Як перевірити кредитну історію Приватбанку: 3 простих і зрозумілих способу

Кредитна історія Приватбанку: що це таке і як перевірити

Кредитна історія Приватбанку є одним з ключових показників взаємовідносин між клієнтом і банком. Вона містить в собі основну інформацію і дані по всім оформленими кредитами, включаючи строки погашення, своєчасні внески і розміри грошових виплат.

Дані щодо кредитної історії регулярно надаються в УБКІ (Українське бюро кредитних історій). Фінансові учреждени передають інформацію про своїх клієнтів з метою формування і аналізу загальної бази платників.

На підставі отриманих даних банки складають оцінку позичальників і приймають рішення про видачу кредиту або підвищення ліміту по карті. Дуже часто банки відмовляють через поганої кредитної історії, тому якщо при спробі оформити кредит ви почуєте негативну відповідь, то причина криється саме в цьому.

За статистикою 85% відмов у відкритті нового кредиту відбувається із-за негативної кредитної історії. При цьому сумлінні і відповідальні платники завжди можуть розраховувати на привілеї та отримувати додаткові переваги при спробі відкриття нового кредиту.

Як формується кредитна історія

Кредитна історія формується для кожного клієнта, включаючи в себе всі фінансові операції з усіма банками. Незалежно від того, де ви брали кредит, інформація буде зберігатися в спеціальному реєстрі, який стане достовірним джерелом інформації для рішення про доцільність передачі грошей фізичній особі на позикової основі.

Три простих способи дізнатися свою кредитну історію

Для того щоб перевірити кредитну історію Приватбанку та дізнатися свою оцінку за фінансовими операціями, можна скористатися одним із наведених нижче способів.

Спосіб №1. Через інтернет-банкінг

Для перевірки своєї кредитної історії можна скористатися інтернет-банком на сайті .

  1. Авторизуйтеся на сайті, ввівши свій номер телефону;
  2. На сторінці, що відкриється, виберіть розділ «Мої рахунки» — «Кредитний рейтинг».
Дізнатися свій кредитний рейтинг ви зможете тільки замовивши цю послугу на відповідній вкладці вартістю 45 грн. .

Спосіб №2. Через мобільний додаток Приват24

Мобільний сервіс Приват24 дозволяє здійснювати грошові перекази та фінансові операції по всім доступним карт Приватбанку.

  1. Щоб дізнатися свою кредитну історію через додаток, необхідно вибрати розділ з додатковими функціями, позначений знаком «+».
  2. Потім перейдіть у вкладку «Кредитний рейтинг», вона буде на другому екрані.

Спосіб №3. Через УКБО

Офіційний сайт УКБО також дозволяє відслідковувати статус позичальників.

  1. Щоб дізнатися кредитну історію перейдіть на сайт ubki.ua, увійдіть в якості позичальника, вказавши свій номер телефону і дату народження.
  2. Якщо УКБО не зможе автоматично ідентифікувати користувача за вказаним телефоном, тоді потрібно вказати додаткову інформацію.
  3. У спеціальній формі необхідно заповнити поля реєстрації із зазначенням ПІБ, ідентифікаційного номера, серії і номера паспорта, а потім зробити фотографію з паспортом і завантажити її на сервер (на фотографії повинно бути видно ваше обличчя і розгорнутий на першій сторінці паспорт).
  4. Заявка обробляється протягом 24 годин з моменту подачі заявки. Як тільки дані підтвердять, ви отримаєте SMS на прив'язаний телефон.
  5. Після завершення ідентифікації користувача з'явиться повна інформація по кредитній історії із зазначенням рейтингу позичальника.

На сайті УКБО представлена найбільш точна і різноманітна інформація по кредитуванню. Саме на підставі даних з цього реєстру банки будуть проводити оцінку за видачу кредиту.

Чому варто відстежувати свою кредитну історію

Перевірка історії дозволяє запобігти шахрайські дії або уникнути можливих помилок з боку банківських працівників. Дані постійно передаються в УКБО і формує свій кредитний імідж. Ця інформація може впливати на рішення банку щодо видачі кредитів або надання покупки товару в розстрочку.

Якщо ви помітили помилки в своїй історії, то на сайті УКБО є можливість оскаржити дані по кредитуванню. Вам потрібно описати виявлені помилки та вказати на пункти, з якими ви не згодні. При необхідності Бюро зв'яжеться з вами і зажадає надіслати скан-копію заяви з підписом. Воно буде ретельно розглянуто і у відповідності з українським законодавством вам буде надана відповідь протягом 15 робочих днів.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Як перевірити кредитну історію Приватбанку: 3 простих і зрозумілих способу