Як відкрити інтернет магазин в Україні: покроковий путівник

Дізнайтеся, як створити свій інтернет магазин практично безкоштовно.

Зараз самий час відкривати свою справу. По-перше, в умовах кризи краще сподіватися тільки на себе. По-друге, вам і членам вашої сім'ї гарантовано працевлаштування — не треба переживати по приводу, скоротять не скоротять, уріжуть зарплату або не уріжуть. І, по-третє, відкрити свою справу цього року обійдеться дешевше, ніж у минулому.

наприклад, з кожним днем дешевшає оренда приміщень. Звичайно, у кожної медалі є дві сторони. І, організовуючи свій бізнес, потрібно бути готовим до труднощів і ризиків.

Що б хотіли купувати в магазині українці?

Андрій Мазур, журналіст: Я зіткнувся з тим, що в інтернеті дуже мало пропонують товарів для тварин, невеликий вибір кормів. Ось цю нішу можна спробувати заповнити.
Ігор Рац, постійний покупець інтернет-магазинів: Чого дійсно не вистачає на віртуальних прилавках, так це предметів, пов'язаних з якимись хобі, захопленнями. Наприклад, з риболовлею або колекціонуванням.
Оксана Гончарук, менеджер з продажу: Мені здається, потрібно торгувати чимось вже дуже ексклюзивним, наприклад, дорогими ювелірними виробами, прикрасами. Сьогодні це актуально з-за зростаючої інфляції: люди прагнуть витрачати, але не збирати, вкладати гроші у вічні цінності.
Віктор, менеджер інтернет-магазину: Найближче майбутнє інтернет-магазинів — це продукти харчування та алкоголь. Наприклад, багатьом просто лінь кілька годин свого вихідного дня витрачати на похід в супермаркет. А по інтернету, не виходячи з дому, замовив товар, тобі його доправили — все просто і зручно. Щоправда, в інтернеті не поторгуєш пиріжками або будь-яким іншим швидкопсувним товаром. Я б купував тут консерви, заморожені овочі, сирокопчену ковбасу, кава, чай, сигарети, спиртне.
Анастасія Єфименко, журналіст: Якщо відкривати інтернет-магазин, то продавати там щось «супер-пупер-ексклюзивне». Наприклад, нещодавно мій знайомий з ніг збився — шукав рожеві велоперчатки для своєї дівчини: знайшов їх тільки в інтернет-магазині.
Валентина Куликова, приватний підприємець: Я б купувала в інтернет-магазині якісь цікаві подарунки. Так, зараз багато подібних віртуальних магазинчиків. Але більшість з них торгує якоюсь нісенітницею — не особливо смішний і абсолютно непрактичною. Не вистачає дійсно ексклюзивних речей, зроблених з душею і бажано не розтиражованих. Як варіант — можна було б варити мило і продавати його: технологія проста (в інтернеті можна знайти), незатратна, з допомогою дитячих пасок і додавання трав можна було б зробити гарне мило і продавати його дешевше, ніж в різних мильних крамницях. Я б таке купувала.

Відкриваємо інтернет-магазин

Схема організації інтернет-магазину, по суті, одна, незалежно від того, чим ви будете торгувати. Ось її ми і опишемо. А в приклад наведемо книжковий інтернет-крамницю, так як саме торгівля книгами зайняла в нашому рейтингу перше місце (див. нижче).

Стаття по темі: Інтернет-магазин як бізнес: що потрібно знати на старті

Реєстрація

Ви збираєтеся отримувати прибуток від своєї інтернет-торгівлі, тому доведеться зареєструватися як приватний підприємець, що передбачає сплату єдиного податку щомісяця. Вибрати кращі умови РКО можна тут.
Порада в тему: якщо хочете торгувати книжками, можна зайти на сайт www.alib.ru, зареєструватися там як продавець книг і торгувати придбаними по своїх каналах книгами і за своїми цінами з усім світом, не відкриваючи свій власний інтернет-магазин.

Конкуренція і попит

На сайтах https://adwords.google.com/select/KeywordTool і http://wordstat.yandex.ru можна проаналізувати, яку кількість людей і з яких регіонів щомісяця шукають в інтернеті товар певної тематики.
Порада в тему: Валерій Журавський, директор інтернет-магазину електроніки itkm.com.ua: «Проаналізувати нішу можна самостійно. Введіть в пошукову систему назву групи товару. Якщо на трьох сторінках ви нарахуєте 20 інтернет-магазинів, можете вважати, що ніша вже зайнята. Нечисті на руку конкуренти можуть шкодити, організовуючи помилкові замовлення і відправляючи вашого кур'єра «засіки Батьківщини». Повністю застрахувати себе в цьому випадку не можна. Але можна завести «чорний список», де збирати контакти по хибним викликам і повторно їх не обслуговувати».

Розробка сайту для інтернет-магазину

Шукати розробників можна на сайтах типу www.rozetka.ua або www.mobicon.ua (інформацію про себе вони зазвичай розміщують внизу головної сторінки). До фахівцям ви повинні будете прийти з продуманим техзавданням. Вони можуть запропонувати вам два шляхи: використовувати готові програми і створити сайт "під ключ". У першому випадку на розробку буде потрібно кілька тижнів, за 1000-2500 грн. ви отримаєте робочу систему, в якій будуть включені всі необхідні функції. Але ваш сайт буде шаблонним, обмеженим у рішеннях, що не дозволить особливо виділитися серед конкурентів.
У другому випадку ви отримаєте продукт, «заточений» саме під ваші потреби. Правда, такий сайт може обійтися вже в суму від 5000 грн. до 20 000 грн. (у регіонах на 20-30% дешевше).
Потрібно буде також завести доменне ім'я. Вартість цієї процедури — 50-100 грн. у рік, і залежить вона від доменної зони. Наприклад, в зоні .com — 50 грн., com.ua — 75 грн. В зоні .ua дають місце тільки зареєстрованим торговим маркам, і стоїть сама реєстрація дорого, тому на початковому етапі прагнути туди не рекомендуємо.
Технічно вам буде достатньо одного звичайного комп'ютера з підключеним інтернетом, виділеним інтернет-каналом, який дозволить отримувати замовлення в режимі онлайн і здійснювати підтримку клієнтів через web. Зрозуміло, доведеться провести рейтинг провайдерів, що надають послуги у вашому районі, і вибрати найвигідніший безлімітний пакет. У середньому по Києву це виливається в 130-140 грн. і необмежене користування послугами мережі.
Також потрібно буде піклуватися про розміщення інформації про ваш сайт в інтернеті, про т. зв. хостингу. Це невеликі гроші — близько 150 грн. у рік. Якщо сайт стане популярнішим, сума може зрости до 1500 грн.

Стаття по темі: Бізнес-план інтернет-магазину: чим він відрізняється

Реклама і просування інтернет-магазину

Є таке поняття, як оптимізація сайту — то є його постійне вдосконалення в процесі життєдіяльності, можливості якого закладені вже при створенні. Так само, як і вартість цієї послуги. Тоді інформацію про вашому магазині будуть видавати всі пошукові сторінки і системи. Є контекстна реклама, яка передбачає пошук об'єкта за ключовими словами «купити в інтернет-магазині», за назвою товару. За це потрібно буде заплатити 100-150 грн.
Банерна реклама — найефективніша і дорога (від 800 грн.). Її ціна залежить від кількості показів на тиждень, від місця на сторінці. У цьому випадку на пошукових сайтах ваша реклама буде виділена в окремий блок, кольором і т. д. Інформацію про себе слід розмістити мінімум на основних профільних порталах (www.bizbooks.com.ua, http://kniga.biz.ua, www.bambook.com, www.petrovka.ru).
забезпечити свого кур'єра рекламними візитними картками (близько 200 грн. за 1 тис. примірників) з переліком послуг і перевагами свого магазину, якими він буде супроводжувати доставлений товар.

Власний сайт - надійне джерело доходу! Тому радимо почитати і дізнатися, як можна заробити за допомогою сайту - П'ять способів заробітку на інтернет-сайті

Товар в інтернет-магазині

Спочатку доведеться зіграти на ціні (вона може бути нижче, ніж у конкурентів, на 10-20%).
У підборі асортименту важливо зіграти на «микромонополии» унікальних торгових пропозицій і на новинки ринку: якщо ви пропонуєте те, що людині дійсно потрібно, то ціна питання відходить на другий план. Кожен товар повинен обов'язково містити:

  • фото
  • короткий зміст
  • видавництво, сайт видавця (виробника товару)
  • код товару для замовлення

Що гріха таїти, до товарів «з інтернету» багато хто все ще ставляться з побоюванням. Тому ви повинні оперувати сертифікатом якості та відповідності. Як правило, товари на всіх офіційних складах сертифіковані. Якщо ж ви вирішили ввозити товар самостійно, сертифікація стане вашою проблемою. Про ті товари, які підлягають обов'язковій сертифікації, можна дізнатися з Наказу Держспоживстандарту України від 1 лютого 2005 року №28. Більш детально про сертифікацію товарів можна дізнатися в УкрСЕПРО, зателефонувавши за телефоном +38 (063) 609-63-20.

Радимо подивитись: Інтернет-магазин в Україні: чого хоче покупець?

Постачальник

Сьогодні в Україні з книговидавництвом туго, тому вигідно налагоджувати постачання книг з : Москви, Санкт-Петербурга. Купувати їх на книжкових ринках, у супермаркетах, налагодити контакти безпосередньо з видавництвами. Можна возити самому, можна "завести" відповідальна особа на місці і передавати товар залізницею, можна налагодити контакти з тутешніми постачальниками. Є велика ймовірність, що вони вийдуть на вас зі своїми пропозиціями, як тільки ви з'явитеся в електронній торговій мережі.

Штат інтернет-магазину

Мінімально в штаті вашого магазину може бути один чоловік, як мовиться, і швець, і жнець: адміністратор, менеджер, оператор, кур'єр в одній особі. Але з ростом купівельної активності ці функції доведеться розділити. Принаймні, кур'єром-двома радимо придбати відразу. Причому не обов'язково брати спочатку його на ставку (1 тис. грн. + %): серед студентів досить швидких хлопців, охочих підробити по 10 грн. за замовлення.
Якщо ви зважитеся на доставку в регіони, то доведеться скористатися послугами кур'єрської доставки або транспортних компаній (оплата за рахунок покупця і становить близько 20-40 грн. з некрупногабаритного товару).
Поради на тему: беріть у кур'єра в заставу документи. На практиці було чимало випадків, коли кур'єри з товаром виїжджали «на замовлення», з якого просто не поверталися.

Веб-клієнти

Зробіть підписку на новини магазину, новинки, фіксуйте і зберігайте базу електронних адрес. Розсилки клієнтам робіть регулярно, щоб про вас не забули, але і робіть не настільки часто, щоб вас не стали називати спамерами, наприклад 1-2 рази в тиждень.

Контролюйте замовлення клієнта! Якщо ваш клієнт зареєструвався в інтернет-магазині — перевірте його замовлення — якщо він робить їх регулярно (щотижня або місяць), а потім перестав, зник — може бути, варто нагадати про себе і проаналізувати свою роботу: може, є проблеми з якістю обслуговування, може, клієнт зіткнувся з проблемою оформлення замовлення, не знайшов виріб на сайті, і т.п. зрештою залучайте клієнта бонусами, наприклад безкоштовною доставкою.
Порада в тему: Денис Судилковский, арт-директор інтернет-агентства веб-комунікацій Wizardy: «Спілкуйтеся зі своїми клієнтами в професійних інтернет-спільнотах і на форумах. Якщо такі відсутні, створіть їх самі. Зберігайте реєстраційну інформацію клієнтів. Що це дасть вам? Скоро день народження клієнта — можна відправити йому вітальний лист з пропозицією придбати у вас товар зі знижкою до дня народження».

У що обійдеться книжковий інтернет-магазин

Закуповуємо для початку 250 примірників книг різної тематики і різної вартості. 50 примірників беремо за 10 грн. ще 50 — за 20 грн., 100 екз. — за 50 грн. і 50 екз. — за 200 грн. На найдешевших книгах можна «накрутити» 50%, на дорогих — всі 100%.

Витрати на старті:

  • Реєстрація 50 грн.
  • Розробка сайту 2000 грн.
  • Купівля доменного імені 100 грн.
  • Реклама і просування 1000 грн.
  • Закупівля товару 16 500 грн.
  • Разом: 19 650 грн.

Щомісячні витрати

  • Хостинг і підтримка сайту 300 грн.
  • Транспортні витрати 200 грн.
  • Мобільний зв'язок 50 грн.
  • Оплата інтернету 150 грн.
  • Реклама 100 грн.
  • Єдиний податок 200 грн.
  • Разом: 1000 грн.

Вважаємо доходи
В середньому в місяць реально продавати близько 40 книг. Припустимо, що з них 10 шт. по 200 грн., 20 шт. по 50 грн., 10 шт. по 20 грн. Плюсуємо виручку з "накруткою":

  • Разом: 6300 грн.

Вважаємо щомісячний прибуток
Дохід 6300 грн. - щомісячні витрати 1000 грн. = 5300 грн.
Виходимо в нуль
Витрати на старті 19 650 грн. ділимо на щомісячну прибуток 5300 грн. = приблизно 4 місяці

На замітку: Кредит на стартап: де і як його шукати

ТОП-10 найбільш ходових товарів в Інтернеті

Щоб зрозуміти, які товари розміщувати «на полицях» своєї віртуальної торгової точки і при цьому не прогоріти, ми попросили наших експертів оцінити перспективність продажу в інтернеті певних товарів за 5-бальною шкалою.
Наші експерти
 

  1. Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.
  2. Валентин Безрукий, директор Центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ».
  3. Олена Свірбій, заступник директора відділу маркетингу та реклами.
  4. Денис Судилковский, арт-директор інтернет-агентства веб-комунікацій Wizardy.
  5. Сергій Марищук, виконавчий директор інтернет-аукціону компанії «Аукро Україна».

Книги

А. Ж.: «Головний козир — зручність і більш низька ціна. Але зараз багато скачують книги з Інтернету». — 4 б.
 В. Б.: «Ціна, класифікатори, доставка додому будуть залучати покупців. Але потрібно налагоджувати контакти з російськими видавництвами». — 4 б.
 Е. С.: «Порівнюючи ціни на книги в і тут, я розумію, що накрутка становить більше 100%. Отже, можна продавати книги в інтернет-магазинах дешевше, ніж на книжкових ринках, і при цьому залишатися «навар». — 5 б.
 Д. С.: «В регіонах — книжковий дефіцит. Ось де можна розвернутися». — 5 б.
 С. М.: «В інтернет-магазинах замало подарункових видань, тут їх можна продавати значно дешевше, ніж на ринку». — 4 б.
Разом: 22 б.
 

Товари з секс-шопу

А. Ж.: «Анонімність». — 5 б.
 В. Б.: «Анонімність». — 5 б.
 Е.С.: «Аудиторія, що користується такими послугами, — активні інтернет-користувачі, тому клієнти будуть. Але ажіотаж не варто розраховувати: товар не користується в українців великим попитом». — 4 б.
 Д. С.: «Анонімність». — 5 б.
 С. М.: «Сьогодні людям не до цього. Крім того, більшість секс-товарів прив'язані до долара — є валютні ризики». — 2 б.
Разом: 21 б.
 

Сувеніри, іграшки, подарунки

А. Ж.: «Гарні подарунки не так легко знайти, а в інтернеті часто пропонують ексклюзивні речі. Але конкуренція в цьому сегменті сильна». — 4 б.
 В. Б.: «Це бізнес від свята до свята». — 2 б.
 Е. С.: «На пошук таких товарів в реальності витрачається багато часу, тому такі інтернет-магазини привабливі для покупця. І я б не сказала, що в цьому сегменті жорстка конкуренція». — 5 б.
 Д. С.: «Дні народження, круглі дати завжди заведуть в такий магазин покупця. А на виробах власного виготовлення можна накручувати до 300%». — 5 б.
 С. М.: «Якщо відкривати такий магазин, то торгувати речами недорогими — під час кризи саме вони будуть користуватися попитом». — 4 б.
Разом: 20 б.
 

Товари для тварин

А. Ж.: «Найбільш ходовий товар — корм та наповнювач — є в будь-якому супермаркеті, але часто їх забувають купити. Інтернет-магазин може виручити». — 3 б.
 В. Б.: «Нерідко спецмагазина для тварин не знайдеш біля будинку. Зате інтернет — завжди під рукою. Але товар не першої необхідності». — 4 б.
 Е. С.: «Люди майже завжди про запас беруть корм, пісок, а в інтернет-магазинах доставлять ці «мішки» безкоштовно». — 5 б.
 Д. С.: «Такий товар з великим терміном придатності, тому не біда, якщо спочатку не буде покупців». — 5 б.
 С. М.: «Люди сьогодні стали економити: тварин годують субпродуктами і в туалет їм кладуть звичайний пісок». — 2 б.
Разом: 19 б.
 

Велика побутова техніка

А. Ж.: «В інтернеті такий товар продають набагато дешевше, а покупець завжди буде йти на знижки. Але багато конкурентів». — 4 б.
 В. Б.: «Чим більше товар, тим більші знижки. Правда, через долара великі знижки можуть не вийти». — 4 б.
 Е. С.: «Холодильники, пральні машини — предмети першої необхідності, те, що люди завжди будуть купувати». — 5 б.
 Д. С.: «Конкуренції не витримати». — 2 б.
 С. М.: «Зараз основний критерій вибору — ціна. Але деякі магазини можуть в даний час дозволити політику демпінгу». — 2 б.
Разом: 18 б.
 

Комп'ютери та супутні товари

А. Ж.: «Складання комп'ютерів — це заробіток, та й багато стали працювати віддалено на дому. Тому комп'ютери завжди будуть купувати. Але є валютні ризики». — 4 б.
 В. Б.: «Попит пристойний. Тут можна працювати на оборотах, але заробітки будуть не такі великі, як раніше, через долара». — 4 б.
 Е. С.: «Таку техніку люди купують не так часто, а корпоративні закупівлі зараз «підвисли» — компанії урізують бюджетів на оргтехніку». — 4 б.
 Д. С.: «Щоб конкурувати в цій сфері, потрібно бути дуже «просунутим». Цей бізнес не для всіх». — 3 б.
 С. М.: «Див. п. «Побутова техніка» і «Дрібна електроніка». — 2 б.
Разом: 17 б.
 

Дрібна побутова техніка (мобільні телефони, фотоапарати, плеєри)

А. Ж.: «Це ходовий товар. Але є валютні ризики». — 4 б.
 В. Б.: «Дорогі моделі купують не так часто, а от батькам і дітям беруть дешевше, але на них особливо не «наваришь». — 3 б.
 Е.С.: «Це купують і для подарунків і для себе. А в інтернеті можна знайти набагато дешевше». — 5 б.
 Д. С.: «Інтернет-ринок дуже насичений такими товарами». — 2 б.
 С. М.: «Див. п. «Велика побутова техніка». — 2 б.
Разом: 16 б.
 

Косметика і парфумерія

А. Ж.: «Тут потрібно спробувати, понюхати. Великий ризик того, що людина відправиться вивчати асортимент в реальному магазині та там і купить парфум». — 2 б.
 В. Б.: «Обмежене коло покупців». — 3 б.
 Е. С.: «Багато гідних конкурентів». — 2 б.
 Д. С.: «Зараз багато хто звик купувати такий товар по інтернету. Схема вже відпрацьована: йдеш в магазин, знайомишся з ароматом, а потім купуєш в інеті на 20% дешевше. Головне — тримати руку на пульсі і оновлювати асортимент модними новинками». — 5 б.
 С. М.: «Люди вже оцінили, що це зручно, вигідно. Але багато конкурентів». — 3 б.
Разом: 15 б.
 

Товари для хобі і колекціонування

А. Ж.: «Неохоплена ніша, але цей товар не першої необхідності». — 4 б.
 В. Б.: «У колекціонерів свої «тусовки», в яких вони воліють купувати щось «з рук у руки». — 1 б.
 Е. С.: «Тримати в реалі такі магазини невигідно. А ось в інтернеті — цілком. Але товар не першої необхідності». — 4 б.
 Д. С.: «Захоплені люди — особлива категорія, вони будуть використовувати будь-які засоби, щоб дістати потрібну річ. І, звичайно, інтернет». — 4 б.
 С. М.: «Ніша не заповнена. Але такі товари, як правило, не з дешевих, тому попит буде низький». — 2 б.
Разом: 14 б.
 

Меблі і предмети інтер'єру

А. Ж.: «Це дорогий товар, що купується на роки, а на зображенні важко переконатися в його якості». — 2 б.
 В. Б.: «Зараз із-за кризи не до нових диванів, шаф». — 2 б.
 Е. С.: «Ніша не заповнена, але тут треба шукати хорошого постачальника в межах країни». — 4 б.
 Д. С.: «Ця ніша у нас практично не заповнена. Але потрібна демонстративна кімната». — 4 б.
 М. С.: «На меблях можна добре «наварювати», але зараз попит на неї впав». — 1 б.
Разом: 13 б.
 

Товари для відпочинку та туризму

А. Ж.: «Складно шукати постачальників, а чистий Китай вже мало кого цікавить». — 2 б.
 В. Б.: «Торгівля залежить від сезону, багато конкурентів». — 2 б.
 Е. С.: «Сьогодні все більше людей будуть відпочивати в передмісті. На цьому можна зіграти». — 4 б.
 Д. С.: «Ніша не заповнена, але тут багато імпорту — є валютні ризики». — 3 б.
 М. С.: «Звичайні відпочиваючі будуть намагатися використовувати підручні засоби, а ентузіастів не так вже й багато». — 1 б.

Разом: 12 б.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Як відкрити інтернет магазин в Україні: покроковий путівник