Дев'ять років слави: 9 цікавих фактів про iPhone

В дев'яту річницю надходження iPhone продаж представляємо вам 9 цікавих фактів про це революційному пристрої Стіва Джобса, про яких ви, можливо, не чули.

iphone

iPhone став дійсно революційним пристроєм. Фото: cnet.com

В цей день, 29 червня 2007 року, у США надійшли в продаж перші смартфони компанії Apple. iPhone не тільки здійснив справжню революцію на ринку мобільних технологій, але і повністю змінив світ. Телефон перестав бути просто інструментом для дзвінків і смс. Користувачі отримали персональний комп'ютер у своїх руках, назавжди змінив їх життя. У дев'яту річницю старту продажів iPhone ми зібрали 9 цікавих фактів про це революційному пристрої.

1. Продано понад 900 млн iPhone.

продажі iphone

У світі продано понад 900 млн пристроїв iPhone. Фото: Bloomberg

Згідно з офіційною статистикою, компанія Apple продала за весь час понад 900 мільйонів iPhone, починаючи з найпершої версії. Незважаючи на істотне падіння продажів в першому кварталі 2016 року (на 43,8% менше, ніж у четвертому кварталі 2015 року), Apple залишається лідером світового ринку смартфонів.

2. iPhone — найприбутковіший продукт Apple.

apple бренд

iPhone — найприбутковіший продукт Apple. Фото: ednist.info

Частка iPhone в загальній прибутку компанії складає більше 60%, а це більше 31 млрд доларів. По суті, завдяки успіху iPhone на ринку смартфонів Apple знаходиться в топі найдорожчих брендів світу.

3. На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено один і той же час.

час на iphone

На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено один і той же час. Фото: lifehacker.ru

9:41 — саме цей час стоїть на зображенні всіх пристроїв компанії Apple. Це правило поширюється навіть на друк оголошень та телевізійні рекламні ролики. Вся справа в стандартній презентації довжиною в 40 хвилин. Таким чином, коли пристрій з'являється на слайді, час на ньому і на годиннику аудиторії збігається. До 2010 року вказувалося інше — 9:42. Як пояснили в компанії, вони знають про те, що не укладаються точно на 40 хвилин, тому вирішили змінити час на хвилину раніше.

4. Процесори для iPhone виробляє Samsung.

процесори samsung в iphone

Процесори для iPhone виробляє Samsung. Фото: mail.ru

Незважаючи на конкуренцію та постійні суперечки, навіть в суді, Samsung і Apple є дуже важливими партнерами. Samsung дійсно виробляє процесори для iPhone. Останнім часом Apple намагається зменшити свою залежність від конкурента. Наприклад, в iPhone 6s використовувалися як чіпи виробництва Samsung, так і TSMC. Остання, згідно інформації, що з'явилася, стане єдиним виробником процесорів для iPhone 7.

5. У iPhone найбільш лояльні користувачі.

iphone users

У iPhone найбільш лояльні користувачі. Фото: joinfo.ua

Користувачі смартфонів компанії Apple відрізняються найбільшою лояльністю до бренду порівняно з користувачами пристроїв інших виробників. Згідно з дослідженнями, власники iPhone частіше купують наступну версію смартфона.

6. Спочатку Apple не володіла брендом iPhone.

cisco iphone

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Фото: wikipedia

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Однак це не завадило Apple випустити свій перший смартфон під цим же ім'ям в 2007 році. Компанії залагодили суперечку дипломатично, домовившись співпрацювати надалі.

7. Apple ніколи не платить за рекламу iPhone у фільмах.

iphone у фільмах

Продукти Apple частенько з'являються в фільмах, але компанія за таку «рекламу» не платить ні цента. Фото: blog.gsmarena.com

Герої дуже багатьох фільмів і серіалів використовують техніку Apple. Дивно, але компанія за це не платить ні цента. При цьому, Apple готова надавати будь-яку кількість iPhone і інших своїх продуктів для зйомок.

8. Apple Pay — перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів.

apple pay

Apple Pay — перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів. Фото: appleinsider.ru

У вересні 2014 року Apple представила свою мобільну платіжну систему Apple Pay. Вона надала користувачам iPhone 6 і 6s можливість оплачувати покупки на касі в магазинах по технології NFC, попередньо завантаживши свою платіжну картку Visa, MasterCard чи American Express в додаток. Підтвердження покупки відбувається за допомогою технології Touch ID (зчитування відбитку пальця). Вже більше сотні банків підтримують систему в США, а також Великобританії, Канаді, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Франції, Гонконзі та Швейцарії. Щомісяця за допомогою Apple Pay роблять покупки 12 млн осіб. На думку багатьох експертів, Apple Pay дозволить Apple не тільки стати одним з найбільших гравців фінансової галузі, але і скласти гідну конкуренцію банкам.

9. Президенту заборонили користуватися iPhone.

obama apple

Президенту заборонили користуватися iPhone. Фото: guardianlv.com

Служба безпеки забороняє американському президентові Бараку Обамі користуватися iPhone з-за побоювань злому. Зараз президент США користується телефоном марки Blackberry.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Огляд першого iPhone через 9 років — відео CNET

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Apple Pay пробирається все далі вглиб Європи

Користувачі iPhone vs. власники Android-смартфонів: хто витрачає більше?


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Дев'ять років слави: 9 цікавих фактів про iPhone