Як заробити гроші на своєму сайті: п'ять способів заробітку в інтернеті

З проникненням Інтернету все більша кількість людей прагне створити свій власний інтернет-проект, який забезпечить не тільки моральне задоволення і професійне зростання, але і дозволить отримати довгоочікувану матеріальну свободу. У цій замітці я розповім про відомі мені способи заробітку на інтернет-сайтах та блогах. Сподіваюся, ця інформація допоможе вам заробити більше у всесвітній павутині.

Звісно, в одній статті дуже складно розповісти про всі можливі способи заробітку в Інтернеті, тим більше, що багато залежить від самого проекту, його тематики і функціональності. Я розповім про досить універсальні способи монетизації, які підійдуть багатьом власникам сайтів та блогів.

Спосіб перший. Контекстна реклама

У своїй статті «Скільки можна заробити на блозі за допомогою Google Adsense» я дуже детально розповів про те, як почати заробляти за допомогою контекстної реклами Гугл, тому в цій статті не буду детально зупинятися на даному способі заробітку. Скажу тільки, що аналогічними системами контекстної реклами є:

  • Рекламна система Яндекса (РМЯ);
  • система контекстної реклами Бігун.

Всі системи працюють за одним і тим же принципом – гроші нараховуються за фактичні кліків на рекламні оголошення, які власник сайту (далі – вебмастер) розміщує у себе на сайті. Розмір заробітку залежить від відвідуваності сайту та місця розташування рекламних блоків. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів вказані нижче, в Таблиці № 2.

Спосіб другий. Банерна реклама

Для великих інтернет-сайтів, банерна реклама є практично основним джерелом доходу. Продажі здійснюються або безпосередньо рекламодавцям, або через рекламні агентства. Оплата, як правило, здійснюється безготівково за фактичні покази банерів. Щоб привернути увагу рекламних агентств, які погодяться продавати на вашому сайті банерну рекламу, необхідно мати середньодобову відвідуваність від 1000 – 2000 відвідувачів в день і, швидше за все, бути СПД або юрособою з відкритим рахунком у банку.

Звичайно, для власників невеликих сайтів або блогів робота з агенціями не надається можливим, проте, на щастя, є способи заробляти на банерах і без допомоги сторонніх організацій.

В першу чергу, організувати банеропокази можна за допомогою вже згадуваній системи Google Adsense. При налаштуванні рекламного блоку в системі потрібно вибрати «Показувати тільки графічні оголошення, що автоматично призведе до показу банерів на вашому сайті. Правда, на жаль, у більшості випадків, оплата проводиться не за покази банерів, а за фактичні кліків по них, тому заробіток залежить від клікабельності самого банера. Я рекомендую використовувати в налаштуваннях відображення рекламних блоків спільний показ «графічних і текстових оголошень».

Оплату безпосередньо за покази банерів здійснює біржа банерної реклами Rotaban. Біржа сплачує 85% від вартості рекламної кампанії, яка буде проходити на вашому сайті. Щоб стати учасником біржі необхідно зареєструватися, додати свій сайт або блог в систему і розмістити код банерів на сайті. Якщо рекламодавця зацікавив ваш сайт, і він вибрав його для проведення рекламної кампанії, то автоматично на вашому сайті почнеться крутитися банерна реклама, а ви будете заробляти на показах реклами. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів вказані нижче, в Таблиці № 2.

Спосіб третій. Тізерна реклама

Дуже непоганим джерелом заробітку, особливо для розважальних сайтів, може стати тізерна реклама – невеликі графічні зображення, суміщені з текстом.

Така реклама містить більше інформації, ніж графічний банер або текстове оголошення, узяті окремо. Природно, тізерна реклама добре привертає увагу відвідувачів і, відповідно, може мати хороші показники монетизації трафіку.

Існує безліч тізерних мереж під різні типи трафіку, я ж зверну вашу увагу на тизерну системи, які я реально тестував.

  • AdLabs MediaNet – універсальна тизерна мережа, яка підходить практично для будь-якого трафіку.
  • BodyClick і ТизерВох – тизерну мережі, які більше підходять для розважальних або жіночих сайтів.

Принцип роботи в кожній системі однаковий: після реєстрації в системі потрібно додати сайт та згенерувати коди рекламних блоків. Після того, як сайт пройде модерацію, можна розміщувати тизерну блоки. Рекомендую постійно експериментувати з розміщенням блоків, щоб знайти самі клікабельні місця. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів вказані нижче, в Таблиці № 2.

Спосіб четвертий. Продаж посилань

З зростанням популярності пошукових систем активно росте і розвивається такий напрямок як пошукова оптимізація, тобто комплекс заходів, спрямованих на поліпшення позицій сайту у видачі пошукових систем. Невід'ємною частиною пошукового просування є покупка посилань з інших сайтів на ваш сайт. Посилання можна купувати, зв'язуючись з кожним конкретним сайтом в індивідуальному порядку, а можна скористатися послугами бірж посилань, які почали активно з'являтися останнім часом.

Будучи хорошим помічником для оптимізаторів, біржі є одночасно відмінним способом заробітку для власників сайтів. Багато вебмастера заробляють непогані гроші, саме продаючи посилання зі своїх сайтів.

Заробіток на біржах посилань залежить від таких показників сайту, добре знайомих людей, що цікавляться темою:

  • ТИЦ і PR сайту;
  • кількість сторінок в індексі Яндекса і Гугла;
  • наявність сайту в DMOZ і Яндекс каталозі;
  • кількість зовнішніх посилань зі сторінок сайту;
  • тематика сайту.

Чим краще ці показники вашого сайту, тим більше можна на ньому заробити.

Посилання можна продавати «назавжди», тобто посилання має розміщуватися на весь час функціонування сайту, або на певний час – з оплатою за фактичний період розміщення.

До недавнього часу другий спосіб продажу посилань був дуже популярний серед власників сайтів. Здійснювався він, як правило, через біржу посилань Sape в автоматичному режимі. Для цього потрібно зареєструватися в системі, пройти модерацію і встановити спеціальний код на сторінках свого сайту. З часом на сайті почнуть з'являтися посилання на інші сайти, а на вашому рахунку в системі накопичуватися гроші.

Проте, з урахуванням того, що пошукові системи (особливо Яндекс) оголосили справжню війну таким купівельними автоматичним посиланням, на ринку з'явилися біржі, які пропонують купувати «вічні посилання», які встановлюються власниками сайтів в ручному режимі з максимальною природністю для пошукових систем.

Серед вебмайстрів сьогодні найбільшу популярність здобули такі біржі «вічних посилань»:

  • GoGetlinks – вартість посилання залежить від рівня ТІЦ сайту. Можна розміщувати контекстні посилання, замітки або посилання-картинки. Мінімальна вартість одного посилання від 2 доларів. Можна самостійно відправляти до 200 пропозицій щодо розміщення посилань на місяць.
  • GoGoodlinks – біржа від творців Gogetlinks. Дизайн та правила роботи в системі аналогічні GoGetlinks, проте вартість посилання залежить від розміру PR сайту і внутрішніх сторінок. Мінімальна вартість посилання від 5 доларів.
  • Rotapost – біржа посилань виключно для блогерів. Вартість посилань встановлюється в рублях. Мінімальна вартість від 25 рублів. Можна надсилати пропозиції рекламодавцям самостійно. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів можна дізнатися із Таблиці № 2 нижче.

Спосіб п'ятий. Розміщення статей

Ще одним способом заробітку на сайті може бути платне розміщення статей, в яких максимально природно розставлені посилання на інші сайти. Лідером на ринку розміщення платних статей сьогодні є біржа статей Miralinks. Щоб стати учасником системи, потрібно зареєструватися та надіслати на модерацію сайт, на якому будуть розміщуватися статті. Вартість розміщення залежить від рівня ТІЦ сайту, тому бажано додавати сайти, які мають ТІЦ =30 і вище. Вимоги системи до сайтів дивіться нижче в Таблиці 2.

Як отримувати зароблені гроші

Практично всі описані вище системи дозволяють виводити гроші через систему Вебмані (див. Таблицю №1). Винятком є система Google Adsense, яка надсилає іменні чеки по звичайній пошті. Більше дізнатися про механізм отримання грошей через Вебмані, а також про те, як перевести в готівку чек Google в Україні, можна в наступних статтях:

  • Переведення в готівку чеків Google AdSence: путівник користувача
  • WebMoney: створення гаманця, обмін і поповнення
  • Як вивести WebMoney в Україні

Впевнений, що з перерахованих мною способів заробітку на сайті або блозі, ви зможете вибрати для себе найбільш підходящі варіанти монетизації. Бажаю всім гарних заробітків і фінансової незалежності!

Якщо будуть питання або доповнення – запитуйте і пишіть у коментарях.

Таблиця 1. Способи заробітку на сайті та виведення зароблених грошей

Способи заробітку

Формат заробітку

Мінімальна сума для виведення з системи

Періодичність виплати

Механізм виведення грошей з системи

1

Google Adsense

Контекстна та банерна реклама

100 доларів або 70 євро

1 раз на місяць

Іменний чек поштою

2

Рекламна мережа Яндекса (через ЦОП Profit-partner.ru)

Контекстна реклама

Немає обмежень

1 раз на місяць

Безготівковий розрахунок, Яндекс Гроші, Вебмані, Приват 24

3

Бігун

Контекстна реклама

1200 рублів

За запитом, після досягнення мінімальної суми

Вебмані

4

Rotaban

Банерна і контекстна реклама

100 рублів

2 рази на місяць

Вебмані

5

AdLabs MediaNet

Тізерна реклама

260 рублів

2 рази на місяць

Вебмані

6

BodyClick

Тізерна, контекстна та банерна реклама

100 рублів

1 раз на тиждень (четвер)

Вебмані

7

GoGetlinks

Продаж посилань

Будь-яка сума після 3-х місяців роботи з біржею

Понеділок, середа, п'ятниця

Вебмані

8

GoGoodlinks

Продаж посилань

Будь-яка сума після 3-х місяців роботи з біржею

Понеділок, середа, п'ятниця

Вебмані

9

Sape

Продаж посилань

Немає обмежень

За запитом, перша виплата здійснюється з затримкою до 7 днів, наступних – протягом доби

Вебмані

10

Rotapost

Продаж посилань і розміщення статей

100 рублів

2 рази на місяць

Вебмані

11

Miralinks

Розміщення статей

Будь-яка сума після 3-х місяців роботи з біржею

В будь-який час, за запитом

Вебмані

За даними компанії "Простобанк Консалтинг"

Таблиця 2. Правила прийому сайтів в системи заробітку на сайтах

Системи

Витяги з правил прийому сайтів в системи

Google Adsense

  • Сайти, на яких виконується показ оголошень Google, повинні бути простими у навігації. Сайти не повинні змінювати налаштування, перенаправляти користувачів на небажані сайти, запускати завантаження файлів, а також містити спливаючі вікна, ускладнюють навігацію.

Рекламна мережа Яндекса

(ЦОП Profit-partner.ru)

  • щоденна аудиторія понад 300 осіб не менше місяця;
  • сайт розташовується на платному хостингу або на безкоштовному хостингу narod.ru.
  • до моменту подачі заявки сайт працює не менше 1 місяця

Бігун

  • Розміщення на комерційному хостингу. Веб-ресурси, що знаходяться на «безкоштовному» хостингу, приймаються до розгляду за умови, якщо стабільна відвідуваність становить понад 300 унікальних відвідувачів на добу.
  • Російська мова. Розміщення контекстних оголошень на сторінках з контентом на інших мовах не допускається.
  • Відповідність контенту законодавством РФ.
  • Адекватний контент. Не допускається наявність невиправданого кількості часто повторюваних і/або не відповідають змісту сторінки ключових слів в тексті самої сторінки та/або в її коді.
  • Не допускається використання спеціальних програм та інших засобів, що ініціюють без згоди відвідувача.
  • Наявність статистики відвідуваності. Облік відвідуваності повинен вестися з моменту підключення сайту до партнерської програми. Обробка статистики може здійснюватися за допомогою зовнішнього лічильника, або внутрішнього аналізатора логів.

Rotaban

  • Сайт повинен бути російськомовним
  • Сайт не повинен порушувати чинне законодавство РФ.
  • Сайт повинен бути повністю працездатним, з унікальним контентом.
  • У сайту повинна бути відвідуваність не менше 50 чоловік в день. З меншою відвідуваність сайт не буде видно в нашому каталозі.
  • Ми не приймаємо сайти з "дорослим" конвентом
  • Ми не приймаємо сайти на сервісах: narod.ru, wordpress.com, livejournal.com, liveinternet.ru

AdLabs MediaNet

  • Сайти російською та українською мовою з відвідуваністю більше 100 чоловік у день за статистикою за останній місяць перед датою подачі заявки на участь в системі.
  • Розташовуються на платному хостингу.
  • беруть Участь хоча б в одній системі публічної статистики (Rambler Top100, Liveinternet, Top.Mail.ru та ін), або готові надати дані про свою відвідуваності за внутрішнім статистичних систем.

BodyClick

  • Приймаються тільки російськомовні сайти.
  • На сайті має бути мінімум 50 хостів на добу.
  • НЕ приймаються сайти на безкоштовному хостингу.
  • НЕ приймаються сайти про заробіток в мережі, всілякі накручування і штучні відвідування.
  • НЕ приймаються сайти з вірусами.
  • НЕ приймаються сайти без статистики відвідуваності.

Тизер Box

  • Приймаються тільки російськомовні сайти.
  • На сайті має бути мінімум 50 хостів на добу.
  • НЕ приймаються сайти на безкоштовному хостингу.
  • НЕ приймаються сайти про заробіток в мережі, всілякі накручування і штучні відвідування.
  • НЕ приймаються сайти з вірусами.
  • НЕ приймаються сайти без статистики відвідуваності.

GoGetlinks

  • Площадка повинна бути в індексі Яндекса. В індексі повинна бути достатня частка сторінок сайту, але не менше 80-100 сторінок.
  • Сайт повинен мати ТІЦ від 10.
  • Сайти-сателіти, зроблені лише з метою заробітку на посиланнях, мають дуже мало шансів потрапити в систему. Це пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.
  • Сайти, які значною мірою складаються з неунікального контенту (наприклад, законів будь-якої країни, офіційних технічних регламентів і тд), що не беруть участь в Gogetlinks. Це, як і в попередньому випадку, пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.
  • Кількість посилань на внутрішніх сторінках сайту, поставлених через системи автопродаж посилань (sape і тд), не повинно перевищувати 3 посилання на сторінку, а на головній сторінці - 5 посилань.
  • Присутність сайту в каталогах Яндекса і DMOZ – дуже великий плюс.
  • В Gogetlinks не беруть участь сайти, що суперечать законам , а також нормам суспільної моралі (порно, зломи сайтів і тд).
  • Сайт не повинен розташовуватися на безкоштовному домені третього рівня.
  • на Сайти, вік яких менше шести місяців, мають невисокі шанси потрапити в систему.
  • Сайт не повинен представляти собою колективний блог з більш ніж 3 авторами або надавати користувачам можливість вільної реєстрації блогів.
  • Сайти, що представляють собою форуми, не беруть участь в системі.
  • У систему приймаються тільки ті сайти, розміщення оглядів на яких відбувається власниками сайту, або іншими особами з дозволу та відома власників сайту. При цьому в другому випадку власник сайту повинен знати і схвалити факт того, що огляди розміщуються назавжди. Порушення цього пункту правил може призвести до виключення сайту з системи і блокування аккаунта в будь-який момент.
  • Сайт не повинен містити поп-ап і клік-андер.

GoGoodlinks

  • Площадка повинна бути в індексі Google. В індексі повинна бути достатня частка сторінок сайту, але не менше 70-100 сторінок.
  • Сайт повинен мати Page Rank головної сторінки 1 або більше.
  • Сайти-сателіти, зроблені лише з метою заробітку на посиланнях, мають дуже мало шансів потрапити в систему. Це пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.
  • Сайти, які значною мірою складаються з неунікального контенту (наприклад, законів будь-якої країни, офіційних технічних регламентів і тд), що не беруть участь в Getgoodlinks. Це, як і в попередньому випадку, пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.
  • Кількість посилань на внутрішніх сторінках сайту, поставлених через системи автопродаж посилань (sape і тд), не повинно перевищувати 3 посилання на сторінку, а на головній сторінці - 5 посилань.
  • Присутність сайту в каталогах Яндекса і DMOZ – дуже великий плюс.
  • В Getgoodlinks не беруть участь сайти, що суперечать законам , а також нормам суспільної моралі (порно, зломи сайтів і тд).
  • Сайт не повинен розташовуватися на безкоштовному домені третього рівня.
  • на Сайти, вік яких менше шести місяців, мають невисокі шанси потрапити в систему.
  • Сайт не повинен представляти собою колективний блог з більш ніж 3 авторами або надавати користувачам можливість вільної реєстрації блогів.
  • У систему приймаються тільки ті сайти, розміщення оглядів на яких відбувається власниками сайту, або іншими особами з дозволу та відома власників сайту. Порушення цього пункту правил може призвести до виключення сайту з системи в будь-який момент.

Sape

  • Зміст і тематика сайту відповідає вимогам чинного законодавства.
  • Зміст і тематика сайту не дискримінує людей за статтю, національністю, віросповіданням, соціальним статусом і майновим рівнем.
  • Ваш сайт проіндексований пошуковою системою «Яндекс».
  • Ваш сайт не повинен бути автоматично сгенеренным і призначеним виключно для пошукових роботів і продажу посилань, а так само його наповнення не повинно складатися з генеренного або спарсенного контенту, рсс новин і т. п.
  • Сайт не повинен бути «дзеркалом» іншого сайту і його PR не повинен бути «склеєний».
  • Сайт не повинен знаходитися «під фільтром» Яндекса.

Rotapost

  • Сайт повинен бути російськомовним
  • Сайт не повинен порушувати чинне законодавство РФ.
  • Сайт повинен бути повністю працездатним, з унікальним контентом.
  • У сайту повинна бути відвідуваність не менше 50 чоловік в день. З меншою відвідуваність сайт не буде видно в нашому каталозі.
  • Не приймають сайти з "дорослим" конвентом
  • Не приймають сайти на сервісах: narod.ru, wordpress.com, livejournal.com, liveinternet.ru

Miralinks

В систему не приймаються сайти:

  • Розміщують продажні посилання
  • Сайти без аудиторії і володіють слабкими характеристиками з точки зору пошукових систем
  • Сайти порушують закони РФ, України, а також норми мережевого етикету

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як заробити гроші на своєму сайті: п'ять способів заробітку в інтернеті