Супровідний лист (зразок)

Супровідний лист є допоміжним документом до резюме і повинно бути стислим викладом висланого резюме з метою обгрунтувати свої професійні та особистісні якості на ту посаду, на яку претендуєте. Текст супровідного листа для різних вакансій і організацій може видозмінюватися, і складатися відповідно до запитуваної вакансією.

 складання супровідного листа, необхідно дотримувати наступні принципи:

 • у першому ж реченні необхідно написати, про який вакансії йде мова.
 • писати треба тільки по суті, довгий лист до кінця читати ніхто не буде.
 • бажано, щоб звернення було іменним.

Що категорично не можна робити при складанні супровідного листа:

 1. Переказувати та дублювати інформацію з резюме. 
 2. Займатися самовосхвалением. 
 3. Надмірно вихваляти компанію-роботодавця. 
 4. Використовувати розмовний, неформальний тон. 
 5. "Затягувати" супровідний лист і перевантажувати його надмірною інформацією.
 6. Допускати орфографічні та пунктуаційні помилки. 

Структура зразкового супровідного листа:

 1. Вступ.
  • Привітання (Добрий ранок/день, вечір!). Ідеальний випадок, якщо Ви знаєте, до кого конкретно потрібно звертатися в даній організації з питання розгляду резюме. Персоналізоване резюме завжди виглядає більш виграшно. 
  • Згадайте позицію, на яку ви претендуєте, і звідки Ви про неї дізналися, джерело інформації. 
 2. Основна частина.
  • Перелічіть причини, за якими Ви хочете працювати саме в цій компанії. Тут же можете продемонструвати володіння фактами про її діяльність, історію розвитку, якихось значних проектах ( "покопатися" у пресі та інтернеті, але не перестарайтеся з обсягом тексту). Будь рекрутеру приємно зіткнутися з претендентом, який займається не механічною розсилкою резюме по обраному списку, а творчо підходить до кожного окремого випадку і витрачає час на пошуки потрібної інформації, щоб постати у всеозброєнні.
  • Відзначте свої основні професійні навички, спеціальні знання і особисті якості, які представлять Вас як ідеального кандидата на обрану позицію. При цьому ретельно перевірте текст вакансії і вказуйте лише ті свої характеристики, які потрібні роботодавцем. Зайву інформацію виключайте.
 3. Висновок.
  • Зафіксуйте наступні кроки. Наприклад, відзначте, що зв'яжіться з рекрутером через кілька днів, щоб дізнатися результат розгляду Вашої кандидатури. Краще, якщо ініціатива буде виходити від Вас - у роботодавця виникне відчуття, що він має справу з діловим і цілеспрямованою людиною. 
  • Подякуйте адресата за увагу до Вашої персони (стандартне: "Дякую за розгляд мого резюме"). 
  • Ваша підпис і контакти (стандартне: З повагою,/ Олександр Сидоров.). В якості контактів зазвичай вказують номер мобільного телефону і e-mail.

На нашому сайті Ви можете завантажити Зразок супровідного листа

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Супровідний лист (зразок)