Дмитро Пьянковский: Розвиток електронних платежів в транспорті Москви

DSC02804-129 серпня 2013 року в в Digital October відбулася II Практична конференція «Електронні платіжні системи в . Вектор розвитку сучасного бізнесу», на якій Дмитро Пьянковский, начальник управління квиткових рішень, Департамент Транспорту Москви, розповів про інновації, нововведення та перспективи розвитку електронних платежів на транспорті.

Так, за словами г-на Пьянковского, до кінця 2013 року транспортну карту «Трійка» можна буде поповнити 25 000 торгових точках. При цьому, кількість послуг, які можна сплатити карткою постійно збільшуються. З допомогою «Трійки» можна оплатити міський транспорт, електрички, аероекспрес, паркування та прокат велосипедів. На карті через особистий кабінет або термінали/автомати можна перевірити історію платежів і при необхідності заблокувати її.

Що стосується внесення грошових коштів на карту, то її можна поповнити з допомогою SMS та USSD, платіжних терміналів і банкоматів, мобільний додаток і через веб-сайт «Трійки». Баланс на карті не згоряє і захищений від втрати або крадіжки можливістю зареєструвати карту на свій номер мобільного телефону. Застава за мапу становить 50 рублів ($1,5). Ціни проїзду по електронній карті «Трійка» зафіксовані до 2015 року.

На думку Дмитра Пьянковского, завдяки електронним платежам скорочуються черзі в метро. На сьогоднішній день 9% пасажирів вважають, що витрачають багато часу на покупку квитка, а в березні кількість таких пасажирів було 24%. Також пан Пьянковский зазначив, що помітна тенденція останніх трьох місяців — зниження популярності квитків на 1-2 поїздки. Пасажири переходять на більш зручні «довгі» квитки, які дозволяють комфортно переміщатися по місту. Також збільшується попит на транспортну карту «Трійця». При цьому, близько 60% пасажирів відзначають, що система тарифів стала більш гнучкою і зручною.

Нагадаємо, що нещодавно Микола Редько, виконавчий директор компанії «Елекснет», дав інтерв'ю B2B Event Company на тему розвитку і взаємодії електронних платіжних систем з Московським Метрополітеном.

Крім того, з недавнього часу в московському метро оплатити квиток можна за допомогою карт MasterCard PayPass.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Дмитро Пьянковский: Розвиток електронних платежів в транспорті Москви