Що таке вендінг   повний огляд поняття і видів вендінгових апаратів + інструкція по відкриттю вендінгового бізнесу за 5 кроків

Що таке вендінговий бізнес? Де купити кавовий апарат для вендінгу? Які бувають види вендингу?

Привіт всім! З вами Денис Кудерин!

Всі бачили в торгових центрах або на вулиці автомати з продажу кави, напоїв, попкорну та інших продовольчих і непродовольчих товарів. Ніколи не замислювалися, кому вони належать і які прибутки приносять їх власникам? Я замислювався.

І тому разом з іншими експертами журналу провів детальне дослідження цієї теми. Результати нашої роботи оцінювати вам, шановні читачі. Ми постаралися врахувати всі нюанси вендінгового бізнесу і пояснити специфічні терміни гранично простим і зрозумілим мовою.

Тих хто дочитає статтю до кінця чекає огляд найбільш надійних компаній, що торгують вендінгових обладнанням, плюс викриття деяких міфів про цій галузі підприємництва.

Вендінг - огляд поняття

Зміст
 1. Що таке вендінг
 2. Які бувають види вендінгових апаратів – ТОП-3 основних види
 3. Як відкрити вендінговий бізнес – покрокова інструкція
 4. Де купити кавовий автомат – огляд ТОП-3 компаній з продажу автоматів
 5. Як почати вендінговий бізнес з мінімальними вкладеннями – 3 простих ради
 6. Які існують міфи про вендінговому бізнесі – 3 головних міфу
 7. Висновок

1. Що таке вендінг

Автомати для продажу товарів і послуг – винахід не нове. Але саме сьогодні вендінг стає все більш актуальним і затребуваним напрямком бізнесу. Чому? Тому що ритм життя збільшується з кожним днем, а технології удосконалюються і розвиваються.

Якщо раніше в офісах були популярні довгі посиденьки з кавою, чаєм та тортиками посеред робочого дня, то зараз люди максимально скорочують час на перекуси, щоб встигнути більше. Час краще конвертувати в гроші, ніж витратити на розмови і їжу. А перекусити і випити чашку кави набагато швидше за допомогою спеціальних автоматів.

Не дивно, що автоматичних продавців стає все більше: апарати стоять у школах, супермаркетах, спортивних комплексах, лікувальних закладах, на підприємствах, вокзалах і в бізнес-центрах.

Визначимося з термінологією:

Вендінг – автоматизована продаж товарів або послуг через торговельні автомати.

Вендінговий бізнес доступний усім бажаючим   за умови, що у них є гроші на придбання апарату. Нові автомати з'являються регулярно. Був би попит, а пропозиція не змусить себе чекати.

Приклади

У Франції є автомати, які самі випікають свіжі багети. В Японії апарати продають свіжі банани, саке, суші і роли, презервативи, запальнички, парасольки і краватки. В Чехії є «краскоматы», які торгують балончиками з фарбою для створення графіті.

У Сіднеї працюють «тапкоматы», у США – автомати, що продають футбольні м'ячі, біблії, спортивне харчування, дитячі товари, запчастини для велосипедів. В Пітері і є точки автоматичного продажу медикаментів.

Що таке вендінг

Перерахуємо найбільш популярні напрямки:

 • кавові і чайні автомати;
 • апарати, які продають снеки – батончики, чіпси, шоколадки;
 • пристрою, продають прохолодні напої;
 • музичні автомати;
 • мультикассы;
 • ігрові автомати;
 • обладнання з продажу дрібних штучних товарів.

Доходи в цьому бізнесі не обмежені, якщо знайдете людне місце і правильно визначтеся з профілем продукції. Для це відносно нова галузь підприємництва. Якщо в Японії на один автомат припадає 23 людини, то в цей показник – 2 000 чоловік.

Але не думайте, що вендінг – це золота жила. Тут діють ті ж закони, що і для будь-якого іншого бізнесу – конкуренція, терміни окупності, податки.

Основні плюси:

 • багато вільних ніш;
 • ліквідність – автомат, як і весь бізнес, досить просто у випадку чого продати;
 • юридична простота – сертифікатів та ліцензій не потрібно;
 • автомати прості в управлінні і обслуговуванні;
 • економія на оренді – одна точка не займає багато місця;
 • економія на персоналі – достатньо одного майстра для обслуговування декількох апаратів;
 • автомати готові працювати в режимі 24/7.

Є і негативні сторони. Досвідчені вендінг-бізнесмени вважають, що починати з одного автомата, як радять в деяких джерелах, не вигідно. Він буде занадто довго окуповуватися. Взагалі середній термін окупності однієї точки – близько року. Не вірте тим, хто каже, що вистачить декількох місяців.

Ще одна проблема – вандалізм. Якщо автомат стоїть на вулиці, враховуйте ймовірність, що його зіпсують або розіб'ють несвідомі громадяни.

Вендінг – не зовсім «пасивний» заробіток. Принаймні на початковій стадії вам доведеться витратити чимало сил і часу на вибір і покупку техніки, реєстрацію ІП, встановлення обладнання та запуск.

Вендінг можна вдало поєднати з іншим видом бізнесу   кейтерингом   обслуговуванням людей на віддалених точках. В цьому випадку разом з мобільного кухнею на об'єкт доставляються пересувні торгові автомати.

2. Які бувають види вендінгових апаратів – ТОП-3 основних виду

Про автомати, які торгують незвичайними товарами, я вже розповів.

Тепер детально розглянемо традиційне обладнання для вендінгу.

Вид 1. Обладнання з продажу продовольчих товарів

Це найпопулярніша різновид торговельних автоматів. Їжа – основна потреба людини, тому продукти харчування користуються і будуть користуватися попитом.

Є величезна кількість місць, де продовольчі вендінг-машини будуть приносити стабільний дохід. Це торгові центри, розважальні комплекси, школи і вузи, офісні будівлі, зали очікування, метро, фітнес-клуби.

Мінуси: конкуренція тут досить висока, при цьому апарати потребують постійного обслуговування – потрібно доповнювати асортимент, змінювати прострочений товар, стежити за споживчим попитом.

Різновиди продовольчих вендинг-машин:

 • апарати з продажу снеків – цукерок, батончиків, бутербродів, соків і води;
 • кавові апарати – саме з них багато хто починає свій бізнес;
 • автомати з продажу газованої води – знайомі багатьом з дитинства установки знаходять друге народження;
 • пиццематы – поки ще рідкісний, але перспективний вид харчових автоматів, які готують піцу з обраних замовником інгредієнтів;
 • апарати з продажу попкорна – без них не обходиться жоден кінотеатр або торговий комплекс;
 • автомати з продажу морозива – очікується, що в найближчому майбутньому вони повністю замінять традиційні кіоски.

Запам'ятайте: перш ніж купувати апарат, спочатку виберіть місце для його установки.

Вигляд 2. Обладнання з продажу штучних товарів

Апарати з продажу непродовольчих штучних товарів. Конкуренція в цій сфері не так висока, але і доходи непередбачувані. Втім, якщо знайти гарне місце і вибрати товар, відповідний цільової аудиторії, від покупців не буде відбою.

Приклад

Затребуваний і популярний варіант – апарат з продажу іграшок. Це цілком прибуткова сфера з пристойною націнкою і швидкою окупністю. Такі машини встановлюють в ТРЦ, кінотеатрах, у кафе і будь-яких інших місцях, де значна частина аудиторії – діти.

Інші непродовольчі апарати:

 • автомати з продажу квитків;
 • автомати з продажу гігієнічних засобів;
 • машини з продажу контактних лінз і засобів з догляду за ними;
 • автомати з продажу незвичайних товарів – електронних сигарет, книг, товарів в дорогу, запчастин для велосипедів і т. д.

3 Вид. Апарати, які надають послуги

Головний плюс таких апаратів – менше часу на обслуговування, оскільки вони не потребують постійної завантаженні.

Перспективний варіант – кабінки-фотографи. Зустрічаються в переходах метро та інших місцях скупчення людей. Машини сфотографують і надрукують фотографії всього за кілька хвилин. Нещодавно вийшла нова серія автоматичних фотографів – у них завантажуються і роздруковуються фото з соцмереж.

У великих містах і центрах туризму зустрічаються довідкові автомати. Деякі з них мають доступ до інтернету.

І найпопулярніша різновид вендинг-машин, що надають послуги, це термінали прийому платежів або мультикассы. Тут оплачується стільниковий зв'язок, кредити, ЖКГ-платежі, переводяться гроші на електронні рахунки і т. д.

Окрема різновид – розважальні автомати. Це лото-термінали, музичні автомати, «хваталки» іграшок. Останнім часом знову з'являються традиційні ігрові автомати.

В магазині, в який я іноді ходжу за продуктами, нещодавно з'явилися цілих 2 таких апарату, біля яких з ранку до вечора юрмиться молодь.

Види автоматів і продукти, якими вони торгують:

Види автоматів Продукція
1 З продажу продовольчих товарів Кава, чай, снеки, шоколад, попкорн і інші продукти
2 По продажу штучних непродовольчих товарів Іграшки, журнали, засоби гігієни, медичні товари
3 З продажу послуг Фото-машини, термінали оплати
4 Розважальні автомати Музичні і ігрові апарати

3. Як відкрити вендінговий бізнес – покрокова інструкція

Вендінг, як і інші сфери бізнесу, має свої нюанси. Відкрити свою справу без початкового капіталу не вийде – вам знадобляться або власні заощадження, або позикові кошти.

Але припустимо, грошовий питання успішно вирішене. Вам залишилося тільки грамотно почати бізнес і успішно його продовжити. Дотримуйтесь покроковому керівництву, щоб звести можливі помилки до мінімуму.

Крок 1. Вибираємо напрям торгівлі

Для початку визначтеся з напрямом бізнесу і цільовою аудиторією. Вендингові апарати орієнтовані на тих, хто звик жити в динаміці. Більшість автоматів розраховане на людей до 40-45 років, в будні зайнятих на роботі, у вільний час відвідують розважальні установи.

Левова частка прибутку від автомата залежить від вдало обраного місця розташування. Торгові центри, вокзали, аеропорти, великі вузи, спортивні комплекси – на ці установи звертайте увагу в першу чергу.

Не знаєте з чого почати – почніть з кавово-чайних апаратів. Оскільки відкривати бізнес з однією машиною невигідно, купуйте відразу 2-3 апарату. Поряд з кавовим поставте апарат з закусками і снеками – вб'єте відразу двох зайців.

Проведіть попередню роботу:

 • оцініть попит на товар;
 • вивчіть торговельну інфраструктуру в окрузі, ціни;
 • оцініть роботу конкурентів;
 • за можливості з'ясуйте, які прибутки мають аналогічні апарати в інших точках.

Якщо поруч з місцем, де хочете встановити кавовий апарат, вже є кафе, це ще не привід опускати руки. Можливо, ви зможете конкурувати з ним за рахунок низьких цін.

Враховуйте також сезонність. Взимку виручка від машин з гарячими напоями на 30-35% вище. У вузах і школах влітку апарати взагалі будуть простоювати.

Але зате в літній сезон апарати з продажу продуктів харчування можна використовувати для організації виїзного банкету чи іншого масового заходу, наприклад, концерту на відкритому майданчику.

Крок 2. Розробляємо бізнес-план

Будь-яка підприємницька діяльність без детального бізнес-плану неможлива.

Ось вам середні цифри на прикладі «кавового» вендингу:

 • вартість одного кавового автомату – від 75 до 200 тисяч;
 • зарплата обслуговуючого персоналу – 20-30 тис. на людину;
 • сировина – приблизно 10-15 тис. щомісяця;
 • стільки ж коштує вода, стаканчики та інші витратні матеріали (цукор, сухе молоко);
 • оренда – від 7 до 10 тис.

У середньому дохід становить близько 1000 доларів в місяць. Повторюю, це лише орієнтовні цифри – конкретні показники залежать від місця розташування, регіону, платоспроможності цільової аудиторії.

Апарати бажано ставити в одному районі міста, щоб зменшити транспортні витрати. Вибираючи виробника обладнання, шукайте машини з найбільш тривалим гарантійним строком. Обов'язково враховуйте наявність сервісного центру у вашому місті.

Найбільш популярні виробники кави-апаратів – Saeco, Bianchi, Necta, Unicum, Rheavendors. Чим привабливіший дизайн, тим краще. Лаконічність в оформленні – добре, але до відомих меж. Купуйте прості в управлінні пристрою, інакше віджахнете покупців.

Приклад

Нещодавно спостерігав у спортивному комплексі таку картину. Мама з сином захотіли поласувати капучіно з автомата. Довго розбиралися з інструкцією, в результаті паперові гроші у них апарат чомусь не прийняв, а дрібниці на чашку не набралося. Пішли ні з чим.

Як відкрити вендінговий бізнес

Крок 3. Займаємося юридичним оформленням ідеї

Вважається, що вендінговий бізнес легко зареєструвати. І це дійсно так, особливо для тих, хто вже мав справу з оформленням підприємницької діяльності.

Для власників торговельних апаратів доступні 2 форми: ІП і ТОВ. ІП зареєструвати простіше. Заздалегідь визначтеся з системою оподаткування.

Крок 4. Купуємо і встановлюємо обладнання

На ринку повно постачальників вендингової продукції, так що є з чого вибирати. Читайте відгуки про виробників, говорите з реальними власниками, не соромтеся задавати питання – від грамотного вибору машини багато в чому залежить розмір прибутку.

Добре, якщо фірма встановить вам апарат за свій рахунок і візьме на себе поставку сировини і витратних матеріалів. Заздалегідь домовтеся з керівництвом будівлі – адже потрібно буде підключитися до електромережі, а іноді і до системи водопостачання.

Крок 5. Знаходимо виконавця для контролю всього процесу

Налагодивши систему і протестувавши її на функціональність, шукайте спеціаліста з обслуговування. Початківці вендінг-бізнесмени часто допускають фатальну помилку – намагаються обслуговувати свої автомати самостійно.

Логіка зрозуміла – хочеться заощадити. Але зазвичай виходить навпаки. Відсутність необхідних знань і навичок призводить до поломок, затримок і інших неприємностей. Так що краще найміть фахівця. Інакше пасивний заробіток перетвориться в саму справжню активну роботу.

Крім того, якщо плануєте з часом розширюватися, вас одного просто не вистачить на всі апарати. Займайтеся краще маркетингом, оновленням асортименту і бухгалтерією. А все інше нехай візьме на себе кваліфікований виконавець.

4. Де купити кавовий автомат – огляд ТОП-3 компаній з продажу автоматів

Розділ для тих, у кого немає часу шукати компанію з продажу обладнання самостійно.

Перед вами огляд трійки найбільш надійних російських фірм з вигідними умовами співпраці.

1) SuperVendBoutique

SuperVendBoutiqueВходить в Топ найбільших російських фірм з продажу вендингового обладнання. Реалізує машини найпопулярніших зарубіжних брендів. Працює на всій території . Крім самих машин, займається постачанням запчастин до них. В офісі фірма продає інгредієнти до кавовим і снековым автоматів.

Інженери компанії «СуперВендБутик» допоможуть підібрати найбільш відповідний для ваших комерційних завдань обладнання. В наявності робочі б/в апарати і абсолютно нове торговельне обладнання – щойно з заводу, з багаторічною гарантією. Кожному клієнту – індивідуальні умови покупки.

Ціни в SuperVendBoutique:

 • на кавові автомати – від 70 тис. руб.;
 • на снекові машини – від 130 тис. руб.

Фахівці візьмуть на себе сервісне обслуговування машин і при необхідності відремонтують їх швидко і професійно.

2) Експрес Вендінг

Експрес ВендінгКомпанія купує, продає і встановлює торговельне обладнання. Від клієнта, який бажає стати власником вендінгового апарату, потрібно тільки бажання почати бізнес і оплата послуг компанії.

Спеціалісти «Експрес Вендінг»:

 • допоможуть погодити місце встановлення апарату;
 • підберуть тип обладнання та асортимент продуктів;
 • встановлять, підключать, налагодять, запустять і протестують техніку;
 • займуться регулярним обслуговуванням.

Компанія купить у вас б/у обладнання або діючу вендинговую мережу.

3) SuperVending

SuperVendingПерший в магазин вендингової продукції з виставковим залом більше 400 тис. квадратних метрів. Апарати будь-яких марок і модифікацій, а також супутні товари та послуги для відкриття бізнесу – інгредієнти, допоміжне обладнання, сервісне обслуговування і навіть готові місця для відкриття бізнесу.

В асортименті – кавові апарати відомих зарубіжних марок, снекові машини, установки з продажу свіжого соку, линзоматы, фотоматы.

5. Як почати вендінговий бізнес з мінімальними вкладеннями – 3 простих ради

Не вистачає грошей на нове обладнання, але почати бізнес дуже хочеться?

Є кілька порад, щоб на порядок зменшити витрати.

Порада 1. Купуйте торгові апарати на умовах партнерства

Деякі компанії продають торгові установки на партнерських умовах. Вони вам – обладнання, ви їм частину прибутку. В майбутньому доступно переоформлення договору, коли умови угоди будуть повністю виконані.

Порада 2. Орендуйте торгові апарати

Беріть обладнання в оренду або в лізинг (оренда з подальшим викупом). Такий метод дозволяє почати бізнес майже з нуля, за винятком плати за реєстрацію ІП та власне оренди. Правда окупиться таке підприємство далеко не відразу.

Порада 3. Купуйте б/в автомат

Безліч компаній продає обладнання б/у. Такі машини обійдуться в 1,5-2 рази дешевше нових. Апарати продають і приватні особи.

6. Які існують міфи про вендінговому бізнесі – 3 головних міфу

Вендінговий бізнес оточений безліччю помилок.

Розвіємо основні міфи.

Міф 1. Вендінг – бізнес для ледачих

На початковому етапі вам доведеться побігати. Пошуки місця, реєстрація, встановлення, поставка сировини – все це вимагає часу і енергії. Та й діючий апарат потребує постійної уваги. Асортимент потрібно оновлювати, поломки виправляти. Дозволити собі лінуватися – значить, втратити частину прибутку.

Міф 2. Вендінг – це просто

Здавалося б, поставив апарат і сиди рахуй гроші. Але все не так просто. Вендінг — це не покупка акцій і не участь в Піфах. Потрібно розбиратися в кон'юнктурі ринку, працювати краще конкурентів, знати законодавство.

Кожен рік на вендінговому ринку з'являється нове обладнання. Деякі апарати стають справжнім відкриттям, інші приречені на провал. Далекоглядні і удачливі бізнесмени, які прораховують всі варіанти заздалегідь і при цьому не бояться ризикувати, залишаються у виграші, решта – прогорають.

Міф 3. Відсутність людського фактора

Це тільки так здається, що апарат працює сам по собі. Насправді, людського фактору тут вистачає. Клієнти регулярно повідомляють про поломки, орендодавці – нагадують про своєчасній оплаті, а іноді вирішують раптом підняти оренду, щоб життя не здавалося надто легкою.

А ще доводиться спілкуватися з податковою службою, постачальниками, операторами, представниками сервісного центру і т. д.

Дивіться цікавий ролик, в якому розглядається прибуткова партнерська схема вендінгового бізнесу.

7. Висновок

Отже, панове, зробимо висновки. Вендінг – відносно новий бізнес для РФ і союзних держав. Така діяльність вимагає мінімальних початкових витрат і досить швидко окупається, якщо ви правильно вибрали товар і місце для автомата.

Питання читачам

Що ще ви хотіли б дізнатися про сучасних торгових автоматах? Який різновидом вендингу ви б хотіли зайнятися?

Чекаємо від вас коментарів по темі, оцінок і лайків в соцмережах. Нам дійсно важлива ваша думка – воно допоможе зробити статті цікавішою, інформативнішою і корисніше.

Бажаємо успіху у будь-яких починаннях! До нових зустрічей!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Що таке вендінг   повний огляд поняття і видів вендінгових апаратів + інструкція по відкриттю вендінгового бізнесу за 5 кроків