Що таке акредитив при купівлі нерухомості   повний огляд поняття та етапів розрахунку за безвідкличним банківського акредитивом + 3 ради як безпечно купити нерухомість через документарний акредитив

Що таке покритий і непокритий документарний акредитив? Як проводиться розрахунок за безвідкличним акредитивом при покупці нерухомості? Де відкрити банківський акредитив?

Ура! Сталося! Ви купуєте свою житлову або комерційну нерухомість.

Щоб радість не затьмарилася, і операція пройшла успішно, рекомендую скористатися акредитивною формою розрахунків.

Вам не знайоме таке поняття? Тоді читайте мою статтю і дізнавайтеся всі тонкощі акредитива при купівлі нерухомості.

Не забудемо і про економію! Дочитавшие статтю до кінця дізнаються, де відкрити акредитив на вигідних умовах. Та й поради від банківського фахівця, впевнена, вам знадобляться.

Акредитив при покупці нерухомості

Зміст
  1. Що таке акредитив і для чого його використовують при покупці нерухомості?
  2. У чому переваги розрахунку через акредитив при купівлі нерухомості — 3 позитивних момента
  3. Які існують види акредитивів — 5 основних видів
  4. Як провести розрахунок за безвідкличним акредитивом при купівлі нерухомості — 5 головних етапів
  5. Де можна відкрити акредитив на вигідних умовах   огляд ТОП-3 надійних банків
  6. Як максимально безпечно провести покупку нерухомості через акредитив — 3 корисні поради
  7. Висновок

1. Що таке акредитив і для чого його використовують при покупці нерухомості?

Акредитив стає все більш популярною у росіян формою розрахунків при операціях як житлової, так і з комерційною нерухомістю. Сторонами договору можуть бути фізичні особи, і юридичні особи.

Визначимося з головним поняттям публікації.

Акредитив   різновид безготівкових розрахунків між покупцем та продавцем (бенефіціаром) за посередництвом банківського установи, при якій покупець дає банку розпорядження розрахуватися по угоді в момент повного виконання всіх її умов.

Для наочності процес представлений у вигляді схеми.

схема акредитива

Акредитив при купівлі нерухомості підвищує надійність договірних розрахунків.

Приклад

Житель Казані Смирнов Михайло Васильович вирішив придбати невелику квартирку в Санкт-Петербурзі, в якому пройшли його студентські роки. Сказано   зроблено!

Послугами агентства вирішив не користуватися, зайві витрати за такої дорогої покупки йому були ні до чого. Шукав оголошення в інтернеті, в газетах. І нарешті, пошуки увінчалися успіхом. Продавець Воронін Петро Костянтинович продавав квартиру, що дісталася йому від батьків у спадок.

Михайло Васильович зміг вирватися в Пітер для огляду квартири і укладення договору купівлі-продажу. Смирнов був людиною обережним і наполіг, щоб розрахунки проводилися через акредитив.

Це було мудрим рішенням, так як право Вороніна на успадкування цієї квартири оскаржувалось його зведеним братом. Цей факт банк-емітент з'ясував при перевірці поданої продавцем документації. Угода була визнана недійсною, депоновані гроші продавцю перераховані не були, а благополучно повернулися Смирнову.

Уявіть тепер, як розвивалися б події, якби не виріши Михайло Васильович скористатися акредитивом!

2. У чому переваги розрахунку через акредитив при купівлі нерухомості — 3 позитивних момента

Акредитивна форма розрахунків при купівлі нерухомості володіє незаперечними перевагами.

Більш детально я познайомлю вас з трьома з них.

Момент 1. Зручність безготівкового розрахунку

Сторонам угоди немає потреби перераховувати значні суми готівкових грошей, доставляти і зберігати їх. Ці обов'язки візьме на себе кредитна організація. Розрахунки з використанням цього способу дозволяють не турбуватися про справжності банкнот.

Зручний акредитив і в міжміських розрахунках. Продавець і покупець можуть знаходитися в різних містах, проте гроші надійдуть точно в строк в обумовленому розмірі.

Момент 2. Гарантія здійснення операції

Чистоту і законність угоди гарантує банківська установа. Грошові кошти для оплати угоди резервуються на спецрахунку. Як тільки всі акредитивні умови будуть дотримані, депонент відправиться в банк бенефіціара.

Лише після переходу предмета угоди у власність що купує боку і представлення всього передбаченого умовами комплекту документації продавець отримає свої гроші. Щоб відмовитися від угоди або відкоригувати її умови, потрібна згода обох сторін.

Закінчення терміну акредитива при незавершеної операції служить підставою для автоматичного повернення грошей покупцю. Будьте уважні!

Порада! Встановлюйте термін, максимально можливий по невластивому для вас тарифом. Так ви зможете уникнути неприємностей.

Приклад

Наталя Скворцова продавала свою однушку. Марія, покупець квартири, наполягла на акредитиві. Термін був встановлений 30 днів. Договір купівлі-продажу оформили у нотаріуса швидко. Всю документацію здали на реєстрацію і стали чекати її завершення.

Ось тут то і почалися проблеми. Реєстрація затягувалася. Спочатку документи повернулися на доопрацювання з-за помилки в одному з них. Поки переробили документ, пройшло 7 днів.

Потім здали документи на повторний розгляд і знову повернули (не було згоди чоловіка Скворцової на продаж). На пошуки чоловіка, з яким Скворцова не проживала спільно кілька років, але офіційно не розлучена, пішло ще 2 тижні.

тим часом 30 днів минули. Банк, не отримавши підтверджуючих документів щодо закриття угоди, автоматично повернув гроші покупцеві.

3. Контроль банківської операції

Законодавство РФ покладає на банківську організацію відповідальність за виконання договірних зобов'язань в частині акредитивних розрахунків. У зв'язку з цим проплата здійснюється тільки після ретельної перевірки поданих документів.

3. Які існують види акредитивів — 5 основних видів

Різновидів акредитивів предостатньо.

Ми познайомимося з самими поширеними.

Вид 1. Відкличний акредитив

Назва говорить сама за себе. Такий акредитив можна відкликати або змінити за розпорядженням особи, що його відкрив (покупця нерухомості).

Отримання схвалення сторони, що продає тут не потрібно.

Вигляд 2. Безвідкличний акредитив

А ось акредитив цього типу відкликати або змінити його умови, не отримавши дозволу продавця, не вийде. Це найбільш популярний в РФ вид акредитива.

На сайті проекту є корисна стаття по суміжній темі «Безвідклична банківська гарантія»

3 Вид. Покритий акредитив

При випуску в обіг покритого акредитива кредитна організація, яка відкрила його, перераховує за рахунок власних або кредитних коштів клієнта необхідну суму в установа-виконавець на весь термін дії акредитива.

Вид 4. Непокритий акредитив

При таких розрахунках банк, що відкрив акредитив (емітент), ніяких грошей в банк, де відкрито рахунок бенефіціара, не перераховує.

Замість цього він дає банку-одержувачу дозвіл списувати суму акредитива зі свого коррахунку за заздалегідь обумовленому порядку.

Вигляд 5. Підтверджений акредитив

Цей вид розрахунків передбачає виникнення у банку-виконавця зобов'язання провести виплати зазначеної в акредитиві суми продавцю незалежно від факту надходження грошових коштів від емітента.

Порядок розрахунків за підтвердженим акредитивом обумовлюється банками окремо.

4. Як провести розрахунок за безвідкличним акредитивом при купівлі нерухомості — 5 головних етапів

Безвідкличний акредитив   найбільш використовуваний вид розрахунків при купівлі нерухомості.

Це й зрозуміло   саме цей спосіб дає продавцю найбільшу упевненість у гарантованому отриманні грошей за продану нерухомість.

Розглянемо алгоритм проведення розрахунків з допомогою безвідкличного акредитива більш докладно.

Етап 1. Укладення договору про розрахунки за допомогою акредитиву

Продавець і покупець вирішили скористатися акредитивною формою розрахунків по угоді купівлі-продажу нерухомості. Свої наміри вони повинні відобразити в самому договорі.

Перед тим, як складати і підписувати цей документ, покупцеві необхідно:

  • вибрати банк для відкриття акредитива;
  • уточнити умови та тарифи за цієї банківської послуги;
  • визначитися зі списком документації, яку повинен надати продавець на підтвердження завершення угоди і переходу права власності покупцеві.

Тільки після цього можна складати і візувати договір.

Етап 2. Відкриття акредитива

Щоб відкрити акредитив, покупцеві достатньо звернутися в банківську організацію з заявою.

Звичайно, гроші для його відкриття та сплати комісії повинні бути в наявності.

Етап 3. Внесення суми

Внести необхідну суму можна готівкою через касу або перерахувавши її на рахунок безготівково.

Кредитна організація відкриває акредитив. Оригінал надсилається виконують банківська установа, де передається продавцю. Бенефіціар може забрати оригінал особисто в банку покупця.

Етап 4. Підготовка необхідних документів

Щоб отримати гроші за продану нерухомість, продає стороні потрібно пред'явити всю документацію, що гарантує завершення операції за списком, поименованному в договорі умови розрахунків.

Види документів для розкриття акредитива:

Вид угоди Склад
1 Придбання «вторинки» Договір купівлі-продажу, виписка з Росреестра
2 Незавершене будівництво Договір пайової участі, розписка з Росреестра

Передається вся документація при супровідному листі.

Етап 5. Отримання грошових коштів

Надійшли документи ретельно перевіряються уповноваженими співробітниками. Достовірність, законність, оформлення нарікань перевіряючого не викликали, а значить, можна сміливо відправляти гроші бенефіціару (тобто продавцю).

Продавцеві залишається тільки відвідати свій банк і отримати гроші готівкою в банківській касі, або перерахувати на свій розсуд на будь-який рахунок у банку.

При отриманні грошей в касі банку за видачу готівки зазвичай стягується комісія. Заздалегідь дізнавайтеся про це!

5. Де можна відкрити акредитив на вигідних умовах   огляд ТОП-3 надійних банків

Акредитивні розрахунки пропонують більшість російських кредитних організацій. Однак умови у всіх різні.

Ми подбали про вас і підготували міні огляд трьох надійних банків з відмінною репутацією і вигідними умовами.

1) Уральський банк

Уральський банкПАТ «Уральський банк реконструкції та розвитку» (УБРиР) з'явився на російській банківсько-фінансовій арені в далекому 1990. Сьогодні його мережа налічує 13 філій, 135 точок продажів і 19 точок кредитування на території РФ. За даними ЦБ РФ УБРиР полягає в тридцятці найбільших російських банків.

Про його надійності свідчать наступні факти:

  • має право працювати зі стратегічними і соціально значущими компаніями;
  • його облігації знаходяться в ломбардному списку — вони можуть служити заставою при міжбанківському кредитуванні;
  • затверджений інвестором проблемних банків для їх фіноздоровлення.

Банк пропонує різні банківські продукти і послуги приватним особам, представникам малого та середнього бізнесу, корпоративним клієнтам та інвесторам.

Продуктову пропозицію УБРиР:

  • кредитування;
  • депозитні операції;
  • карткові продукти;
  • переклади;
  • РКО;
  • банківська гарантія;
  • інтернет-еквайрінг.

Це тільки мала частина можливостей Банку. Вивчіть більш детально умови та тарифи УБРиР на його сайті.

2) ВТБ 24

ВТБ-24Це банківська установа пропонує різноманітну лінійку банківських продуктів і послуг для фізичних осіб і представників малого і середнього бізнесу.

1062 офісу в 72 російських регіонах пропонують:

  • різноманітне кредитування;
  • акредитиви;
  • вклади;
  • депозитарні ячейки;
  • дистанційне обслуговування;
  • карткові продукти;
  • грошові перекази;
  • оформити банківську гарантію.

Банк пропонує акредитив при купівлі нерухомості за рахунок іпотечних кредитних коштів на вигідних умовах. Частково тарифи представлені в таблиці.

докладніше про умови читайте на сайті або дізнавайтеся при відвідуванні офісу. Телефонуйте на телефон «гарячої лінії», дзвінок безкоштовний.

3) Сбербанк

ОщадбанкСбербанк    лідер банківського сектора РФ, основний кредитор економіки країни. Кредитна організація налічує 14 територіальних установ, 16 500 відділень в 83 суб'єктах РФ.

Ощадбанк має широку мережу закордонних представництв в 22 країнах: Великобританії, Туреччини, США, Німеччині, Китаї, Індії, країнах СНД і т. д.

Послугами Ощадбанку користуються більше 70% росіян і понад 11 млн зарубіжних клієнтів.

Сбербанк відкритий для всіх клієнтських груп: фізосіб, малого, середнього, великого і найбільшого бізнесу. Команда Банку налічує понад 325 тис. висококласних фахівців. Близько 250 тис. співробітників щорічно проходять підвищення кваліфікації.

Доступність, висока якість, передові технології, найширший набір банківських продуктів і послуг   переваги, які вигідно відрізняють Сбербанк від інших банків РФ.

6. Як максимально безпечно провести покупку нерухомості через акредитив — 3 корисних ради

Захищеність розрахунків по угоді хвилює і покупця, і продавця. І не даремно!

Статистика невтішна. За різними джерелами, сьогодні в кожна 10-11 правочин вчиняється з ознаками обманних дій. Причому найбільша їх кількість спостерігається між приватними особами.

як убезпечити покупку нерухомості

Читайте мої рекомендації, вони дозволять вам максимально убезпечити вашу покупку.

Порада 1. Вибирайте відкличний акредитив

Покупцям раджу вибирати відкличний акредитив. В цьому випадку ви зможете в будь-який момент скористатися своїм правом і анулювати його.

Однак звертаю вашу увагу, що велика ймовірність незгоди продавця на таку форму розрахунків із-за відсутності гарантії отримання грошей.

Порада 2. Консультуйтеся з юристами

Щоб по максимуму використовувати всі переваги акредитиву при операціях з нерухомістю, необхідно знати його особливості, всі плюси і мінуси такої форми розрахунків.

Банки рідко в повному обсязі інформують клієнтів про ризики тих або інших банківських операцій.

Якщо вам незрозумілі якісь моменти в розрахунках за договором купівлі-продажу нерухомості з допомогою акредитива, банк не зміг роз'яснити їх належним чином, рекомендую звертатися за допомогою до юристів.

Знайти професійного юриста, що спеціалізується на банківському напрямку, легко і просто на сайті Правознавець.ру.

Фахівці цього онлайн-сервісу готові надати вам якісну юридичну підтримку 24 години в добу 7 днів в тиждень на платній і безкоштовній основі. Їм не складе праці відповісти на будь-які ваші питання, наприклад: «Як повернути комісію за кредит?» або « отримати банківську гарантію».

Перед укладанням угоди купівлі-продажу нерухомості з допомогою акредитива надішліть на перевірку договір обраному юристу сервісу Правознавець. Так ви уникнете можливих проблем, обійдете всі «підводні камені» і проведете успішну операцію.

Порада 3. Відкривайте акредитив у банку, де відкрито рахунок продавця

Дуже зручно, коли продавець і покупець свої розрахунки проводять через одну і ту ж кредитну організацію.

Це прискорює і спрощує розрахунки. Крім того, ви зможете заощадити на комісіях за відправку різних запитів в банк-виконавець.

Рекомендую до перегляду тематичний відеоролик від банківського фахівця.

7. Висновок

Підведемо підсумки! Акредитив при купівлі нерухомості — це гарантія здійснення угоди як для покупця, так і для продавця.

Вибираючи його, ви зводите практично до нуля ризик бути обдуреним. Акредитив забезпечує безпеку угоди, так як всі розрахунки здійснюються безготівково та під суворим контролем банку.

Питання до читачів

чи Є у вас досвід використання акредитива при операціях з нерухомістю? Якщо є, то який: позитивний чи негативний?

Колектив проекту бажає вам вдалих угод! Чекаємо від вас зворотного зв'язку по темі статті: коментуйте, залишайте відгуки, ставте лайки в соцмережах!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Що таке акредитив при купівлі нерухомості   повний огляд поняття та етапів розрахунку за безвідкличним банківського акредитивом + 3 ради як безпечно купити нерухомість через документарний акредитив