Як відкрити дитячий садок: покрокові інструкції для стартапу

Prosto не всім по зубах створити приватний дитячий сад і зробити його прибутковим. Покрокову інструкцію бізнес ідеї створення успішного дошкільної установи в Україні пропонує Bigenergy.com.ua. Крім того, ви дізнаєтеся, скільки коштує відкриття приватного дитячого міні саду .

Готуємо приміщення

Приміщення для дитячого садка повинно відповідати цілому ряду вимог, описаних в «Державних будівельних нормах» (Ст.2.2-4-97) та загальноприйнятих санітарних нормах. Згідно з ними, в ролі дитячого саду не можуть виступати вдома, біля яких ближче, ніж за 50 метрів, розташовані автостоянки, гаражі, автостради, заправки та інші екологічно шкідливі об'єкти. У самому приміщенні стеля має бути мінімум в три метри заввишки, підвіконня – мінімум на 60 см вище підлоги, а більшість вікон повинні виходити на південь і схід. Підлога повинна мати утеплену основу», а стіни – бути стійкими до вологи.

Підрахуйте, яка площа приміщення вам знадобиться, виходячи з кількості вихованців: для дотримання норм кількість дітей потрібно помножити на шість квадратних метрів. Приміщення у дитсадку також регламентовані: обов'язково наявність окремих роздягальні, спальні та ігрової кімнати.

За законом, ви не можете використовувати вашу власну квартиру для дитячого садка, так як виникнуть проблеми з санепідемстанцією. Орендувати квартиру під дитячий садок в рамках закону теж не вийде: таке можливо лише для квартир з нежитлового фонду (переклад з житлового – зажадає занадто багато зусиль і коштів). Добре, якщо вам вдасться зняти приватний будинок з власним двором – саме в такому форматі організовані більшість київських приватних дитячих садків. Вартість оренди такого варіанту - від 4 000 до 10 000 гривень в місяць.

Ідеальний варіант приміщення – оренда кімнат в реальному дитсадку, дитячих клубах або палацах творчості. В таких установах всі норми вже дотримані, і візити санепідемстанції директорам не страшні. Як додатковий бонус – оренда таких приміщень, як правило, набагато дешевше, ніж оренда приватного будинку – до 2 000 гривень. Правда, підійде такий варіант лише у разі, якщо ви вибрали старий район міста, де багато колишніх державних садочків.

Полегшити пошуки приміщення вам можуть у відділі комунального майна районної держадміністрації: там не тільки розкажуть про нормативи та інстанціях, в які потрібно буде звернутися, але і можуть підказати, які підходять для приміщення дитсадка зараз вільні.

Читайте:Бізнес-план дитячого розвиваючого центру

Закуповуємо обстановку

Для обстановки вам знадобиться дитячі меблі: шафки в роздягальні (близько 200 гривень за штуку), столики (близько 400 гривень), стільчики (близько 100 гривень), ліжечка (від 500 гривень). Закуповувати меблі можна безпосередньо у виробника, або у приватного майстра – так можна заощадити. При цьому важливо, щоб обстановка була «екологічної» (в ідеалі, добре мати відповідні сертифікати). Крім меблів вам знадобляться: силіконові подушки та ковдри (краще використовувати саме силікон: він неаллергенен і не вбирає пил) – від 50-80 гривень; мінімум два комплекти постільної білизни (від 140 гривень кожен); посуд для дітей, посуд для кухні; фіранки, скатертини; канцтовари і т.д. Нарешті, вам доведеться купити холодильник, можливо – плиту та пральну машинку, мікрохвильову піч.

Як і у випадку з приміщенням, значно спростити справу може оренда майна у державного садка: ліжечок, столиків, стільців, шведської стінки і т.д.

Заощадити можна і на іграшках: закупивши дорогі екземпляри дешевше на сайтах типу Кидстафф або використовуючи іграшки друзів і своїх дітей. При цьому вам не потрібно буде купувати 10 однакових конструкторів для 10-ти малюків: адже принцип успішного виховання малюків, озвучений Марією Монтессорі, свідчить: всі іграшки повинні бути в одному примірнику, щоб діти навчилися домовлятися один з одним.

Щоб спростити вирішення фінансових проблем з обстановкою, багато приватні садочки Києва окрім щомісячних платежів стягують одноразовий вступний внесок розміром в 2 000-2 500 гривень. Цієї суми з лишком вистачає на закупівлю ліжечка, стільчики, столики, білизни та інших необхідних для новачка речей.

Читайте: Бізнес для жінок на дому і в декреті

Наймаємо персонал

У відповідності з нормами, вам знадобиться один член персоналу на кожні четверо триліток. На практиці це виглядає так: групою з 10-ти чоловік займається одна няня і два дипломованих вихователя. Кожна людина з персоналу повинен пройти медичний огляд і мати відповідну санітарну книжку. Можливо, за ініціативою батьків потрібно буде запрошувати вчителя на заняття дітей іноземною мовою або співом – з погодинною оплатою. На практиці ж вихователями в столичних приватних дитячих садках працюють молоді та всебічно освічені люди, які можуть провести заняття з англійської мови, так і танці або музичний урок. Крім цього, вам знадобиться прибиральниця.

Обов'язково продумайте питання лікарської допомоги малюкам. Спосіб його вирішення необхідно прописати в договорі, який підписують батьки при вступі дитини в садок. Це може бути знайомий авторитетний лікар. Але частіше всього з батьками на етапі договору погоджують виклик приватної карети авторитетної швидкої допомоги (наприклад, Борис, Добробут) – у випадку травми дитини або раптової серйозної хвороби. Оплата медичних послуг при цьому лягає на батьків.

Читайте:Жіночий бізнес: ідеї не надомного типу

Організовуємо харчування

Харчування – один з найбільш важливих факторів, у відповідності з яким вибирають дитячий садок. У більшості приватних дитсадків Києва харчування у малюків чотириразове або п'ятиразове. Організовувати приготування їжі потрібно з урахуванням середнього доходу ваших потенційних клієнтів. Як правило, батьки, які можуть дозволити собі віддати дитину в приватний садок, є прихильниками здорового харчування. Це означає, що економити на харчуванні не вийде. В цілому, харчування однієї дитини обійдеться вам приблизно 500-1500 гривень щомісяця.

Як правило, при надходженні в приватний дитячий садок клієнтам пропонують заповнити анкету, яка серед іншого включає в себе кілька докладних питань про те, що любить їсти і пити їх малюк. А загальне меню вже розробляється виходячи з уподобань дітей. У літній час можна запропонувати батькам за окрему плату докуповувати сезонні фрукти в доповнення до основного живлення.

Харчування у дитячому садку може стати великою проблемою для директора – через візитів санепідемслужби. Варіантів вирішення проблеми декілька. Можна просто не годувати дітей: відкрити садок з відвідуванням не на повний день, а частково, на кілька годин. А можна просто не готувати дітям: зобов'язати батьків давати дітям їжу з собою в судочках, і під час обіду діставати їжу з холодильника і розігрівати її (схема, яку використовують у багатьох приватних садочках Європи).

Читайте:Як заробити на дитячому відпочинку

Оформляємо документи

Щоб відкрити дитячий садок, потрібно створити юридичну особу – ПП, або зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП) а потім запросити в садок представників районної СЕС, відвідавши їх з усіма документами, такими як:

  • свідоцтво реєстрації ПП або ФОП;
  • договір оренди приміщення (можливо, попросять надати його фото);
  • дипломи персоналу;
  • санітарні книжки вихователів, нянь, кухарів.

Представники СЕС відвідають вашу установу і дадуть (або не дадуть) вам дозвіл на діяльність.

Наступний крок – звернення до експертної комісії в районне управління освіти за ліцензією та акредитацією дошкільного закладу» згідно з Наказом Міносвіти №847 від 24.12.2003 р. Для цього вам знадобляться:

  • копії установчих документів;
  • бізнес-план;
  • висновок СЕС;
  • дипломи керівника і персоналу садка;
  • навчальні програми, за якими будуть займатися діти;
  • договір оренди та інші документи, які можуть запросити.

Триває «іспит» дошкільної установи від одного до чотирьох місяців, а термін ліцензії – від трьох до 12 років. Перш ніж подавати документи на отримання ліцензії, обов'язково перевірте, чи всім вимогам і нормативам органу управління освітою вони відповідають.

Є ще один спосіб роботи, який дозволяє обійти таку складну систему отримання дозвільної документації. Для цього можна зареєструватися як дитячий клуб або розвиваючий центр, і тоді отримувати ліцензію і дозвіл від СЕС вам не доведеться. Правда, при цьому вам доведеться відмовитися від повного дня і приготування їжі для дітей (або ретельно ховати ліжечка і їжу на кухні в разі візиту з контролюючого органу).

Читайте: Державна соціальна допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства

Продумуємо конкурентні переваги

Чергу в садок, яку треба ставати мало не до народження дитини, - створює оманливе враження, що конкуренція між дитячими установами відсутня. Швидше, конкурують батьки за місце в дитсадку. Однак приватні садки – послуга елітна, для людей з достатком вище середнього (вартість відвідування однією дитиною приватного дитячого садка в столиці обійдеться в 2 500-4 000 гривень в місяць). Тому тут конкуренція між дошкільними установами все ж таки присутня, і вам доведеться продумувати свої додаткові переваги. Ним може стати, наприклад, замовлення або придбання мікроавтобуса, який увечері розвозив дітей по домівках: не у всіх районах столиці є приватні садочки, і трапляється, що батьки із задоволенням водили б діток в сусідній район якби змогли вирішити транспортну проблему.

Разом з тим, у вашому бізнесі є і інші чутливі моменти. Наприклад, влітку будьте готові до падіння відвідуваності. Так, у чотирьох приватних дитячих садках столиці, які обдзвонив Bigenergy.com.ua, в групах не більше 5-ти осіб – в очікуванні осіннього сезону. При цьому закриття садка на літо часто буде означати втрату клієнтів – тих, які будуть проводити літо в столиці, і відведуть дитину в інший садок.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Як відкрити дитячий садок: покрокові інструкції для стартапу