Які електронні гроші тепер заборонені в Україні (оновлено)

Які електронні гроші потрапили під санкції НБУ і чому — читайте далі

електронні гроші

Нацбанк заборонив використовувати в Україні електронні гроші quaserico.com

Нацбанк заборонив використовувати в Україні електронні гроші Webmoney, Яндекс.Гроші, QIWI Wallet, Wallet one/Єдиний гаманець. Пояснюючи це тим, що провайдери послуг не узгоджували свою роботу з регулятором. Про це НБУ повідомив банківський сектор у телеграмі №57-0002/90626.

Заборона на електронні гроші стосується на лише комерційного використання, але і приватних гаманців. За словами юристів, НБУ зможе при необхідності заблокувати кошти на цих гаманцях. НБУ у своїй телеграмі не прояснює, як буде впливати на користувачів заборонених гаманців.

У центробанку уточнюють, що робота внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA була узгоджена.

Директор з комунікацій WebMoney.UA, Ростислав Троценко, прокоментував ситуацію для редакції PaySpace Magazine:

На жаль, комбінація символів WebMoney використовується в мережі набагато більшою кількістю суб'єктів, ніж платіжна організація внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA. При цьому юридично вони не мають на це права і рекламують операції, на які не отримували дозволу у регулятора і які не мають нічого спільного з діяльністю нашої системи. Наприклад, так звані «обмінники», які рекламують операції з «електронними гаманцями вебмані», при цьому найчастіше вони навіть не знаходяться в Україні. Таким чином, НБУ реагує на подібні активності, попереджаючи учасників ринку про їх сумнівний характер. Але ще раз наголошую, що до WebMoney.UA це жодним чином не відноситься.

Він додав, що необхідно чітко розрізняти українську внутрішньодержавну систему розрахунків WebMoney.UA і технологію WebMoney, власником якої є міжнародна система розрахунків WM Transfer Ltd з керуючою компанією в Євросоюзі. Діяльність сервісів, які використовують технологію WebMoney в світі та працюють з іншими валютами (євро, долар, рубль) - забезпечують компанії, які знаходяться під юрисдикцією інших країн і не відносяться до нашої системи. Єдине, що нас певним чином об'єднує – це використання технології під єдиним брендом.

Російський сервіс QIWI теж роз'яснив свою офіційну позицію з приводу ситуації з платіжними системами в Україні:

Ми здивовані попаданням в даний список, так як з 2012 року QIWI не здійснює діяльність на території України

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше НБУ обмежив роботу в Україні російських систем грошових переказів. Серед них — «Золота Корона», «Лідер», Anelik, «Юністрім», «Колібрі» та ін Банки повинні були припинити операції з цими провайдерами ще 18 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ — НБУ змінив санкції проти російських компаній

За матеріалами: UBR


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Які електронні гроші тепер заборонені в Україні (оновлено)