Як виправити погану кредитну історію - варіанти, поради

Погана кредитна історія

Термін «кредит» вже щільно укорінився в повсякденному житті багатьох простих українців. Кредитка сьогодні є майже у кожного. Однак, не всі з достатньою часткою відповідальності відносяться до періодів погашення своїх позик, що часто призводить до виникнення явища, яке називають поганою кредитною історією.

Наявність негативної КІ чинить серйозний вплив на подальше життя. Так як, при спробі оформити новий кредит, погана репутація позичальника послужить причиною відмови. Поява поганий КИ з діями позичальника може бути не пов'язане взагалі. Буває, що працівники банку надали дані по виплаті заборгованості для Українського бюро кредитних історій з певним запізненням, а неприємні наслідки вже обрушилися на добросовісного позичальника.

Як же дізнатися особисту кредитну історію?

Згідно законодавства, людина може переглянути свою кредитну історію безкоштовно один раз на рік. Кожне наступне звернення обійдеться в суму близько 25 гривень.

Щоб переглянути свою КИ:

 • подайте заяву в УКБИ
 • виберіть спецдодатку для систем Android або iOs
 • знайдіть необхідні послуги в меню програми Приват 24
 • виберіть сторінку КИ УБКІ в терміналі Приватбанку серед загального списку банківських послуг

Що робити для поліпшення кредитної історії, що виникла з вини працівників банку?

Якщо при перегляді своєї КИ, Ви виявили помилку, потрібно негайно звернутися із заявою в УБКІ для проведення додаткової перевірки, залишивши заявку на перевірку даних. Ваші запити будуть відправлені банківським організаціям, а в кредитну історію внесуть поправки.

У тому випадку, якщо джерелами даних для формування КИ, Ваша інформація не підтвердиться, завдання сильно ускладниться. УБКІ просто надішле Вам повідомлення про статус КИ, і більше в процесі участі брати не буде. Тут варто терміново розбиратися з банком, а у разі необхідності, звернутись в суд. У нашій країні механізм, згідно з яким в кредитну історію вносяться зміни, прописаний у законі «Про організацію формування та обігу кредитних історій». Нагадуємо, що в Україні дані про споживчі кредити повинні зберігатися 10 років.

Як позбутися від кредитної історії?

Багато українців хотіли б очистити свою кредитну історію. Іноді люди готові на досить радикальні заходи. На превеликий жаль, більшість слабо уявляє собі систему Українського бюро кредитних історій зсередини. Фінансова безграмотність населення плодить армії шахраїв і шахраїв. В інтернеті повно пропозицій, типу «як очистити КИ: чиста кредитна історія за добу» та інші. Це все – обман. У бази даних УБКІ якісна захист з обмеженим доступом співробітників. Більш того, якщо вдалося якось очистити історію, що зберігається в базі бюро, дані в банківських установах від цього ніяк не зміняться. Тому результат цих дій досить неоднозначний.

Як своїми силами очистити кредитну історію?

Щоб знати, як виправити свою кредитну історію, потрібно зрозуміти принципи її формування:

 • наскільки часто Ви брали кредити
 • проблеми з виплатою, або їх відсутність
 • розміри взятих позик
 • наявність неоплачених боргів

Варто запам'ятати, що чим більша кількість вчасно сплачених кредитів буде у Вас після проблемного, тим краще стане і Ваша загальна кредитна історія. Тільки так можна самому і, не порушуючи законів, покращити свою кредитну історію.

Перший спосіб:

Ви берете кілька невеликих позик, наприклад, на придбання техніки. Погашаєте їх, виконуючи усі умови договору або достроково. Так у Вас буде з'являтися нова кредитна історія з позитивними характеристиками.

Другий спосіб:

Вам будуть потрібні дві кредитні карти на досить великі суми від різних банків і електронний гаманець.

Порядок дій:

 • зняти гроші з однієї картки, обнуливши її
 • перевести їх на другу карту допомогою інтернету
 • чекати, поки вийде пільговий безпроцентний період
 • повернути гроші на першу карту через цей же гаманець
 • повторити прийом з другої картою

Не потрібно забувати про оплату відсотків від перекладів. Чим більше суми, тим вищими будуть витрати. Але хороша кредитна історія коштує цих вкладень. Цей спосіб є абсолютно законним. Якщо Ви задумали взяти кредит на дуже велику суму, таких прийомів краще провести кілька. Зрештою, цей спосіб спрацьовує так, як попередній, але набагато швидше.

Тепер, коли Ви знаєте, як перевірити особисту кредитну історію онлайн і способи її поліпшення, Вам не потрібно буде переживати з приводу поганої КИ.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Як виправити погану кредитну історію - варіанти, поради