Як дізнатися банк по номеру картки: корисний лайфхак

А ви стикалися з необхідністю дізнатися назва банку, що випустив карту, маючи лише її номер? Читайте далі, як можна це зробити.

платіжна картка

Як дізнатися банк по номеру картки. Фото: insuretrust.com

У певних ситуаціях виникає необхідність дізнатися банк по номеру картки, яку він випустив. Адже якщо ми тримаємо картку в руках, то вся необхідна інформація вже є на ній: номер, ім'я власника, назву банку-емітента, строк дії. Але іноді трапляється, що відомий тільки номер платіжної картки, на яку, наприклад, потрібно виконати переклад. І не всі знають про те, що в цьому номері зашифрована вся інша інформація, у тому числі про платіжній системі та банку.

приховує номер карти

За стандартами кількість цифр у номері банківської картки становить від 13 до 19. На вашій ви, найімовірніше, побачите 16. Не сумнівайтеся, всі ці числа не випадкові. Перша цифра завжди вказує на платіжну систему, до якої відноситься карта. Наприклад:

  • 4 — VISA
  • 5 — MasterCard
  • 3 — American Express
  • 9 — Простір

Далі йдуть цифри, що вказують на банк-емітент, тип карти (кредитна або дебетова), на статус картки (Classic, Gold, Platinum).

Як дізнатися банк по номеру картки

Число, що служить для визначення банку, називається БІН — банківський ідентифікаційний номер, або Bank Identification Number (BIN). BIN платіжної картки визначається за першим 6 цифр її номера.

бін номер платіжної картки

Для визначення банку за номером картки необхідно ввести ці 6 цифр в базі даних БИНов, використовуючи один із сайтів. Наприклад:

  • www.bindb.com
  • www.binlist.net

У результаті отримана інформація буде виглядати таким чином:

bin search

Навіщо дізнаватися банк по номеру картки?

Перевірити карту за її БІН-номером іноді необхідно, якщо потрібно здійснити банківський переказ, або якщо картка не приймається до оплати (наприклад, в інтернет-магазині). Така ситуація може виникнути, якщо в базі карта визначається як зарубіжна. Також ця інформація буде корисна тим, хто збирається в подорож і там планує бронювати готель або оплачувати оренду автомобіля. У цих випадках кредитна карта може не прийматися до оплати, оскільки числиться в системі як дебетова, а про кредитний ліміт на неї знаєте тільки ви і банк.

Крім того, іноді потрібно визначити, якого рівня карта. На вигляд вона може бути Classic або Standard, а насправді є Gold або Platinum. Навіщо позбавляти себе переваг, які передбачені для власників цих карток?

Рада. Якщо ваша карта виявилася не такою, якою ви її вважали весь час, краще перестрахуватися і оформити іншу, у якій не буде «підводних каменів». Або принаймні звернутися в банк, що випустив карту.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Структура номера кредитної карти

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Українці стали частіше розраховуватися картками на заправках і в ресторанах

10 незвичайних способів використання банківської карти


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як дізнатися банк по номеру картки: корисний лайфхак