Безготівкові розрахунки стають все популярнішими, а разом з цим зростає кількість «загублених» платежів. Пропонуємо з'ясувати, що робити, якщо гроші не дійшли до одержувача?
Банківський переказ може не прийти на рахунок з кількох причин:
- реквізити одержувача вказані з помилками – тоді гроші отримає інший чоловік;
- вказані неіснуючі реквізити – засоби «зависнуть» у повітрі;
- сталася помилка при виконанні операції і гроші просто «загубилися».
Якщо мова йде про перших двох причинах, можна повернути гроші, анулювавши платіж. Детальніше про це читайте тут. Ми ж поговоримо про те, що робити, якщо гроші не дійшли до одержувача, хоча всі реквізити були зазначені правильно.
Гроші не дійшли до одержувача: де і як їх шукати
Зниклий переклад зазвичай шукає відправник. Одержувач також може заняттях пошуками, але йому зробити це буде важче.
Якщо в призначений час гроші не дійшли на карту(переклад іноді займає до 3 робочих днів), відправник має два варіанти пошуків своєї «пропажі».
Перший – це звернутися в банк і скористатися послугою «пошук платежів». Вона надається всіма фінансово-кредитними установами. Клієнт оплачує послугу, і працівники банку з'ясовують, чому гроші не дійшли до рахунку одержувача, де вони зараз і стежать за успішним завершенням операції.
Другий – скористатися правом відкликання розпорядження на переказ коштів. Це можливо тільки до моменту, поки гроші не прийшли одержувачу.Для цього банку необхідно відстежити платіж і повернути його або надати докази успішного завершення переказу.
Якщо співробітники банку не дуже оперативно займаються пошуком грошей, які не прийшли на карту, проявляйте наполегливість і квапте їх. Якщо ці способи не допомогли, залишається звернення до суду. Однак слід бути готовим до довгого розгляду.
Важливі моменти
Бувають випадки, коли одержувач не побачив надходження коштів на рахунок або робить вигляд, що гроші на карту не дійшли. Тоді банк повинен видати відправнику довідку про те, що переклад успішно зарахований за зазначеним у заяві реквізитами. Також у документі є інформація про дату і суму коштів, яка надійшла на рахунок. Після цього клієнт-відправник і клієнт-одержувач розбираються самі – без участі банку.
Поверне гроші ПриватБанк,багато в чому залежить від відправника платежу. Щоб довести факт невдалого перекладу йому потрібно зберегти документацію (квитанції і чеки), які підтверджують банківську операцію.