Захист прав споживачів при поверненні товару — 7 простих кроків як законно повернути товар продавцеві + професійна допомога в поверненні грошей за товар

Як зробити повернення товару за законом про захист прав споживачів? В яких випадках можливе повернення грошей за товар? Хто допоможе повернути товар неналежної якості?

Здрастуйте, шановні читачі! На сторінках бізнес-журналу вас вітає консультант з правової тематики Валерій Чемакин.

У цій статті я розповім, що таке захист прав споживачів, як робиться повернення товару і який товар не підлягає поверненню в магазин.

В кінці статті пропоную інформацію про надійних компаніях, які в рамках захисту цивільних прав допоможуть повернути гроші за товар.

Повернення товару

Зміст
 1. Якими правами володіє споживач при купівлі товару?
 2. Що служить підставою для повернення придбаного товару?
 3. У яких випадках можна повернути товар   огляд основних умов
 4. Як зробити повернення товару   покрокова інструкція для новачків
 5. Професійна допомога в поверненні товару   огляд ТОП-5 компаній з надання послуг
 6. Коли повернення товару неможливий   огляд ТОП-4 основних ситуацій
 7. Висновок

1. Якими правами володіє споживач при купівлі товару?

Взаємовідносини між продавцем і клієнтом регулюються федеральним законом від 1992 року, захищає права споживача. Цей акт відображає правила поведінки всіх суб'єктів товарно-грошових відносин, їх права, обов'язки, відповідальність, а також порядок вирішення конфліктів у суді.

Відповідно до цього закону, споживач володіє наступними правами:

 • він може повернути або обміняти товар на аналогічний;
 • отримати вичерпну інформацію про споживчих властивості, якість товару, строк придатності, про правила його заміни або повернення;
 • набувати за свої гроші тільки безпечний товар або послугу;
 • вимагати призначення незалежної експертизи якості товару та бути присутнім під час її проведення;
 • при виході з ладу великого по габаритах і масі товару вимагати від торгової організації його доставки назад в магазин.

Крім цього, варто знати, що втрата касового чека не впливає на право заміни товару. При порушенні цих прав можна найняти адвоката із захисту прав споживачів. Докладніше читайте про це в окремій тематичній статті на нашому порталі.

2. Що служить підставою для повернення придбаного товару?

Як вже було сказано вище, закон дозволяє повернути товар або обміняти його на інший тієї торгової організації, де він був придбаний. Повернути можна навіть якісний товар, який вам з якихось причин не підійшов. При цьому не грає ролі, купували ви його в звичайному або інтернет-магазині.

В яких випадках можливо повернути або обміняти товар:

 • придбання зіпсованих продуктів харчування або з вичерпаним терміном придатності;
 • придбання промислового товару поганої якості;
 • виявлення заводського браку у технічно складного виробу;
 • купівля товару, який не підійшов за розміром, кольором, фасоном та іншим характеристикам, не пов'язаних із якістю.

Захист прав споживачів передбачає повернення товару сумнівної якості до закінчення терміну придатності або гарантії. У разі відсутності таких встановлений законодавцем термін – 2 роки з моменту придбання.

Це правило не відноситься до технічно складних товарів, перелік яких встановлює уряд. Для них визначено 15-денний термін на повернення, коли гарантія не встановлена.

Особливі правила встановлені для таких випадків, коли потрібно повернути покупку, яка не підійшла за розміром, фасоном або кольором. Це можливо зробити, навіть коли річ вам просто не сподобалася. Юридична консультація про те, як повернути якісний товар, представлена нижче.

3. В яких випадках можна повернути товар   огляд основних умов

Якщо придбаний вами товар не підійшов або просто вам не сподобався, ви можете його повернути або змінити при виконанні деяких умов. Нерідко недобросовісні продавці відмовляють у цьому. Таким треба нагадати про існування статті 25 ФЗ «ПРО захист прав споживачів», що надає таку можливість і встановлює терміни повернення товару.

Умова 1. Дотримання 14-денного строку

Закон встановлює, що якісний виріб може бути повернуто продавцю або обміняно на інше, якщо не закінчився 14-денний термін з моменту покупки. При цьому день придбання товару не вважається. Врахуйте, що поряд з цим повинні дотримуватися і інші перераховані нижче умови.

У яких випадках можна повернути товар

Якщо товар придбаний в інтернет-магазині, то ви можете відмовитися від нього ще до того, як отримаєте на пошті чи від кур'єра. Після отримання на руки його можна повернути продавцеві відразу або протягом 7 днів. При цьому є нюанс – якщо продавець не роз'яснив вам письмово дані правила, то строк продовжується до 3 місяців.

У разі порушення магазином цих правил, ви можете звернутися до професіоналів за юридичною допомогою.

Умова 2. Збереження товарного вигляду

Після покупки намагайтеся по можливості зберегти упаковку від товару і всі супутні документи. Якщо промисловий виріб, намагайтеся його не пошкодити. Головне, зберегти товарний вигляд. Будь-які подряпини і дрібні ушкодження можуть стати причиною для відмови у виконанні ваших вимог.

Умова 3. Товар є непродовольчих

не Можна повертати якісні продовольчі товари. Це обумовлено елементарними санітарними нормами. Адже ніхто не може гарантувати, що ви зберігали їжу в належних умовах. Повернути можна тільки зіпсований або прострочений продовольчий товар.

Умова 4. Купівля не входить у перелік товарів, що не підлягають обміну

Списки товарів, які не можна повертати або обмінювати, затверджуються урядом.

Які товари неможливо повернути або обміняти:

 • лікарські засоби;
 • гігієнічні вироби;
 • парфумерну продукцію;
 • панчохи, колготки та шкарпетки;
 • посуд;
 • побутові хімічні засоби;
 • ювелірну продукцію;
 • автомобілі;
 • товари рослинного і тваринного походження;
 • зброю.

Повернення перерахованих товарів неможливий або вкрай скрутним. Однак, скориставшись послугами юриста, можна знайти лазівки для повернення, наприклад, парфумерії.

4. Як зробити повернення товару   покрокова інструкція для новачків

Тепер давайте розглянемо алгоритм дій, який гарантує повернення товару.

Крок 1. Визначаємо, що якість товару не відповідає встановленим вимогам

Якщо при огляді в магазині ви не виявили у товару жодних недоліків, це не означає, що вони відсутні. Часто неявний шлюб проявляється через певний час. Наприклад, якість продуктів не з'ясуєш, поки не спробуєш. В одязі можуть виявитися затягування або інші пошкодження.

Приклад

Я придбав у подарунок для дочки смартфон в одному з відомих магазинів електроніки. Через місяць він перестав заряджатися. В магазині телефон прийняли, оглянули зовні і направили на експертизу. При цьому видали на заміну аналогічний апарат. Через 40 днів телефон полагодили і повернули.

Однак не минуло й 3 місяців, як проблема повернулася. Апарат знову відправили на завод, де зробили операцію. В цей раз телефон пропрацював 2 місяці. Після чергової відправки на завод, мені видали довідку, що він бракований і повернули на касі гроші.

Цим прикладом я хотів сказати наступне: якщо виявили поломку, захищайте свої права споживача товару «до переможного» – робіть повернення і не соромтеся вимагати на заміну аналогічний прилад, адже сам продавець може вам цього і не запропонувати.

Крок 2. Звертаємося до продавців з вимогою провести обмін

При виявленні браку несіть товар разом з коробкою прямо в магазин, де купували. Якщо зберігся чек, то добре. Якщо ні, теж нічого страшного – це не причина відмовляти вам. Звертайтесь до продавця або менеджера з проханням поміняти товар.

Якщо це технічно не складний пристрій, то переважна більшість продавців без обурення виконає ваше прохання. Техніка підлягає направленню на експертизу перед заміною або поверненням, але прийняти її теж зобов'язані з заміною на аналогічну за вашу вимогу.

На жаль, ще є недобросовісні продавці, які не обтяжують себе дотриманням законів. У цьому випадку можна ввічливо порадити їм отримати консультацію юриста в сфері захисту прав споживачів, після чого наполегливо вимагати виконати закон.

Крок 3. Передаємо представнику продавця бракований товар під розпис

Якщо продавець без заперечень поміняв товар або повернув гроші – задоволені йдемо додому. В іншому випадку передаємо йому товар разом з письмовою претензією. При цьому не забуваємо ставити на своїй копії вхідний номер кореспонденції, і нехай той, хто взяв, розпишеться. Якщо не приймають і ігнорують – направляйте претензію поштою з повідомленням.

Крок 4. Вибираємо адвоката

Якщо немає часу, бажання або нервів вирішувати спірні питання з продавцем – найміть адвоката, який за помірну плату зробить все за вас. Завдяки своїм знанням і досвіду, він доб'ється справедливого вирішення питання, а його послуги сплатить несумлінний продавець.

Який адвокат підійде для захисту прав покупців і повернення товару:

 • має багатий досвід у цій сфері юриспруденції, вузький спеціаліст;
 • володіє авторитетом, здатний змусити будь-якого продавця виконати закон без суду;
 • вміє домовлятися і володіє мистецтвом красиво і переконливо говорити.

Крок 5. Збираємо документи

Щоб мати хороші аргументи в суді, треба зібрати пакет документів, які підтверджують ваше право на обмін або повернення придбаного товару. Це чеки, товарні накладні, відповідь на вашу претензію або відомості про її вручення продавцю. Зверніть увагу – без попереднього направлення претензії до суду звернутися не можна.

Все це можливо зробити самостійно, але краще скористатися юридичними послугами адвоката. В чому вони полягають, докладно описано в нашій тематичної статті.

Крок 6. Складаємо позовну заяву в суд

Після того, як документи зібрані – починаємо писати позовну заяву в суд. Краще, якщо цим займеться ваш захисник, так як до оформлення пред'являються певні процесуальні вимоги, виконати які відразу під силу не кожному. У позові потрібно викласти ситуацію і, спираючись на статті закону, пред'явити позовні вимоги.

За законом ви можете повернути або обміняти товар, вимагати егообесплатного ремонту або зниження вартості до 50%. Крім того, ви можете вимагати компенсувати витрати на адвоката, судові витрати і навіть відшкодувати моральну шкоду.

Крок 7. Отримуємо компенсацію

Якщо ви наймаєте адвоката, то швидше за все, досягнете задоволення свого позову. Якщо ж суд вам відмовить, то захисник допоможе написати скаргу у вищий судовий орган.

Така адвокатська послуга, як представництво в суді, дозволяє довірити фахівцеві всю роботу по захисту прав — від написання позову до захисту у вищих інстанціях і виконання судових рішень. Ви можете прочитати про це у відповідній статті на нашому сайті.

5. Професійна допомога в поверненні товару   огляд ТОП-5 компаній з надання послуг

Сучасний ринок юридичних послуг дуже різноманітний. Непросто підібрати в ньому компанію, повністю задовольняє запитам. Я хочу запропонувати вашій увазі кілька фірм, які захистять споживчі права якісно і за помірну плату.

1) Правознавець

Правознавець руКомпанія спочатку створювалася, щоб надавати консультаційні юридичні послуги в режимі онлайн. Для цього був запущений інтернет-портал, завдання якого – зв'язок між споживачем послуг і співробітниками компанії. З Правознавцем віддалено працюють тисячі професійних юристів, які проживають в різних частинах .

Такий підхід дозволяє надати кваліфіковані послуги жителям будь-якого регіону, навіть самого віддаленого. Більшість консультацій на сайті надається безкоштовно. Однак для того, щоб поради юриста стосувалися конкретно вашої ситуації, краще заплатити невелику суму (від 600 рублів).

Якщо вам потрібен адвокат, щоб довести продавцеві свою правоту і повернути гроші за неякісний товар, сміливо заходьте на сайт компанії Правознавець. В нижній частині головної сторінки представлені різні галузі права та напрямки, за якими працюють юристи. Виберіть «захист прав споживачів» і перейдіть на відповідну сторінку.

Там ви знайдете багато інформації по даній тематиці. Не виключено, що на деякі запитання ви отримаєте відповідь вже на цьому етапі. Якщо відповіді не знайдено, вам потрібно в формі зворотнього зв'язку звернутися до юриста і описати свою ситуацію. Після оплати вам буде дано вичерпну відповідь з керівництвом до дії. Звернутися можна за телефонами, вказаними на картинці нижче.

Правознавець телефони

Важливою перевагою компанії багато вважають низьку ціну за послуги при гарному їх якості. Це досягається завдяки великій конкуренції між юристами, які працюють на порталі Правознавець. Адже замовлення бере той, хто готовий виконати його за мінімальну ціну.

2) Центр правового захисту

Центр правової підтримкиЮристи цієї компанії при вирішенні спірних питань віддають перевагу позасудового врегулювання. Володіючи багатим арсеналом теоретичних і практичних знань, адвокати центру правового захисту в першу чергу аргументовано домагаються від відповідачів визнання ваших вимог законними. Однак при необхідності вони захистять ваші права і через суд.

Які послуги у сфері захисту прав споживачів надають фахівці компанії:

Позасудова захист Судовий захист
1 Консультування про права споживача Підготовка позовної заяви з приводу неправомірних дій продавця
2 Підготовка та направлення претензії продавцю Підготовка до судового засідання, збір документів та інших доказів
3 Призначення незалежної експертизи Представництво в суді (навіть без присутності клієнта)
Вироблення і підписання досудового угоди з продавцем Оскарження рішень судів, виконавче провадження

3) Центр юридичної допомоги

Центр юридичної допомогиЗайшовши на сайт Центру юридичного захисту, ви знайдете там резюме з фотографіями найуспішніших її співробітників. Уважно ознайомившись з цією інформацією, ви зрозумієте, що потрапили за потрібною адресою. Ці люди захистять ваші інтереси професійно і недорого. Вийти на зв'язок з фахівцем гранично просто   залиште ім'я і телефон, і юрист сам вам зателефонує.

4) Юрист-Эксперт24

Юрист-Експерт 24Юристи цієї компанії вирішують проблему захисту прав споживача комплексно. Якщо це необхідно, будуть залучені фахівці у сфері адміністративного та податкового права, які допоможуть переконати відповідача вирішити питання мирним шляхом. Адже розгляд у суді може коштувати продавцю не тільки повернутих за товар грошей, але і штрафних санкцій (за наявності підстав).

5) ЮрПрофБюро

ЮрпрофбюроЧасто магазини попереджають, що вони не обмінюють товар і не повертають гроші за продукцію, придбану на розпродажах. Юристи компанії ЮрПрофБюро в числі інших послуг готові захистити права споживачів і допомогти зробити повернення товарів, куплених в ході акцій та розпродажів. Вони готові взятися за найскладніші справи, якщо є хоч якась надія на успіх.

6. Коли повернення товару неможливий   огляд ТОП-4 основних ситуацій

Бувають випадки, коли немає ніякого сенсу наймати адвоката та взагалі вимагати щось від продавця. Перерахуємо ситуації, коли повернення товару неможливий.

Ситуація 1. Шлюб виник з вини покупця

Ви придбали товар і по своїй недбалості або необережності допустили його поломку або завдали непоправної шкоди зовнішньому вигляду виробу.

Коли повернути товар неможливо

Часто буває, що покупець роняє придбаний прилад або пристрій. Зовні нічого не видно, але експертиза легко доводить, що ушкодження виникли в результаті удару або падіння.

Ситуація 2. Товар відноситься до технічно складним

Ви купили телефон або комп'ютер. Спочатку він справний і працює в штатному режимі, але вас з якихось причин не влаштовує модель, і ви бажаєте повернути товар. Якщо вже пройшло 15 днів з моменту покупки повернути технічно складні пристрої не дозволяє закон. Головним чином це стосується електронних і механічних пристроїв зі складною конструкцією.

Які товари називають технічно складними:

 • наземні, повітряні, водні та інші види пересувається техніки;
 • навігаційне обладнання та засоби зв'язку;
 • персональні комп'ютери, телевізори, фото, відео та аудіо техніка;
 • побутову техніку.

Купуючи будь-який з цих пристроїв, ви повинні бути готові до того, що просто так повернути товар в магазин вже не вийде, якщо 15-денний термін вийшов. Повернення можливе тільки у разі заводського браку, який підтверджується експертизою.

Ситуація 3. З моменту придбання минуло понад 15-ти днів

Немає сенсу нести в магазин не підійшла за розміром одяг або взуття після закінчення встановленого законом строку. Міряйте речі відразу і визначайтеся, йде вам фасон чи ні. Адже 2 тижні цілком достатньо, щоб остаточно зрозуміти, чи готові ви користуватися покупкою. Не забувайте зберігати товарний вигляд, інакше повернути не вдасться.

Ситуація 4. Покупець не надав відповідних документів

Хоча відсутність чека і не є підставою для відмови в прийманні товару на повернення, намагайтеся його не втрачати. Інакше доведеться доводити іншими способами, що придбаний товар саме в цьому магазині. Ні в якому разі не втрачайте гарантійний талон та інструкцію користувача. Повна відсутність документів і упаковки сильно ускладнить повернення товару або взагалі зробить його неможливим.

Щоб закріпити прочитане у цій статті, пропоную переглянути відеоролик про те, як повернути телефон неналежної якості в рамках закону про захист прав споживача.

7. Висновок

Сподіваюся, що озброївшись знаннями, представленими в цьому матеріалі, ви зможете переконати продавців піти вам на зустріч. Адже захист прав споживачів, повернення товару та все, що з цим пов'язано, має величезне значення для формування в цивілізованих відносин у сфері торгівлі.

Бажаю вам купувати тільки якісні і підходять за всіма параметрами товари! Прошу оцінити статтю і залишити відгук про неї.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Захист прав споживачів при поверненні товару — 7 простих кроків як законно повернути товар продавцеві + професійна допомога в поверненні грошей за товар