Здрастуйте, шановні читачі! Знову з вами один з авторів бізнес-журналу «.ru» Денис Кудерин, журналіст і професійний копірайтер.
Тема сьогоднішньої статті – SEO-текст.
Стаття буде корисна як починаючим копірайтерам, так і досвідченим фахівцям, які бажають підвищити свою кваліфікацію і придбати додаткові знання і навички.
Отже, починаємо!
1. Що таке SEO-текст – повний огляд поняття з практичними прикладами
Головна мета SEO-тексту – потрапити на верхні позиції в пошуковій видачі, ще вони називаються пошуковими ТОПом. Ідеально, коли написаний вами текст знаходиться на 1-3 рядках у видачі Яндекса і Гугла.
Переважна більшість сучасних мережевих ресурсів має комерційну спрямованість: вони створені з метою продати якийсь товар (послугу) або існують за рахунок реклами.
Тепер уявіть що ви – середньостатистичний користувач всесвітньої мережі, що вирішив придбати новий ноутбук. Ви відкриваєте віконце браузера, введіть пошуковий рядок Гугл або Яндекс «купити ноутбук недорого» і отримуєте результат пошуку у вигляді списку сайтів, пов'язаних з даною темою.
Введена в рядок фраза називається «запит», а сторінка результатів – «список видачі». Всього на даний запит дається сотні тисяч відповідей, але тільки 10-15 з них виявляється на першій сторінці видачі і потрапляє в поле зору потенційного покупця.
Питання Відповідь
Виникає закономірне питання – чому саме ці сайти і саме ці статті? Відповідь проста – ці тексти і сайти пройшли грамотну SEO-оптимізацію.
Перед вами кращі СЕО-тексти, оптимізовані під даний пошуковий запит.
Якщо такі ці тексти належать до комерційних, то поряд з seo-ефект вони в ідеалі повинні бути ще й продають, тобто складеними з урахуванням правильної структури. Про те, як писати ефективні рекламні тексти, у нас вже написана стаття.
Якщо раніше (років 5-10 назад) пошукові алгоритми працювали більш прямолінійно, орієнтуючись на кількість точних ключів в тексті, то тепер роботи Яндекс, Google та інших пошукових систем відстежують безліч інших факторів, вони називаються чинниками ранжирування. Наприклад, сам Яндекс пише, що у нього таких факторів понад 800.
зокрема, до головних чинників ранжирування відносяться:
- корисність тексту для читача;
- структурованість статті та наявність змісту;
- унікальність;
- релевантність ключових фраз і заголовка темі статті;
- наявність внутрішніх посилань на схожі і корисні стаття на даному сайті.
У підсумку, всі перераховані вище компоненти впливають на поведінкові фактори користувача при перегляді сайту.
Поведінкові фактори — це сукупність дій користувача на сайті.
тобто чим довше людина читає тексти, переходить за внутрішніми посиланнями, і так далі, тим вище в підсумку виявиться цей текст в пошуковій видачі.
Таким чином, сучасне визначення SEO-тексту буде звучати наступним чином:
SEO-текст — це текст, створений з точки зору корисності для потенційного читача і оптимізується у відповідності з пошуковим запитом.
Де веб-майстри можуть замовити SEO-текст? На біржах контенту, безпосередньо у копірайтерів і в агенціях, які займаються професійною оптимізацією інтернет-ресурсів.
Ціна СЕО-тексту вище, ніж у звичайної статті, що не дивно – для створення контенту, спрямованого на просування, потрібні особливі навички.
Нижче я розповім, як провести SEO-аналіз тексту і як писати грамотні SEO-тексти.
2. Як виконується CEO-аналіз тексту онлайн – розшифровка найважливіших показників перевірки
Будь-який існуючий текст і сайт можна проаналізувати з точки зору пошукової оптимізації. Існують безкоштовні ресурси і програми, які дозволяють провести SEO-аналіз статті в режимі онлайн.
найвідоміші сайти, якими користуються для перевірки своїх текстів професійні копірайтери:
- Адвего (advego.ru);
- Text (text.ru/seo);
- Istio (istio.com);
- PR-CY (pr-cy.ru/zypfa).
Всі ці сервіси попутно аналізують тексти на унікальність – перевіряють наявність копій конкретної статті в Інтернеті і схожих текстів (перевірка на плагіат і рерайт). Чим вище унікальність, тим краще ранжується стаття пошуковими системами.
В ідеалі текст повинен володіти 100% унікальністю, але на ділі досягти такого показника нелегко, особливо якщо у змісті є популярні у користувачів ключові запити.
Зробити безкоштовний SEO-аналіз тексту і скласти його семантичне ядро можна на будь-якій стадії життя ресурсу. Таку процедуру часто чинять, коли необхідно терміново оптимізувати сайт і підвищити його популярність у користувачів.
Аналіз показує, які тексти потрібно переробити повністю, а які досить злегка «причесати» у відповідності з законами ЅЕО.
Результати аналітичної роботи видаються у вигляді списку значень, кожне з яких відіграє певну роль у оптимізації.
Про унікальність я вже розповів, тепер коротко про інших показниках. Головні з них – «нудота», «водність», «заспамленность».
Нудота тексту — це показник наповненості тексту якимись словами, що повторюються.
Це можуть бути стоп-слова або ключі. Показник впливає на сприйняття тексту читачем і пошуковими алгоритмами.
Заспамленность - це показник вказує на щільність ключових слів.
Якщо їх занадто багато на один текст, це теж не сприяє просуванню статті в Топі пошукової видачі.
Водність – кількість слів, що не відносяться безпосередньо до теми тексту або не несуть корисної інформації.
Сюди належать сполучники, вигуки, скорочення, обігу та численні ввідні слова («припустимо», «власне кажучи», «напевно» і безліч інших).
Для наочності і зручності сприйняття представлю цю інформацію у вигляді таблиці:
№ | Показник | Діапазон норми, % | На що вказує | Як досягти оптимального значення |
1 | Унікальність | 90-100 | Відсутність/наявність копій тексту | Використовувати оригінальний матеріал або творчо переробляти компетентні тексти |
2 | Нудота | 9 | Співвідношення повторюваних слів до загального обсягу тексту | Прибирати повтори і зайві слова |
3 | Водність | 40-60 | Наявність слів, що не несуть корисної інформації | Усувати ввідні і не відносяться до теми статті слова і фрази |
4 | Заспамленность | 3-5 | Частота вживання ключових слів | Розподіляти ключі рівномірно і використовувати їх у помірній кількості |
Ідеальна оптимізація текстів включає в себе більше параметрів, але ці основні. Від них залежить 95% успіху вашого SEO-тексту.
3. Як зробити грамотний SEO-текст – ТОП-5 практичних порад від експерта
Ще раз підкреслю – для пошукових роботів нового покоління концентрація ключевіков в тексті вже не відіграє визначальної ролі.
Значення має релевантність ключів (відповідність загальній тематиці статті та сайту), наявність синонімів головного запиту, унікальність контенту, структура.
Якщо читачі проводять на ресурсі певний час, додають статті в закладки і уподобання, залишають коментарі до прочитаного або діляться матеріалами в соцмережах, це сприяє високому ранжування ресурсу.
Інформативність, структурованість і корисність – головні сучасні SEO-показники.
Якщо ви вирішили заробляти на написання SEO-текстів і хочете стати хорошим фахівцем, то наступні рекомендації для вас будуть незамінні.
Порада 1. Вчіться працювати з ключами професійно
Ключі повинні використовуватися максимально грамотно. Можна поєднувати їх, розбавляти, схиляти: роботи знайдуть їх і виділять. Бажано вживати ключі в заголовках, підзаголовках другого і третього рівнів. Але пам'ятайте про заспамленности – перевантажувати текст ключовими словами не варто.
Ключові фрази (основні) повинні також входити в мета-теги – HTML-символи, призначені для створення структурованої веб-сторінки.
Порада 2. Аналізуйте статті конкурентів
Обов'язково прочитайте статті по потрібному вам запитом на сайтах конкурентів. Необхідно зрозуміти, що саме цікавить читачів, яка подача їм найбільш близька. Аналіз конкурентів допоможе визначитися з найбільш оптимальним форматом власного тексту.
Сучасні пошукові системи вміють «читати» пристрасті людей і на підставі цих даних виводити в ТОП найактуальніше. Якісь запити вимагають аналітичної статті, інші потребують написанні практичної інструкції. Вибір формату підкаже пошукова видача плюс здоровий глузд.
Приклад
Можна припустити, що за запитом «Позашляховик Volvo тест-драйв» коректно просувати сторінки автосалону з записом на тест-драйв.
Однак видача свідчить, що користувачі хочуть бачити за даним запитом детальний огляд авто з рубрики «перевірено на собі».
Висновок – потрібен оглядовий текст з фото, відео і ненав'язливим пропозицією запису на тест-драйв.
Порада 3. Грамотно структуруйте текст
Структура полегшує сприйняття статті читачем і допомагає SEO-тексту просуватися в Топі. Роблячи статтю, заздалегідь продумуйте, як вона буде виглядати на сторінці сайту.
Пишіть акуратний, привабливий і цікавий текст, щоб читачам хотілося його «лайкнути» і «репостнуть».
Використовуйте списки, підзаголовки, виділення «болдом» (жирним шрифтом, курсивом, вставте в текст картинки, таблиці та графіки – все це змушує відпочивати очі читача і спонукає прочитувати інформацію до кінця.
Порада 4. Враховуйте практичну користь для читача
Користь – це головна мета статті. Якщо читач може отримати для себе практичні вигоди від прочитання, він як мінімум затримається на сайті, перешле таку статтю іншим або залишить в своїх закладках. А це – фактор, який безпосередньо впливає на ранжування.
Не соромтеся використовувати функціонал – калькулятори знижок, тести, інші інтерактивні опції.
Порада 5. Користуйтеся професійними програмами перевірки
Про важливість SEO-аналізу тексту вже говорилося вище. Тут нагадаю, що для підвищення ефективності своєї роботи необхідно користуватися професійними програмами перевірки і корекції текстів.
Є сайти, які знаходять синоніми для ключевіков (це необхідно при виправленні високою заспамленности і нудоти), є функціонали, підраховують кількість «стоп-слів» і так званих «сміттєвих» словосполучень і виразів.
Це сайти «Главред» і «Ципфа».
Шановні читачі, рекомендую вам також подивитися відео з фахівцем з пошукової оптимізації Олександром Дьяченко про правила написання SEO-текстів:
4. Висновок
Підведемо підсумки, друзі! Тепер ви в курсі, що таке SEO-текст і можете застосувати отримані знання на практиці – оптимізувати вже існуючу статтю або створити нову з урахуванням пошукового просування.
Сучасний копірайтер обов'язково повинен володіти технологіями оптимізації, так як це суттєво підвищує рівень його роботи і цінності на ринку авторів.
Від себе побажаю починаючим копірайтерам і фахівцям з оптимізації текстів професійних і творчих успіхів!
Будемо вдячний, якщо ви поділитеся своїми думками щодо теми у коментарях!