В даний час багато українців працюють на території Польщі, як на постійній основі, так і тимчасово. Отримуючи заробітну плату за кордоном, виникає необхідність переказу грошей в Україну, найчастіше на карту Приватбанку. Не багато знають, що зробити це можна багатьма способами, скориставшись платіжними системами. Зараз ми розглянемо основні способи, як перевести гроші з Польщі в Україну на карту Приватбанку.
Способи перекладу на картку прямо залежать від кількості грошей, які треба перекласти, зручності, вартості і термінів. Деякі з нижчеперелічених способів досить складні на початкових моментах реалізації, інші — легкі, деякі вимагають знання платіжних систем, а інші — прості для одержувача. Розглянемо докладніше, як перевести гроші з Польщі на картку Приватбанку:
Зміст статті
Western Union
Проста система грошових переказів, яку можна використовувати для відправлення коштів. Для цього достатньо звернутися у відділення WU з документами і сумою переказу, отримати контрольний номер і повідомити його особі, якій призначений платіж. Отримати його в Приваті також легко — це можна зробити як через Приват24, так і зателефонувавши на номер 3700 — в обох випадках потрібно вказати контрольний номер та ПІБ відправника. Є істотний недолік — дуже висока вартість. Аналогічна ситуація з переказами по системі MoneyGram.
SWIFT-перекази
Рідко використовується, оскільки для перекладу по SWIFT потрібно відкривати поточний рахунок в польському банку, що складно для багатьох нерезидентів. Якщо ви працюєте в Польщі на постійній роботі, проблем з відкриттям рахунку виникнути не повинно. Недолік способу — складність, перевага — маленькі комісії (менше 17 USD за 1000 USD).
Liqpay
Якщо ви отримуєте гроші на картку у Польщі, можна скористатися перекладами платіжної системи Liqpay — ця платіжка є веб-інтерфейсом Приватбанку, легка у використанні і може використовуватися для переказів з-за кордону. Детальна інструкція по переказах — , тарифи — . Досить зручний спосіб з невеликою комісією, недоліків в роботі не виявлено.
Електронні платіжні системи
Переклад грошей з Польщі в Україну, ПриватБанк, можливий за допомогою інших ЕПС (електронних платіжних систем). В даному випадку вибір дуже великий — можна скористатися стандартними WebMoney, Scrill, Neteller, PerfectMoney, PayPal, Payoneer і т. д. Переклади дуже швидкі, комісії мінімальні, але для багатьох обивателів процес реєстрації і використання досить складний: треба зареєструватися в ЕПС, пройти верифікацію, прив'язати картку до гаманця і тільки після цього робити перекази, які пізніше потрібно буде перевести з віртуального рахунку на картку з допомогою обмінника (в деяких варіантах можливий прямий переказ на карту).
Кріптовалюти
Спосіб багато в чому аналогічний попередньому. Процес створення гаманців під Bitcoin, Litecoin та інші кріптовалюти досить легкий, верифікація не потрібно, операції дуже швидкі. Де недоліки? Головний недолік — це складна система отримання переказу, порівняно з класичними способами отримання грошей. Якщо ви плануєте відправляти гроші людині, яка вільно звертається з ПК, можете використовувати цей спосіб. У зворотному випадку варто звернути увагу на інші способи.
Міжнародні системи грошових онлайн-перекладів
У цю категорію входять системи, які спеціально «заточені» для отримання переказів на українські карти (в тому числі карти Приватбанку). Прикладами таких систем є Fine.money, TransferGo, Azimo і т. д. Комісії істотно нижче, ніж у класичних систем грошових переказів, мінімальна тривалість операції, а отримувачу не потрібно що-небудь реєструвати, оформляти, дзвонити і т.д. — переклади виходять прямо на карту з іншої картки закордонного банку.
Можна зробити наступний висновок: сьогодні існують десятки варіантів переказів з-за кордону в Україну. Багато співвітчизники, які працюють у Польщі, користуються класичними переказами, не використовуючи можливості онлайн-сервісів. Ми ж рекомендуємо вибрати платіжні системи (особливо Liqpay) — у багатьох дуже проста система реєстрації, а зареєструвавшись один раз, в майбутньому ви зможете переправляти гроші без будь-яких обмежень і в найкоротші терміни.