Супровідний лист (зразок)
Супровідний лист є допоміжним документом до резюме і повинно бути стислим викладом висланого резюме з метою обгрунтувати свої професійні та особистісні якості на ту посаду, на яку претендуєте. Текст супровідного листа для різних вакансій і організацій може видозмінюватися, і складатися відповідно до запитуваної вакансією.
складання супровідного листа, необхідно дотримувати наступні принципи:
- у першому ж реченні необхідно написати, про який вакансії йде мова.
- писати треба тільки по суті, довгий лист до кінця читати ніхто не буде.
- бажано, щоб звернення було іменним.
Що категорично не можна робити при складанні супровідного листа:
- Переказувати та дублювати інформацію з резюме.
- Займатися самовосхвалением.
- Надмірно вихваляти компанію-роботодавця.
- Використовувати розмовний, неформальний тон.
- "Затягувати" супровідний лист і перевантажувати його надмірною інформацією.
- Допускати орфографічні та пунктуаційні помилки.
Структура зразкового супровідного листа:
- Вступ.
- Привітання (Добрий ранок/день, вечір!). Ідеальний випадок, якщо Ви знаєте, до кого конкретно потрібно звертатися в даній організації з питання розгляду резюме. Персоналізоване резюме завжди виглядає більш виграшно.
- Згадайте позицію, на яку ви претендуєте, і звідки Ви про неї дізналися, джерело інформації.
- Основна частина.
- Перелічіть причини, за якими Ви хочете працювати саме в цій компанії. Тут же можете продемонструвати володіння фактами про її діяльність, історію розвитку, якихось значних проектах ( "покопатися" у пресі та інтернеті, але не перестарайтеся з обсягом тексту). Будь рекрутеру приємно зіткнутися з претендентом, який займається не механічною розсилкою резюме по обраному списку, а творчо підходить до кожного окремого випадку і витрачає час на пошуки потрібної інформації, щоб постати у всеозброєнні.
- Відзначте свої основні професійні навички, спеціальні знання і особисті якості, які представлять Вас як ідеального кандидата на обрану позицію. При цьому ретельно перевірте текст вакансії і вказуйте лише ті свої характеристики, які потрібні роботодавцем. Зайву інформацію виключайте.
- Висновок.
- Зафіксуйте наступні кроки. Наприклад, відзначте, що зв'яжіться з рекрутером через кілька днів, щоб дізнатися результат розгляду Вашої кандидатури. Краще, якщо ініціатива буде виходити від Вас - у роботодавця виникне відчуття, що він має справу з діловим і цілеспрямованою людиною.
- Подякуйте адресата за увагу до Вашої персони (стандартне: "Дякую за розгляд мого резюме").
- Ваша підпис і контакти (стандартне: З повагою,/ Олександр Сидоров.). В якості контактів зазвичай вказують номер мобільного телефону і e-mail.
На нашому сайті Ви можете завантажити Зразок супровідного листа
.