Що таке ануїтетний вид платежу

Ануїтетні платежі використовуються при кредитуванні. Цей термін означає рівну суму щомісячного внеску за кредитом.

ануїтетний вид платежу

Для розрахунку ануїтетного платежу банки використовують спеціальну формулу. Потім клієнт щомісяця перераховує кредитній установі одну і ту ж суму (наприклад, 756 гривень 50 копійок), в яку входять:

  • Нараховані за кредитом відсотки;
  • Частина основного боргу.

Більшість комерційних банків застосовує ануїтетні платежі по всіх кредитах для фізичних осіб. Чому? Це зручно клієнтам, адже набагато простіше щомісяця вносити фіксовану суму для погашення кредиту, ніж чекати від банку розрахунку. В результаті досягається рівномірна фінансове навантаження на весь період погашення боргу. Крім цього, якщо вид платежу ануїтетний – це максимально вигідно для кредитора, так як забезпечується високий дохід.

Ануїтет – єдина формула розрахунку відсотків, згідно з якою спочатку кредитування сума погашення відсотків перевищує суму погашення самого кредиту. Іншими словами, в першій половині терміну виплат клієнт переважно погашає відсотки і тільки потім – сам борг. Це вигідно банкам, так як дає високий дохід паралельно з поверненням позики

Як альтернатива ануїтетному виду платежу існує диференційований тип. Він передбачає щомісячні внески, які складаються з частини погашення кредиту та відсотків, що нараховуються на залишок боргу. У підсумку клієнт постійно вносить різні суми: найбільші спочатку кредитування і мінімальні до кінця терміну. Однак диференційовані платежі дуже рідко пропонуються клієнтам – фізичним особам.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінансові питання та відповіді » Що таке ануїтетний вид платежу