Нотаріус на будинок — покрокова інструкція як викликати нотаріуса на будинок + 5 корисних порад з вибору нотаріуса

Як викликати нотаріуса додому для інваліда? Які функції виконує нотаріальна палата? Як нотаріальна контора перевіряє довіреність і скільки це коштує?

Добрий день, шановні читачі журналу . З вами Чемакин Валерій   консультант з правових питань.

У цій статті я розповім про нотаріуса і його функції.

В кінці посту я розповім про декілька відомих нотаріусів Москви.

Нотаріус

1. Хто такий нотаріус і чим він займається?

Латинське слово «нотаріус» буквально означає писар. У наші дні називають посадова особа, яка має повноваження від імені держави і нотаріальної палати вчиняти нотаріальні дії.

Щоб стати нотаріусом, необхідно мати вищу юридичну освіту, не менше 1 року стажу приватної практики. Крім того, потрібно пройти практику в якості помічника, здати іспит і прийняти присягу.

Нотаріальна палата   об'єднання юристів, в яке входять усі нотаріуси, займаються державною і приватною практикою. У цієї організації є статут, який відповідає Федеральному і регіональному законодавству.

Все 84 регіональні палати входять у Федеральну. Нотаріальна контора — це приватна або державна організація, що надає послуги нотаріату.

Що робить нотаріус:

 • завіряє копії документів і виписки з них;
 • запевняє справжність підписів на документах;
 • засвідчує переклад документів з однієї мови на іншу;
 • бере участь в операціях купівлі-продажу;
 • веде спадкові справи;
 • підтверджує різні факти та засвідчує особу людини;
 • зберігає цінні папери, речі, гроші та документи.

Це ще не всі функції нотаріуса. Він надає і інші юридичні послуги (суть поняття докладно описана в спеціальній статті на нашому сайті), які передбачені законодавством про нотаріат.

2. Скільки коштують послуги нотаріуса?

Відразу обмовимося, що тарифи нотаріусів на обов'язкові дії строго регламентуються державою. Тому вартість однієї і тієї ж послуги у державного і приватного фахівця однакова.

Відмінність тільки в тому, що державний нотаріус стягує держмито, яка надходить у бюджет, і отримує зарплату, а приватний самостійно заробляє і платить податки.

Ціна на необов'язкові нотаріальні послуги нотаріуса залежить від багатьох чинників і встановлюється самим приватним юристом. Вона залежить від регіону проживання, складності і трудомісткості роботи.

Одна справа просто завірити документ, а інше підготувати документацію відповідно до вимог для пред'явлення в державні органи. Юридична консультація оплачується окремо. Про те, що це таке, читайте в нашій спеціальній статті.

Що таке юридична консультація

Стаття 333.38 Податкового Кодексу РФ визначає повний перелік осіб, які мають пільги на оплату держмита на нотаріальні дії.

Перерахуємо лише деякі з них:

 • державні та муніципальні органи;
 • інваліди I і II груп (вартість послуг знижується наполовину);
 • фізичні особи, які заповідають майно на користь держави або оформляють спадщину на нерухомість і в деяких інших випадках;
 • організації інвалідів;
 • діти із спеціальних інтернатів.

Перелічені особи повністю або частково звільняються від сплати державного мита.

3. Як правильно вибрати нотаріуса — 5 корисних порад

В невеликих селищах і сільських районних центрах вибрати нотаріуса для вчинення нотаріальних дій не можна, так як він всього один. Крім того, деякі дії вчиняються виключно з територіальної приналежності.

Наприклад, при оформленні свідоцтва про спадщину можна звертатися тільки до нотаріуса за спадковим справах у місці проживання спадкодавця. Є й інші обов'язкові нотаріальні дії, виконання яких прив'язане до території.

У містах є багато нотаріальних контор, тому питання, як знайти нотаріуса, не варто. Якщо потрібна дія, яка не передбачає територіального виконання, то можна звернутися куди завгодно. Тут головне слідувати наступним радам.

Порада 1. Перевірте ліцензію на здійснення нотаріальної діяльності

Так як нотаріальна діяльність підлягає обов'язковому ліцензуванню, то перед тим як перевірити нотаріуса, треба візуально вивчити його ліцензію.

Вона повинна бути встановленої форми і діє за термінами. За її номером і персональним даним ви можете впоратися в регіональній нотаріальній палаті про власника.

Порада 2. Вивчіть відгуки клієнтів

«Сарафанне радіо»   традиційний і цілком надійний джерело інформації про якість послуг у тій чи іншій сфері. Нотаріат не виняток. Чутка про хорошого фахівця розноситься дуже швидко. Тому перед походом до нотаріуса поцікавтеся у сусідів і знайомих про відомих ними нотаріальних конторах.

Перед походом в офіс бажано почитати відгуки на форумах і місцевих сайтах. Швидше за все, там є інформація, що заслуговує уваги. В самому офісі, можливо, є книга відгуків і пропозицій, з якої стане зрозуміло, кому з нотаріусів віддати перевагу.

Порада 3. Зверніть увагу на розташування офісу

Вартість оренди приміщень в центральній частині міста занадто висока, щоб там могли влаштуватися фірми-одноденки або шахраї.

Тому при виборі нотаріальної контори на розташування офісу теж треба звертати увагу. Не звертайтесь до контори, у підвалах житлових будинків і далеко від великих вулиць.

Порада 4. Вивчіть спектр нотаріальних послуг

Після того як ви знайшли нотаріуса, вивчіть спектр надаваних їм послуг. Іноді нотаріуси відмовляють у вчиненні нотаріальних дій, якщо вони не входять в компетенцію. Таке буває при спадкуванні майна та деяких інших випадках.

Приклад

Тетяна Іванівна Колмакова, будучи в похилому віці, вирішила залишити своє житло племінниці, так як її рідний син, який проживає там, був алкоголіком і міг продати після її смерті. Бабуся проживала у племінниці в іншому районі міста.

Разом вони пішли до найближчої нотаріальної контори, так як оформити заповіт на квартиру можна у будь-якого нотаріуса.

Коли Тетяна Іванівна померла, племінниця звернулася до цього ж юристу для вступу в спадщину. Однак отримала відмову. В конторі пояснили, що для отримання свідоцтва треба звернутися до нотаріуса за місцем проживання її покійної тітки.

Порада 5. Враховуйте людський фактор

Якість надаваних послуг багато в чому залежить від людського фактору. При першій же бесіді з нотаріусом потрібно звертати увагу на його манеру мовлення, на те, як уважно він вас слухає і наскільки розуміє суть питання. Адже іноді навіть досвідчений фахівець може бути «не у формі».

Враховуйте людський чинник

Якщо ваш співрозмовник неуважна, часто не расслышит або недопонимает те, що ви доносите, швидше за все, йому зараз не до вас. Якщо можливо, знайдіть іншого спеціаліста, який дасть якісну консультацію юриста по нотаріальним питань. Від його компетенції залежить результат справи.

4. Як викликати нотаріуса додому або в офіс   покрокова інструкція

Виклик нотаріуса додому   поширена послуга, якою можна скористатися в будь-який час. Багато контори готові надати нотаріуса 24 години на добу без вихідних.

У яких ситуаціях може знадобитися виїзне нотаріальне обслуговування:

 • завірення документів або вчинення інших дій для престарілих або тимчасово непрацездатних громадян;
 • відсутність бажання або можливості звертатися в офіс;
 • необхідність присутності нотаріуса на зборах акціонерів.

Найчастіше викликають нотаріуса на будинок для інвалідів, ціна послуг при цьому збільшується в 1,5 рази з обов'язковим нотаріальним діям. Якщо ж дії не обов'язкові, то вартість обмовляється окремо, так як на неї впливає віддаленість, час доби і дня тижня. У святкові та вихідні послуги коштують дорожче.

Варто враховувати, що не всі нотаріуси надають таку послугу через завантаженість або відсутності транспорту. Деякі можуть приїхати тільки ввечері або у вихідний. Тому при зверненні всі ці моменти потрібно обумовлювати.

У великих містах нотаріальні дії на дому обійдуться в 4 — 7 тис. рублів, а в сільській місцевості не більше 2 тис. рублів. Врахуйте, що в цю суму не входить сам тариф на послугу і держмито. Деякі нотаріуси надають пільги окремим категоріям громадян і на виїзд.

Якщо потрібно, нотаріуси виїжджають в лікувальний заклад або в місця позбавлення волі. У цих випадках послуги юриста (про них читайте у наш окремій статті) обходяться дорожче. Розберемо процедуру виклику нотаріуса додому докладніше.

Крок 1. Звертаємося до нотаріальної палати

Якщо ви не знаєте нотаріуса, який може приїхати до вас додому, зверніться по телефону в регіональну нотаріальну палату. Там вам розкажуть, хто з фахівців у вашому районі займається виїзною діяльністю.

Крок 2. Вибираємо нотаріуса

Із запропонованих варіантів треба обрати той, який вам найбільше підходить. Тільки перед викликом переконайтеся в тому, що фахівець має право здійснювати потрібне нотаріальне дію. В іншому при виборі орієнтуйтеся на викладені вище поради.

Крок 3. Зв'язуємося з представниками обраної нотаріальної контори

Зателефонуйте в контору по телефону і обговоріть всі деталі послуги, яку ви хотіли б отримати.

Що потрібно уточнити по телефону при виклик нотаріуса додому:

 • для чого вам потрібен нотаріус;
 • коли ви хотіли б його прийняти;
 • які документи ви повинні приготувати;
 • яка вартість послуг з урахуванням виїзду.

Не забудьте вказати у заявці адресу і телефон, а в призначений час знаходитесь дома.

Крок 4. Готуємо необхідні документи

Кожна нотаріальна дія потребує наявності тих чи інших документів. Для пред'явлення нотаріусу вони повинні бути правильно оформлені. Часто зробити це самостійно дуже складно з-за великої кількості регламентуючих положень. Тому простіше звернутися до фахівців.

Як викликати нотаріуса в офіс

Рекомендую вам для цих цілей юридичну компанію Правовед.ги. Головна особливість фірми   те, що її співробітники працюють віддалено через інтернет. Це дозволяє отримувати онлайн консультації нотаріуса навіть безкоштовно, не виходячи з дому. Там же можна домовитися і про реальної зустрічі.

Послуги пов'язані з нотаріальними діями, які надають юристи компанії Правовед.ги:

 • підготовка документів для вступу у спадщину;
 • консультування з питань спадкового права;
 • переклад документів для отримання громадянства;
 • збір та оформлення документів для нотаріуса при реєстрації складної операції з нерухомістю.

Там же можна дізнатися, як скласти заповіт без нотаріуса, а також скористатися послугами адвоката по сімейних справах. Про діяльність цього фахівця у нас на сайті є окремий докладний матеріал.

Правознавець телефони

Цікавий момент   вартість консультаційних послуг тримається близько 600 рублів, що в два рази нижче, ніж у звичайних юридичних компаніях. На сайті Правознавець.ру в режимі онлайн працює понад 700 юристів , готових дати відповідь на будь-яке питання юридичної тематики.

Крок 5. Отримуємо консультацію і оплачуємо послуги

Після того, як до вас додому приїхав нотаріус і виконав всі необхідні дії, ви оплачуєте його послуги згідно з тарифами.

Виїзд за місцем вашого проживання оплачується окремо і в тарифікацію не включається.

5. Хто пропонує вигідні умови співпраці   огляд ТОП-5 нотаріусів Москви

Москва і Московська область   величезні по населенню регіони , в яких працює велика кількість державних та приватних нотаріусів. Я пропоную вам ознайомитися з діяльністю кількох з них більш докладно.

1) Кулішова Рена Тогидовна

Кулішова Рена ТогидовнаОфіс цього нотаріуса знаходиться в р. Одинцово по вул. Чистякової, будинок 14. Рена Тогидовна надає нотаріальні послуги в одинцовському нотаріальному окрузі. З 1 січня 2014 року в Московській області можна оформляти спадщину у будь-якого нотаріуса округу. Тому з даного питання до неї може звернутися будь-який житель р. Одинцово, незалежно від району.

Перелік нотаріальних дій нотаріуса Р. Т Кулишовой:

 • посвідчення різних доручень;
 • засвідчення підписів на документах;
 • посвідчення та складання заповітів;
 • засвідчення угод і згоди;
 • засвідчення копій документів;
 • ведення спадкових справ з видачею свідоцтв.

Це далеко неповний перелік послуг, що надаються нотаріусом, години роботи якого в понеділок, середу і п'ятницю   з 9.30 до 17.00, у вівторок і четвер   з 9.30 до 19.00, а в суботу з 10.00 до 15.00 год.

2) Бірюкова Ольга Михайлівна

БірюковаНотаріальна контора Бірюкової Ольги Михайлівни розташована за адресою: м. Москва, вул. Цілодобово, д. 9. Поряд з нею є станція метро «Аеропорт» , яка відноситься до Замоскворецької лінії. Співробітники контори консультують громадян і організації з питань їх прав і обов'язків, доступно розповідають про наслідки, що виникають в результаті нотаріальних дій.

Перелік послуг нотаріальної контори О. М. Бірюкової:

Спадщину Посвідчення Засвідчення
1 Відкриття спадкової справи Довіреностей Вірності копій документів
2 Ведення спадкової справи Договорів Справжності підпису
3 Видача свідоцтв про вступ у спадщину Фактів Права власності на певну частку в спільному майні подружжя
4 Оформлення спадщини Згодою Заповітів

На сайті контори є детальний прейскурант цін. Наприклад, нотаріус завірив копію, вартість такої послуги   60 рублів за 1 сторінку документа. Якщо вас цікавить, скільки коштує довіреність у нотаріуса — ось дані прейскуранта: 1200   1400 рублів для фізичних осіб і 2000 рублів для юридичних осіб.

3) Ралько Василь Васильович

РалькоВасиль Васильович   заслужений юрист україни, доктор юридичних наук, завідувач кафедри нотаріату РААН. У нього ще багато почесних регалій, що, втім, особливо не вплинуло на вартість послуг його контори. З тарифами можна ознайомитися на сайті нотаріуса.

Офіс контори знаходиться в самому центрі Москви на Пресненской набережній в знаменитому комплексі Москва Сіті. Компанія працює з найбільшими корпораціями : РЗ, Роспромбанк, Пошта , Внешторгбанк, ВГТРК і багатьма іншими.

4) Лексакова Катерина Олегівна

ЛексаковаЦя контора знаходиться в Центральному адміністративному окрузі Москви. На їхньому сайті можна звернутися за консультацією в режимі онлайн. Офіс розташований за адресою: Москва, вул. Б. Дмитрівка, д. 9, під'їзд 2. Як і в більшості нотаріальних контор, тут здійснюють обов'язкові і необов'язкові нотаріальні дії.

Приваблює в цій конторі те, що вона працює з 10 до 19 годин і розташована поруч зі станцією метро,?? що дозволяє швидко дістатися сюди з будь-якої частини міста. Оплата послуг готівкою і банківськими картами. На сайті є спеціальна форма для попереднього запису, тому не доведеться чекати прийому в черзі.

5) Васильєв Володимир Михайлович

ВасильєвКлієнти нотаріусів   юридичні або фізичні особи. Співробітники даної нотаріальної контори працюють з тими і іншими. Вони володіють хорошими знаннями законодавства і мають багатий досвід в нотаріальній сфері. Хороший нотаріус — це спеціаліст, який здатний гарантувати захист інтересів клієнта. Саме такі люди працюють у В. М. Васильєва.

Нотаріальна контора В. М. Васильєва приймає на своєму сайті заявки:

 • на оформлення всіх видів документів;
 • на надання виїзної нотаріальної допомоги для жителів ЗАТ, ЦАО і СЗАО р. Москви;
 • на заведення спадкової справи.

Особисто Володимир Михайлович:

 • забезпечує докази;
 • приймає цінні папери і гроші на депозитне зберігання;
 • передає заяви і запити в різні відомства будь-яким способом;
 • засвідчує справжність підпису;
 • завіряє документи;
 • посвідчує договори.

Вартість та повний перелік послуг опубліковані на сайті нотаріальної контори. Офіс знаходиться за адресою: м. Москва, вул. Пресненський вал, будинок 27.

Зазначимо, що правильно оформлені документи з участю нотаріуса набагато спрощують вирішення питань при виникненні спорів. Наприклад, хороший адвокат по цивільних справах завжди подбає про нотаріальне посвідчення всіх наявних у нього письмових доказів.

У пропонованому нижче відеоролику ви дізнаєтеся багато додаткової цікавої інформації про діяльність нотаріусів.

6. Висновок

Сподіваюся, що після прочитання статті та перегляду відео у вас не виникне питання, хто це нотаріус і чим він займається. Тепер ви знаєте куди звернутися за нотаріальними послугами і як їх отримати навіть вдома або в онлайн режимі.

Бажаю вам успіху у вирішенні нагальних проблем. Прошу оцінити цю статтю і залишити відгук про неї.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Нотаріус на будинок — покрокова інструкція як викликати нотаріуса на будинок + 5 корисних порад з вибору нотаріуса