Поліс обов'язкового медичного страхування — 5 простих кроків як одержати поліс ОМС + рейтинг ТОП-5 компаній з надання страхових послуг

Як здійснюється перевірка достовірності поліса ОМС? Де отримати або відновити поліс обов'язкового медичного страхування? Чи можна оформити електронний поліс ОМС нового зразка онлайн?

Доброго часу доби, шановні читачі! Вас вітає сайт і експерт по страхуванню Денис Кудерин.

Тема нашої статті – Поліс Обов'язкового Медичного Страхування (ОМС). Така страховка потрібна всім, кому не байдуже власне здоров'я, тому матеріал буде цікавий кожному читачеві.

А тепер – детальніше по кожному пункту!

Поліс ОМС

1. Що таке поліс ОМС?

Система єдиного медичного страхування створена державою для підтримки здоров'я громадян та їх лікування у разі захворювань.

Страховка ОМС дозволяє будь-якому мешканцю РФ незалежно від його статусу, доходів та віку отримати медичну допомогу в регламентованому обсязі.

Система обов'язкового страхування є форма соціального захисту населення, що гарантує безкоштовні послуги при настанні страхових ситуацій. Поліс ОМС – офіційний документ, що підтверджує право на отримання громадянами кваліфікованої медичної допомоги.

Базова програма ЗМС включає в себе наступні заходи:

 • діагностичні процедури;
 • амбулаторне лікування;
 • стаціонарне лікування;
 • профілактичну допомогу;
 • вакцинацію;
 • придбання ліків за пільговими цінами;
 • диспансерне спостереження неповнолітніх.

Крім перерахованого, поліс дає право відшкодувати шкоду, заподіяну пацієнтам медичними установами під час терапії або діагностики.

Якщо у людини немає медстраховки, клініка має право відмовити йому в допомозі. Виняток становлять екстрені випадки (травми, ситуації, безпосередньо загрожують життю).

Приклад

Пацієнта, що не має поліса ОМС, доставили в лікарню в стані гострої ниркової недостатності. Лікарі повинні стабілізувати статус хворого, але не зобов'язані проводити подальше лікування основного захворювання.

Дітям і вагітним жінкам лікарі зобов'язані надавати безкоштовну допомогу без всякого поліса. Однак зі страховкою пацієнтам у будь-якому випадку буде спокійніше.

З 2011 року в обіг уведено медичний поліс єдиного зразка. Якщо раніше такий документ видавався за місцем роботи, то тепер його потрібно здобувати самостійно, звернувшись в страхову організацію.

Власник поліса єдиного зразка має право сам вибирати клініку для надання допомоги. Тепер він не прив'язаний до прописку, як раніше, і може возити документ з собою в подорожі по . Поліс ОМС дійсний в будь-якому регіоні і пункті.

Якщо громадянину відмовили в допомозі в якійсь клініці або надали послуги в неповному обсязі, він має право подати скаргу до фонду ОМС або в страхову організацію, в якій було видано документ.

Діяльність лікарів і медперсоналу оплачується за рахунок федеральних коштів і відрахувань з муніципальних бюджетів. У деяких регіонах список медичних послуг, що входять в основну програму, може бути розширений за рахунок додаткових асигнувань.

Більш детально про те, що таке страхування, читайте в окремій статті.

2. Кому видається поліс ОМС?

Свідоцтво медстраховки єдиного зразка видається безкоштовно. Якщо з вас у якій-небудь установі намагаються взяти гроші за оформлення єдиного поліса, значить, перед вами шахраї.

Право на страховку мають:

 • громадяни РФ (діти, дорослі, пенсіонери);
 • біженці з інших країн, що знаходяться на території ;
 • особи без громадянства, які живуть у ;
 • іноземні піддані, працюють, відпочивають або тимчасово живуть у РФ.

Поліси видаються страховими організаціями, що мають ліцензію на діяльність такого роду.

Страховка не має терміну дії. Поліс НЕ потрібно міняти повнолітнім громадянам або тим, хто досяг пенсійного віку. Звичайно, якщо документ прийшов в непридатність, порвався або загубився, його можна поміняти на дублікат.

Читайте близьку по темі статтю «Обов'язкове медичне страхування».

3. Як одержати поліс ОМС – покрокова інструкція для новачків

Отримання поліса не займає багато часу. Однак слід відповідально підійти до вибору страхової організації і до самого процесу оформлення документа.

Людям, яких добре знайомі сучасні інформаційні технології, доступно отримання полісу в режимі онлайн.

На сайтах багатьох страхових організацій можна оформити страховку, не залишаючи дому. Правда, отримувати готовий документ краще все ж в офлайні – так надійніше.

Ще одна хороша новина для просунутих страхувальників: кожен громадянин має право отримати електронний (пластиковий) страховий поліс. Він виглядає, як банківська карта, що містить мікрочип, на якому записані всі відомості про власника.

Мати такий поліс, звичайно, зручніше: можна постійно носити його з собою в гаманці – він не рветься і не займає багато місця.

Поліси оформлюються в будь-якому регіоні РФ, де є філії страхових організацій з офіційного списку фонду ОМС. Правда, поки ще не скрізь видають електронні карти, але, гадаю, ситуація зміниться на краще в найближчі кілька років.

А тепер – покрокове керівництво для отримання документа.

Крок 1. Визначте, що ви є застрахованою особою

Отже, право на отримання страхового документа мають всі громадяни РФ незалежно від їх віку, наявності роботи і прописки.

Застрахуватися можуть і особи, які мають офіційний статус біженців, а також іноземці, які проживають в .

Крок 2. Виберіть страхову медичну компанію

Часто громадяни особливо не замислюються про те, в якій компанії страхуватися, і вибирають страховика за територіальним принципом. Чия філія знаходиться ближче від їх місця проживання, туди і йдуть.

Вибирайте надійних страховиків

Такий підхід логічний, але не зовсім правильний. Умови страхування у всіх компаніях приблизно однакові, але от підхід до питань соціального та юридичного захисту клієнтів може відрізнятися.

Експерти радять вибирати найбільш відомих і надійних страховиків зі списку організацій, включених в офіційний реєстр Фонду ОМС. Повний список компаній, які займаються медичним страхуванням, є на сайті фонду.

Крок 3. Зберіть необхідний пакет документів

Громадянам РФ достатньо двох документів для отримання страховки.

Це:

 • паспорт;
 • СНІЛС – пенсійне свідоцтво.

До документів додається заява на отримання страховки.

Так виглядає зразок заяви.

Дітям до 14 років знадобиться свідоцтво про народження. Закон допускає отримання полісів для всієї родини одним батьком. Однак в такому разі потрібно письмова довіреність від дорослих членів сім'ї.

Іноземцям, крім посвідчення особи, потрібно пред'явити свідоцтво реєстрації на території . Біженцям знадобиться документальне підтвердження їх статусу або довідка з міграційного центру.

Крок 4. Отримаєте тимчасове свідоцтво

В день подачі заяви страховик зобов'язаний видати клієнту тимчасове свідоцтво. Такий документ підтверджує, що поліс знаходиться в процесі оформлення.

Свідоцтво дозволяє отримувати той же обсяг медичних послуг, якою передбачений для володарів повноцінної страховки. Але пам'ятайте, що тимчасовий документ дійсний лише 30 днів з моменту отримання.

Страховка єдиного зразка робиться якраз 30 днів або трохи менше. Про його готовність вас зобов'язані сповістити співробітники компанії (якщо ви, звичайно, не забули залишити в заяві свій телефон або електронну пошту).

Крок 5. Отримаєте поліс ОМС єдиного зразка

Готовий документ видають в тій же конторі, куди ви подавали заяву. Від клієнта вимагається лише поставити підпис у журналі реєстрації.

Після цього він отримує на руки повноцінний документ, що дає право на безкоштовні лікувально-профілактичні послуги в будь-якому держустанові.

Громадянам РФ документ видається раз і назавжди. Поліс не має обмеженого терміну дії. Біженці, іноземні піддані, особи без громадянства отримують страховку ОМС на термін перебування в країні або на час дії дозволу на проживання.

Додаткова інформація є в статті «Страховий медичний поліс».

4. Як і для чого проводиться перевірка поліса ОМС?

Буває, що громадяни, які не стежать за новинами щодо медичного страхування, попадаються на гачок аферистів і купують за гроші підроблений або списаний поліс.

Зустрічається й інша ситуація: сам поліс справжній, але страхової організації вже не існує (або її ліцензія анульована).

Такі документи недійсні – отримати за ним безкоштовну медичну допомогу, природно, неможливо.

Як дізнатися, який документ у вас на руках – підроблений або справжній? Для цього є кілька способів.

1) Візуальна перевірка

Справжні поліси ОМС незалежно від того, в яких організаціях вони були видані, мають єдиний зовнішній вигляд.

В них містяться наступні дані:

 • ПІБ власника;
 • унікальний персональний номер;
 • назва страхової компанії та її друк;
 • спеціальний штрих-код.

Фактура паперу – особлива і маєте кілька ступенів захисту. Тобто, якщо ви маєте на руках бланк, видрукуваний на принтері, це однозначно підробка.

2) Перевірка за номером

Персональний номер занесений в єдину базу даних: його справжність можна перевірити в режимі онлайн.

Для цього вбийте номер у відповідну графу на сайті Фонду ОМС і натисніть на кнопку «перевірити». Доступна також перевірка за номером та серією паспорта.

Що робити, якщо поліс виявився недійсним? Насамперед – не панікуйте, введіть номер ще раз. Можливо, ви просто помилилися.

Якщо документ дійсно виявився фальшивкою, вам доведеться отримати поліс знову. Але на цей раз не купуйте документ у сумнівних страховиків, а зверніться до компанії, що входять в офіційний реєстр фонду медичного страхування.

Для наочності подивіться ролик на тему автентифікації поліса.

Розгорнутий матеріал про полісі ДМС також доступний нашим читачам у відповідній публікації.

5. Де отримати поліс ОМС – ТОП-5 компаній з кращими умовами страхування

А тепер – список п'яти російських страховиків з найкращими умовами страхування.

1) РЕСО-МЕД

РЕСО-медКомпания працює в сфері медичного страхування з 1992 року. Член президії Міжрегіональної Спілки Медичних Страховиків. У регіонах представлена мережею філій. Зараз під захистом організації знаходяться більше 6 млн. громадян. Входить до страхової групи «РЕСО».

2) Росгосстрах-Медицина

Росгосстрах медицинаДочірнє підрозділ компанії «Росгосстрах»   найстарішого російського страховика. Девіз компанії: «ми робимо страховий захист ще надійніше і доступнішою!»

За статистикою, кожен сьомий володар обов'язкової медстраховки в отримував її у філіях компанії «Росгосстрах-Медицина». Загальна чисельність застрахованих по ОМС клієнтів – 21 млн.

3) СОГАЗ-Мед

Согаз медСтрахова компанія з високим рейтингом і філіями в усіх містах РФ. Займається оформленням як звичайних полісів ОМС, так і видачею електронних страхових документів. Тут можна застрахуватися онлайн і замовити доставку поліса на робоче місце.

Велика увага в компанії приділяється захисту прав застрахованих. Представники страховика готові надати допомогу клієнтам у вирішенні спірних ситуацій з медичними організаціями.

4) ВТБ Медичне страхування

ВТБ медичне страхуванняКомпанія діє на ринку медичного страхування більше 20 років. Чисельність застрахованих клієнтів наближається до 6 млн. Входить до страхової групи «ВТБ». Має широку мережу представництв у багатьох регіонів .

Надає юридичну підтримку застрахованим громадянам. Безкоштовно доставляє поліси інвалідам, багатодітним сім'ям або особам, які оформили не менше 3 полісів на адресу доставки.

5) Ингосстрах-М

Ингосстрах МПідрозділ страхової групи «Інгосстрах». Має філії в 19 регіонах РФ. Входить в ТОП-10 страховиків ОМС. Займається оперативним вирішенням будь-яких конфліктних ситуацій між страхувальниками та медичними організаціями.

Надає юридичну підтримку в судових розглядах. Всім клієнтам доступні цілодобові безкоштовні консультації щодо послуг компанії.

Для зручності читачів перераховані вище компанії занесені в таблицю:

Страховик Рівень надійності Переваги
1 «РЕСО-МЕД» Високий Майже чверть століття на ринку медстрахування
2 «Росгосстрах-Медицина» Найвищий найпопулярніший в РФ медичний страховик
3 «СОГАЗ-Мед» Високий Допомога у захисті прав клієнтів
4 «ВТБ Медичне страхування» Високий Безкоштовна доставка полісів пільговим категоріям громадян
5 «Ингосстрах-М» Найвищий Юридична підтримка страхувальників

страхування життя і страхування подорожуючих за кордон на сайті є окремі статті.

6. Як відновити поліс ОМС за втрату або псування документа?

У житті бувають всякі ситуації – поліс може загубитися, промокнути, порватися, прийти в непридатність.

Щоб відновити документ, потрібно звернутися в ту ж компанію, де ви отримували страховку. При собі треба мати паспорт (для дітей – свідоцтво про народження) і СНІЛС. Ви напишіть заяву, і співробітники видадуть тимчасове свідоцтво.

Якщо документ загублено, його номер буде блокований, щоб сторонні особи не змогли скористатися вашим правом на медичну допомогу.

Як відновити поліс ОМС

Загальний порядок оформлення – той же, що і при звичайному отриманні поліса ОМС. Новий документ вам видадуть приблизно через місяць.

Громадянин має право замінити наявний поліс новим в наступних ситуаціях:

 • якщо він змінює ПІБ чи інші паспортні дані;
 • якщо виявлені помилки або некоректні відомості в страховому документі;
 • якщо клієнт вирішив поміняти страхову організацію.

Зверніть увагу, що заміна страховика можлива лише після закінчення року з моменту отримання поліса.

Тема добровільного автострахування розкрита у статті "Поліс КАСКО".

7. Висновок

Підведемо підсумки, друзі. Поліс ОМС – обов'язковий документ для всіх громадян . Його варто мати навіть тим, у кого немає проблем зі здоров'ям. Непередбачені ситуації можуть виникнути в будь-який момент: щоб мінімізувати шкоду, потрібно бути готовими до них заздалегідь.

Команда журналу бажає своїм читачам здоров'я, спокою і благополуччя. Чекаємо від вас оцінок публікації коментарів і зауважень. До нових зустрічей!

Як здійснюється перевірка достовірності поліса ОМС? Де отримати або відновити поліс обов'язкового медичного страхування? Чи можна оформити електронний поліс ОМС нового зразка онлайн?
Як здійснюється перевірка достовірності поліса ОМС? Де отримати або відновити поліс обов'язкового медичного страхування? Чи можна оформити електронний поліс ОМС нового зразка онлайн?
Як здійснюється перевірка достовірності поліса ОМС? Де отримати або відновити поліс обов'язкового медичного страхування? Чи можна оформити електронний поліс ОМС нового зразка онлайн?

Доброго часу доби, шановні читачі! Вас вітає сайт і експерт по страхуванню Денис Кудерин.

Доброго часу доби, шановні читачі! Вас вітає сайт і експерт по страхуванню Денис Кудерин.

Доброго часу доби, шановні читачі! Вас вітає сайт і експерт по страхуванню Денис Кудерин.

Тема нашої статті – Поліс Обов'язкового Медичного Страхування (ОМС). Така страховка потрібна всім, кому не байдуже власне здоров'я, тому матеріал буде цікавий кожному читачеві.

Тема нашої статті – Поліс Обов'язкового Медичного Страхування (ОМС). Така страховка потрібна всім, кому не байдуже власне здоров'я, тому матеріал буде цікавий кожному читачеві.

Тема нашої статті – Поліс Обов'язкового Медичного Страхування (ОМС). Така страховка потрібна всім, кому не байдуже власне здоров'я, тому матеріал буде цікавий кожному читачеві.

А тепер – детальніше по кожному пункту!

А тепер – детальніше по кожному пункту!

А тепер – детальніше по кожному пункту!

Поліс ОМС

Поліс ОМС

Поліс ОМС

Зміст
 1. Що таке поліс ОМС?
 2. Кому видається поліс ОМС?
 3. Кому видається поліс ОМС?
 4. Кому видається поліс ОМС?
 5. Як одержати поліс ОМС – покрокова інструкція для новачків
 6. Як і для чого проводиться перевірка поліса ОМС?
 7. Де отримати поліс ОМС – ТОП-5 компаній з кращими умовами страхування
 8. Де отримати поліс ОМС – ТОП-5 компаній з кращими умовами страхування
 9. Де отримати поліс ОМС – ТОП-5 компаній з кращими умовами страхування
 10. Як відновити поліс ОМС за втрату або псування документа?
 11. Як відновити поліс ОМС за втрату або псування документа?
 12. Як відновити поліс ОМС за втрату або псування документа?
 13. Висновок
 14. Висновок
 15. Висновок

1. Що таке поліс ОМС?

1. Що таке поліс ОМС?

1. Що таке поліс ОМС?

Система єдиного медичного страхування створена державою для підтримки здоров'я громадян та їх лікування у разі захворювань.

Система єдиного медичного страхування створена державою для підтримки здоров'я громадян та їх лікування у разі захворювань.

Система єдиного медичного страхування створена державою для підтримки здоров'я громадян та їх лікування у разі захворювань.

Страховка ОМС дозволяє будь-якому мешканцю РФ незалежно від його статусу, доходів та віку отримати медичну допомогу в регламентованому обсязі.

Страховка ОМС дозволяє будь-якому мешканцю РФ незалежно від його статусу, доходів та віку отримати медичну допомогу в регламентованому обсязі.

Страховка ОМС дозволяє будь-якому мешканцю РФ незалежно від його статусу, доходів та віку отримати медичну допомогу в регламентованому обсязі.

Система обов'язкового страхування є форма соціального захисту населення, що гарантує безкоштовні послуги при настанні страхових ситуацій. Поліс ОМС – офіційний документ, що підтверджує право на отримання громадянами кваліфікованої медичної допомоги.

Система обов'язкового страхування є форма соціального захисту населення, що гарантує безкоштовні послуги при настанні страхових ситуацій. Поліс ОМС – офіційний документ, що підтверджує право на отримання громадянами кваліфікованої медичної допомоги.

Система обов'язкового страхування є форма соціального захисту населення, що гарантує безкоштовні послуги при настанні страхових ситуацій. Поліс ОМС – офіційний документ, що підтверджує право на отримання громадянами кваліфікованої медичної допомоги.

Базова програма ЗМС включає в себе наступні заходи:

Базова програма ЗМС включає в себе наступні заходи:

Базова програма ЗМС включає в себе наступні заходи:

 • діагностичні процедури;
  • діагностичні процедури;
   • діагностичні процедури;
   • амбулаторне лікування;
   • амбулаторне лікування;
   • амбулаторне лікування;
   • стаціонарне лікування;
   • стаціонарне лікування;
   • стаціонарне лікування;
   • профілактичну допомогу;
   • профілактичну допомогу;
   • профілактичну допомогу;
   • вакцинацію;
   • вакцинацію;
   • вакцинацію;
   • придбання ліків за пільговими цінами;
   • придбання ліків за пільговими цінами;
   • придбання ліків за пільговими цінами;
   • диспансерне спостереження неповнолітніх.
   • диспансерне спостереження неповнолітніх.
   • диспансерне спостереження неповнолітніх.

   Крім перерахованого, поліс дає право відшкодувати шкоду, заподіяну пацієнтам медичними установами під час терапії або діагностики.

  Крім перерахованого, поліс дає право відшкодувати шкоду, заподіяну пацієнтам медичними установами під час терапії або діагностики.

Крім перерахованого, поліс дає право відшкодувати шкоду, заподіяну пацієнтам медичними установами під час терапії або діагностики.

Якщо у людини немає медстраховки, клініка має право відмовити йому в допомозі. Виняток становлять екстрені випадки (травми, ситуації, безпосередньо загрожують життю).

Якщо у людини немає медстраховки, клініка має право відмовити йому в допомозі. Виняток становлять екстрені випадки (травми, ситуації, безпосередньо загрожують життю).

Якщо у людини немає медстраховки, клініка має право відмовити йому в допомозі. Виняток становлять екстрені випадки (травми, ситуації, безпосередньо загрожують життю).

Приклад

Приклад

Приклад

Пацієнта, що не має поліса ОМС, доставили в лікарню в стані гострої ниркової недостатності. Лікарі повинні стабілізувати статус хворого, але не зобов'язані проводити подальше лікування основного захворювання.

Пацієнта, що не має поліса ОМС, доставили в лікарню в стані гострої ниркової недостатності. Лікарі повинні стабілізувати статус хворого, але не зобов'язані проводити подальше лікування основного захворювання.

Пацієнта, що не має поліса ОМС, доставили в лікарню в стані гострої ниркової недостатності. Лікарі повинні стабілізувати статус хворого, але не зобов'язані проводити подальше лікування основного захворювання.

Дітям і вагітним жінкам лікарі зобов'язані надавати безкоштовну допомогу без всякого поліса. Однак зі страховкою пацієнтам у будь-якому випадку буде спокійніше.

Дітям і вагітним жінкам лікарі зобов'язані надавати безкоштовну допомогу без всякого поліса. Однак зі страховкою пацієнтам у будь-якому випадку буде спокійніше.

Дітям і вагітним жінкам лікарі зобов'язані надавати безкоштовну допомогу без всякого поліса. Однак зі страховкою пацієнтам у будь-якому випадку буде спокійніше.

З 2011 року в обіг уведено медичний поліс єдиного зразка. Якщо раніше такий документ видавався за місцем роботи, то тепер його потрібно здобувати самостійно, звернувшись в страхову організацію.

З 2011 року в обіг уведено медичний поліс єдиного зразка. Якщо раніше такий документ видавався за місцем роботи, то тепер його потрібно здобувати самостійно, звернувшись в страхову організацію.

З 2011 року в обіг уведено медичний поліс єдиного зразка. Якщо раніше такий документ видавався за місцем роботи, то тепер його потрібно здобувати самостійно, звернувшись в страхову організацію.

Власник поліса єдиного зразка має право сам вибирати клініку для надання допомоги. Тепер він не прив'язаний до прописку, як раніше, і може возити документ з собою в подорожі по . Поліс ОМС дійсний в будь-якому регіоні і пункті.

Власник поліса єдиного зразка має право сам вибирати клініку для надання допомоги. Тепер він не прив'язаний до прописку, як раніше, і може возити документ з собою в подорожі по . Поліс ОМС дійсний в будь-якому регіоні і пункті.

Власник поліса єдиного зразка має право сам вибирати клініку для надання допомоги. Тепер він не прив'язаний до прописку, як раніше, і може возити документ з собою в подорожі по . Поліс ОМС дійсний в будь-якому регіоні і пункті.

Якщо громадянину відмовили в допомозі в якійсь клініці або надали послуги в неповному обсязі, він має право подати скаргу до фонду ОМС або в страхову організацію, в якій було видано документ.

Якщо громадянину відмовили в допомозі в якійсь клініці або надали послуги в неповному обсязі, він має право подати скаргу до фонду ОМС або в страхову організацію, в якій було видано документ.

Якщо громадянину відмовили в допомозі в якійсь клініці або надали послуги в неповному обсязі, він має право подати скаргу до фонду ОМС або в страхову організацію, в якій було видано документ.

Діяльність лікарів і медперсоналу оплачується за рахунок федеральних коштів і відрахувань з муніципальних бюджетів. У деяких регіонах список медичних послуг, що входять в основну програму, може бути розширений за рахунок додаткових асигнувань.

Діяльність лікарів і медперсоналу оплачується за рахунок федеральних коштів і відрахувань з муніципальних бюджетів. У деяких регіонах список медичних послуг, що входять в основну програму, може бути розширений за рахунок додаткових асигнувань.

Діяльність лікарів і медперсоналу оплачується за рахунок федеральних коштів і відрахувань з муніципальних бюджетів. У деяких регіонах список медичних послуг, що входять в основну програму, може бути розширений за рахунок додаткових асигнувань.

Більш детально про те, що таке страхування, читайте в окремій статті.

Більш детально про те, що таке страхування, читайте в окремій статті.

Більш детально про те, що таке страхування, читайте в окремій статті.

2. Кому видається поліс ОМС?

2. Кому видається поліс ОМС?

2. Кому видається поліс ОМС?

Свідоцтво медстраховки єдиного зразка видається безкоштовно. Якщо з вас у якій-небудь установі намагаються взяти гроші за оформлення єдиного поліса, значить, перед вами шахраї.

Свідоцтво медстраховки єдиного зразка видається безкоштовно. Якщо з вас у якій-небудь установі намагаються взяти гроші за оформлення єдиного поліса, значить, перед вами шахраї.

Свідоцтво медстраховки єдиного зразка видається безкоштовно. Якщо з вас у якій-небудь установі намагаються взяти гроші за оформлення єдиного поліса, значить, перед вами шахраї.

Право на страховку мають:

Право на страховку мають:

Право на страховку мають:

 • громадяни РФ (діти, дорослі, пенсіонери);
  • громадяни РФ (діти, дорослі, пенсіонери);
   • громадяни РФ (діти, дорослі, пенсіонери);
   • біженці з інших країн, що знаходяться на території ;
   • біженці з інших країн, що знаходяться на території ;
   • біженці з інших країн, що знаходяться на території ;
   • особи без громадянства, які живуть в ;
   • особи без громадянства, які живуть в ;
   • особи без громадянства, які живуть в ;
   • іноземні піддані, працюють, відпочивають або тимчасово живуть у РФ.
   • іноземні піддані, працюють, відпочивають або тимчасово живуть у РФ.
   • іноземні піддані, працюють, відпочивають або тимчасово живуть у РФ.

   Поліси видаються страховими організаціями, що мають ліцензію на діяльність такого роду.

  Поліси видаються страховими організаціями, що мають ліцензію на діяльність такого роду.

Поліси видаються страховими організаціями, що мають ліцензію на діяльність такого роду.

Страховка не має терміну дії. Поліс НЕ потрібно міняти повнолітнім громадянам або тим, хто досяг пенсійного віку. Звичайно, якщо документ прийшов в непридатність, порвався або загубився, його можна поміняти на дублікат.

Страховка не має терміну дії. Поліс НЕ потрібно міняти повнолітнім громадянам або тим, хто досяг пенсійного віку. Звичайно, якщо документ прийшов в непридатність, порвався або загубився, його можна поміняти на дублікат.

Страховка не має терміну дії. Поліс НЕ потрібно міняти повнолітнім громадянам або тим, хто досяг пенсійного віку. Звичайно, якщо документ прийшов в непридатність, порвався або загубився, його можна поміняти на дублікат.

Читайте близьку по темі статтю «Обов'язкове медичне страхування

Читайте близьку по темі статтю «Обов'язкове медичне страхування

Читайте близьку по темі статтю «Обов'язкове медичне страхування».».

».

3. Як одержати поліс ОМС – покрокова інструкція для новачків

3. Як одержати поліс ОМС – покрокова інструкція для новачків

3. Як одержати поліс ОМС – покрокова інструкція для новачків

Отримання поліса не займає багато часу. Однак слід відповідально підійти до вибору страхової організації і до самого процесу оформлення документа.

Отримання поліса не займає багато часу. Однак слід відповідально підійти до вибору страхової організації і до самого процесу оформлення документа.

Отримання поліса не займає багато часу. Однак слід відповідально підійти до вибору страхової організації і до самого процесу оформлення документа.

Людям, яких добре знайомі сучасні інформаційні технології, доступно отримання полісу в режимі онлайн.

Людям, яких добре знайомі сучасні інформаційні технології, доступно отримання полісу в режимі онлайн.

Людям, яких добре знайомі сучасні інформаційні технології, доступно отримання полісу в режимі онлайн.

На сайтах багатьох страхових організацій можна оформити страховку, не залишаючи дому. Правда, отримувати готовий документ краще все ж в офлайні – так надійніше.

На сайтах багатьох страхових організацій можна оформити страховку, не залишаючи дому. Правда, отримувати готовий документ краще все ж в офлайні – так надійніше.

На сайтах багатьох страхових організацій можна оформити страховку, не залишаючи дому. Правда, отримувати готовий документ краще все ж в офлайні – так надійніше.

Ще одна хороша новина для просунутих страхувальників: кожен громадянин має право отримати електронний (пластиковий) страховий поліс. Він виглядає, як банківська карта, що містить мікрочип, на якому записані всі відомості про власника.

Ще одна хороша новина для просунутих страхувальників: кожен громадянин має право отримати електронний (пластиковий) страховий поліс. Він виглядає, як банківська карта, що містить мікрочип, на якому записані всі відомості про власника.

Ще одна хороша новина для просунутих страхувальників: кожен громадянин має право отримати електронний (пластиковий) страховий поліс. Він виглядає, як банківська карта, що містить мікрочип, на якому записані всі відомості про власника.

Мати такий поліс, звичайно, зручніше: можна постійно носити його з собою в гаманці – він не рветься і не займає багато місця.

Мати такий поліс, звичайно, зручніше: можна постійно носити його з собою в гаманці – він не рветься і не займає багато місця.

Мати такий поліс, звичайно, зручніше: можна постійно носити його з собою в гаманці – він не рветься і не займає багато місця.

Поліси оформлюються в будь-якому регіоні РФ, де є філії страхових організацій з офіційного списку фонду ОМС. Правда, поки ще не скрізь видають електронні карти, але, гадаю, ситуація зміниться на краще в найближчі кілька років.

Поліси оформлюються в будь-якому регіоні РФ, де є філії страхових організацій з офіційного списку фонду ОМС. Правда, поки ще не скрізь видають електронні карти, але, гадаю, ситуація зміниться на краще в найближчі кілька років.

Поліси оформлюються в будь-якому регіоні РФ, де є філії страхових організацій з офіційного списку фонду ОМС. Правда, поки ще не скрізь видають електронні карти, але, гадаю, ситуація зміниться на краще в найближчі кілька років.

А тепер – покрокове керівництво для отримання документа.

А тепер – покрокове керівництво для отримання документа.

А тепер – покрокове керівництво для отримання документа.

Крок 1.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Гроші » Поліс обов'язкового медичного страхування — 5 простих кроків як одержати поліс ОМС + рейтинг ТОП-5 компаній з надання страхових послуг