Представництво в арбітражному суді — 5 етапів представництва в судовому процесі + професійні арбітражні послуги

Що можна сказати про поняття представництва в арбітражному суді? На які види підрозділяється представництво в арбітражному процесі? Хто пропонує послуги судового представництва?

Уявімо ситуацію. Ваша фірма відправила за договором велику партію товару, а контрагент не хоче розраховуватися. Ви дзвонили, надсилали листи, направили офіційну претензію, а грошей все немає. Більш того, боржник надіслав відповідну претензію.

Ви знаєте, що відвантажили продукцію вчасно і належної якості, тобто впевнені в своїй правоті. Ви в курсі, що судитися – дорого і довго, але іншого виходу немає. Доведеться подавати позов в арбітражний суд – саме цей орган займається економічними спорами.

Як підвищити шанси на сприятливий для вас результат судового розгляду? Найняти досвідченого юриста, який буде вашим представником в арбітражному суді. Про те, як це зробити і які переваги дає професійне представництво в судовому процесі, я, Денис Кудерин, розповім в цій статті.

Матеріал буде корисний бізнесменам, підприємцям та усім, хто цікавиться актуальними правовими питаннями.

Представництво в арбітражному суді

Зміст
  1. Що таке представництво в арбітражному суді
  2. Що дає представництво в арбітражному суді – 4 головних переваги
  3. Як проходить представництво в арбітражному суді – 5 основних етапів
  4. Хто надає послуги з представництва в арбітражному суді – огляд ТОП-3 юридичних компаній
  5. Як збільшити шанси на виграш в арбітражному суді – 3 дієвих ради
  6. Висновок

1. Що таке представництво в арбітражному суді

Трохи вступної інформації. Суд – орган влади, куди громадяни та юридичні особи звертаються у разі порушення їх майнових чи немайнових прав. Головне завдання суду – вирішити спір, що виник між двома сторонами – позивачем і відповідачем.

Судді приймають свої рішення, враховуючи факти, обставини, докази по справі. Ґрунтуючись на статтях законодавства, вони вирішують, хто правий, а хто ні, і дають чіткі вказівки, що кому робити.

У випадку економічних суперечок, що виникли між індивідуальними підприємцями або юридичними суб'єктами, розглядом займається арбітражний суд.

Представництво в арбітражному суді – діяльність представника (професійного юриста або адвоката) в інтересах довірителя – позивача або відповідача в судовому процесі. Повноваження представників підтверджує складена в належній формі доручення.

Навіщо потрібен представник? Арбітражні спори – досить заплутана і складна правова сфера. Грамотно представити факти, самостійно підготувати документи, зібрати докази і дати судді зрозумілі і чіткі відповіді на всі його запитання людині без досвіду буде важко.

Посередник необхідний, коли в компанії немає власного корпоративного юриста або спір занадто складний, і у штатного фахівця не вистачає знань і досвіду для кваліфікованого ведення справи.

Професійний представник не тільки підвищить шанси на сприятливий результат, але і скоротить строки судового розгляду. Що стосується оплати його послуг, то в разі перемоги витрати сплачує сторона, що програла.

Представник має право:

  • вивчати матеріали справи;
  • робити виписки, проводити фотозйомку матеріалів;
  • збирати потрібні відомості, запитувати матеріали в будь-яких інстанціях, якщо цього вимагає захист прав довірителя;
  • шукати докази по справі, призначати експертизи та інші процедури, дозволені законом;
  • брати участь у судових дебатах і розглядах;
  • подавати позовні заяви, клопотання і апеляції від імені довірителя;
  • підписувати мирові угоди у разі компромісного рішення;
  • отримувати гроші і інші цінності, присуджені довірителю у процесі розгляду.

Важливий нюанс: спеціальні повноваження представника регламентуються довіреністю, тому довірителю при складанні цього документа потрібно чітко визначити права довіреної особи. В іншому випадку його дії визнають незаконними.

Приклад

Довіритель призначив експертизу від імені позивача, і її результати свідчать на користь довірителя. Але адвокат відповідача виявив, що в довіреності немає вказівки на спеціальні повноваження представника, тому призначення дослідження та його результати суд не може прийняти в якості законних доказів.

Що таке представництво в арбітражному суді

Громадяни або комерційні структури мають право найняти стільки представників, скільки вважають за потрібне. Кількість осіб, які представляють інтереси в суді, законом не обмежена.

Розрізняють два види представництв в арбітражі:

  • законне;
  • договірне (добровільне).

У першому випадку представники призначаються на законних підставах, якщо мають місце передбачені законодавством обставини. Наприклад, законне представництво належить організаціям, стосовно яких розглядаються справи про банкрутство або неспроможність (див. статтю «Арбітражний керуючий»).

Договірне представництво можливо, якщо є угода між довірителем і представником. У більшості ситуацій в арбітражному процесі в ролі представників виступають адвокати з офіційно підтвердженим статусом.

Представники захищають приватних підприємців і компанії у податкових спорах, спорах з державними структурами, у спорах з контрагентами (в разі несплати боргів, порушень договірних зобов'язань тощо), у справах по захисту авторських прав.

2. Що дає представництво в арбітражному суді – 4 головних переваги

До кого ви звернетеся, якщо заболить зуб? Звичайно, до стоматолога. Фахівець проведе діагностику, з'ясує причину хвороби і призначить ефективне лікування. Аналогічно надійде кваліфікований юрист – вивчить матеріали справи, збере докази і спробує домогтися потрібного результату в суді.

Звертаючись до професіонала, ви передоручаєте турботу про своїх правах тому, хто в цьому розбирається. Такий підхід має масу переваг. Розглянемо головні.

Перевага 1. Економія часу

Судовий розгляд нерідко триває місяцями, а то й роками. Участь в арбітражних спорах, що забирає багато сил і часу і заважає підприємцеві повноцінно вести свій бізнес. Іноді на час суду компанії змушені призупинити роботу, що призводить до величезних збитків.

Арбітражний фахівець знає, як скоротити час розгляду. У професіонала є свої канали, що дозволяють прискорити процес по максимуму. Іноді йому вдається обійтися взагалі без розгляду, домовившись про мирову угоду з представниками опонента.

Перевага 2. Правильне оформлення документів для суду

Випадки, коли позивач програє справу із-за невірно оформлених документів, — не рідкість. Вже на першому етапі, при складанні претензії, часто відбуваються помилки, які складно або неможливо виправити в ході судового процесу. Те ж саме стосується оформлення позовної заяви.

У вимогах до відповідача потрібно чітко вказати, які статті законів та пункти договорів порушені, навести докази своєї правоти, підтверджені документами. Професійний адвокат не допустить помилок і докладе до заяви всі необхідні папери.

Навіть форматування документа має значення: якщо заяву розбито на абзаци, написано зрозумілою мовою, це спростить судді його прочитання. Про це чудово знає досвідчений юрист, тому приділяє грамотної подачі матеріалу особливу увагу.

3 Перевагу. Професійне ведення справи в суді

Арбітражні справи – складні процеси зі своїми нюансами та особливостями. Для ведення розгляду від початку і до кінця юристу необхідно розробити довгострокову стратегію, продумати лінію поведінки на суді, зібрати потрібні документи, залучити свідків.

Професійний адвокат з великою практикою знає такі тонкощі, про яких пересічні громадяни навіть не підозрюють. Наприклад, фахівець в курсі, як спілкуватися з працівниками судового апарату, за якими правилами працює система, коли краще пред'явити «козирі» у вигляді доказів, про що краще промовчати до настання сприятливого моменту.

Перевага 4. Оцінка перспективи виграшу в суді

Професіонали ніколи не дадуть гарантії виграшу, оскільки знають, що впливають на результат справи сотні непередбачуваних факторів. Однак вони тверезо оцінюють перспективи. Якщо шанси на перемогу мінімальні, вони так і скажуть клієнту.

Таблиця наочно демонструє користь ведення справ через посередника:

Переваги Практична користь
1 Економія часу Строки судового процесу скорочуються в кілька разів
2 Грамотне оформлення документів Досвідчені юристи не допускають помилок, що виключає повернення позовів і претензій
3 Професійне ведення справи Юрист знає, як працює система, і отримує з цього зиск
4 Оцінка перспективи Якщо справа не варто починати, адвокат прямо скаже про це

3. Як проходить представництво в арбітражному суді – 5 основних етапів

Звертатися до професійних представникам варто в тому випадку, коли проблема або спір вимагають спеціальних знань у сфері судового права. У ряді ситуацій достатньо усної або письмової консультації юриста, але в складних справах без кваліфікованого і досвідченого представника не обійтися.

Читайте інструкцію по роботі з судовим представником і застосовуйте на практиці.

Етап 1. Вибір представника

За законом будь-яка особа (за деякими винятками) має право стати судовим представником. Але вам, звичайно, потрібен не перехожий з вулиці, а професійний юрист або краще адвокат, член адвокатської колегії.

Великі фірми знаходять посередників за рекомендаціями. Припустимо, у компанії виникла проблема. Керівник дзвонить своєму другові, теж бізнесмену, але більш досвідченому. Змальовує ситуацію. Той радить звернутися в таку-то організацію і найняти там такого-то людини. Він, мовляв, справжній «профі» і допоміг у минулому році повернути борг у кілька мільйонів.

Вибір представника для суду

 

Індивідуальним підприємцям, особливо початківцям, складніше. Їм доводиться шукати представника на свій страх і ризик.

Юристи бувають частнопрактікующимі і працюють в юридичних компаніях. У першому випадку ніхто не перевіряє якість роботи спеціаліста, тільки він сам, у другому – за рівнем роботи співробітника стежить начальство. Висновок – безпечніше звертатися до відому фірму, ніж до приватника.

Етап 2. Оформлення довіреності

Повноваження представника оформлено документально. Складіть довіреність з печаткою і підписами обох сторін. Потрібно також нотаріальне завірення цього документа.

Необхідно вказати:

  • дату і місце складання довіреності;
  • реквізити організації;
  • посада та ПІБ відповідальної особи;
  • список повноважень представника;
  • місце, де буде відбуватися процесуальна дія – в нашому випадку конкретний арбітражний суд (наприклад, Арбітражний суд Красноярська);
  • можливість передоручення прав.

Представником має право стати не тільки громадянин, але і організація – юридична компанія, бюро, агентство.

Етап 3. Передача інформації

Юрист повинен бути в курсі всіх нюансів справи. Приховувати від нього інформацію – помилка. Чим більше фактів у розпорядженні адвоката, тим вище шанси на успіх. Всі документи потрібно передати представнику як можна швидше. Спеціаліст дорожить своєю репутацією і ніколи не повідомить третім особам конфіденційну інформацію.

Етап 4. Судове засідання

Тривалість процесу залежить від складності справи, активності сторін, наявності доказів, аргументів, фактів. Судді важлива чітка і ясна позиція: якщо юрист представить справа гранично доступно і переконливо, шанси на успіх зростуть.

Суд вправі відкладати рішення стільки разів, скільки це буде потрібно для об'єктивної оцінки обставин. Середня тривалість арбітражних справ – від місяця до півроку. Іноді рішення виноситься уже на першому засіданні.

Етап 5. Отримання постанови суду

Судова постанова ще не означає, що проблеми закінчилися. Наприклад, якщо борговий справа завершилася рішенням про примусове стягнення грошей з відповідача, їх ще потрібно отримати. Якщо за справу береться дійсно досвідчений арбітражний представник, він не залишить клієнта і на етапі виконавчого провадження.

4. Хто надає послуги з представництва в арбітражному суді – огляд ТОП-3 юридичних компаній

Представляємо огляд надійних юридичних компаній, які представлять ваші інтереси в арбітражних судах, так і в судах загальної юрисдикції.

Вивчайте умови, заходьте на сайти цих організацій і приймайте рішення.

1) Moscow-Lawyers

Moscow-LawyersНадійна правова підтримка юридичних осіб і громадян в . Складання договорів, ліквідація підприємств, банкрутство, цивільні спадкові спори, трудові спори, житлові спори, правової аутсорсинг бізнесу, послуги у сфері трудових відносин.

Судове представництво в арбітражних судах і судах загальної юрисдикції – пріоритетний напрямок діяльності. Співробітники Moscow-Lawyers завжди націлені на результат. Якщо після ознайомлення з матеріалами юристи прийдуть до висновку, що виграти справу неможливо, вони прямо скажуть про це клієнту і запропонують альтернативні варіанти вирішення проблеми.

Остаточні розрахунки з компанією – після успішного закінчення справи. Якщо результат не задовольнить клієнта, апеляцію юристи Moscow-Lawyers подадуть безкоштовно.

2) ЭКСПЛОРУС ГРУП

ЭксплорусГрупа юридичних компаній «Эксплорус» спеціалізується на арбітражних та податкових спорах. Юристи цієї організації допоможуть повернути борги, в тому числі на етапі виконання судових рішень. Компанія захистить бізнес при перевірках контролюючих органів, допоможе провести процедуру банкрутства з мінімальними втратами, виступить представником на судовому процесі.

Факти і цифри:

  • 95% виграних справ;
  • повернуто близько 1 млрд рублів;
  • щорічно компанія веде близько 100 справ у суді;
  • 50% клієнтів компанії обслуговується на постійній основі.

«Эксплорус» працює у всіх сферах бізнесу – торгівля, будівництво, оренда, промисловість, інформаційні технології, охорона здоров'я.

3) Previse

PreviseКомпанія успішно працює на ринку юридичних послуг з 2005 року. Допомагає приватним особам в спадкових справах, земельних спорах, захищає права споживачів. Працює з юридичними суб'єктами – представляє інтереси україни в арбітражному суді, вирішує податкові спори, захищає права власності, проводить процедури банкрутства і ліквідації.

5. Як збільшити шанси на виграш в арбітражному суді – 3 дієвих ради

Як я вже говорив, на результат судового процесу впливає маса непередбачених факторів. Навіть якщо ви впевнені у своїй правоті на 100%, перемога не гарантована. Суд виносить рішення на підставі доказів та статей закону, а не ваших або чиїхось ще уявлень про вищої справедливості.

І все ж є способи підвищити ймовірність виграшу.

Порада 1. Вибирайте кваліфікованих представників

Очевидний рада, але озвучити його необхідно. Початківці і недосвідчені юристи, яких ви найняли з міркувань економії, часто упускають важливі факти і допускають прикрі прорахунки. Адвокати зі стажем легко обходять небезпечні місця і враховують всі нюанси.

І хоча судді за визначенням повинні бути неупередженими та об'єктивними, у них більше довіри до досвідченим виконавцям, ніж до новачків. Суддя – державний службовець, гвинтик у механізмі правосуддя, але людський фактор ніхто не скасовував.

Порада 2. Надайте всю необхідну інформацію представникові

Про це я вже казав – чим більше відомостей по справі у вашого представника, тим більше у нього простору для маневру. За розголошення комерційних таємниць не хвилюйтеся – профі не видасть ваших секретів. Це загрожує позбавленням адвокатських прав і втратою роботи.

Порада 3. Користуйтеся юридичною консультацією

Іноді досить докладної професійної консультації, щоб оцінити свої шанси. Найпростіший варіант – отримати вказану юридичну допомогу через відомий в Рунеті портал Правознавець.

З цим сайтом співпрацює понад 18 000 фахівців з усієї , в тому числі відомі на всю країну арбітражні юристи і адвокати. За невелику плату ви отримаєте детальну професійну консультацію, яка допоможе розробити подальшу стратегію. Принаймні, вам стане ясно, чи дійсно вам потрібен представник, і які є шанси на перемогу в суді.

Дивіться ролик, в якому професійний юрист пояснює переваги арбітражних представників.

6. Висновок

Отже, панове, тепер ви в курсі, що таке представництво в арбітражному суді і які завдання воно виконує. Сподіваємося, публікація допоможе у випадку чого знайти грамотного і досвідченого фахівця для успішного захисту інтересів вашого бізнесу.

Питання до читачів

Послуги арбітражного адвоката коштують чимало. Як ви вважаєте, в яких випадках можна обійтися в суді без представника?

Команда журналу бажає вам успішного бізнесу без суперечок і конфліктів! Будемо вдячні, якщо напишете коментар та поділіться своїм досвідом по темі статті. Не забувайте ставити оцінки і лайки в соцмережах! До нових зустрічей!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Представництво в арбітражному суді — 5 етапів представництва в судовому процесі + професійні арбітражні послуги