Як користуватися терміналом Приватбанку, досі знають не всі банківські клієнти. Термінали самообслуговування у Привату на сьогоднішній день є майже в кожному місті України. А вся інфраструктура таких ТЗН налічує тисячі пунктів по всій Україні.
За допомогою терміналу Приватбанку можна здійснювати різні платіжні операції: поповнення пластикових карток, переказування на рахунки інших карт або банківські рахунки, оплачувати різні послуги і навіть покупки. Термінали приймають будь-які типи пластикових карток, а скористатися ним можна і без присутності картки.
Зміст статті
Опис та інструкція з використання ТЗН для новачків
Для тих, хто проводить платежі з ТЗН в перший раз, опишемо, що ж собою являє термінал, і для чого призначена кожна його зовнішня деталь.
Кожен термінал обов'язково має сенсорний екран (1), за допомогою якого клієнти бачать інформацію, виконують операції, слідують інструкції. Можна сказати, що сенсорний екран – це основна і найбільш важлива деталь. Приблизно 90% будь-яких операцій з терміналами Привату виконуються тільки з сенсорним екраном.
Термінали також мають клавіатуру (2), майже аналогічну клавіатурі на банкоматах. Оскільки на ТСО встановлені сенсорні екрани, то клавіатура має другорядне значення. А на деяких сучасних терміналах клавіатури і зовсім немає.
Нижче розташовано отвір для прийому картки (3). Найчастіше операції проводяться з присутністю кредитки. Але варто пам'ятати, що пункти самообслуговування клієнтів працюють і без присутності картки. Поруч розташовується отвір для внесення готівки (4). Зазвичай гроші вносяться для оплати вже після введення всіх реквізитів. Також в «сусідньому відділенні (5) будуть видаватися чеки про здійснені операції. Роздруковувати їх не обов'язково, але бажано.
Навчальні відео та корисна інформація
Для людей, які прийшли скористатися терміналом самообслуговування Приватбанку в розділ «Мої платежі» перший раз і все ж не можуть розібратися в його системі, радимо подивитися відео-інструкцію. Нижче розповідається про те, як поповнити пластикову картку. А більш детальну інформацію про поповнення кредиток через ТЗН ви можете отримати .
Бувають випадки, коли клієнту банку необхідно терміново здійснити якийсь платіж, а не просто поповнити свою картку. Зробити це в терміналі дуже просто, в будь-якому разі, набагато простіше, ніж може здатися. В даному відео розглядається приклад використання терміналу у випадку, коли потрібно поповнити власний депозитний рахунок.
Пам'ятайте, що більшість пунктів самообслуговування клієнтів розташовані у відділеннях Приватбанку. Тому ви завжди можете звернутися до співробітника за допомогою. Він зобов'язаний не тільки докладно пояснити вам, як користуватися системою, але і наочно продемонструвати процес виконання операції або безпосередньо супроводжувати вас за роботою у ТЗН. При цьому завжди пам'ятайте про безпеку: співробітники Приватбанку ні в одному з випадків не повинні знати вам ПІН-код, кодові слова, одноразові паролі та іншу доступну тільки клієнту інформацію.
Підбиваючи підсумок, ще раз зауважимо, що користуватися терміналом завжди дуже зручно і набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Перша порада – не поспішайте і ретельно читайте все, що видаємо вам сенсорний екран під час операції, а друга порада – дотримуйтесь інструкцій на екрані. У будь-якому випадку, ви завжди можете звернутися до співробітника, який повинен допомогти вам розібратися з терміналом.