Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)

Що робити, якщо банкомат не повернув картку? Таке трапляється часто, а значить – потрібно розібратися в цьому питанні!

банкомат не повернув картку

В першу чергу, слід з'ясувати причину, по якій банкомат відмовляється повертати карту. Це може статися, якщо:

  • Пін-код було введено неправильно тричі поспіль. У такій ситуації термінал думає, що ви шахрай, хочете скористатися чужими грошима і перешкоджає цьому.
  • Карта не була вчасно забрана з карткоприймача. Якщо цього не зробити протягом хвилини, банкомат вирішує, що ви вже пішли і забирає її, щоб не втратити.
  • картки закінчився термін дії або вона заблокована банком.
  • В роботі терміналу виник збій.

Що ж робити

В першу чергу, не панікуйте. Якщо банкомат зажував картку, гроші нікуди не подінуться, а саме пластикове виріб потрапляє в спеціальний відсік і потім буде вилучено при інкасації. Всі подальші дії залежать від того, який банкомат не повернув картку.

банкомат не повернув картку

  • Якщо це «рідний» термінал, то потрібно зателефонувати в банк або особисто звернутися у відділення і повідомити про подію.Процедура повернення може зайняти кілька днів. Для отримання картки необхідно прийти в банк з паспортом.
  • У випадку з «чужим» банкоматом, історія ускладнюється. В першу чергу, зателефонуйте на гарячу лінію банку (телефон вказаний на терміналі). Консультант розповість, куди прийти, і які документи взяти з собою.
  • Неприємність сталася за кордоном? В цьому випадку потрібно зателефонувати на гарячу лінію свого «рідного»фінансово-кредитної установи і розповісти про ситуацію. Співробітники заблокують карту, а після повернення додому ви зможете отримати нову.

Може статися, що банкомат не повернув чужу картку. Наприклад, хтось із родичів повідомив вам свій пін-код і попросив зняти гроші. Але стався збій в роботі терміналу, і онизъял карту. У вас не вийде заблокувати її, таке право є тільки у власника.

Корисні поради

Іноді вигідніше не чекати кілька днів повернення свого «пластику», а замовити нову карту. Гроші ж банк просто переведе зі старого рахунку на новий. Важливо знати і те, що повернення «з'їденої» карти може бути платним.

І ще одна рекомендація: почекайте біля терміналу хвилин 10-15. Можливо, стався збій в роботі системи і банкомат не повернув картку Приватбанку вчасно. Через кілька хвилин термінал може видати назад «пластик».


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінансові питання та відповіді » Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)