Заробіток на YouTube в Україні

Компанія Google допомагає заробити на рекламі в інтернеті кожному, у кого є на те бажання. І навіть якщо у вас немає свого сайту, ви все одно можете знайти вихід. Наприклад, якщо у вас є відео, яке ви зможете викласти на YouTube. Про те, як можна заробити гроші за допомогою відеосервісу, розповість Prostoweb.

Хто може заробити на YouTube

Будь-яка людина, у якого є бажання знімати і/або монтувати відео. Як правило, найбільше заробляють ті, хто регулярно поповнює свій канал новими відеоматеріалами. Тут все залежить від ваших ідей. Ви можете монтувати різні відеонарізки, знімати свої кулінарні подвиги з покроковими інструкціями, показувати майстер-класи виготовлення чого-небудь своїми руками, монтувати видеогиды мандрівника і багато іншого, на що здатна ваша фантазія. Найголовніше для YouTube, щоб ваші ролики були авторськими і ви могли б довести свої права на них.

З чого почати

Для того, щоб запропонувати свій канал на розгляд, він повинен бути у вас за фактом, причому, досить відвідуваним і мати свою аудиторію (передплатників).

Якщо ідея викладати свої відео і заробляти на них тільки прийшла вам в голову, необхідно зробити наступне:

  1. Створіть свій канал на YouTube
  2. Викладайте нове цікаве відео кілька разів на тиждень.
  3. Поширюйте відео серед своїх друзів/знайомих/незнайомих з пропозицією підписатися на канал.

Після того, як сформуєте аудиторію каналу, можете подавати заявку на партнерство. Пам'ятайте, що для цього канал повинен мати добру репутацію.

Заявка на партнерство в YouTube

Система пропонує кілька навчальних роликів про те, як краще заробляти. Вивчіть їх. Якщо ви вважаєте, що канал готовий до монетизації, переходьте на форму заявки та заповніть її.

Після того, як заявка буде прийнята, ви побачите відповідне підтвердження, а також посилання, по якій зможете перевірити стан замовлення.

Пам'ятайте, що заявки перевіряються згідно з різними критеріями: розміром аудиторії, динаміці розвитку каналу, якості змісту, відповідності принципам спільноти, умовами використання і т.п. і якщо ви не  будете відповідати їм, то просто отримаєте відмову в партнерстві. Якщо ж ваш канал буде допущений до комерційного використання, ви зможете отримувати дохід від рекламних показів.

Також команда YouTube в будь-який момент може зажадати підтвердження ваших авторських прав на відеоматеріали (якщо відео буде не авторським, його можуть заблокувати).

Крім того, відео повинне бути з позначкою «загальнодоступно». Якщо ви відкриваєте лише частковий доступ тим, у кого є посилання, такі ролики монетизуватися не будуть.

Комерційне використання доданих відео

Для того, щоб увімкнути показ реклами в уже завантажених вами відео при підготовці каналу до монетизації, перейдіть в розділ «Менеджер відео», знайдіть відео, і натисніть кнопку «Змінити» або «$» поруч з ним. На вкладці «Комерційне використання» в редакторі відео необхідно встановити прапорець. Після цього вибираєте формати оголошень, які будуть показані в ролику, і зберігаєте зміни.

Включати показ реклами при завантаженні нових відео можна аналогічним чином, починаючи з вкладки «Комерційне використання» на сторінці завантаження.

В обох випадках відео після цих маніпуляцій відправляється на перевірку. Ви  повинні мати повні права на дане відео та погодитися, щоб у цьому відео була розміщена реклама рекламодавців компанії.

Пам'ятайте, що якщо на задньому плані вашого ролика звучатиме музика, показуватися фрагменти фільмів/телепередач, демонструватися програмне забезпечення, проходити прямі трансляції і т.п., вам необхідно мати письмовий дозвіл авторів даного контенту (що в принципі, для обивателя неможливо). Тому ретельно плануйте ваші відео, щоб не допускати ляпів.

Для того щоб відключити показ реклами, вам потрібно зняти прапорець «Комерційне використання» в потрібному ролику.

Види оголошень у відеороликах на YouTube

YouTube пропонує кілька типів рекламних оголошень:

  • In-Video –  прозорі накладаються оголошення, які розміщуються в нижній частині відео.
  • TrueView In-Stream -  показуються у вигляді відеореклами на початку або середині вашого ролика. Через п'ять секунд перегляду даного оголошення користувач може пропустити його (або додивитися до кінця, якщо зацікавився).
  • In-Stream без можливості пропуску – це відеореклама, які можуть розміщуватися на початку, середині або кінці відеоролика партнера. Їх тривалість становить 15-20 секунд, і користувачам необхідно їх подивитися для того, щоб продовжити перегляд вибраного відео.

до Речі, представники Google Україна відзначають, що більшість користувачів за власною ініціативою дивляться повну версію рекламного ролика, який показується перед початком цікавить сюжету. Вони часто не натискають кнопку «Пропустити рекламу», тому що пошукова система пропонує релевантні оголошення.

Статистика відеороликів

YouTube  надає можливість перегляду аналітики за кожним відео. Тут ви можете вивчити звіти про перегляди:

  • перегляди
  • демографічні дані,
  • місця відтворення,
  • джерела трафіку,
  • пристрою,
  • утримання аудиторії

і про залучення аудиторії:

  • передплатники,
  • сподобалося/не сподобалося,
  • уподобання,
  • коментарі
  • на інших сайтах,
  • анотації.

Ну і на останок пропонуємо вам список інших відеосервісів, де можна заробити:

  1. Atom Entertainment
  2. Addicting Clips 
  3. Revver
  4. TurnHere
  5. Metacafe
  6. CustomFlix
  7. Brightcove
  8. The Yahoo! Current Network
  9. GreenCine Video-on-Demand
  10. ExpertVillage.com
  11. EZTakes
  12. DivX Stage6
  13. Break.com
  14. Blip.tv
  15. Eefoof
  16. Cruxy
  17. Panjea
  18. Dovetail.tv
  19. Lulu.TV
  20. Google Video
.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Заробіток на YouTube в Україні