Переклад з карти на карту: які є ще варіанти?

Як можна відправити гроші одному або близькій людині, якщо номер картки одержувача невідомий? У нашій статті ми розглянемо сервіси, які допомагають вийти з такої ситуації

card to card

Багато сервіси дозволяють користувачам відправити гроші, навіть якщо номер картки одержувача невідомий. Фото: card2card.com.ua

У минулій статті «Переказ грошей з картки на картку: ТОП-5 українських сервісів» ми описали звичну багатьом операцію грошового переказу з картки на картку за її номером на прикладі п'яти фінансових сервісів. Читачі просили розглянути інші існуючі системи онлайн-переказів, а також розповісти про будь-яких додаткових функціях.

У матеріалі нижче ми проаналізували в два рази більше сервісів онлайн-перекладів. Але головний акцент буде зроблений не на кількість, а на якість, а саме: як сервіси пропонують користувачам вийти із ситуації, якщо номер картки одержувача невідомий.

Забутий номер картки не проблема

Якщо одержувач з тих чи інших причин не повідомив номер своєї картки або ви його загубили, відправити гроші можна за номером телефону та/або на e-mail. У цьому випадку ви відправляєте гроші, все так же вказуючи в полях «Дані відправника» свої номер картки, термін дії і CVC/CVV код, а в полі «Дані одержувача» обираєте пункт «За номером телефону» або «e-mail» і вказуєте відповідний реквізит.

1

2

3

Після успішної відправки коштів одержувачу надійде SMS-повідомлення або електронний лист з кодом, який необхідно вказати на сторінці того сервісу, за допомогою якого ви здійснили переклад.

до Речі, переклад за номером телефону або адресу електронної пошти може бути більш зручний стандартного «з карти на карту». І не тільки тому, що в цілях безпеки не вказується повний номер банківської картки, але і тому, що при отриманні можна вказати номер пластикової картки будь-якого українського банку.

Сервіси онлайн-перекладів

Одним з перших можливість переказу коштів з картки на картку за номером телефону на українському інтернет-просторі представив сервіс Pay2You. Цей же сервіс запропонував можливість відправити кошти через Facebook-додаток. Однак у процесі надання альтернативних варіантів p2p-переказів та додаткових послуг даний сервіс не просунувся, на відміну від його колег.

4

Так, на сьогоднішній момент багато онлайн-майданчики дозволяють здійснити операцію з карти не тільки по телефону, але і з карти на e-mail. Також існує можливість відправити запит на отримання коштів або створити персональну сторінку для збору коштів.

Запит на переклад може використовуватися як нагадування боржнику про борг перед вами або в тому випадку, якщо немає бажання вказувати повний номер картки для перекладу (створюється спеціальна сторінка з зашифрованим номером картки). Також функцію можна використовувати для всіляких сторінок по збору коштів. Наприклад, пожертвувань, а також просто для того, щоб зібрати гроші з групи людей для якоїсь єдиної мети (на подарунок). Створення і відправка інвойсу буде більш корисна для бізнес-користувачів — для виставлення електронного рахунку та відправки його на e-mail.

Порівняння сервісів перекладів

Сервіс Переклад за номером телефону Переклад e-mail Запит на переклад Комісія
1 Wayforpay.com Так Так Так, після реєстрації створюється повноцінна сторінка 1% + 4 грн. по номеру картки,
3% + 1 грн. за номером телефону і
email
2 Uapay.ua Так Так Так 1% + 5 грн.
3 Portmone.com.ua Так Ні Так, створення сторінки або автоматична відправка посилання в email від сервісу 1% + 5 грн.
4 P2Y.com.ua Так Ні Ні 0,5% + 5 грн.
5 Wideup.net Так Ні Ні 0,5% + 5 грн.
6 Send.ua Так Немає Ні 0,5% + 5 грн.
7 Plategka.com Ні Ні Так, після реєстрації створюється повноцінна сторінка 1% + 5 грн.
8 Sendmoney.Privatbank.ua Ні Ні Так На карту Приватбанку — без комісії; решта 1% + 5 грн.
9 iPay.ua Ні Ні Так 1% + 5 грн.
10 EasyPay.ua Ні Ні Так 1% + 5 грн.

А що ж у банків?

Серед банків, як не дивно, описані вище можливості надають небагато. Раніше можливість перевести гроші за номером телефону або e-mail була у клієнтів банку Михайлівський. Усередині інтернет-банкінгу вони могли вказати ці дані і по них знайти одержувача, якщо він є клієнтом Банку Михайлівський. А також вибрати карту, на яку потрібно зарахувати гроші. Зараз, зі зрозумілих причин, це неможливо.

Ось як це було:

Залишається один банк, клієнти якого можуть здійснювати перекази з картки на картку без номера останньої. Клієнти Альфа-Банку Україна можуть здійснити переклад іншому клієнту тільки за номером телефону і при дотриманні певних умов: якщо у одержувача він підтверджений і є зарплатна картка Альфа-Банку Україна. З чим пов'язано таке обмеження – неясно, але це істотно обмежує зручність даної послуги. Адже клієнтів Альфа-Банку багато, але чи багато серед них мають саме зарплатну картку?

Сподіваємося, у банку прислухаються до ринку і відкриють таку цікаву можливість для відправки коштів не тільки на зарплатні, а й на будь-які інші карти банку, а в подальшому – і для будь-яких клієнтів українських банків.

А поки для переказів з картки на картку, не знаючи номера картки одержувача, можна користуватися іншими фінансовими сервісами – благо, для кожної ситуації є кілька варіантів рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З карти на карту: огляд мобільних сервісів для переказу грошей


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Переклад з карти на карту: які є ще варіанти?