Ліміт давності по кредиту – важливий юридичний момент оформлення будь-кредитної картки. В Україні існує закон, який зобов'язує сторони не встановлювати такі часові рамки. Термін давності за кредитною картою Приватбанку – індивідуальний момент. Кілька років тому ПриватБанк встановив свій власний період часу по кредиту, який фактично означає, що адміністрація може подати на нього в суд у будь-який час.
В Україні банківські клієнти часто навіть не підозрюють, що таке поняття як «строк позовної давності» взагалі існує. Це і не дивно, адже в банках, у тому числі і в Приватбанку, на цей момент ніколи не акцентують уваги.
Тим не менш, він згадується в договорі при оформленні будь-якої кредитної карти Привату. Для уникнення неприємних конфліктів у майбутньому кожен клієнт повинен уважно і не поспішаючи вивчити вміст договору, що укладається.
Зміст статті
Який термін давності передбачений законом України
Іскова період – це час, протягом якого банк чи організація може стягнути з клієнта заборгованість, в тому числі і за допомогою судового позову. Якщо термін давності по кредиту закінчився, клієнт фактично звільняється від свого боргу.
насправді такі випадки трапляються дуже рідко. Тим не менше, вони трапляються.
Проте в різних випадках ці рамки різні. Крім того, навіть якщо банк встановлює ті ж три роки, це не означає, тимчасові рамки залишаться незмінним. Навпаки, найчастіше банки пролонгують ці тимчасові обмеження за кредитами та кредитними картками. При цьому жодна організація не має право самостійно продовжити обумовлений період без згоди всіх сторін.
Підступ полягає в тому, що часто в договорах на кредитку клієнт ставить підпис, так і не звернувши уваги, що тим самим він дав згоду на продовження позовної давності, а даний момент як раз і був зазначений у договорі.
Більшість банків України діють за наступним принципом: період позовної давності встановлюється на строк дії картки, а потім автоматично продовжується разом з продовженням карти. Все це вказується в договорі на оформлення кредитки. До певного часу за таким же принципом працював і ПриватБанк. Але якщо продовжити термін все ж можна, то скоротити його неможливо.
Які рамки ліміту давності встановлює ПриватБанк
Часовий ліміт по кредитній карті Приватбанку станом на 2017-й рік – 50 років. Адміністрація банку інформує, що клієнт при оформленні кредитки подає анкету-заяву, яка одночасно є і договором з банківською організацією. Таким чином, якщо клієнт подає таку заяву зі своїм підписом, він дає свою згоду на всі умови кредитування, в тому числі і на даний період 50 років.
Фактично це означає, що банк може звернутися в суд у будь-які терміни, через п'ять, десять або більше років. Відмовитися від виплати заборгованості перед банком, пославшись на минулий час позовної давності по кредитці, не вийде.
Ще один підступ криється в тому, що немає певного правила в обчисленні позовної тимчасового ліміту. Початок цього періоду практично ніколи не обчислюється з моменту підписання договору. Дана інформація знову-таки міститься в самому договорі.
Маючи індивідуальні законодавчі норми, широкий штат кваліфікованих юристів і великий авторитет, ПриватБанк, як правило, завжди виграє суди у своїх клієнтів. До того ж тепер, після встановлення позовної давності по кредитках у вигляді тимчасового ліміту 50 років, клієнти фактично позбулися можливості посилатися на закінчення позовної часу.