Вибираємо безпровідний інтернет: супутниковий зв'язок в деталях

Prosto мережі вітчизняних провайдерів 3G/4G накривають ще далеко не всю територію країни, а якісний необхідний безпровідний інтернет вже зараз. Тоді єдиною можливістю потрапити в мережу стає супутниковий інтернет. В особливості "небесних провайдерів", як підключити і скільки коштує двосторонній інтернет через супутникову тарілку в Україні, розбирався Prostobank.ua.

Завдяки сучасним технологіям, користуватися інтернетом в Україні можна і в самих важкодоступних місцях начебто Карпатських гір і кримських долин. У таких віддалених селищах, як правило, немає доступу через радіоканал або широкосмугових дротових з'єднань, тобто єдиний спосіб потрапити в мережу – високошвидкісний супутниковий інтернет.

Однак установка супутникового інтернету буде коштувати набагато дорожче, ніж підключення 3G/4G інтернету. По-перше, для того щоб обзавестися супутниковим інтернетом, буде потрібно спеціальне дороге обладнання. Зокрема, знадобиться супутникова тарілка, що забезпечує двосторонню передачу сигналу, і супутниковий модем для передачі і прийому інтернет-даних. Такий комплект разом з підключенням може обійтися в середньому по ринку від 1000 гривень до 1000 доларів в залежності від характеристик обладнання. Для порівняння, вартість звичайного модему 3G-мережі становить всього пару сотень гривень, а часто провайдери мобільного інтернету третього покоління пропонують викупити обладнання за символічну суму за умови підписання контракту на обслуговування терміном на рік і вище.

Основні компанії, що пропонують послуги супутникового інтернету в Україні, вартість обладнання для підключення і декларована швидкість інтернету станом на 13.06.2013 р.

Назва компанії

Зона покриття

Декларована швидкість інтернету

Вартість устаткування, гривень

Датагруп

вся Україна

до 20 Мбіт/с

1500

SkySat +

вся Україна

до 1 Мбіт/с

828-3000

Не сильно порадує українців і співвідношення швидкості – ціни на домашній супутниковий інтернет. Порівняно з оптоволокном, ціни космічні, а швидкість більш ніж земний. Правда, слід зазначити, що вітчизняні провайдери супутникового інтернету сповідують різну філософію. Так, якщо SkySat+ пропонує тарифні плани без обмеження за обсягом трафіку, але зі швидкістю до 1 Мбіт/сек, то Датагруп (Інтернетбум) воліє працювати з жорстко лімітованими за обсягом трафіку пакетами послуг, зате зі швидкістю до 20 Мбіт/сек.

найдешевші тарифні плани від основних провайдерів супутникового інтернету станом на 13.06.2013 р.

Провайдер

Назва тарифу

Щомісячний обсяг пакета, Мб

Ціна 1 Мб понад нарахованого обсягу, гривень

Щомісячна абонентна плата, грн/міс

Датагруп

Інтернет доступний

5 000

0*

249

SkySat +

Стандарт

не обмежений

0

270

*швидкість обмежується до 128 Кбіт/сек

Тарифні плани безлімітні або з максимальним обсягом трафіку станом на 13.06.2013 р.

Провайдер

Назва тарифу

Щомісячний обсяг пакета, Мб

Ціна 1 Мб понад нарахованого обсягу, гривень

Щомісячна абонентна плата, грн/міс

SkySat +

Мега

не обмежений

0

689

Датагруп

ВІП Інтернет

20 000

0*

1000

*швидкість обмежується до 128 Кбіт/сек

На жаль, радикального зниження цін на послуги операторів супутникового зв'язку найближчим часом не передбачається. Якщо вартість «земної» трафіку з ростом швидкостей і технологій прагне до нуля, то вартість супутникового інтернету жорстко прив'язана до вартості запуску супутників і не змінюється. Крім того, супутниковий інтернет вельми залежний від природи – в погану погоду якість сигналу набагато гірше.

Втім, для мешканців невеликих населених пунктів, де супутникового інтернету немає альтернативи, є і хороші новини. В рамках створення Національної системи супутникового зв'язку до кінця 2013 року влада планує запустити перший український геостаціонарний телекомунікаційний супутник. Після виведення на орбіту «Либіді» «Укркосмос» має намір надавати традиційні сервіси для супутникових операторів, в тому числі і доступ в інтернет. Це в свою чергу призведе до зростання конкуренції на ринку супутникового інтернету, від чого кінцеві споживачі послуг тільки виграють. 

Коли платите ви, а вибирають за вас

На закінчення трьох оглядових матеріалів про найбільш сучасних видах бездротового інтернету розповімо про додаткові можливості користувачів. Якщо з якихось причин вибрати підходящого провайдера з безлічі альтернативних варіантів складно, то на допомогу прийдуть професійні порадники. В Україні з 2010 року існують компанії, які спеціалізуються на наданні послуг по підбору оптимального інтернет-провайдера для вашого будинку. Правда, вибір серед них не великий – небудь Мультитест, або Comfort Technology. На жаль, інші конкуренти або приватники-одноденки, або компанії, які співпрацюють з самими провайдерами і продають обладнання для їх мереж. Останні, як правило, просто пропонують вибрати на своєму сайті провайдера відповівши на кілька простих запитань про бажаної швидкості інтернету і абонплаті.

Виклик та консультація спеціаліста з вищеназваних двох компаній обійдуться вам в 100-200 гривень, а якщо ви живете за містом, то вартість послуги включена і дорога – по 2-4 гривні за кілометр, враховуючи відстань до місця виклику і назад. Натомість вам допоможуть підібрати кращого провайдера і підключать до всесвітньої павутини прямо на місці.

Вартість послуг з підбору інтернет-провайдера від київських компаній за станом на 13.06.2013 р.

Компанія

Назва послуги

Вартість виїзду спеціаліста за місто

Вартість підбору провайдера

Мультитест

Мультитест

3-4 грн. за 1 км. в обидві сторони

100 грн.*

Comfort Technology

Інтернет Експерт

2 грн за 1 км. в обидві сторони

200 грн.

* за умови подальшого підключення з використанням устаткування компанії

Дана послуга буде актуальна для заміських дач або населених пунктів, де є тільки бездротовий інтернет. Адже подібні компанії в комплексі послуг пропонують і підсилювачі сигналу. Правда, оплачувати їх доведеться окремо, а вартість встановлення антен 3G/4G складе від 300 до 2000 гривень. 

Крім того, в Україні існує безліч сайтів і форумів, які спеціалізуються на огляді якості послуг, наданих провайдерами. Наприклад, НЕТОБЗОР, де можна почитати безпосередньо відгуки користувачів всіх провайдерів бездротового інтернету. 


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Вибираємо безпровідний інтернет: супутниковий зв'язок в деталях