Фунт стерлінгів версією Bloomberg найгірша валюта року в світі. Раніше такою вважалася аргентинський песо, але рівнем девальвації британський фунт примудрився обігнати навіть його.
Британський фунт стерлінгів буквально впав у цьому році. Він зміг пробити планку 13% втрати вартості, що за останній 31 не разу не траплялося. З-за такої поведінки девальвація фунта до долару обігнала навіть аргентинський песо, який довго вважався однією з найгірших валют. Примітно, що цей процес був практично миттєвим. Буквально за місяць з 23 червня 11 липня 2016 року курс фунта до долара знизився настільки значно.
З-за чого така динаміка
Почалося подібна поведінка фунта за проведення референдуму, на якому народ вирішував, чи варто покинути Євросоюз. З невеликою перевагою охочі вийти з ЄС взяли гору, з-за чого курс фунта до долларуБ і обвалився. На 24 липня він вже розгубив майже 8% своєї ціни. Щоправда, слідом за ним вирушив і курс євро, але останній в підсумку виправився.
Друга хвиля втрат почалася з емісією Банку Англії. Місцевий регулятор вилив на ринки майже мільярд фунтів стерлінгів. Враховуючи, що ця валюта в згідно з невизначеним тепер положенням і так нікому не потрібна — це ще більше обвалило вартість.
сумі за цей час ціна на нацвалюту Великобританії впала на 13,2%. Навіть якщо враховувати короткочасні її підйоми.
Найгірша валюта року: що може врятувати фунт
Безперечно, фунт цілком може з часом вийти з свого жалюгідного становища. Британська валюта поступово припиняє своє грандіозне падіння нижче плінтуса 31-річної давності і починає підніматися назад.
першу чергу це пов'язано з тим, що був обраний новий прем'єр-міністр Великобританії. Точніше, обрана. На цей пост була затверджена Тереза Мей друга жінка-прем'єр після Маргарет Тетчер. Як видно з динаміки курсу фунта на ринку, інвесторам таке рішення довелося душі вартість валюти почала поступово вибиратися з ями.
Таке, що могло б дуже виручити британську нацвалюту і допомогти їй відновитися після свого обвалення остаточна стабілізація економіки і ситуації в загалом. Поки цього ж заважає сама ситуація. Масла у вогонь підлив голова Банку Англії Марк Карні, пригрозивши домогосподарствам країни труднощами, пов'язаними з розривом відносин між Великобританією і Євросоюзом.
Так що поки інвестори не впевнені, стоїть взагалі вкладатися в підприємства Великобританії. Незалежність країни викликає у них серйозні сумніви стабільності. Раптом що-небудь трапиться, і інвестиції буквально «згорять»? Тому Великобританії потрібно стабілізувати ситуацію і оговтатися після виходу з ЄС. Тоді з часом вартість нацвалюти повернеться якщо не на колишній рівень, то до прийнятного значення.
Сьогодні, ж навіть в Україні вартість фунта невтішна для Великобританії. Для порівняння, обміняти фунт Дніпрі (Дніпропетровську) можна було до Brexit курсу в 34,5-36,2 грн./од, а сегодня — тільки за 31,6-33,0 грн./од.