Як купувати на AliExpress: ТОП-10 порад
Сьогодні в Китаї стартує масштабний розпродаж
Китайські магазини знижують ціни на свої товари до 80% не тільки в день Холостяка. Для тих, хто вирішив випробувати удачу в полюванні за знижками, редакція PaySpace Magazine склала список корисних порад, які допоможуть не розчаруватися в покупках на AliExpress.
Порада №1 – приготуйтеся до розпродажу
Ви ще не зареєструвалися на майданчику? Саме час це зробити. Якщо до початку розпродажів ви не встигнете завести аккаунт і зареєструвати адресу доставки – ризикуєте пропустити пару вигідних пропозицій.
Реєструватися можна через соцмережі або традиційно, по e-mail. Це займе кілька хвилин. Опинившись в своєму особистому кабінеті, перше, що треба зробити, це заповнити адресу доставки товару латиницею. Після цього можна починати пошуки товару.
Порада №2 – шукайте товар англійською
Є кілька способів потрапити на сторінку товару: рекламні банери на головній AliExpress, фільтр по категоріях і рядок пошуку. Якщо ви вирішили скористатися останньою опцією – вводите назву товару англійською. Це збільшить шанси відразу знайти потрібний предмет.
Якщо вам все ж звичніше користуватися україномовною версією сайту – перевірити назва товару можна за допомогою спеціальної кнопки «подивитися назва англійською». Знаючи його, вам буде легше знайти відеоогляд і відгуки в Інтернеті.
Порада №3 – переконайтеся в надійності продавця
Якщо ви вже визначилися з назвою товару, найпростіший спосіб знайти надійного продавця – відсортувати видачу за кількістю замовлень. І вибрати постачальника з першої п'ятірки. Однак є ще кілька показників, які не варто упускати з виду:
відгуки – чим більше – тим краще. Для дорогих речей (наприклад, смартфонів) показник повинен бути вище 96%. Не обмежуйтеся цифрами. У розділі «Відгуки» покупці зазвичай пишуть про свої враження після використання товару. Вони можуть бути дуже інформативними.
Асортимент – якщо магазин відкрився всього кілька тижнів тому, а в каталозі – кілька позицій – пошукайте іншого постачальника.
Рейтинг продавця – позначається цифрами, медалями, кристалами та іншими позначками. Щоб отримати один кристал, продавцю потрібно як мінімум 500 позитивних оцінок (4 або 5 балів).
Одержавши товар, не забудьте поставити оцінку продавцю. Ваш відгук може бути корисний іншим покупцям.
Порада №4 – перевірте якість товару
Спеціальні сервіси допоможуть вам оцінити якість товару навіть на відстані. Крім відгуків на AliExpress, покупці часто діляться враженням про товар і фото на iTao, YouTube, «ВКонтакте» і в інших соцмережах. Часто реальні відгуки не збігаються з заявленими характеристиками. Тому не нехтуйте цим пунктом.
Порада №5 – торгуйтеся з продавцем
Незважаючи на те, що ціни на майданчику і так низькі, не забувайте попросити торговця про додаткові знижки, або бонуси. Він може відмовити, але за попит, як відомо, грошей не беруть.
Якщо не звикли торгуватися – поспілкуйтеся з продавцем. Це не просто знак ввічливості. Але й гарантія того, що ви залишитеся задоволені своїм замовленням. Зв'язатися з магазином можна по e-mail або прямо через сторінку товару. І уточнити наявність, термін комплектації замовлення на складі і інші деталі.
Порада №6 – Оформіть доставку вигідно
В Укрпошті вирішили спростити українцям доступ до китайських товарів. Так, нещодавно відомство повідомило про роботу над новим сервісом доставки з Китаю.
Порада №7 – Замовте швидку доставку
Поштовий оператор дозволяє прискорити отримання товару до двох тижнів. Необхідно вибрати потрібний товар і написати продавцю, що ви хочете, щоб доставка в Україну обов'язково здійснювалася з допомогою ePacket China Post. Служба доставки розрахована на невеликі товари вагою до 2 кг
Порада №8 – Слідкуйте за вашої посилкою
Багато продавців в цілях економії відправляють товари за найнижчими тарифами, які не передбачають опцію відстеження відправлення. Якщо ви хочете відслідковувати переміщення посилки, вибирайте сервіс з позначкою Registered.
Порада №9 – Не замовляйте відразу кілька товарів
Незважаючи на всі зусилля логістичних операторів, посилки продовжують губитися і пошкоджуватися в процесі транспортування. Тому якщо ви замовили відразу кілька товарів, буде прикро у випадку зникнення або псування вантажу. Крім того, можуть виникнути затримки на кордоні.
Порада №10 – Ще раз перестрахуйтеся
Отримавши посилку, не поспішайте зняти упаковку. Якщо з товаром щось не так, потім ви не доведете це продавцеві. Тому попросіть когось зняти процес на відео. Це стане доказом вашої правоти. Якщо з посилкою дійсно щось не так – не поспішайте писати скаргу на AliExpress. Спочатку спробуйте вирішити проблему з продавцем. Велика ймовірність, що він піде назустріч, щоб не псувати свій рейтинг.
Вдалих покупок!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ — ТОП самих незвичайних товарів на eBay: WikiLeaks, Росія і Голлівуд