Готуємося до поїздки на своєму авто в країни Шенгенської зони

Подорож на своєму автомобілі — це, насамперед, свобода вибору. Ви їдете туди, куди хочете, не обмежуючи себе в часі. Крім того, евровояж на машині обійдеться на 10-15% дешевше, ніж на автобусі, і на 30-40%, ніж на літаку. Як без проблем покататися по зимовій Європі.

Візи, грін-карта, страховка

Підготовка до евротуру на машині займе трохи часу, якщо у вас в паспорті вже коштує віза, а права відповідають міжнародному зразку. Перевірити, чи визнають ваші права в країнах ЄС, дуже просто — на скоринці повинно бути написано французькою Permis de conduire. Це означає, що водійське посвідчення діє в усіх країнах Шенгенської зони.

В цьому випадку єдиним документом, яким доведеться обзавестися перед перетином кордону, буде грін-карта, тобто страховий поліс для вашої машини на випадок ДТП в Європі. Нагадуємо, що страховка покриває витрати другого учасника аварії, а не ваші. Вартість грін-карти при оформленні в Києві — 200 грн. на 15 днів або 300 грн. на місяць. На кордоні поліс можна придбати в півтора рази дешевше. Крім грін-карти кожному автотуристу потрібно мати медичну страховку, ліміт покриття по якій повинен бути не менше 30 тис. євро. Коштує вона недорого — 100-150 грн. за два тижні перебування за кордоном. Радимо купувати страховий поліс у відомих компаній, які мають своє представництво в тих країнах, які ви збираєтеся відвідати.

Не забудьте пристебнутися

Щоб не знайомитися в кожній країні з дорожньою поліцією, детально ознайомтеся з місцевими правилами дорожнього руху. Наприклад, в Угорщині та Австрії ближнє світло повинен бути включений незалежно від погоди і часу доби. У країнах Західної Європи це необхідно при поганій видимості на дорозі — туману, дощу, снігу. Для Польщі обов'язковий ближнє світло фар з жовтня по квітень. Як і в Україні, перебуваючи за кермом, не можна користуватися мобільними телефонами, ремені безпеки повинні бути пристебнуті і у задніх пасажирів. Діти до 12 років повинні подорожувати у спеціальних автокріслах.

На більшості автобанів Європи швидкість руху обмежена 130 км/год, при цьому ліва смуга, на відміну від України, призначена тільки для обгону. У містах країн ЄС ліміт швидкості — 50 км/год.

Ще однією відмінністю європейських ПДР від українських є виїзд машини на коло. В Європі перевагу мають ті автомобілі, які за нього рухаються, у нас же в країні працює принцип «перешкоди праворуч».

Автопроверка

Вашого «залізного коня» доведеться подолати від 3 до 7 тис. км, тому дуже важливо ретельно підготувати його до поїздки. У першу чергу потрібно поміняти масло і фільтри, перевірити рівень гальмівної рідини і стан гальмівних колодок, провести діагностику ходової. За таку роботу на батьківщині доведеться заплатити 200-400 грн. У Європі ціни на послуги СТО в рази вище.

Бензин за західними кордонами теж недешевий. «В середньому 1,2–1,3 євро за літр А-95. Іноді дорожче, наприклад у Німеччині і Франції, — розповів директор туристичної фірми «Олімпія Вояж» Валерій Брянський. — Тому перед перетином кордону варто залити повний бак «нашого» палива».

Корисно почитати:

  • Встановлюємо ГБО на автомобіль: тест на доцільність
  • Практичні поради щодо економії палива для водіїв (Блог)
  • економно їздити на авто

Крім того, подбайте, щоб в автомобілі була аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки, буксирувальний трос, наклейка з літерами UA і накачане запасне колесо. Потрібно перевірити ступінь зношеності покришок, глибина їх протектора повинна бути не менше 4 мм, А ось шиповану гуму краще зняти (навіть якщо ви їдете в Швецію і Фінляндію): такі шини заборонені у багатьох південних країнах Євросоюзу, а також у сусідній Польщі. Не можна перетинати кордон на машині з тріщинами на склі, пошкодженим кузовом і тонованими стеклами (винятком є тонування з сертифікатом від заводу-виробника, що вказано в техпаспорті).

Поліція, штрафи та платні автобани

Якщо вас зупинить дорожня поліція за порушення правил, ні в якому разі не намагайтеся дати хабар і вирішити питання «по-братськи». Вас як мінімум не зрозуміють, а можуть і забрати в поліцейську ділянку, у кілька разів збільшити суму штрафу і, що найгірше, занести дані вашого закордонного паспорта в «чорний список», після чого оформити нову шенгенську візу буде неможливо.

- чи не єдина країна ЄС, де з дорожньою поліцією можна «домовитися», — Польща. Тут досить тепло і з розумінням ставляться до українців та їх менталітету, однак ставити під сумнів своє подальше подорож, пропонуючи правоохоронцям дороги гроші, все ж не варто. Розраховуйтеся горілкою (це не жарт).

Складаючи маршрут подорожі, не забувайте, що в більшості держав ЄС автобани платні, виняток становить Німеччина. Однак плата за них у кожній країні своя. Так, наприклад, перед в'їздом на швидкісну магістраль в Італії та Іспанії встановлені пропускні пункти, де вам видадуть чек із зазначенням місця в'їзду. При з'їзді з неї на іншому пропускному пункті водій повинен сплатити подоланий шлях.

В Австрії та Угорщині система інша. На заправках купується спеціальний талон — матриця, що і є платою за користування дорогою, при цьому ви платите не за кількість подоланих кілометрів, а за час перебування в дорозі.

Автобани в країнах, які нещодавно приєдналися до ЄС — Чехії, Польщі, Угорщини, дешевше: 100 км коштують в середньому 5-7 євро. А ось в Італії, Іспанії та Франції за аналогічну відстань доведеться заплатити 10-15 євро. У підсумку, проїхавши по Європі 3-4 тис. км, ви розлучитеся з 300-400 євро.

Проте платним трасах є альтернатива — об'їзні дороги, які пролягають через містечка та селища. Пересуваючись за швидкісними автобанами, ви проїдете повз всіх місцевих визначних пам'яток.

Заплатити доведеться й за поромні переправи, які часто зустрічаються у країнах Північної Європи — Данії, Швеції, Фінляндії і Норвегії. Їх вартість залежить від довжини маршруту і в середньому складає 10-15 євро.

Що ж стосується паркувальних місць у містах, то вони в основному платні — 1-2 євро в годину. Не рекомендуємо ігнорувати вимогу оплатити парковку — щоб отримати назад эвакуированную машину, доведеться викласти від 100 до 300 євро. До речі, на околицях міст паркування зазвичай безкоштовні.

Варто пам'ятати, що в мегаполісах на дорогах є окрема смуга для громадського транспорту і таксі — як правило, вона відокремлена від основної проїзної частини жовтою лінією. Виїзд на неї, а також на доріжку для велосипедистів загрожує штрафом.

У разі ДТП слід відразу викликати дорожню поліцію. Копію вашої грін-карти потрібно віддати іншому учаснику ДТП, а оригінал обов'язково зберегти. На батьківщині без нього страхова компанія може не відшкодувати збитки. Від поліції ви отримаєте висновок про аварію, що сталася. Підписуючи протокол, прочитайте його уважно і до кінця, щоб бути впевненим, що в ньому не записано нічого «зайвого».

Готелі та мотелі

Без чого не рекомендується їхати в країни Євросоюзу, так це без GPS-навігатора. Радимо заплатити $300-400 за хороший прилад, встановити на ньому карти країн, які ви плануєте відвідати, щоб не витрачати час і бензин на пошуки правильної дороги.

Добре зарекомендували себе такі марки навігаторів, як Garmin, EasyGo і Magellan. Але повністю покладатися на електронного помічника не варто, тому перед тим, як перетнути кордон, обов'язково купите детальну карту автошляхів Європи і нанесіть на неї свій маршрут.

Від наміченого шляху краще не відхилятися, так як гроші за заброньований номер в готелі вам не повернуть. Більш того, резервування номера допоможе вам заощадити чимало коштів і часу. Оплачувати готельні рахунки краще міжнародними банківськими картками VISA або MasterCard. Їх можна замовити в будь-якому банку (тривалість виготовлення карти до 7-8 днів), але все ж краще, якщо це буде банк, який управляється європейською фінансовою установою, наприклад, «Райффайзен Банк Аваль», Індекс-Банк, УкрСиббанк, Універсалбанк і т. д.

Вартість номера в готелі залежить як від країни, так і від міста. У Парижі, Мюнхені, Амстердамі і мінімальна ціна за ніч — 60-70 євро, в Польщі і Чехії можна знайти номер за 40-50 євро. У свята ціни можуть зрости на 15-20%. Непогана альтернатива готелям — мотелі. Вони є практично біля кожного великого міста, тут не виникне проблем з паркуванням машини. За 10-15 євро ви зможете переночувати в пристойних умовах.

Популярні маршрути

Українські автотуристи зазвичай користуються трьома «торованими» маршрутами для подорожей по країнам Європи.

Перший з них — «Північний» (навколо Балтійського моря), найбільш короткий (3,5–4 тис. км). Він включає в себе відвідування Польщі, Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії, прибалтійських країн та Білорусі. Трьом туристам семи-восьмиденний вояж по такому маршруту обійдеться в 1100-1200 євро. У цю суму входить вартість палива, ночівлі в дешевих мотелях, оформлення віз і страховок.

«Південний» маршрут більш насичений. Він починається з перетину угорського кордону і включає в себе проїзд по таких країнах, як Австрія, Словенія, Італія, Іспанія і Франція. Окремої уваги заслуговує відвідування Лазурного Берега Франції і Монако. За півтора тижні ви проїдете 4-4,5 тис. км, а обійдеться таке задоволення в 1300-1500 євро.

Але найцікавіше чекає тих мандрівників, які хочуть побачити всю Європу відразу. Для цього слід частково поєднати два попередніх маршруту. Проїхавши всю Польщу і Німеччину, ви опинитеся в Нідерландах і Бельгії, далі вам належить підкорити Францію і її столицю Париж. Зі швидкісного автобану доберетеся до Мадрида і Барселони, далі — південь Франції, Італія та Австрія. Проїхавши Угорщину, ви опинитеся в Україні. При бажанні на зворотному шляху можна заскочити на порівняно недорогі гірськолижні курорти — в Словенії чи Хорватії. Як варіант — з Італії поромом переправитися у Грецію, а потім через Болгарію і Румунію повернутися на батьківщину. Такий вояж довжиною 5-7 тис. км займе як мінімум два тижні і обійдеться в 2-3 тис. євро, включаючи вартість житла, бензину та їжі.

На нашому сайті ви зможете знайти поради туристам цікаву інформацію про те як заощадити на роумінгу  відпочинку.

Думка

Анна Тищенко, директор туристичної компанії.

Сьогодні автомобільний туризм набирає обертів. Повна свобода дій, незалежність і пригоди — все це приваблює активних людей. В Україні стає все більше шанувальників автотуризму завдяки його невисоку вартість у порівнянні з авиатуризмом. У середньому рейси по Європі коштують від $400, тобто за чотирьох доведеться викласти $1600 тільки за переліт. Автобусні тури по вартості рівні автотурам, але комфорту в них менше, до того ж ви залежите від програми туру.

 Автотури особливо популярні в української молоді, молодих пар, які подорожують веселими компаніями на одній-двох машинах, а також серед активних туристів, які не звикли проводити відпустку, не виходячи з готелю.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Готуємося до поїздки на своєму авто в країни Шенгенської зони