування Привату.

Дізнатися суму заборгованості можна аналогічними способами. Як правило, коли від банку приходить попередження про борг, в ньому вже міститься сума боргу.

Що робити, якщо немає можливості погасити борг

ПриватБанк пропонує клієнтам підключити систему страхування кредитного ліміту на карті. Ця програма передбачає повне погашення вашого боргу перед банком у певних випадках.

Однак така послуга підключена не у кожного клієнта. Крім того, діє вона теж не в кожному випадку.

В інших випадках, перш за все, варто визначитися, яку мету ви переслідуєте. Якщо це проста відстрочка платежу по кредиту, то, в більшості випадків, цього можна домогтися шляхом переговорів з адміністрацією. Банк не має права почати судовий процес до певного терміну заборгованості. Всі ці умови обумовлюються в договорі.

Якщо ж заплатити по кредиту немає взагалі ніякої можливості, навіть у майбутньому, в такому випадку краще звернутися до кваліфікованого фахівця – юриста. Серйозна прострочення – це саме по собі серйозне порушення договору, яке в перспективі може вилитися для вас у напружений судовий процес з арештом майна. Звичайно, іноді клієнт має шанси виграти цей суд, але на практиці таке трапляється не часто.

Варто пам'ятати, що ПриватБанк мало зацікавлений у судовому процесі з клієнтом. Для адміністрації банку головне – погашення кредиту в будь-який спосіб, адже в іншому випадку банк просто втратить свої кошти.

Відмовитися від сплати боргу перед ПриватБанком можна тільки двома способами: через суд і рефінансування кредиту. Але перший спосіб майже завжди дуже довгий, затратний й часто закінчується не на користь клієнта. А другий передбачає, що клієнт бере кредит в іншому закладі, щоб розплатитися з Приватом. Іншими словами, інша кредитна організація бере на себе обов'язок розрахуватися з боргами на певних умовах. Але в будь-якому випадку «вийти сухим з води» навряд чи вийде.

Що загрожує боржнику

Зі свого боку ПриватБанк «лякає» боржників певними санкціями. Найчастіше такі «санкції» справді діють. Розглянемо кожну з них більш докладно.

  1. Проблеми з виплатами погано позначаються на працевлаштування. На офіційній роботі особистість потенційного співробітника, як правило, перевіряється на судимості і наявність боргів. Якщо у вас є непогашені кредити, шанси на успішне працевлаштування кардинально зменшуються;
  2. Якщо у вас на карті є непогашений і не реструктуризований кредит (відстрочений), в додачу до нього нараховується пеня, розмір якої передбачений кредитним договором;
  3. Заборона на виїзд за кордон. Прикордонні служби завжди інформуються про боржників. Дані боржника миттєво потрапляють в базу даних прикордонного контролю;
  4. За непогашений кредит ви навряд чи зможете отримати будь-який інший кредит в тому чи іншому банку (якщо така можливість не передбачена послугою рефінансування);
  5. Банк може передати справу клієнта-боржника колекторам;
  6. Адміністрація банку має повне право звернутися до суду з усіма шансами на виграш цієї справи. Часто судові розгляди закінчуються арештом майна боржника.
Зверніть увагу, що банк має повне право продовжувати розгляду з боржником необмежений термін часу.

Іншими словами, клієнту банку краще зробити все, щоб погасити заборгованість у терміни. В іншому випадку це може обернутися кредитної «кабали» і довгими розглядами з банком, які будуть супроводжуватися цілим рядом обмежень.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Що робити, коли у вас з'явився борг по кредитній карті Приватбанку: що вам загрожує, способи розв'язання проблеми