Як вивести WebMoney в Україні

Про можливості продажу титульних знаків WMU писали досить багато. Однак жодна з відомих нам публікації не охоплює всіх доступних способів виведення грошей WebMoney і не проводить їх порівняння. Враховуючи появу на ринку нових можливостей готівки через каси банків, ми вирішили заповнити цей пробіл і скласти короткий довідник для охочих виводити WebMoney в Україні.

Говорячи про WebMoney в Україні, важливо пам'ятати, що це іноземна компанія, що діє в досить слизькою області фінансових зобов'язань, не регульована місцевим законодавством, і не підконтрольна ні одному відомству. Легальність «вебманям» надає Українське Гарантійне Агентство, забезпечує національною валютою титульні знаки WMU. Всякі інші знаки — досить підозрілі для українського чиновника. Тим не менше способи їх виведення теж є.

Як виводити готівку з WebMoney

Найбільш вигідніший спосіб — це знайти людину, яка потребує WM і продати їх йому за готівку, за курсом 1:1. На жаль, цей спосіб не застосуємо в промислових масштабах — мінімально можлива комісія самої WM Transfer на виведення коштів становить 0,8%, що зробить будь-комерційний обмін на рівних умовах збитковим.

Інший спосіб отримати готівку, звернувшись до дилерам WebMoney, на жаль, недоступний в Україні, згідно з даними сервісу Geo.WebMoney.ru.

Тим не менш, отримати готівку можна ще через системи грошових переказів, оформивши висновок через який-небудь з обмінників, що надають таку можливість. У цьому випадку, крім самого комісії обмінника (в середньому – 4-5%), з суми буде віднята комісія системи переказів.

Комісія систем грошових переказів зазвичай залежить від розміру перекладу — чим менша сума, тим вище відсоток. Наприклад, Privat Money, комісія на суму від 50,01 до 100 грн, становить 4,5%, електронний переказ Укрпошти буде коштувати стільки ж, а ось Western Union обійдеться дорожче всього — 13%.

Таким чином, вивести WebMoney через обмінник, шляхом отримання готівки в найближчому пункті видачі грошових переказів, обійдеться від 8,5 до 23% від суми виведених коштів.

Ще один, поки досить екзотичний, хоча і більш вигідний і зручний спосіб — виведення WebMoney через банківську касу. Його головна перевага полягає в тому, що виключає посередників в особі обмінників.

Подібну послугу надає, наприклад, «Правекс-Банк», реалізуючи її на основі процесингового рішення компанії MoneyBurg. Оформивши замовлення на виведення коштів через інтернет, користувач може зняти гроші протягом робочого дня, сплативши 5 грн + 4%, на додаток до стандартних 0,8% комісії WMT.

Аналогічну послугу реалізував ОТП Банк у співпраці з УГА. Доступна вона, правда, тільки для власників поточних рахунків або платіжних карток даного банку. Вартість послуги — вельми приємно вражає: 0,8% WMT і 1% самого ОТП Банк.

Безготівкові способи виведення WebMoney в Україні

До безготівкових способів належать висновок WebMoney на карту Приватбанку. Компаній, що пропонують цей тип виводу досить багато, але більшість з них використовують рішення УГА чи Приватбанку, а конкретно — його платіжної системи LiqPay.com.

Система LiqPay надає відкрите рішення для прийому платежів і подальшого їх виведення на платіжні картки. Незважаючи на те, що WebMoney Transfer не заохочує взаємодію обмінних пунктів з LiqPay, як не забезпечує повні і достовірні відомості про клієнтів, тим не менше, її послугами користуються чимало обмінних пунктів. Взагалі, говорити про недостовірність ПД у разі LiqPay — досить дивно, адже до рахунків прив'язуються цілком реальні платіжні картки, які проходять ручну модерацію менеджерів системи.

На нашому сайті Ви можете отримувати найактуальнішу інформацію по темі Вебмані.

Також є можливість обговорити дану систему на нашому форумі, наприклад, у вже існуючій гілці "Webmoney VS. банки"

Вартість виведення грошей з LiqPay становить 0,55 USD + 0,5% для карт Приватбанку і 1,95 USD + 1,0% на будь-які карти міжнародних платіжних систем VISA та MasterCard, емітованих в країні проживання користувача.

Сюди ж слід додати комісію обмінника (4-5%) за переклад WM в LiqPay, що в підсумку виходить не так вже дешево. Тим не менш, плюсом даного способу є можливість виведення USD, а не тільки гривні.

WMU Banking

Мабуть, найбільш простим, легальним і дешевим способом для користувача є висновок WMU через сайт УГА cards.ukrgarant.com. Сума, яка стягується з користувача в цьому випадку складає всього лише горезвісні 0,8% і ні копійкою більше.

Щоб почати користуватися послугою, користувач WebMoney повинен авторизуватися на сайті banking.ukrgarant.com за допомогою стандартного засобу авторизації в системі WEBMONEY Transfer і укласти договір з Українським Гарантійним Агентством про переуступку прав вимоги. Кажучи простіше — прийняти умови надання сервісу, клікнувши на посилання.

Після цього, на сайті cards.ukrgarant.com потрібно вказати необхідні реквізити для безготівкового зарахування коштів на ваш картковий рахунок (дізнатися їх краще всього в найближчому відділенні вашого банку, так як в різних банках існують свої нюанси). Представники УГА протягом робочого дня перевіряють дані по вашій карті і активують її. Користувач може прикріпити за своїм WMID всього 1 карту, тим не менш, він завжди може відкріпити картку і змінити її на іншу. Неодмінною умовою є збіг імені власника карти і WMID.

З того моменту, як карта прийнята і закріплена за вашим WMID, досить просто подавати заявку на сайті cards.ukrgarant.com, вказуючи суму WMU, яку ви бажаєте перевести на вашу платіжну картку. Даний банківський переказ може йти до 1 до 3 днів, це залежить від самого банку.

Головним недоліком зазначеного способу є обмеження на виведення тільки WMU і тільки в українській гривні. Тим не менш, ця проблема може бути частково вирішена шляхом обміну валют між гаманцями за допомогою сервісу wm.exchanger.ru, що дозволить перевести WMZ в WMU, з подальшим виведенням на карту. Однак цей шлях вимагає додаткової комісії (0,8%) за обмін між гаманцями WMZ – WMU, а також спричинить втрату на різниці курсу долара між курсом WMT і середнім готівковим курсом, що становить приблизно $0,3-0,4 з кожного долара. Тобто, при такому способі, на виведення 100 WMZ користувач втрачає близько 5% суми.

Підводячи підсумок, відзначимо, що найбільш доцільними є способи, що дозволяють максимально виключити посередників в ланцюжку WebMoney Transfer – користувач. Тим не менш, для України це справедливо лише частково — у випадку з титульними знаками WMU. Якщо ж на руки потрібно отримати хрусткі американські банкноти, більш привабливими виглядають пропозиції щодо виведення WMZ через LiqPay. Інші способи цілком підійдуть для тих, хто не бажає, або не має можливості «світити» зазначеним структурам свої персональні дані та платіжні реквізити.

Корисно знати:

WebMoney запропонувала платити чеком без реєстрації

WebMoney знизила комісію за переказ електронних грошей на рахунок у банку

"Укрпошта" запустила переведення в готівку коштів з WebMoney на базі своїх відділень

WebMoney розширила платіжні можливості для України

WebMoney запустила сервіс для захисту угод


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як вивести WebMoney в Україні