Банкомат Приватбанку – пристосування досить просте у використанні. На ньому немає «небезпечних» кнопок, за допомогою яких можна «втратити гроші». Банкомат, всупереч деяким хибним думкам, ніколи не обманює» клієнтів. Ну, майже ніколи. Трапляється, що він може не видати кошти або «з'їсти карту». Проте в цілому, він простий у використанні, і людина, яка підходить до нього вперше, не повинен заплутатися в операціях. Як користуватися банкоматом Приватбанку, розповімо більш докладно нижче.
Перш за все, людині, який раніше не мав справи з пунктами самообслуговування клієнтів, варто навчитися відрізняти банкомати від терміналів. Банкомати створені з метою оперування коштами на вашій карті, зняття готівки та ін. В терміналі самообслуговування клієнт може оплатити послугу, перекинути гроші на інший рахунок, поповнити свою карту.
Загальні характеристики
Як уже зазначалося, банкомат – просте і неабияке пристосування. Його конструкція оформлена максимально просто, тому розібратися в ньому теж дуже просто. Головне правило користування – уважно читати і слідувати інструкціям, які він видає на екрані. Розглянемо, з чого, власне, складається конструкція.
Перш за все, перше, що кидається в очі – монітор (1). На ньому буде відображатися вся історія ваших операцій. Нижче під монітором є клавіатура з цифрами і клавішами для команд (2). Клавіатуру використовують для вводу ПІН-коду, введення суми коштів, операцій по своїй карті та інше.
Клавіші ліворуч і праворуч від монітора (3) призначені для вибору операцій. Приміром, з допомогою них ми можемо задати команду «зняти гроші». Праворуч від дисплея і клавіш також розташоване приймальне отвір для кредитної картки (4). Відразу зазначимо, що для користування банкоматом, присутність кредитної картки не обов'язково.
Нижче під монітором знаходиться отвір для видачі готівкових коштів (5). А праворуч, над отвором для карти розташовано отвір для друку чека (6). Але чек роздруковувати не обов'язково.
Регулярно користується банкоматом клієнт Приватбанку зазвичай не стикається ні з якими труднощами в процесі його використання. Використовувати сьогодні вміють практично всі: і діти, і пенсіонери. Приклад простої операції дивіться на відео нижче.
Важливі нюанси і труднощі в роботі банкоматів
Незважаючи на те, що практично завжди при роботі з банкоматом у клієнтів не виникає труднощів, деякі неприємні моменти все ж можливі. Найбільш поширені нюанси це: черги, відсутність готівкових коштів, «з'їдені» карти. Розглянемо їх по порядку.
В години пік, у передсвяткові дні або періоди наближення економічної кризи поширене явище в банкоматів Приватбанку – це живі черги. По всій Україні налічуються десятки тисяч пунктів обслуговування клієнтів, тим не менш, часом до них дійсно буває чергу. Звичайно, це – не критичний момент, але досить неприємний. Вирішити цю проблему, крім як дочекатися своєї черги або піти до іншого банкомату, неможливо.
Також часто ПриватБанк «грішить» тим, що в його банкоматах не вистачає готівкових коштів. В цілому, адміністрація банку запровадила ліміт на зняття готівки ля кожного окремого клієнта. Але деколи навіть у таких умовах виникають критичні ситуації з відсутністю грошей. Крім того, буває, що в банкоматах є тільки певні купюри, що також не завжди зручно для клієнта. Не варто забувати, що пластикові картки Приват обслуговуються і в банкоматах інших банків, при цьому .
Рідкісні випадки і зовсім бувають неприємними, коли банкомат «з'їдає» кредитку клієнта. Таке відбувається звичайно з-за технічних несправностей у його роботі. Подібні випадки вкрай рідкісні, але, тим не менш, трапляються. Якщо така ситуація виникне, не панікуйте. Зверніться у відділення Приватбанку та повідомте його співробітникам про виниклу проблему.
Банкомати Приватбанку дуже прості у використанні. Розібратися в його роботі може практично кожна людина. Тим не менш, рідко виникають деякі непередбачені ситуації.