WebMoney: створення гаманця, обмін і поповнення

Путівник по WebMoney (веб мані): дізнайтеся, як правильно створити гаманець WebMoney, здійснити обмін WebMoney, поповнення WebMoney і багато іншого.

Опустимо тут банальності з приводу століття інформатизації та іншу лірику. $254 у секунду – або $22 мільйони на добу – ось обороти коштів між користувачами системи електронних розрахунків WebMoney. «Простобанк Консалтинг» розповість як самої системи, так і про її підводних каменях.

WebMoney для нервових

Як і її побратими - E-gold, Яндекс.Гроші, RuPay – WebMoney це мабуть одне з самих практичних винаходів в історії людства. Таке продовження пластикової карти для тих, хто не любить фізичної схуднення власного гаманця – ця система допомагає витрачати гроші, не відчуваючи їх реального витрати, не напружуючи своїм хрестом, позбавляючи від зайвого головного болю.

Для чого Вам потрібно картки WebMoney? Щоб, насамперед, розплачуватися з такими ж, як і Ви, щасливими власниками електронних грошей, які за них продають цілком реальні товари і послуги. Здійснюватися оплата WebMoney може за найпопулярніші товари в українському сегменті Мережі – пін-коди для поповнення рахунку мобільного телефону, оплата послуг Інтернет-провайдерів, «тарілок» НТВ+, «золоті монети» і інші бонуси для онлайн ігор, софт, різні пожертвування.
у наших сусідів в за електронні гроші WebMoney і не тільки вже можна купити практично все, що продається в Інтернеті – від автомобільних шин до книг і страховки, не кажучи вже про побутової техніки, доставки квітів, подарунки-сувеніри, замовлення квитків, купівлі рекламних місць на сайтах, преси, скачуванні музичних і відео-файлів. Навіть за дистанційна освіта та то можна заплатити веб мані. Невблаганний прогрес вже наближається до кордонів нашої батьківщини, тому Вам напевно терміново потрібно створити гаманець WebMoney. Мало не забув: всі ці операції відбуваються, не виходячи з дому. Або виходячи але лише раз на кілька днів – щоб купити картки WebMoney.

WebMoney для ледачих

Як же це працює? У декількох кроках процедура виглядає наступним чином.

Крок 1. Вибираєте собі платіжну систему. Тут кілька шляхів. Приміром, Вам необхідно сплатити якусь послугу. Продавець користується системою Х. Ясна річ, що Вам найкраще обзавестися саме таким Х-гаманцем. Тому що у віртуальному світі гроші ходять за непересічним валютних площин. Як, втім, і в реальному. Тобто обмінники там теж є. Але про це трохи пізніше. Деякі гаманці можуть поєднувати в собі рахунки кількох платіжних систем. Однак прямі конкуренти, наприклад, Яндекс.Гроші і WebMoney, рахунки в одиницях один одного не підтримують.

Крок 2. Створити гаманець WebMoney. Припустимо, Ви вибрали WebMoney як «свою» платіжну систему. Заходьте на базовий сайт системи, проходите реєстрацію – не складніше, ніж при створенні поштової скриньки або ЖЖ-аккаунта, але вимагає деякого терпіння і уважного читання кожного наступного повідомлення системи, яка, як правило, просить не просто натиснути на «ОК», а все-таки поспілкуватися з нею і повводить різні коди-паролі-ключі. Завантажуєте безкоштовну програму – вона і є Ваш гаманець WebMoney. Рахунки можуть бути в рублях (WMR), гривні (WMU), доларах (WMZ), євро (WME) або золоті (WMG) і деяких інших валютах. Їх можна поповнювати кількома способами: карткою поповнення або в спеціальних представницьких пунктах, як Ви поповнюєте контрактні номери мобільних телефонів.

Крок 3. Вибираєте, куди б витратити свої перші 100 WMZ. (Звикайте! Не $100, а саме WMZ. Які, до речі, аж ніяк не завжди еквівалентні реальним американським президентам.) Якщо визначилися, що це буде новенький ноутбук з eBay або купівля диска Мадонни в Інтернет-магазині, то залишилося зовсім небагато – перевести гроші продавцям цього добра. Тут система WebMoney працює безвідмовно – немає стану «гроші зависли між рахунками» - тобто вони або у Вас в гаманці, або у продавця послуги або товару. Третього не дано.

Проте тут – в цій «миттєвостей» - є і свій мінус. Всі транзакції є безвідкличними. тобто, раз вже WebMoney пішли, так це назавжди. Єдине виключення – коли Ви відправляєте платіж веб мані з кодом протекції. В цілях безпеки це варто робити завжди. У цьому випадку одержувач «там» (як у грошовому перекладі!) повинен знати секретне слово, яке Ви ввели «тут». Якщо він його не напише, значить, Ваші грошики спробували перехопити. Але без коду зловмиснику їх не видно, тому протягом 10 днів вони повернуться в Ваш гаманець WebMoney.

Крок 4. Здійснивши першу покупку через WebMoney, Ви починаєте потихеньку розбиратися, що у Вашому гаманці є: база контактів, месенджер («базіка» типу «аськи»), і навіть історія Ваших розрахунків. Так і хочеться вигукнути: «Громадяни! Зберігайте гроші в електронній касі!»

 Ви можете отримувати найактуальнішу інформацію по темі Вебмані.

Також є можливість обговорити дану систему на нашому форумі, наприклад, у вже існуючій гілці "Webmoney VS. банки"

WebMoney для підозрілих

Якщо Ви думаєте, що всі ці електронні новинки хтось створив в рамках якоїсь благодійної програми, то глибоко помиляєтеся. На тих, хто витрачає електронні гроші, невпинно полюють ті, хто на цьому заробляє. Отже, ось кілька таких «типів».

Тип 1. Шахраї WebMoney. Їх ми поставили в основу цього списку, оскільки вони шкідливі і користуються Вашої неуважністю і недостатньою технічною грамотністю. На запит в будь-якому пошуковику «злом електронного гаманця» - знайдеться маса «відповідей». Причому ціни за спеціальні програмки, які згенерують фальшивий гаманець WebMoney / ключ / пароль і т. д. – стоять веб-копійки – від 2 WMZ.

Врятуватися від переправлення коштів в нікуди можна кількома способами. По-перше, купувати товари тільки в перевірених місцях – в «солідних магазинах» (хоча тут без суб'єктивної оцінки не обійтися), а не «з рук». По-друге, переказувати гроші з кодом протекції, про що було описано вище. По-третє, не поширювати серед членів Вашого Жеку ні один з ключів / паролів / кодів, які Ви вводили / отримали під час реєстрації. Саме їх комбінація дає можливість ідентифікувати.

Тип 2. Дилери та обмінники WebMoney. Ці товариші нічого поганого не заподіюють суспільству. Вам лише потрібно стежити за вправними рухами рук і обов'язково ознайомитися з тим, які тарифи кожен з них встановив за право Вашого безхмарного доступу до веб мані. По-перше, комісію в розмірі 0,8%, але не менш як 0,01 WMZ і не більше 50 WMZ бере за кожну транзакцію «система». Будемо вважати це «роялті», які збирають автори за користування їх геніальним винаходом.

По-друге, є так звані гаранти і агенти, які займаються введенням і виведенням грошей з системи. Гаранти – це представники «системи» в країні, а агенти – незалежні підприємці, які є сполучною ланкою між споживачем і гарантом, т. е. «системою». Їх в Україні більше 10 000.

Обмін і поповнення WebMoney

Ось приклади комісій, які стягуються з покупця WMU (електронних «гривень»). Готівкою через будь-який комерційний банк без відкриття рахунку такі веб мані можна купити, сплативши гаранту (в Україні це «Українське гарантійне агентство») 5% + комісія банку.

Банки працюють з WebMoney: в Укрсоцбанку і його банкоматах – комісія Гаранта вже 1,5% + комісія банку, Укрпромбанку – 1,8% + комісія банку і т. д. Перевести гроші в електронну валюту з Вашого рахунку буде коштувати 3,5%, з терміналу ibox – 1%. А через обмінні пункти, адреси яких можна легко знайти в Інтернеті – ставки і зовсім «танцюють». Починаються від 10% за «вхід» у систему $10-ти до 2% - понад $500-т.

Звичайно, може здатися, що найвигідніший спосіб – купити карти WebMoney і «списати» з них потрібну суму – за це комісії взагалі ніякої. Та ось невдача – картки WebMoney часто на 5 - 7% дорожче номіналу. Тобто, наприклад, щоб поповнити WebMoney гаманець на 100 грн., Вам потрібно буде віддати 106 грн. за мапу. Відповідно, на свій відсоток подорожчає і товар, який Ви купите в Інтернеті. А також подешевшає і Ваша послуга, надана кому-то за евеб мані. Вам адже потрібно хоча б частина їх перевести в готівку. А це – ще 2-3% агенту + 0,8% за транзакцію «системі». Загалом, суцільне розорення.

Про нововведення в законодавчому регулюванні електронних платежів розповідає наш експерт:

WebMoney: підсумки

Веб мані потрібно користуватися, якщо Ви точно впевнені в своїй вигоді від такої операції. Приміром, морально можна підготувати себе, що численні комісії – це плата за заощаджений час, сили, нерви. Якщо ж Ви трепетно ставитеся до власних заощаджень, а продавець готовий прийняти від Вас гроші традиційним способом – краще це зробити особисто.

Корисно знати:

WebMoney запропонувала платити чеком без реєстрації

WebMoney знизила комісію за переказ електронних грошей на рахунок у банку

"Укрпошта" запустила переведення в готівку коштів з WebMoney на базі своїх відділень

WebMoney розширила платіжні можливості для України

WebMoney запустила сервіс для захисту угод

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » WebMoney: створення гаманця, обмін і поповнення