Вибираємо кур'єрську службу доставки для доставки товарів по Україні: оператори, ціни, відгуки

Пройшли ті часи, коли у бажаючих відправити що-небудь поштою існувала єдина можливість: піти в офіс Укрпошти та, відстоявши довгу чергу, іноді не один раз, з почуттям виконаного складної задачі полегшено зітхнути. Зараз ринок місцевої поштової доставки вже досить насичений, тому не завжди зрозуміло, як відправити посилку швидко, дешево і зручно.

У своєму блозі я представлю список і основну інформацію про найбільш популярних кур'єрських служб доставки (ксд), які покриють 99,9% потреб в доставці додому. Але список все ж далеко не повний, оскільки за даними сайту cargoservice.org.ua в Україні діє 60 компаній з кур'єрської доставки вантажів. Крім того, постараюся дати орієнтир щодо вибору найбільш дешевої доставки в кожному з розглянутих випадків, а також поділюся враженнями про роботу деяких компаній, послугами яких доводилося користуватися особисто.

Загальна інформація про компаніях

Назва

Сайт

Вкрите міст

Кількість відділень

Програма лояльності

(є +/ ні -)

ACD Експрес

http://www.acd.com.ua/

36

36

-

Автолюкс

http://www.autolux.ua/

95

126

+

Ваш Годину

http://www.vashchas.com.ua/

50

65

-

Гюнсел

http://www.gunsel.com.ua/

53

80

-

Делівері

http://www.delivery-auto.com/

89

129

+

Євроекспрес

http://www.euroexpress.net.ua/

167

172

+

Інтайм

http://www.intime.ua/

190

267

+

Кур'єр

http://www.pgk.ua/

33

37

-

Міст-Експрес

http://www.meest-express.com.ua/

59

72

-

Нова пошта

http://novaposhta.ua/

374

712

+

Нічний експрес

http://www.nexpress.com.ua/

97

97

-

САТ

http://www.sat.ua/

50

50

-

Українська поштова група

http://ukrpostgroup.com.ua/

27

27

-

Укрпошта

http://www.ukrposhta.com/

багато

багато

-

Експрес Поста

http://express-mail.net/

38

38

+

Розвиненість інтернет-сайтів сучасних компаній

Дані по наявності на сайті всієї необхідної інформації: список адрес всіх представництв/філій, опис тарифів, калькулятор вартості, відстеження вантажу, особистий кабінет.

Назва

Список філій

Опис тарифів

Калькулятор вартості

Відстеження вантажу

Особистий кабінет

ACD Експрес

+

+

-

+

-

Автолюкс

+

+

+

-

+

Ваш Годину

+

+

+

-

-

Гюнсел

+

-

+

-

-

Делівері

+

+

+

+

+

Євроекспрес

+

+

+

+

+

Інтайм

+

+

+

+

+

Кур'єр

+

+

+

-

-

Міст-Експрес

+

+

+

+

+

Нова пошта

+

+

+

+

+

Нічний експрес

+

+

+

+

-

САТ

+

+

+

+

-

Українська поштова група

+

-

-

+

-

Укрпошта

+

+

+

+

-

Експрес Поста

+

+

+

+

-

Приклад розрахунку вартості доставки

Розрахунок вартості (у гривнях з округленням до найближчого більшого цілого) двох варіантів стандартної доставки з Полтави до Києва:

  1. конверт з документами 20 x 30 x 1 см масою 200 г без оцінки вартості;
  2. коробка розміром 20 x 30 x 40 см і масою 1 кг з оціночною вартістю 200 грн.

Відстань між містами дорівнює приблизно 350 км, хоча цілком очікувано, що ні один калькулятор його не вимагав.

Для розрахунків використовувався калькулятор вартості, де він був доступний, або ж текстовий опис тарифів.

Назва

Конверт

Коробка

ACD Експрес

33

48

Автолюкс

15

16

Ваш Годину

1

7

Гюнсел

17

18

Делівері

9

9

Євроекспрес

15

21

Інтайм

15

21

Кур'єр

11

16

Міст-Експрес

15

16

Нова пошта

15

24

Нічний експрес

11

22

САТ

11

19

Українська поштова група

-

-

Укрпошта

5

16

Експрес Поста

10

57

Як можна побачити з таблиці, велика частина компаній пропонує відправити ваш конверт за 9-15 грн, а от відправка коробки обійдеться вже в 16-24 грн. (Для відсіювання явно невигідних або нереально низьких тарифів я видалив з вибірки крайні 15% пропозицій.) У зв'язку з цим, мої рекомендації будуть наступними:

  • очевидно, що листи і невеликі пакети вигідніше відправляти Укрпоштою;
  • якщо необхідно зробити відправку в невелике місто або село, то конкуренцію Укрпошті може скласти тільки "Нова пошта";
  • якщо відправляєте в обласний центр, не хочете довго чекати і хвилюватися за цілісність посилки – вибирайте будь-яку службу, відмінну від Укрпошти. При цьому має сенс придивитися до "Делівері", тарифи якої лежать в нижньому ціновому діапазоні і все ще можуть виявитися реальними :-)

Окремо зазначу, що на даний момент інтернет-сайт у переважної більшості служб доставки є як мінімум інформаційним ресурсом, а у багатьох – це взагалі невід'ємна частина бізнесу, яка надає дуже затребуваний сервіс з розрахунку вартості доставки і відстеження поштових відправлень. Разом з тим поки що лише менша частина компаній прагне краще пізнати свого клієнта-користувача сайту, надаючи йому особистий розділ на сайті і участь у програмі лояльності. Але думаю, в найближчому майбутньому це кардинально зміниться, адже той, хто не знає своїх клієнтів в обличчя, просто змушений буде піти з цього високо конкурентного ринку. Пам'ятайте число 60 на початку статті?

Кілька спостережень з власної практики

"Люкс" пару раз був мені корисний при відправці та отриманні великих (важких або габаритних) вантажів, оскільки його склад знаходився ближче офісу "Нової пошти", а вантаж потрібно було нести в руках :( Відстеження вантажу в "Автолюксі"відсутня. Час безкоштовного зберігання на складі перевізника становить 4 дні. При інших рівних, я б вибрав "Нову пошту" хоча б із-за того, що в ній мінімальна оціночна сума посилки дорівнює 400 грн. Низька мінімальна страхова сума в "Автолюксі" вже зіграла зі мною злий жарт з вини відправника, і я не хочу повторення цього сценарію. Порада в тему: завжди страхуйте свою посилку на реальну вартість. Ця незначна плата окупиться вашим спокоєм.

"Нова пошта" – лідер ринку, що для нас добре наявністю одного, а то й кількох відділень практично в кожному місті, а не тільки в обласних центрах. Сервіс в даній службі я б також відзначив як досить приємний, особливо в контрасті з деякими відділеннями Укрпошти. Але за лідерство і зручність нам природно доводиться платити, адже ціни на послуги по доставці вантажів у Новій пошті лежать у верхній межі зазначеного мною діапазону типових цін. Доставка між обласними центрами здійснюється за 1-2 дні. По області вантаж буде іти ще сутки. Дуже оперативно працює сервіс відстеження посилок. Час безкоштовного зберігання на складі перевізника - 5 днів.

Укрпошта зручна наявністю відділень практично в кожному населеному пункті. Ви завжди можете відправити лист на село дідусеві, і вже через тиждень він його, швидше за все, отримає ;-) Заявлений час доставки відправлення по Україні – 3 дні між обласними центрами. Велику ложку дьогтю до вже зазначених вище переваг даної служби додає максимальна страхова сума посилки, рівна всього 200 грн, і відсталість структури держпідприємства. Відстеження рекомендованих відправлень через сайт працює добре. Час безкоштовного зберігання - цілий тиждень. Але чи завжди ви оперативно отримаєте зі свого поштового відділення повідомлення про прибула посилці?

Питання доставки досить популярні в інтернет, тому є навіть кілька сайтів-аггрегаторов по даній темі, наприклад:

  • http://cargoservice.org.ua/
  • http://cargoua.com/

Ці ресурси ще порівняно слабко розвинені, але сама по собі тема може "вистрілити" при посиленні конкуренції на ринку кур'єрської доставки.

Наостанок можу побажати всім читачам блогу, щоб ваші листи і посилки завжди доходили до адресата, і при цьому бажано вчасно.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Вибираємо кур'єрську службу доставки для доставки товарів по Україні: оператори, ціни, відгуки