Київстар і ПриватБанк вводять додаткову перевірку клієнтів

ПриватБанк спільно з оператором стільникового зв'язку Київстар запустили проект, спрямований на підвищення безпеки для власників карт банку

smartphones

Київстар і ПриватБанк вводять додаткову перевірку клієнтів

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Дмитро Дубілет, IT-директор Приватбанку, одним із способів шахрайства є клонування сім-карти. Пік шахрайств такого роду був півтора роки тому. Виглядало це таким чином: спочатку шахрай якимось чином пізнавав PIN-код або пароль жертви в Приват24, потім перевыпускал її сім-карту і, таким чином, отримував смс-паролі.

Новий проект компаній, на думку банкіра, здатний повністю зупинити пограбування такого роду. Як повідомив у соцмережі генеральний директор Київстару Петро Чернишов, нова схема носить назву Check+IMSI (International Mobile Subscriber Identity) і полягає у перевірці сім-карти через оператора мобільного зв'язку. Банк перед відправкою клієнту смс-повідомлення з кодом підтвердження транзакції відправляє запит мобільному оператору. Останній перевіряє, як довго конкретна сім-карта працює в мережі. Якщо на номер клієнта тільки нещодавно випустили нову «сімку», то Київстар повідомить про це Приватбанку, а той проведе додаткову перевірку користувача. Якщо ж сім-карта вже давно в мережі, то все в порядку. «Для абонентів все безкоштовно і невідчутно – наша перевірка займає частки секунди», — зазначає Петро Чернишов.

Дмитро Дубілет висловив надію на те, що надалі Приватбанк зможе реалізувати такі ж проекти з іншими українськими операторами стільникового зв'язку. У свою чергу, Перт Чернишов відзначив, що його компанія відкрита для партнерів і готова працювати з іншими прогресивними банками.

Нагадаємо, з початку року збитки від кіберзлочинів в Україні досяг 27 млн гривень. Для порівняння, у 2014 році втрати українців від кібершахрайства склали 39 млн гривень, а в минулому році — 10 млн гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартує програма підвищення безпеки безготівкових розрахунків


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Київстар і ПриватБанк вводять додаткову перевірку клієнтів