iPhone під прицілом: небезпечні віруси для iOS
Неприємна новина для власників смартфонів компанії Apple. Вірусів, що вражають ці пристрої, стає все більше.
Смартфони компанії Apple вважаються одними з самих надійних та захищених від впливу всіляких вірусів. До певної міри це правда. Однак нові шкідливі програми, що вражають iPhone, з'являються все частіше. Експерти української антивірусної лабораторії Zillya! Антивірус розповіли, які віруси найнебезпечніші і чим вони можуть нашкодити вашому iPhone.
AceDeceiver
Цей троян — один із самих нових і небезпечних на сьогодні, правда в основному для жителів Азії. Справа в тому, що він здатний заражати як зламані смартфони, на яких був проведений так званий «джейлбрейк», так і апарати з оригінальною прошивкою.
Зараження відбувається в результаті завантаження зараженого ПО з магазину додатків. Найвідомішим джерелом зараження стала програма Aisi Helper.
Механізм дії вірусу такий: ви хочете встановити додатки з App Store через клієнт iTunes з ПК. Система попросить код авторизації для підтвердження вашої особи для оплати, і саме його перехоплюють зловмисники своєю програмою. Таким чином, вони отримують Apple ID разом з паролем.
WireLurker
Вірус також має корені з Піднебесної. Він небезпечний для тих користувачів, які використовували сторонні інтернет-магазини додатків з цієї локалізації.
Зараження iPhone відбувається при підключенні пристрою до ПК через USB. При цьому заражаються навіть не зламані смартфони.
Шкідливе ПО краде особисті дані: sms, контакти адресної книги, стежить за інтернет-пошуком. Всі дані передаються на віддалені сервери шахраїв.
Unflod
Менш відомий вірус, однак не менш небезпечний. Заражає тільки телефони, які зазнали джейлбрейку. Проникає на пристрій при завантаженні додатків сторонніх джерел.
Зловмисне програмне забезпечення орієнтоване на крадіжку особистих даних, паролів, а також є причиною збоїв в роботі пристрою. Вірус настільки глибоко вражає операційну систему телефону, що для відновлення нормальної роботи необхідна перевстановлення ОС.
Варто відзначити, що Unflod може нашкодити тільки телефонами серій «молодше» iPhone 5S.
KeyRaider
Рекордсмен, на думку багатьох експертів кібербезпеки, за кількістю крадіжок даних iPhone.
Працює вірус лише на jailbreaking смартфонах, на які завантажують несертифіковані Apple-програми зі сторонніх ресурсів.
Вірус краде дані, Apple ID, серійні номери гаджетів, сертифікати і ключі, використовувані Apple Push Notification.
Крім того, KeyRaider здатний блокувати пристрої і вимагати викуп за відновлення контролю над девайсом. Поширений цей вірус по всьому світу, включаючи країни Європи.
Правила безпеки
Як повідомляють експерти Zillya, для безпеки iPhone необхідно дотримуватися три рекомендації:
- Ніколи не робити jailbreaking.
- Налаштувати двофакторну аутентифікацію Apple ID.
- Створити надійний пароль для Apple ID.
Дивіться також: «Як визначити, що ваш iPhone заражений»
Читайте також:
Шахраї зламують iPhone через SMS
Шахраї полюють за Apple ID