Як підключити прийом платежів на сайті?

online_payment1

Світ поступово рухається в онлайн. В першу чергу, це стосується бізнесу. У якийсь момент ведення свого підприємства ви починаєте приділяти більше уваги залученню клієнтів на сайт, будь то інтернет-магазин, сервіс з продажу квитків або надання інших послуг. Одну з найважливіших ролей у залученні й утриманні споживача відіграє організація процесу оплати безпосередньо на сайті. При цьому, чим простіше і зрозуміліше буде цей процес, і чим менше кроків клієнт буде здійснювати при купівлі – тим більше в кінцевому підсумку буде ваша конверсія.

Перед тим як читати статтю, рекомендуємо вам ознайомитися зі скриптом ОрдерБро, завдяки якому ви налаштуєте прийом оплати на сайті всього за 2 години, навіть якщо ви «чайник» і не оформлені як індивідуальний підприємець. В скрипт вбудована своя партнерка та служба підтримки — все, що потрібно для організації продажів в інтернеті.

З чого почати?

Цим питанням задаються всі початківці інтернет-підприємці. За словами керівника напрямку розвитку бізнесу процесингової компанії PayU Ukraine Олександра Архипова, новачкам в інтернет-бізнесі слід починати з питання простоти підключення оплати. Наприклад, в першу чергу переконатися в тому, що для обраної CMS вже є готовий безкоштовний модуль платіжного шлюзу, який досить просто включити. Крім того, важливо знайти платіжного партнера, який буде виплачувати гроші за прийнятими платежами максимально швидко, адже у невеликих торговців, як правило, є ліміт на обіг грошових коштів.

На сьогоднішній день основними видами онлайн-оплати є електронні гроші та банківські картки. На ринку є ряд компаній, які є агрегаторами і можуть запропонувати підключення всіх популярних методів платежу. Однак є гостра необхідність в підключенні великої кількості варіантів оплати послуг або товару? З одного боку, обмежуючи покупця у виборі бажаних методів оплати, ви ризикуєте втратити його. Як повідомляє директор відділу продажів процесингової компанії Platon Дмитро Ткаченко, 59% потенційних покупців відмовляться від покупки, якщо не знайдуть пріоритетний для себе спосіб оплати на сайті.

payments_onlineЗ іншого боку, серед українського населення більш поширені пластикові картки, що пов'язано, наприклад, з переходом підприємств на виплату заробітної плати своїм співробітникам на платіжні картки. Тому для початківця торговця в мережі в першу чергу важливо підключити приймання банківських карт на своєму сайті. Такої ж думки дотримується і Олександр Архипов (PayU): «Пам'ятайте, що класичним і універсальним методом платежу є банківська картка VISA/MasterCard — практично кожен громадянин є власником картки (кредитної, зарплатної, студентської, для соціальних виплат тощо). Тому я б рекомендував починати з підключення цього методу платежу, а потім додавати інші, проводячи аналіз та оцінку продажів».

І тут у підприємця з'являється вибір: підключатися безпосередньо до банку-еквайєру, або скористатися послугами процесингових компаній. Деякі вважають, що підключення безпосередньо до банку-еквайєру допоможе їм заощадити на комісії за обробку платежів і максимізувати безпека транзакцій. Що стосується комісії банку, то вона може бути нижче не більше, ніж на соті частки відсотка. Якщо говорити про безпеку обробки платіжних операцій, то платіжні системи в своїй більшості володіють сертифікатами PCI DSS, які забезпечують аналогічну ступінь безпеки, що і банки.

На думку пана Ткаченка (Platon), вибираючи між банком і платіжною системою, слід робити вибір в користь останньої: «Банку не важливі рівні продажу, конверсії і лояльність ваших покупців. Банк надасть вам стандартну форму оплати картами, внести зміни в яку ви не зможете, і не дасть будь-яких додаткових функцій, які змогли б вплинути на конверсію. Ще один суттєвий мінус – це встановлення банками автоматичних фільтрів, які відлякують більшість транзакцій».

Платіжна система, в свою чергу, надасть мерчантам широкий спектр інструментів підвищення конверсії продажів інтернет-магазину, дозволить оптимізувати процес покупки онлайн-сервісу з допомогою інноваційних технологій і забезпечить більш зручний процес здійснення оплати, підвищивши лояльність клієнтів.

e_commerce_222Що далі?

Таким чином, причини, за якими інтернет-торговці більш схильні звертатися до співпраці з процесинговими компаніями, відомі. Далі розглянемо етапи процесу підключення інтернет-сайту до системи прийому платежів:

  1. Вибір платіжної системи, узгодження комісії.
  2. Збір пакета документів, які передаються в банк для перевірки сайту.
  3. Підписання договору про співпрацю.
  4. Технічна інтеграція.
  5. Тестування.
  6. Запуск в роботу системи.

Це, на думку компанії Platon, основні етапи, з якими може зіткнутися початківець інтернет-підприємець. У разі, якщо агрегатор платежів пропонує більш спрощений варіант підключення і роботи, обов'язково потрібно уточнити всі нюанси з приводу виведення коштів на ваш розрахунковий рахунок, а також умови, на яких агрегатор працює з банком.

З ким працювати?

На сьогоднішній день в Україні налічується 10 банків-еквайєрів (здійснюють обробку інтернет-платежів по картах): ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, ПУМБ, Південний, ВТБ Банк, Фінанси і Кредит", "Укрсоцбанк", UniCredit Bank, Альфа-Банк. Вони надають різний рівень комісії за інтернет-еквайринг в залежності від банку-емітента картки (від 1% до 3,5%). Серед відомих процесингових компаній, які можуть допомогти у підключенні різних платіжних методів на вашому сайті і здійснювати обробку транзакцій — Інтеркаса, Український процесинговий центр (UPC), Platon, PayU Ukraine, Portmone. Кожна з них пропонує мерчантам ряд переваг, роблячи акцент на індивідуальній підтримці платників, забезпечення високого рівня безпеки операцій, обіцяючи помірні комісії і знижені витрати на підтримку декількох платіжних шлюзів.

Компанія PayU Ukraine спеціалізується на професійних рішеннях для великого і середнього бізнесу, а також на розробці та впровадженні нішевих продуктів. Крім пропозицій, що стали традиційними для сервіс-провайдерів (розумний BIN-менеджмент, каскадний процесинг, мультиэквайринг, регулярні платежі і платежі за надісланою заборгованості, консолідація платіжних методів, поліпшення прохідності платежів), компанія зробила крок у бік спеціалізованих рішень для B2C і C2C маркетплейсов, рішення впроваджені й успішно працюють на проектах Aukro, Prom.ua, Modnakasta, up.payu.ua.

Platon, в свою чергу, працює з найбільшими українськими банками-еквайєрами, завдяки чому банк пропонує своїм партнерам на вибір, або співпраця відразу з декількома банками. Одним з рішень компанії, що забезпечує до 95% успішних оплат банківськими картками, є маршрутизація онлайн-платежів на кілька банків. Це рішення дає можливість об'єднати банк-емітент і банк-еквайєр в одне ціле, що дозволяє виключити кілька ланок у ланцюзі проходження транзакції. Зокрема, банку немає необхідності звертатися в міжнародні платіжні системи Visa та/або MasterCard для отримання необхідних даних. Також компанія пропонує сервіс Recurring-платежів, який передбачає введення реквізитів картки один раз при першій оплаті; можливість блокування коштів на рахунку платника; аналітику в особистому кабінеті; брендування платіжної форми і т. д.

Ринок в цифрах

І наостанок, декілька цифр, які характеризують український ринок електронної торгівлі. Обсяг ринку e-commerce України в 2014 році склав USD 1,1 млрд. Середня сума платежу — USD 130. Найбільша кількість дрібних торговців здійснювали свою діяльність у сфері електронної комерції, середніх підприємств у сфері телекомунікацій, великих — у сфері фінансових послуг. А самим швидкозростаючим сегментом e-commerce стала онлайн-продаж квитків.

computer111


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як підключити прийом платежів на сайті?