Зміст:
- Види банківських рахунків
- Що потрібно, щоб відкрити рахунок в українському банку фізичній особі?
- Важливі моменти при відкритті банківського рахунку
Банківський рахунок – платіжний інструмент, що використовується для перерахування грошей, оплати послуг і товарів безготівковим способом. Для відкриття рахунку клієнт складає з банком договір. Валюта платіжного інструменту може бути будь-яка: гривня, долари, євро і т. д. Управління платіжним інструментом здійснюється через інтернет-банкінг або при відвідуванні відділення банку.
Види банківських рахунків
Перед тим, як відкрити рахунок в банку фізичній особі, потрібно визначити вид платіжного інструменту.
В залежності від призначення, рахунок може бути:
- поточним. Дозволяє зберігати гроші і проводити розрахунки, використовується для робочих цілей (переказ коштів, оплата послуг та товарів). Кошти на такий рахунок можна зарахувати тільки звернувшись у банк;
- карткових. Карти можуть бути дебетовими (всі розрахунки здійснюються в межах суми, яка є на рахунку) та кредитними (для розрахунку в межах встановленого ліміту). Обидва типи карт підходять для безготівкового розрахунку та оплати покупок в інтернет-магазині. Також вони дозволяють знімати гроші в банкоматі. Що робити, якщо банкомат зажував карту, читайте тут. Після цього краще змінити пін-код на картці, докладна інструкція тут.
Відкрити рахунок у банку фізичній особі в Україні обов'язково потрібно перед поїздкою за кордон. При оформленні візи надається виписка з банку про його наявність та залишок коштів. Щоб в іншій державі не виникло проблем зі зняттям грошей в банкоматі і розрахунку безготівковими, карта повинна бути міжнародного рівня.
- депозитними. Такий фінансовий інструмент використовують ті, хто хоче зберігати гроші в банку й отримувати за це прибуток. Умови користування депозитними рахунками у різних фінансово-кредитних установ відрізняються.
Що потрібно, щоб відкрити рахунок в українському банку фізичній особі?
Для відкриття рахунку фізичною особою банку України потрібні такі документи:
- паспорт громадянина України. У ньому повинні бути заповнена сторінка з пропискою, а також вклеєні фотографії (у 25 та 45 років);
- ідентифікаційний код;
- заяву на відкриття рахунку. Анкету заявку для заповнення надасть співробітник банку.
Якщо це картковий кредитний рахунок, знадобиться довідка про доходи, інформації про минулих кредитних історіях.
Оформити рахунок в українському банку можуть не тільки громадяни України. Іноземцям-нерезидентам (громадянам інших держав, які тимчасово мешкають в Україні) для цього буде потрібно паспорт з відкритою візою або інший документ, що підтверджує законність перебування на території країни.
Якщо валютний рахунок, потрібно надати документ про джерела походження грошей: митну декларацію про ввезення валюти, довідку про зняття коштів зі свого рахунку і т. д.
Важливі моменти при відкритті банківського рахунку
- Вибирайте надійний банк. Особливо це актуально для оформлення депозитів. Детальніше про те, як вибрати надійний банк, читайте тут.
- Будьте уважні з тарифами. Банки можуть стягувати комісію за відкриття рахунку та операції, пов'язані з його обслуговуванням.
- Читайте договір перед тим, як підписати. Всі умови оформлення та користування рахунком, а також термін його дії, вказані в договорі. Це допоможе уникнути незрозумілих ситуацій у майбутньому співробітництві.
Перед тим, як відкрити рахунок в банку, фізичній особі слід уточнити у конкретному закладі список необхідних документів і доступні види платіжних інструментів.