Смарагд або Діамант: що дорожче?

діамант і смарагдХто б міг подумати, що природні камені, що утворилися в земній корі ендогенними силами, будуть зводити з розуму людей, коштуватиме шалених грошей і змагатися між собою, як смарагд або діамант? Ви знали, наприклад, що алмаз складається виключно з одного вуглецю, а смарагд робить зеленим саме хром? Ну хіба це не диво природи?

Просто дивно: на даний момент світові відкрито понад 4 тисяч мінералів; але кожен рік фахівці продовжують відкривати і «закривати» кілька десятків нових.

Загальновідомо, що всі дорогоцінні камені добувають вручну; маловідомий факт – на 1 карат колумбійського смарагду припадає 20 т переробленого грунту. Це автоматично означає, що їх вартість завжди буде зростати, так як кількість дорогоцінних копалин постійно зменшується, а процес їх видобутку і переробки стає гранично трудомістким.

Отже, силами міряються між собою вже самі камені! Так, у королів дорогоцінного світу 1-ї лінійки свої примхи...

Ювелірний фронт: Не кожен діамант дорожче смарагду, не всякий смарагд дорожче діаманта

Як мовиться, дивлячись який діамант, і дивлячись який смарагд. Ви будете шоковані, дізнавшись про те, що, на думку експертів мінералогії, справжній смарагд насиченого темно-зеленого кольору без дефектів – дорожче діаманта!
Така гучна заява має під собою три вагомі підстави:

  1. Неадекватна ціна самих діамантів.
  2. Існування 3-х видів дорогоцінних каменів вищого класу (рубіни, сапфіри і смарагди), які можуть «переплюнути» ограновані алмази по вартості в аналогічній ваговій та якісної категорії.
  3. «Діаманти не вічні»: вони котируються як найпоширеніші мінерали в надрах землі. І взагалі, «діамант» є різновид ограновування алмазу, а не сам матеріал!

Ці камені стали символом багатства і атрибутом розкоші завдяки конгломерату діамантових містифікаторів: монополісту світового масштабу компанії «Де Бірс», ушлим мільйонерам і заповзятливим сайтхолдерам. Таким чином, кожен камінчик продається в обмеженій кількості, за певною ціною; а мода на діаманти засіла у свідомості людей до мозку кісток.

Що ж залишиться від діаманта, якщо відкинути мана? Розрекламований алмазний блиск і гра всіма кольорами веселки, які мають місце виключно у світлі сонячних променів або електричних.

Ціни: Смарагд, діамант або рубін?

  • Діаманти: 26 000-88 000 у.е. за карат.
  • Рубіни: 120 000 у.е. за карат.
  • Смарагди і сапфіри: 40 000-90 000 у.е. за карат.

Вартість всіх чотирьох представників преміум класу класично оцінюється з урахуванням огранки, чистоти, кольору і ваги в каратах, а також місця видобутку та історичної цінності. Без урахування всіх цих нюансів, вас будуть слізно запевняти, що жоден смарагд не зрівняється з діамантом.

Не варто забувати, що найбільш цінним і бажаним кожен камінь робить ім'я його власника і ореол таємничості навколо нього, а також «галас» світової громадськості на додачу. Світові рекорди в цьому плані: кільце з рубіном 32 карати за 6,7 мільйонів.е. і перстень із смарагдом майже 20 каратів за 21 мільйон.е. Діаманти по такій ціні і такої ваги ще не продані!

Хоча, найдорожчі діаманти – це діаманти чистої води, тобто камені, не помітні у воді.

Смарагди: Таємниця, покрита зеленим мороком

Смарагд – це один з найдавніших і загадкових каменів, відомих людству; згадка про нього було зафіксовано ще в Священному Писанні.

Що тут говорити, благородний зелений «имеральд» завжди оточували міфи, легенди, таємниці і магія. Деякі народи досі свято вірять у те, що смарагди – камені мудрості – приносять удачу і захищають від усіляких бід, а на їх виблискуючих гранях записано і минуле, і майбутнє. А ще, смарагд вважається талісманом матерів, амулетом проти злих духів і просто заспокійливим засобом. Цей камінь лікує!

Як і тисячі років тому, сьогодні вартість смарагду визначають за кольором і прозорості. Камені найінтенсивнішого і бездоганного зеленого кольору коштують дорожче, ніж діаманти. Натуральний смарагд навряд чи сплутаєш з штучним (на відміну від діаманта!): справжній «зелений король» змінює відтінок кольору, якщо повертати його проти світла, а також має тріщини і розколи. До речі, колумбійські смарагди уважаються самими красивими і дорогими, саме за рахунок відтінку.

Смарагд + Діамант = ..?

Поєднання діамантів і смарагдів важко переоцінити і повторити. Два чарівних каменю в одній прикрасі – ось вона, гармонія! Смарагд пом'якшує безкомпромісність діаманта, а діамант підкреслює глибину смарагду. Так чому б не отримати повний комплект: наприклад, великий смарагд, оточений розсипом дрібних діамантів?

Було б несправедливо сліпо схилятися тільки перед алмазами, коли стільки запаморочливих дорогоцінного каміння навколо! Хіба що заради повної діамантової огранки, що демонструє всі 57! граней, все для унікального сонцесяйного блиску...

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Смарагд або Діамант: що дорожче?