Страховка на машину онлайн — 5 простих кроків оформлення страховки + 5 способів як заощадити при страхуванні автомобіля

Скільки коштує електронна страховка на машину? Як страховка захистить автомобіль від угону і що дає Зелена карта? Як правильно розрахувати і зробити страховку на машину онлайн?

Здрастуйте, дорогі читачі онлайн-журналу ! Вас вітає експерт зі страхування Денис Кудерин.

Тема сьогоднішньої публікації – страхування транспортних засобів. Стаття буде корисна і цікава всім, хто вже має машину, а також тим, хто має намір обзавестися автомобілем в майбутньому.

А тепер – детальніше по кожному пункту!

Страховка на машину онлайн

Зміст
 1. Для чого потрібна страховка на машину?
 2. Який може бути страховка на автомобіль – ТОП-5 основних видів
 3. Як оформити страховку на машину – 5 простих кроків
 4. Скільки коштує страховка на машину?
 5. Де можна зробити страховку на машину недорого – ТОП-7 компаній з надання страхових послуг
 6. Як заощадити на страхуванні авто – 5 перевірених способів
 7. Висновок

1. Для чого потрібна страховка на машину?

Кожна людина прагне захистити своє здоров'я і майно. Страховка на машину – один з видів такого захисту. Поліс гарантує відшкодування збитку при ДТП і в інших ситуаціях, пов'язаних із заподіянням шкоди транспортному засобу та здоров'я його власника.

В РФ є два види автострахування:

 • обов'язкове;
 • добровільне.

Перше – це страхування цивільної відповідальності (автоцивілка, кажучи простою мовою): за таким полісом відшкодовуються збитки постраждалій внаслідок аварії боку. Тобто, якщо ви в'їхали в чужу машину, платити за її відновлення і ремонт будете не ви, а ваш страховик.

Всі подробиці про це вигляді страхування в матеріалі «Страхування цивільної відповідальності».

Добровільне страхування – це захист особистого майна від псування, викрадення та інших неприємностей. Тобто, якщо ваша машина постраждала внаслідок аварії, пожежі, протиправних або хуліганських дій, що страхова компанія зобов'язується відшкодувати ваш особистий збиток.

Обов'язкове страхування стосується кожного власника транспорту. Без такого поліса взагалі не можна сідати за кермо. Їзда без обов'язкової водійських страховки загрожує штрафами та іншими неприємностями – аж до позбавлення прав.

І хоча деякі вважають «автоцивілку» нав'язаним і нікому не потрібним видом страхування, це не заважає тисячам постраждалих в аваріях і зіткненнях отримувати компенсацію від страхових фірм і рятувати свій сімейний бюджет. Це найбільш цивілізований спосіб врегулювання майнових спорів при ДТП, і поки що найефективніший.

Хочете знати більше – читайте статті «Автострахування».

Добровільна страховка, як це зрозуміло з самого терміна, робиться за бажанням. Якщо ви впевнені у своїй безпеці або свідомо зневажаєте нею, можете не оформляти такий поліс і їздити на свій страх і ризик.

Однак пам'ятайте, що у містах кількість транспортних засобів щороку збільшується, паралельно зростає і кількість ДТП. Хочете платити за ремонт, відновлення та інші збитки з власної кишені – платіть, це ваше законне право.

Досвідчені автовласники знають, що важливі обидва виду страхування. Навіть водії екстра-класу не зможуть захистити свою машину від угону, навмисних дій третіх осіб і стихійних лих.

Читайте оглядову статтю про те, що таке страхування, які його принципи і функції.

2. Якою може бути страховка на автомобіль – ТОП-5 основних видів

У минулому розділі ми говорили про обов'язкове і добровільне страхування транспорту. Це лише базові види – на ділі різновидів страховок набагато більше. Відповідальні автомобілісти знають, що захистити свої ризики можна різними способами, були б фінанси.

Ситуація на страховому ринку така, що найкорисніші та різноманітні продукти пропонуються десятками і сотнями компаній. Кожний страховик створює унікальні пропозиції та намагається залучити максимальну кількість клієнтів.

Розглянемо найактуальніші різновиди сучасного автомобільного страхування.

1 Вид. КАСКО

КАСКО – це не абревіатура, а міжнародний термін. Така страховка гарантує відшкодування збитку в разі псування, розкрадання або повній загибелі вашого автомобіля. Збитки відшкодовуються в межах заздалегідь встановленої страхової суми.

Перелік страхових випадків варіюється в залежності від типу страхового договору і умов, запропонованих конкретною страховою компанією. КАСКО – основний вид добровільного автострахування.

Переваги такого поліса:

 • ви платите один раз, а страхова компанія відшкодовує збитки протягом всього терміну страхування;
 • у випадку ДТП не має значення, хто винен: ваш збиток буде компенсована в будь-якому випадку;
 • повна страховка КАСКО захищає від будь-яких майнових ризиків.

Є і мінуси, і головний з них – відносно висока вартість добровільної страховки. Або інший недолік – страховики неохоче працює зі «старими» автомобілями (більше 4-5 років).

Детальніше про цей вид страхування – у статтях «Поліс КАСКО "Страхування КАСКО".

Вигляд 2. ОСАГО

Обов'язкове страхування автомобілістів. Такий поліс зобов'язані возити з собою всі водії, включаючи самих акуратних.

Страховка гарантує захист при аваріях, що сталися з вашої вини. Страховик оплачує збиток, нанесений іншим автовласникам.

Базові тарифи на вартість поліса обов'язкового встановлюються федеральними структурами, а страхові фірми вправі робити знижки або, навпаки, стягувати плати за додаткові страхові послуги в рамках ОСАГО.

Всі подробиці – в статті «Що таке ОСАЦВ».

Вигляд 3. ДоСАГО

Такий продукт пропонують далеко не всі страховики. ДСАГО – це доповнення до ОСАЦВ.

Зміст такої страховки у тому, що вона допомагає покрити витрати в ситуаціях, коли розмір шкоди перевищує передбачену полісом ОСЦПВ суму.

Поліс ДСАГО

Справа в тому, що розмір компенсації при обов'язковому страхуванні обмежений. У поточному році він становить – 400 тис. руб. за шкоду, завдану майну, та 600 тисяч за шкоду, заподіяну здоров'ю та життю потерпілого.

Більшість страхових випадків «вкладається» в такі суми, але іноді збиток обчислюється мільйонами. Для таких ситуацій і передбачений поліс ДСАГО. Цей документ діє тільки спільно з ОСАЦВ і самостійно не використовується. Його купують разом з обов'язковою страховкою.

Приклад

В результаті ДТП з вашої вини постраждало кілька дорогих авто. Розмір загального збитку склав 800 тисяч. Половину цієї суми компенсує звичайна страховка ОСАГО. Другу половину допоможе відшкодувати страховка ДСАГО.

Вартість добровільної «автоцивілки» регулюється страховими компаніями. Як правило, ціна на поліс ДСАГО відносно невисока, оскільки ризик виникнення страхового випадку мінімальний.

Додатковий матеріал – в публікації «Страхування майна».

Вигляд 4. Страхування від нещасного випадку

Застрахуватися від нещасного випадку варто кожному водієві, оскільки в ДТП страждає не тільки «залізо», але і здоров'я людини.

В перелік страхових випадків, передбачених такими полісами, входять важкі травми, поранення, пошкодження, які призводять до втрати працездатності або до смерті. В останньому випадку компенсацію отримує родина потерпілого.

Отримати стандартну допомогу в разі проблем зі здоров'ям, викликаних ДТП, можна по звичайній страховці ОМС. Про те, що таке страховий медичний поліс, читайте окрему статтю.

Вигляд 5. Зелена карта

«Зелена карта»   поліс для автовласників, які виїжджають у Європу (в країни Шенгенської угоди). Перетин кордону без такої страховки заборонено – по суті, це європейський аналог російського ОСАЦВ.

«Зелену карту» оформляють у багатьох страхових компаніях, але якщо ви забули або не встигли зробити це заздалегідь, можна придбати поліс на митниці.

Що дає ця страховка? Якщо де-небудь у Празі ви в'їдете в чужий автомобіль, поліс допоможе відшкодувати збитки потерпілого.

3. Як оформити страховку на машину – 5 простих кроків

Отже, ви вирішили застрахувати автомобіль, мотоцикл або інший транспортний засіб. Для цього вам потрібно вибрати тип страховки і придбати поліс в легальній страхової компанії.

З допомогою сучасних технологій можна купити поліс, не залишаючи дому чи робочого офісу. Досить зайти на ресурс страховика, вибрати оформлення онлайн і придбати будь-яку страховку віддалено.

Є два сценарії такої угоди – ви замовляєте по мережі стандартний (паперовий) поліс з доставкою або купуєте повністю електронну страховку.

З осені 2015 року електронні поліси вважаються на 100% справжніми і замінюють звичайні страхові документи на бланках. Перевірка справжності е-ОСАЦВ і інших «цифрових» полісів здійснюється через офіційні інформаційні бази.

Всі подробиці в публікаціях «Електронний поліс ОСАЦВ» і «Оформити ОСАГО онлайн».

Тепер – покрокове керівництво по придбанню автостраховки.

Крок 1. Вибираємо страхову компанію

Перш ніж убезпечити своє майно від ризиків, потрібно вивчити поточну ситуацію на страховому ринку. Конкуренція серед страховиків надзвичайно висока, особливо в умовах економічної нестабільності.

Ваше завдання – вибрати найбільш надійного та платоспроможного страховика. Ціни на послуги, безумовно, мають значення, але далеко не першорядне. Правильна економія – це коли якість та обсяг страхового відшкодування не страждають від дешевизни.

Вибираючи страхового партнера, враховуйте наступні показники:

 • наявність ліцензії;
 • досвід роботи компанії;
 • розмір статутного капіталу та рівень виплат за поточний та минулий рік;
 • рейтинг надійності за версією незалежних агентств;
 • наявність знижок та акцій.

Деякі автовласники, особливо купують поліс ОСАГО, керуються територіальним принципом – йдуть в ту компанію, чий офіс розташований ближче до дому або до гаражу. Це в корені неправильний підхід: від грамотного вибору організації залежить збереження ваших грошей у випадку ДТП і інших неприємних ситуацій.

Більше інформації – в статті «Страхова компанія».

Крок 2. Розраховуємо вартість поліса

Розрахувати вартість страхових послуг можна самостійно, але такий спосіб чреватий помилками. Складно врахувати всі фактори, що впливають на ціну. До того ж тарифи на добровільне страхування в різних компаніях відрізняються.

Як розрахувати вартість поліса

Найбільш доцільний метод – скористатися допомогою професійного сервісу. Сайт СтраховаяБиржа.рф допоможе розрахувати ціну поліса швидко і без помилок. Більше того, на цьому ресурсі можна порівняти умови в різних компаніях і тут же оформити страховку.

Схема дій максимально проста:

 • ви заповнюєте запропоновану форму;
 • калькулятор розраховує ціну страховки і порівнює умови в найбільш надійних страхових фірмах РФ;
 • ви оцінюєте результати та вибрати найбільш вигідний варіант.

у Наявності економія фінансів і часу. Плюс гарантія, що ви не підхопите шахраїв і не купите підроблений поліс.

Крок 3. Збираємо документи і заповнюємо заяву

Неважливо, яким способом ви оформляєте страховку – в офісі компанії або через інтернет – вам знадобиться пакет документів.

В стандартний список потрібних паперів входять:

 • паспорт громадянина;
 • свідоцтво про реєстрацію машини;
 • техпаспорт;
 • права (водійське посвідчення);
 • діагностична карта, що підтверджує проходження техогляду.

У деяких випадках вимагається заява страхувальника.

З усіх правових питань вас зможуть проконсультувати онлайн-юристи. На сервісі Правознавець.ру ви зможете отримати кваліфіковану допомогу з усіх питань, пов'язаних зі страхуванням вашого автомобіля.

Крок 4. Оплачуємо страховий пакет

Страхові фірми приймають різні види оплати – готівка, банківські перекази, перерахування на електронний гаманець (при оформленні поліса онлайн).

Не забудьте взяти квитанцію про оплату. Навіть якщо ви купуєте поліс через інтернет, на пошту повинні надіслати файл з підтвердженням угоди.

Крок 5. Отримуємо страховку

Заключний етап – отримання документа на руки. Справжні поліси друкуються на спеціальних бланках і, як правило, мають кілька ступенів захисту.

Що стосується електронних документів, їх номери повинні в обов'язковому порядку заноситися в базу Російського Союзу Автостраховиків.

4. Скільки коштує страховка на машину?

Ціна страховки залежить від її різновиду. Роль відіграють і особисті дані автовласника, а також параметри самого автомобіля.

Перерахуємо головні фактори впливу на ціну страховки:

 • вид страхового поліса;
 • водійський стаж;
 • різновид транспорту;
 • потужність двигуна;
 • термін страхування;
 • кількість порушень ДТП за минулий рік.

Акуратна їзда без аварій знижує ціну страховки. Наприклад, при оформленні АВТОЦИВІЛКИ кожні 12 місяців без порушень дають право на 5% знижки.

Більш наочне уявлення про методи розрахунку вартості дасть таблиця:

Фактори Вплив на ціну страховки
1 Вид поліса Базові тарифи на ОСАГО встановлює держава, вартість інших полісів визначають страховики
2 Стаж водіння Молоді і недосвідчені водії платять більше
3 Тип транспорту Чим менше габарити транспорту і потужність двигуна, тим нижче ціна
4 Кількість ДТП Безаварійна їзда дає право на знижки
5 Місто проживання страхувальника Жителі столиці і великих міст платять більше
6 Термін страхування Страхування на тривалий період обійдеться дешевше

5. Де можна зробити страховку на машину недорого – ТОП-7 компаній з надання страхових послуг

Застрахувати автомобіль і здоров'я автовласника пропонують сотні компаній. Як вибрати з такої кількості самого надійного та платоспроможного страховика?

Підібрати оптимальні варіанти допоможе сервіс, про який вже згадувалося вище – СтраховаяБиржа.рф. В режимі онлайн на цьому ресурсі можна розрахувати вартість поліса і вибрати компанію у відповідності з вашими особистими цілями.

Зі свого боку ми вибрали ТОП-7 найбільш затребуваних автомобільних страховиків .

1) Тінькофф Страхування

Тінькофф страхуванняДосить молода, але вже відома компанія. Являє собою дочірнє відгалуження «Тінькофф Банку». В останні роки незмінно входить в списки лідерів страхового ринку за версією незалежних рейтингових агентств.

Освоює нові технології та постійно прагне до підвищення рівня обслуговування. На сайті страховика можна оформити поліс онлайн з доставкою або повністю в електронному вигляді. Клієнти отримують знижку при спільній покупці КАСКО та ОСАЦВ.

2) Люкс-Страхування

Люкс-СтрахуванняУніверсальний страховий агент, що працює з 2009 року. Автострахування – пріоритетний напрямок компанії. Сприяє у виборі і придбанні ОСЦПВ, КАСКО, ДСАГО. Доставляє готові страховки на будинок. Співпрацює з десятками провідних страхових компаній, проводить незалежну експертизу автомобілів, пошкодженого в ДТП. Попутно займається автокредитуванням.

3) ИНТАЧ Страхування

ИНТАЧ СтрахуванняУніверсальна компанія, заснована в 2008 році. Спеціалізація – пряме страхування громадян без агентів. Працює з клієнтами по телефону і онлайн. Продукти страхування представлені полісами ОСАЦВ і КАСКО (повна і часткова страховка). При купівлі КАСКО з франшизою фірма скидає клієнту 65% вартості.

4) Росгосстрах

Росгосстрахнайдосвідченіший страховик російського ринку. Працює з 1921 року. Володіє широкою мережею філій в регіонах РФ (понад 3 000 офісів). Пропонує автомобілістам широку лінійку продуктів – ОСАГО, КАСКО, «Антикризове КАСКО» (за зниженою ціною), поліс «Зелена карта», поліс «Захист від ДТП» за ціною від 5 000 рублів.

5) Альфастрахування

Альфа страхуванняКомпанія з найвищим рейтингом, А++, присвоєним самим авторитетним російським агентством «Експерт». Славиться швидкодією, фінансовою стійкістю. Широко використовує сучасні інтернет-технології: фірма в числі перших стала оформляти поліси ОСАЦВ і КАСКО через інтернет.

6) ВТБ Страхування

ВТБ страхуванняПідрозділ банку ВТБ. Працює з 2000 року. Має рейтинг «ААА» від Національного Рейтингового Агентства. Пропонує повний комплекс страхових продуктів для фізичних і юридичних суб'єктів. Автострахування ОСАГО і КАСКО у всіх великих російських містах.

7) РЕСО-Гарантія

Ресо гарантіяСтрахова фірма, створена в 1991 році. Має понад 700 філій і близько 20 тисяч страхових агентів. Загальна кількість клієнтів – більше 10 млн. Пропонує автострахування ОСАГО і КАСКО (розкрадання, викрадення, техдопомога на дорозі).

Оформлення полісів в офісах компанії і онлайн. Працює сервіс запису транспортних засобів на техогляд в Московській і Ленінградській областях.

6. Як заощадити на страхуванні авто – 5 перевірених способів

Економити на власній безпеці, повністю ігноруючи придбання страхових продуктів, не варто. Але шукати економні варіанти покупки ОСАЦВ і КАСКО автовласникам не забороняється.

Ми вибрали 5 перевірених і надійних способів заощадити на автострахуванні.

Спосіб 1. Встановіть на авто додаткові засоби захисту

Якщо ви переконаєте страховика у тому, що мають намір берегти особисте майно і всіма силами уникати страхового випадку, компанія обов'язково надасть вам знижку.

Як знизити вартість страховки

Наприклад, якщо ви поставите на машину останню модель протиугінної системи або якісну зимову гуму, це знизить ймовірність викрадення і ДТП. Відповідно знизиться і ціна страховки.

Спосіб 2. Відмовтеся від непотрібного пакету послуг

У страхові пакети часто включені послуги, які рідко виявляються затребуваними. Наприклад, виклик аварійного комісара або евакуація авто у випадку ДТП. Обійтися без цих опцій цілком можливо, а от платити за них з року в рік – невигідно і недоцільно.

Спосіб 3. Водите акуратно

найвірніший спосіб заощадити на страховці – це їздити без аварій з власної вини. Кожен рік їзди без пригод дає знижку в 5%. Максимальний розмір таких знижок – 50% за 10 років бездоганної водіння.

Спосіб 4. беріть участь у програмах лояльності та акціях

Конкуренція серед компаній досить висока, тому фірми прагнуть всіма силами зберегти старих клієнтів і залучити нових. Кожен страховик регулярно проводить акції по зниженню цін на страхові продукти.

Діють і програми лояльності для постійних страхувальників. Відстежуючи такі заходи через сайт, ви можете заощадити на страхуванні від 5 до 50%.

обходяться Дешевше і комплексні страховки. Наприклад, якщо ви купуєте в одній організації поліс ОСАЦВ і там же страхуєте здоров'я і життя, вам неодмінно нададуть суттєві знижки за «оптову» покупку.

Спосіб 5. Страхуйтеся через Інтернет

Винагорода страхових агентів досягає 20-25% від суми поліса. Якщо діяти безпосередньо, ці кошти залишаться при вас.

Оформляючи поліс автострахування через інтернет, ви не платите за посередницькі послуги, заощаджуючи таким способом не тільки фінанси, але і особистий час. Додатковий бонус онлайн-покупки – швидка (і найчастіше безкоштовно) доставка.

Рекомендую подивитися цікавий ролик на тему автострахування.

7. Висновок

Зробимо висновки, друзі. Захист власності та здоров'я автовласників – складна і багатогранна тема, яку варто вивчити до візиту в страхову фірму.

Від грамотного вибору страховика і страхового документа прямо залежить безпека і фінансовий стан автовласника.

Колектив порталу бажає своїм читачам всіх благ! Як завжди, ми чекаємо від вас оцінок прочитаного, зауважень та коментарів. До нових зустрічей!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Гроші » Страховка на машину онлайн — 5 простих кроків оформлення страховки + 5 способів як заощадити при страхуванні автомобіля