Топ-10 країн, в яких заборонено Bitcoin

bitcoin_banned

Країни в усьому світі демонструють неоднозначне ставлення до цифрових валют і, зокрема, до Bitcoin. Західні наддержави, як США і Великобританія, позитивно ставляться до нової технології. Деякі країни, наприклад, Канада і Австралія як і раніше обговорюють, що робити з Bitcoin і варто що-небудь робити. А ряд інших країн вже прийняли рішення проти цифрових валют. Представляємо вам список з десяти країн, в яких використання Bitcoin є найбільш проблематичним.

Причини для заборони криптовалют в цих країнах різні, від страху і нерозуміння принципів роботи до валютного протекціонізму і наміри створити власну віртуальну валюту. У списку десять країн, однак це може незабаром змінитися, оскільки багато держав ще не прийняли офіційного рішення відносно цифрових валют.

Бангладеш

У своїй офіційній заяві, Центробанк Бангладеш висловив стурбованість з приводу "відсутності в механізмі Bitcoin центральної платіжної системи". Це, на думку регулятора, може призвести до заподіяння фінансового збитку людям. Центробанк Бангладеш посилається на "Закон про валютному контролі" від 1947 року і "Закон про боротьбу з відмиванням грошей" від 2012 року. У Бангладеш торгівля Bitcoin і іншими цифровими валютами може призвести до покарання до 12 років позбавлення волі.

Болівія

У своїй заяві, Центральний банк Болівії (El Banco Central de Bolivia), заявив: “є Незаконним використання будь-якої валюти, яка не видається і не контролюється урядом або уповноваженим органом». В першу чергу, це відноситься до Bitcoin.

Китай

Поширеною помилкою є факт, що Bitcoin і інші цифрові валюти повністю заборонені в Китаї, але при цьому країна стала найбільшим у світі ринком торгівлі Bitcoin. Заборона на Bitcoin стосується суворо банків. Банківським установам та їх працівникам заборонено брати участь у Bitcoin-бізнесі через банківську систему, а також обслуговувати або співпрацювати з представниками Bitcoin-індустрії. Торгівля криптовалютами і майнінг не заборонені в Китаї для звичайних громадян.

Еквадор

Заборона Bitcoin в цій країні пояснюється створенням національної системи електронних грошей. Таким чином, влада відчуває необхідність захистити свій продукт від чогось, що має переваги. Децентралізована валюта, якою не можуть керувати уряд і банки, може представити нову державну програму не в кращому світлі перед населенням, оскільки не пропонує ніяких переваг.

Ісландія

У березні минулого року Центробанк Ісландії випустив заяву, в якій пояснив правовий статус цифровий валюти в країні. Купівля Bitcoin і інший кріптовалюти може порушити "Закон про валютах", згідно з яким валюта Ісландії не може покинути країну. Туманне заяву, в сутності, але звучить як заборона на торгівлю цифровий валютою.

Індія

BTCXIndia була першою біржею обміну Bitcoin, розробленої та побудованої в Індії. Дозволяючи здійснювати депозити та перекази в індійських рупіях, BTCXIndia в один момент була змушена закритися, оскільки їх банк-партнер відмовився обслуговувати Bitcoin-бізнес. Не відомо до кінця, є причиною передбачуваний ризик або простий заборона з боку керівництва, але ситуація в короткі терміни поширилася по всій країні.

Росія

Незважаючи на нещодавнє рішення суду розблокувати сайти, пов'язані з Bitcoin і іншими цифровими валютами, Bitcoin в заборонений на практиці. У зв'язку з падінням рубля, банки і уряд несхвально ставиться до того, хто хоче інвестувати в інші фінансові інструменти, цифрові або нецифровые.

Швеція

Буквально в цьому місяці в Швеції був прийнятий невеликий заборона щодо Bitcoin — було заборонено використовувати цифрову валюту для купівлі металобрухту і відходів. Це може означати намір держави заборонити Bitcoin і в інших сферах, але поки що вето поширюється тільки на цю галузь.

Таїланд

Банк Таїланду визнав Bitcoin незаконним у липні 2013 року. Однак регулятор пояснив, що "використання Bitcoin було визнано незаконним через відсутність відповідних законів". Компанії, що працюють з Bitcoin, пізніше змогли здійснювати свій бізнес і навіть отримати ліцензію, але заборона все ще офіційно діє в країні.

В'єтнам

В лютому 2014 року В'єтнам заборонив віртуальну валюту Bitcoin, посилаючись на потенційне використання валюти злочинцями і високими ризиками для інвесторів. "Операції в Bitcoin є конфіденційними, тому валюта може стати інструментом для відмивання грошей, торгівлі наркотиками, незаконних платежів та ухилення від сплати податків", — заявив Центробанк В'єтнаму.

Заборонити те, що не можна контролювати — це є загальним для більшості країн світу. Однак багато експертів впевнені — центробанк і уряд повинні давати громадянам можливість вибору, особливо якщо це стосується переважного засобу платежу або інвестування.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Топ-10 країн, в яких заборонено Bitcoin