Огляд найбільш популярних CMS для створення інтернет-магазинів

Скрупульозне вивчення спеціалізованих форумів для вибору CMS (Content Management System, а простіше кажучи, движка) для інтернет-магазину – справа в рівній мірі корисну і безглузде: аргументи "за" і "проти" того чи іншого движка знайдеться практично однакову кількість. Prostoweb коротко охарактеризує найпопулярніші безкоштовні та платні системи.

загалом існують три типу CMS:

  • коробкові (комерційні продукти, що дозволяють самостійно створити сайт з їх допомогою);
  • open-source (програми з відкритим кодом у вільному доступі, які користувач може поліпшити і удосконалити);
  • студійні (системи, створення сайтів на яких може здійснювати лише їх розробник).

Серед движків для інтернет-магазинів найбільша кількість як раз коробкових систем.

Безкоштовні платформи

Одна з переваг онлайн-середовища – мінімальні витрати на «вхід». Інтернет-магазини – не виняток. Є велика кількість безкоштовних движків, щоправда, зі своїми недоліками: більш вузький функціонал, відсутність якісної технічної підтримки розробника, обмеження у використанні платіжних систем.

Magento  – чи не найвідоміший у всьому світі безкоштовний движок для інтернет-магазинів. Однак, незважаючи на велику кількість його російськомовних прихильників і «доработчиков», в рунеті він не особливо популярний. Багатий функціонал вимагає уважного освоєння і налаштування для впровадження необхідних вам функцій. Magento хороший для високого рівня ведення електронної комерції – дозволяє адмініструвати відразу кілька магазинів на різних доменах і з різною номенклатурою, сортувати товари і групувати їх у комплекти, готувати звіти про продажі і т.д. Безкоштовна базова версія програми досить «оснащена» функціями, а для задоволення додаткових запитів можна докуповувати відповідні модулі у розробника.

 osCommerce  покладена в основу тисяч інтернет-магазинів і відрізняється дуже широким функціоналом. Вона працює давно, має потужне спільнота послідовників, однак не радимо новачкам кидатися з головою саме в цей вир – osCommerce вимагає досвідченого в програмуванні користувача.

 OpenCart  підійде для невеликого, бюджетного проекту. При наявності величезної кількості товарів вона буде гальмувати, а ось для старту в ній є всі необхідні функції.

PrestaShop  дуже популярний в силу своєї простоти і зручності «на Заході», проте в неті можна знайти про нього суперечливі відгуки – як затяті рекомендації, так і нарікання, що з ним можуть ефективно працювати дуже небагато фахівці.

UberCart  і VirtueMart – це доповнення до всесвітньо відомих систем адміністрування сайтів Drupal і Joomla. З одного боку, ці механізми мають потенціал масштабування і розвитку електронного бізнесу. З іншого, налагоджуючи необхідний функціонал, доведеться попотіти, причому навіть досвідченому фахівцеві. Перевагою UberCart є можливість інтеграції інтернет-магазину з сайтом або блогом, створеним з використанням Drupal. А щодо VirtueMart варто пам'ятати, що ця CMS підійде скоріше для малих і середніх форм, ніж для «інтернет-гіпермаркету».

Колись популярна система Shop Script Free  зараз викликає все більше нарікань як застаріла. Програма має відкритий код, ви можете самі вдосконалити її, вибравши з купи безладно накопичених можливостей потрібні вам, але чи варто?

У цілому самими простими і быстрозапускаемыми можна вважати OpenCart і PrestaShop, а в можливостях розширення функціоналу і перспективи масштабування їх явно обходять Magento, UberCart, VirtueMart і osCommerce.

Платні движки для інтернет-магазинів

Якщо ви зважилися серйозно інвестувати в майбутнє зростання, то першим серед платних движків експерти назвуть 1С-Бітрікс , багатофункціональну систему, на якій можна побудувати будь-який сайт, в тому числі інтернет-магазин. Її головне незаперечне перевага – інтеграція з 1С, якої не витримає жоден аналог. Онлайн-відстеження товарного запасу, звіти для клієнтів, інтегруються в систему обліку підприємства, а крім того, ще і CRM-система, мультисайтовость, управління колективною працею на сайті, збір відгуків та пропозицій в каталог ідей, завидна масштабованість – все це виправдовує високу вартість 1С-Бітрікс - близько 12 – 13 тис. грн. на 2012 рік. З мінусів: движок простою в освоєнні, буває повільним у вирішенні нестандартних завдань, для ефективної роботи потребує спеціального тарифу на хостингу.

Є кілька систем, які спеціалізуються саме на е-комерції. Серед них – ImageCMS (комерційні варіанти Shop Professional і Shop Premium). Для великих інтернет-магазинів движок привабливий своєю «заточенностью» під SEO-оптимізацію. Система інтуїтивно проста, як в адмініструванні, так і верстці шаблонів дизайну, однак молода, тому вимагає доопрацювання, так і експертів по ній знайдеться небагато.

А от з аналогічно спеціалізованим движком AMIRO.CMS  краще орієнтуватися на невеликі інтернет-магазини. Проста в установці, ця система доставить чимало труднощів при доопрацюванні та розширення функціоналу, роботи з шаблонами, верстці.

Движок HostCMS  відрізняється поліфункціональністю і різноплановістю, стійкий до навантажень і високої відвідуваності, однак складний для користувачів чинності нестандартної адмінсистеми і специфічних шаблонів, а також буває несумісний з деякими версіями PHP на хостингах.

Так само добре справляється з потужним трафіком NetCat , проте за своєю суттю це скоріше фреймворк, ніж движок, що вимагає переписування коду в разі виконання нестандартних операцій, напханий складними і застарілими елементами і, на думку експертів, невиправдано дорогий.

Дорогим вважається і движок UMI.CMS . З одного боку, у системі розвинений адміністративний інтерфейс, вона, мабуть, краще за інших захищені від помилкових дій користувачів. З іншого, багато скаржаться на незручність меню і навігації, перевантаженість функціями і підвищені вимоги до хостингу, що уповільнює роботу, непристосованість до виконання додаткових нетипових завдань і слабкість в плані пошукової оптимізації.

PHPShop , раніше дуже популярний в рунеті, зараз вважається застарілим, нетехнологічним, неоптимизированным і заплутаним, хоч і простий в установці.

Практично такий же старий і колись популярний і WebAsyst Shop-Script . На ньому все ще працюють в основному давно створені магазини, страждаючи з незручністю у індексації сторінок, оновлення модулів, розширення асортименту й ін.

Оренда платформи для магазину

Якщо хочеться дуже швидко запуститися, а від техзаданий і скриптів вас кидає в тремтіння, движок для інтернет-магазину, розгорнутий на потужностях розробника, можна взяти в оренду. Вам нададуть хостинг, техпідтримку, шаблони дизайну і певний функціонал, ви ж будете відповідати лише за контент і рекламну кампанію. Але і контролювати тільки їх.

Орендар інтернет-магазину не має доступу до вихідного коду і не може розширювати функціонал, змінювати модулі і правити верстку (все це – за додаткову плату, руками розробника), обмежений в SEO-просування, прив'язаний до певного хостингу може бути відключений за несплату оренди. Однак, маючи на увазі вигоди фінансові, можна розглянути кілька найбільш поширених орендних майданчиків.

Якщо коротко, то провідний ресурс в цій області, InSales , відрізняється великим функціоналом, який варіюється в залежності від тарифного плану. Сервіс WebAsyst недорогий, проте повільний в техпідтримку і оновлення. На Shop-Rent  можна створити не тільки інтернет-магазин, але і, наприклад, фотогалерею або форум. А PlatzCart  вважається найбільш зручним у плані адміністрування і надає максимальний функціонал всіх тарифних планів.

І нарешті, дослідження говорять про те, що більшість найбільш успішних і прибуткових інтернет-магазинів в рунеті взагалі використовують студійні, спеціально під їхні індивідуальні запити написані движки. Так що немає меж досконалості...

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Огляд найбільш популярних CMS для створення інтернет-магазинів