Як перевірити кредитну історію в Україні?

Можливо очистити негативну історію і знову користуватися довірою у банків

Як перевірити кредитну історію

Великі і малі, готівкові та безготівкові кредити давно стали звичною частиною повсякденного життя українців. Сьогодні кредитка, хоча б споживча, є практично у кожної людини. При цьому далеко не всі скрупульозно ставляться до термінів погашення банківських позик, що, в свою чергу, призводить до появи такого сумного явища, як погана кредитна історія.

Негативна КИ – не просто історія. Її наявність може серйозно вплинути на Ваше подальше життя. Адже при спробі взяти новий кредит, за будь-якого приводу, саме погана репутація позичальника буде основною причиною відмови. І буде вже не важливо, що позика, неакуратність у виплаті якого і породила погану кредитну історію, давно погашений: борг повернули, але історія-то залишилася.

Крім того, поява поганий КИ може бути ніяк не пов'язано з діями позичальника. Іноді співробітники банку можуть надавати дані в Українське бюро кредитних історій про виплату заборгованості із запізненням, що призводить до неприємних наслідків.

Українське бюро кредитних історій або, скорочено, УКБИ – це організація, яка займається систематизацією КИ позичальників таких закладів, як:

 • банки;
 • страхові та лізингові компанії;
 • кредитні спілки.

Таким чином, УКБИволодіє найбільш повною базою даних. Так що перед тим, як звернутися за кредитом, або ж просто для особистого спокою, краще всього перевірити кредитну історію онлайн.

Як дізнатися свою кредитну історію?

Згідно з чинним на даний момент законодавством, кожна людина має право переглянути кредитну історію безкоштовно. Україна надає таку можливість своїм громадянам один раз на рік. Якщо ця інформація знадобиться частіше, за кожний звіт доведеться заплатити. У середньому, послуга коштує 25 гривень.

Способів отримати дані кілька, але запам'ятайте: перевірити кредитну історію онлайн безкоштовно і без реєстрації неможливо.

Отже, щоб подивитися свою КИ, її динаміку та поточному стані, Ви можете:

 • подати заяву в УКБИ – знадобиться реєстрація за паспортом та ІПН, ідентифікація і офіційний фінансовий номер. Вся процедура займе декілька днів;
 • встановити спеціальні фінансові програми для систем iOs або Android;
 • знайти відповідні послуги в меню Приват 24;
 • вибрати сторінку КИ УБКІ серед банківських послуг в терміналі Приватбанку.

Як поліпшити кредитну історію, що виникла з вини банку?

Якщо після отримання звіту про рейтинг Вашої КИ, Ви виявили в даних помилку, зверніться в УБКІ із заявою. Щоб додатково перевірити КИ, необхідно буде заповнити відповідні форми і залишити заявку повторної перевірки даних.

Працівники української бази історій відправлять запити Вашим банківським організаціям і внесуть правки в Вашу КИ. У кращому випадку, на те, щоб заново перевірити історію виплат за вашим кредитами, піде кілька днів, після чого Ви знову будете володарем позитивної кредитної історії.

Однак, якщо джерела, за даними яких КИ і формується, не підтвердять Вашу інформацію, завдання багаторазово ускладниться. УБКІ в такому випадку, просто повідомить Вас про статус кредитної історії, і більше не буде приймати в процесі участі.

У такій ситуації варто негайно розбиратися з банком і, якщо мирного врегулювання питання не передбачається, захищати свою правоту в суді. Немає потреби пояснювати, що судовий розгляд може затягнутися, а погана КИ повністю перекриє Вам шляху до інших позиках.

Саме тому перевірити кредитну історію безкоштовно в Україні коштує, а рази в рік буде більш ніж достатньо для того, щоб поліпшити КИ і запобігти неприємні сюрпризи.

Як видалити кредитну історію: міф чи реальність?

Очистити кредитну історію в Україні бажають багато. І багато хто готові на радикальні заходи – краще ніякого, ніж погана. На жаль, наші співгромадяни слабо уявляють собі як систему Українського бюро кредитних історій, так і способи її видалення.

На фінансової безграмотності співвітчизників успішно заробляють шахраї і шахраї. Сьогодні інтернет повний оптимістичними пропозиціями на зразок «як очистити КИ: хороша кредитна історія за день» або «як поліпшити погану КИ за добу». Все це обман і спроба витягнути з заплуталися боржників ще трохи грошей.

База даних УБКІ добре захищена і доступ до неї має обмежена кількість працівників. Крім того, навіть якщо припустити що хто-небудь зуміє очистити історію в базі бюро, дані все одно зберігатися в банківських установах, так що результат такої діяльності вкрай неоднозначний.

Запам'ятайте, видалити кредитну історію практично неможливо, а зробити це, зверніть увагу, незаконне справу за добу – неможливо в принципі.

Як очистити кредитну історію своїми силами?

Щоб зрозуміти, як виправити кредитну історію, необхідно зрозуміти, як вона формується.

Отже, кредитна історія – це Ваша фінансова характеристика:

 • як часто Ви брали кредити;
 • чи були проблеми з їх виплатою, та які;
 • які були суми взятих позик;
 • чи існують неоплачені борги або відсотки за ним.

Все це може здатися страшним, адже ситуації в житті бувають різні і деколи буває складно не допустити прострочення ні на день. Однак не варто хвилюватися: стара кредитна історія перекривається нової. Тобто, чим більше у Вас вчасно виплачені позик після проблемного, тим краще і Ваша кредитна історія.

Таким чином, стає зрозуміло, чому рекламна формулювання «видалити кредитну історію» є невірною, а також, як саме можна законно і самостійно очистити кредитну історію в Україні.

Існує два найбільш підходящих способу.

По-перше, Ви можете взяти кілька невеликих позик, приміром, на домашню техніку або відпустку. Погасіть позику відповідно до умов договору поетапно, або ж достроково. Поступово Ви створите собі нову кредитну історію, чиї характеристики будуть позитивними.

Звичайно, такий шлях не швидкий, але і не витратний. Крім того, він абсолютно точно спрацює.

По-друге, можна створити позитивну кредитну історію ще одним способом.

Вам знадобиться дві кредитні картки на відносно великі суми з двох банків, а також електронний гаманець.

Далі схема проста:

 • знімаєте гроші з однієї кредитки, обнуляючи її;
 • переводите суму на другу кредитку через інтернет;
 • вичікуєте пільговий безпроцентний період (тобто майже в будь-якому банку);
 • повертаєте гроші на першу кредитку через той же гаманець;
 • повторюєте маневр з другої кредиткою.

Звичайно, слід врахувати, що за транзакцію доведеться сплатити відсоток від перекладу. Чим більші суми Ви будете перекладати, тим більшим будуть додаткові вкладення. Але хороша кредитна історія варта того.

І, що дуже важливо, даний метод абсолютно законний, адже як саме Ви збираєтеся витратити кредитні кошти – за кредитним договором виключно Ваша особиста справа.

Отже, що Ви отримаєте в результаті перекладу, скажімо, 20.000 гривень?

 • вчасно погашені кредити у двох банках;
 • цілісність кредитного ліміту (протягом пільгового періоду) + власні кошти на суму 20.000 гривень.

Результат – позитивні характеристики Вашої фінансової спроможності відразу з двох банківських установ.

Якщо Вам потрібен кредит на дійсно велику суму, подібну операцію можна провести кілька разів. По суті своїй, це спрацьовує так само, як і попередній спосіб з дрібними побутовими кредитами, але набагато швидше.

У підсумку, завдяки можливості перевірити кредитну історію онлайн і запропонованих способів її поліпшення, Вам не доведеться більше турбуватися про поганий КИ, адже ви зможете самостійно очистити кредитну історію.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Кредити » Як перевірити кредитну історію в Україні?