Покупки за кордоном через інтернет: особливості доставки міжнародних посилок (Блог)

В продовження теми про закордонному інтернет-шопінгу хочу сказати кілька слів про можливі варіанти доставки міжнародних посилок та особливості української митниці. Як мовиться, попереджений – значить озброєний.

Існуючі варіанти доставки можна розділити на два види: державні та кур'єрські. З госпочтой все зрозуміло – коли приходить посилка, вам приносять повідомлення в поштову скриньку, і ви йдете в своє поштове відділення за отриманням. Якщо ж посилка відправлена кур'єрською службою, кур'єр доставить вам посилку за вказаною адресою. Державна пошта характеризується відносно невисокою ціною і досить тривалим терміном доставки. Кур'єрські служби доставляють швидко, але досить високі за ціною. Кожен з видів доставки має як свої переваги, так і недоліки, але тут вже вам вирішувати і вибирати пріоритети – що для вас важливіше: швидкість доставки або її ціна.

Державна пошта

В кожній країні державна пошта має свою назву. У США це USPS, в Англії – Royal Mail, у Франції – La Poste, Німеччини – Deutsche Post. У кожній із зазначених поштових служб є різні варіанти відправлень (авіа, наземні, з наданням номери трекінгу або без нього та ін).

USPS (United States Postal Service) – Національна пошта США. Пропонує наступні варіанти доставки:

  • First Class Mail International - посилка йде досить довго (близько 1-1,5 місяців), найчастіше використовується для відправки невеликих пакетів. Трекінг-номер посилці не присвоюється, страховка не передбачена. Обмеження по вазі - 4 lbs або 1,8 кг, обмеження по габаритах - max довжина не більше 24" або 60,96 см, max обхват - 36" або 91,44 див.
  • Priority Mail International - доставляється орієнтовно за три тижні, вважається середньою по тарифам і термінів. Можливо відстеження посилки при присвоєнні трекінг-номери; передбачається страховка. Обмеження по вазі – 66 lbs або 29,96 кг, обмеження по габаритах - max довжина не більше 42" або 106,68 см, max обхват - 79" або 200,66 див.
  • Express Mail International (ЕМЅ)– експрес, але і найдорожча доставка. Присвоюється трекінг-номер, передбачається страховка. Обмеження по вазі - 44 lbs або 19,98 кг, обмеження по габаритах – max довжина не більше 36" або 91.44 см, max обхват - 79" або 200,66 див. Відстеження посилки можна подивитися тут. Калькулятор тут.

Royal Mail – Королівська пошта Великобританії. Варіанти доставки:

  • Airmail (Royal Mail Small Packet) – стандартна міжнародна доставка авіапоштою. Термін доставки 10-20 днів. Страховка відсутня. Обмеження за розмірами і вагою: максимальна вага поштового відправлення – 2 кг. Сума трьох вимірів посилки не повинна перевищувати 90 см. Довжина однієї сторони не більш 60 див. Доставка до поштового відділення адресата. Розрахунок вартості по таблиці.
  • Airmail International Signed For – замовна авіапошта з присвоєнням трекінг-номери. Страховка: Всі посилки автоматично страхуються на 41 GBP. Обмеження за розмірами і вагою: максимальна вага поштового відправлення – 2 кг. Виняток становить паперова продукція (книги, журнали). У цьому випадку посилка може важити і більше. Сума трьох вимірів посилки не повинна перевищувати 90 см. Довжина однієї сторони не може бути більше 60 див. Доставка здійснюється до поштового відділення адресата. Розрахунок вартості по таблиці.
  • Global Priority Parcel force - Кур'єрська служба Королівської Пошти Великобританії варіант EMS.
     Страховка: Здійснення автоматично страхується на 100 GBP. Можлива додаткова компенсація на суму до 2500 фунтів стерлінгів (вартість її 4 фунти за кожні додаткові 500 фунтів страховки).
     Обмеження за розмірами і вагою: Максимальна вага не більше 30 кг. Сума трьох вимірів посилки помножених на 2 не повинна перевищувати 200 см. Довжина однієї сторони не може бути більше 105 див.
  • Відстеження посилок тут. Калькулятор тут.

La Poste - Пошта Франції пропонує наступні варіанти доставки:

  • Collissimo Packaging International – стандартна міжнародна доставка авіапоштою. Термін доставки 12-15 днів. Можлива страховка. Максимальна вага посилки 7 кг. Відстеження тут. Калькулятор тут.
  • Collissimo International – інший варіант стандартної доставки. Строки доставки такі самі, як і в попередньому варіанті, але максимальна вага посилки становить 30 кг. Вартість доставки 15,34 євро за кг
  • Chronopost – варіант прискореної пошти. Термін доставки 3-6 робочих днів кур'єром адресату. Розрахувати вартість посилки можна тут.

Deutsche Post – Державна пошта Німеччині. Сайт - Deutschepost. Варіанти доставки: Standard – стандартна пошта, вартість – 8 євро за кг + 0.45 євро за посилку. Відстеження посилок тут - Deutschepost status. Всі посилки автоматично застраховані на суму 45  плюс 5,10  за кілограм ваги. Вартість страховки включена в вартість доставки. Строки доставки зазвичай 15-20 робочих днів.

Увага: в деяких інтернет-магазинах варіант доставки вказується як DHL Standart. В даному випадку не мається на увазі кур'єрська служба DHL.

Особливу увагу я хочу я хочу звернути на International (EMS) - міжнародна прискорена пошта, має свої представництва в багатьох країнах світу, доставляє посилку протягом 1-2 тижнів кур'єром. Відноситься до розряду державних. Номери телефонів та адреси представництв ЮПС по Україні дивимося тут.

В цій таблиці я пропоную розглянути ціни на доставку посилки в Україну вагою в 4 фунти (приблизно 1,8 кг)*

Країна

Державна пошта

Вартість

Державна кур'єрська пошта (варіанти EMS)

Вартість

США

First Class Mail International

32.45$

Express Mail International (ЕМЅ

47.05$

Priority Mail International

37.50$

   

Великобритания

Royal Mail Airmail

11.96 фунтів

Global Priority Parcel force

49.20 фунтів

Royal Mail Airmail International Signed For

16.91 фунтів

   

Франція

La Poste Collissimo Packaging International

30.90 євро

La Poste Chronopost

102.82 євро

La Poste Collissimo International

20.60 євро

   

Німеччина

Deutschepost Standard

14.85 євро

   
  • Тарифи за доставку з інтернет-магазинів вказані на сайтах магазинів та можуть відрізнятися від тарифів поштових служб.

Приватні кур'єрські служби

найвідоміші з кур'єрських служб – UPS, DHL, FedEx, TNT, MEEST. Тарифи в них значно вище, ніж у державних поштових служб, але і терміни доставки істотно коротше.

Назва

Адреса центрального офісу

Телефони центрального офісу

Контакти українських представництв

UPS

р. Київ, вул. Мечникова, 20

(044) 2800000

 

DHL

р. Київ, вул. Лугова, 9

(044) 4902600, 4617500

дивимося тут

FedEx

р. Київ, вул. Кіквідзе, 44

(044) 4952020

дивимося тут

MEEST

р. Львів, вул. Зелена, 147

0 800 501 651

дивимося тут

TNT

р. Київ, просп. Московський, 28-А

(044) 2070770

дивимося тут

Безмитні ліміти та митні платежі для державної пошти, кур'єрських служб у нашій країні не відрізняються. Можна ввозити товарів на суму, що не перевищує 200 євро за сумою товарів і 50 кг ваги. Тобто навіть якщо ви в 1 день зробите покупки в 2-у різних магазинах на суму 400 євро (200 в кожному), за розмитнення вам платити не доведеться. При замовленні на суму понад 200 євро доведеться сплатити мито в розмірі 20% + ПДВ + акцизний збір. Разом 44% від усієї вартості вашої посилки.

З кур'єрськими компаніями треба бути дуже обережними, оскільки у кожної з них є свої «заморочки». Зазвичай кур'єрські служби норовлять взяти гроші за її розмитнення, брокерські послуги і т. д. Ви повинні знати, що вони не мають на це права!!

«У відповідності до законодавства України (п. п 43,44 статті 1 Митного кодексу України, Закон України від 13.09.01 № 2681-ІІІ «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України») товари, що пересилаються в Україну у міжнародних експрес-відправленнях вартістю до 200 євро та вагою до 50 кг, звільняються від оподаткування.

Згідно з положеннями статті 249 Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.08 № 1041 «Деякі питання митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України» під час митного оформлення товарів, що пересилаються у міжнародних експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 1000 євро, та/або загальна вага не перевищує 100 кілограмів, визначення митної вартості цих товарів для цілей оподаткування здійснюється без урахування вартості страхування та перевезення (фрахту) до моменту перетинання митного кордону України.»

Часто посередники, а нерідко і магазини і продавці на e-bay занижують інвойс на прохання покупця, щоб посилка не потрапила на розмитнення. Ризик, звичайно, благородна справа, але ви повинні пам'ятати, що у разі втрати посилки ви зможете отримати в якості компенсації тільки цю саму занижену вартість, т. до посилка не може бути застрахована на суму більшу, ніж зазначено в інвойсі. І ще потрібно пам'ятати, що митники теж люди, і вони розуміють, що дзеркальний фотоапарат і парочка айфонів не можуть коштувати менше 200 євро. Оскаржити оціночну вартість посилки важко, хоча у деяких випадках при наданні виписки по картці або інших підтверджуючих документах про вартість товару, це можливо.

Також необхідно враховувати, що якщо протягом одного тижня від одного відправника одному і тому ж адресатові було відправлено кілька посилок з однаковими товарами, то їх класифікують як товари "не для особистого користування". Якщо ж вміст посилки визнають пов'язаних із здійсненням комерційної діяльності, збори за митне оформлення вираховуються відповідно до Законодавства.

Що не можна пересилати в міжнародних поштових відправленнях:

  • вогнепальну зброю всіх видів та боєприпаси, холодну зброю;
  • вибухонебезпечні і легкозаймисті та інші небезпечні речовини;
  • наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, радіоактивні речовини;
  • дозволу на зброю, трудові книжки, паспорти та інші документи;
  • живих тварин тощо (повний перелік зазначено у Постанові КМУ від 5.03.2009 N270"Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку").

І на завершення кілька корисних телефонів і посилань:

  • Київська регіональна митниця (044) 461-75-18, 289-04-55;
  • Відділ митниці, що займається EMS (044) 245-62-20;
  • Відділ митниці, що займається звичайними посилками (044) 289-02-07;
  • Форум державної митної служби України.

Приємних покупок!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Покупки за кордоном через інтернет: особливості доставки міжнародних посилок (Блог)